V poslední době vás velice často upozorňujeme na neustále se opakující phishingové útoky. Bohužel k nim dochází zpravidla kvůli nízké bezpečnosti zadávaných přihlašovacích hesel do uživatelských účtů. Buďte obezřetní při vytváření registrace a posílání svých citlivých dat třetím stranám. Podrobný popis jak útoky vypadají a jak se jim bránit čtěte níže.

Jak může dojít k nabourání mého účtu?

Podvodník, který chce napadnout váš uživatelský účet se často chová jako zájemce o nemovitost a posílá zprávy prostřednictvím kontaktního formuláře. Emailová zpráva je prostá. Údajný zájemce se často ptá pouze na aktuálnost nabídky. V tento moment komunikace končí a více na vaši odpověď nezareaguje.

Po pár dnech však odesílá nasimulovaný email, který vypadá podobně jako odeslaný z našeho serveru. V tento moment jste přesměrováni na stránku, která vypadá jako bezrealitky.cz, ale není to ona! Sledujte pozorně URL adresu! Naše webové stránky jsou bezrealitky.cz – žádné jiné! Podvodník tak využívá nepozornosti majitelů a nabízí prostřednictvím emailu nabídku na slevu nebo nutí inzerenty platit za inzerci pod záminkou zablokování účtu.

Podvodné e-maily mohou vypadat třeba takto:

phishing1 phishing2

Takovéto zprávy nejsou psané prostřednictvím stránek bezrealitky.cz. Chybí jim část grafiky, kontakty v zápatí a textová podoba má jasné stylistické nedostatky.

Na bezrealitky.cz si podvodník prostřednictvím nabouraného emailového účtu vyžádá zaslání nového hesla k přístupu do bezrealitky.cz. V emailové schránce nastaví filtr na přeposílání zpráv od zájemců o nemovitosti a automatických informativních zpráv na jinou emailovou adresu. V bezrealitky.cz změní podobu vašeho inzerátu (sníží cenu, přidá fotografie, do textu připíše emailový kontakt na sebe) tak, aby byla nabídka zajímavější pro zájemce a více na ni reagovali. Podvodník pak vyzývá zájemce k zaplacení zálohy předem ve výši až 20.000,- Kč.


Pokud si nejste jistí, zda jste se sami nestali oběťmi podvodu, obraťte se na naši zákaznickou podporu: info@bezrealitky.cz či tel.: 226 227 522. 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *