Tento příběh popisuje situaci, do které se díky své nepozornosti dostala paní Lucie. Přečtěte si, co všechno dalšího se vám může stát, pokud si pořádně nepročtete a nezkonzultujete připravenou smlouvu.


Nepřečetla jsem si kupní smlouvu a dostala jsem dům a souseda k tomu.

Přes inzerát jsem si našla dům a oslovila prodávajícího. Byl to moc milý pán a domluvili jsme se v podstatě na všem. Předložil mi návrh kupní smlouvy, nic špatného jsem tam neviděla, takže jsme smlouvu podepsali. Proběhl převod na katastru i zaplacení peněz. Prodávající mi dům předal a začalo stěhování. Strašně jsem se těšila z toho, že jsem to takhle pěkně zvládla. Vše šlo jako po másle a plánovala stěhování.

Bylo odpoledne, pomáhala mi skoro celá rodina, najednou se otevřela vrata a přes zahradu mi jede auto. Rychle jsem vyskočila, zastavila řidiče a nadávala, co si to dovoluje, jezdit mi po zahradě. On se omlouval a říká, že má na mé zahradě věcné břemeno, že přes ni využívá přístup ke svému domu, ke kterému by se autem jinudy nedostal. Úplně jsem vypěnila, došla si pro kupní smlouvu a začali jsme vše řešit. K mému nemilému překvapení byl ve smlouvě odstavec, ve kterém je věcné břemeno uvedeno a teď si můžu tak akorát trhat vlasy, že jsem blbá, že jsem si vše důkladně nepřečetla a nepodívala se do katastru nemovitostí předem. Nikdy bych si totiž dům se zahradou a se sousedem nekoupila.

    – Lucie D., Písek


Centrum_Sluzeb


 

                                                                                                                  

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *