Bydlela jsem celý život v paneláku. Stěhovala jsem se za svůj život celkem šestkrát. Při posledním stěhování mě šokovala neprofesionalita některých realitních makléřů.

Než jsme uzavřeli smlouvu s jedním z nich, chvíli to trvalo. Několik jsme jich pozvali do bytu, abychom se dozvěděli, za kolik by nášbyt dokázali prodat.

Rozdíly byly neuvěřitelné. Někteří jeli na nízké ceny: na jednom prodeji sice moc nevydělali, ale dokázali prodat nejspíš skoro všechno, a tak v součtu si přišli asi na pěkné peníze. To se nám moc nelíbilo, na prodeji s touhle realitkou bychom prodělali, tak jsme hledali dál.

Někteří byli neuvěřitelně vlezlí. Stačilo jenom zavolat a nezávazně se zeptat, jak by prodej vypadal. Už měli naše číslo na mobil a volali a
tlačili na nás, i když jsme řekli, že zatím s prodejem váháme. Od těch jsme dali ruce pryč. Nátlak a vlezlé chování mi vadí.

Nakonec jsme si vybrali jednu docela šikovnou paní. Byla sice hodně sebevědomá, ale do ničeho nás nenutila, slíbila, že nám s prodejem pomůže. Na ceně jsme se také dohodli – upozornila nás, že když nasadíme cenu hodně vysoko,byt bude neprodejný a jakmile bude v nabídce realitky dlouho, vypadá to podezřele a zájem o něj klesá.

celý článek zde 

Ivana, 09.01.2008

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *