Další ze série příběhů a zkušeností vás – majitelů a zájemců, který popisuje příběh pana Erika. Majitele, kterého vyzval nájemník předžalobní výzvou ohledně vrácení kauce za pronajímaný byt.


Zdědil jsem po rodičích byt, a protože jsem bydlel u přítelkyně, tak jsem si řekl, že ho pronajmu. Dal jsem si inzerát na internet a vše proběhlo strašně rychle, takže jsem za 3 dny předával klíče od bytu. Se smlouvou jsem si moc hlavu nelámal a použil vzor z internetu. Bohužel se ale nájemníci za půl roku stěhovali pryč a já chtěl vrátit klíče a předat byt. Nájemníci mi ale pouze poslali sms, že už v bytě nejsou, a že klíče zabouchli uvnitř a poslali mi číslo účtu, kam chtějí vrátit kauci. Přišlo mi to divné, tak jsem se do bytu jel podívat. Když jsem otevřel dveře, vypadalo to tam hrozně a strašně to tam smrdělo. Vešel jsem do kuchyně a víceméně vše tam bylo poničené. V lince byly zářezy od nože, u pračky ulomená dvířka a naprasklá varná deska a další poničené věci. Rozzuřil jsem se a hned volal nájemníkům. Nikdo mi to nezvedal, tak jsem psal sms, že kauci rozhodně nedostanou, a že budu požadovat náhradu škody.

V lince byly zářezy od nože, u pračky ulomená dvířka a naprasklá varná deska… Rozzuřil jsem se a hned volal nájemníkům. Nikdo mi to nezvedal…

Asi za týden mi přišel doporučený dopis od bývalých nájemníků s názvem „Předžalobní výzva na vrácení kauce“, ve které bylo uvedeno, že v době pronájmu, tam takové vybavení, které jsem jim napsal do smsky, vůbec nebylo a ať kauci neprodleně vrátím. Naprosto nehorázný přístup, taková drzost, co si to vůbec dovolí. Procházel jsem si smlouvu a zjistil jsem, že jsem s nájemníky bohužel nepodepsal předávací protokol, a že ve smlouvě půlka vybavení také chybí. Kauci jsem samozřejmě nevrátil, ale po poradě s právníkem, jsem se rozhodl nájemníky o zbývající škodu nežalovat, protože její vymožení by prý bylo obtížné. Tohle poučení mě kromě kauce stálo dalších skoro 15 tisíc, takže příště si dám při podpisu nájemní smlouvy už velký pozor.

                                                                                               – Erik D., Kralupy n. Vltavou


Centrum_Sluzeb


Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *