Při koupi nemovitosti byste neměli zapomínat na předávací protokol. Mohlo by se vám totiž stát to samé, jako paní Lence.


Kupovali jsme s přítelem domeček na vesnici. Byl v trochu horším stavu, ale přítel zase nechtěl nic drahého, že si ho raději sami opravíme. Podepsali jsme smlouvy, vypořádali peníze a dům si převzali.  Potom jsme začali řešit převod energií. Když jsem šla přehlásit elektriku a plyn, řekli mi, že převod není možný, protože je na energiích dluh skoro 40 tisíc a bez toho, aniž by byl dluh zaplacen, je prostě nepřevedou.

40 tisíc dluh na elektřině, který není můj. To bohužel nikoho nezajímalo.

Hrozně jsem se vytočila, že to snad ani není možné, my jsme přece dluh nezpůsobili. Paní na přepážce to ale bylo očividně jedno, že tak to zkrátka je a ona s tím nic neudělá. Doma jsme s přítelem volali prodávajícímu, ale ten nám řekl, že on už s tím nemá nic společného, a že v předávacím protokolu ani ve smlouvě nic nemáme, a ať ho neobtěžujeme. Znovu jsme si prošli smlouvu a ohledně převodu energií tam opravdu nic nebylo a předávací protokol byl také špatně napsaný a stavy energií nebyly uvedeny. Ani žádné smluvní pokuty nebo něco co by nám pomohlo. S přítelem jsme se rozčilovali, ale nebylo nám to nic platné. Buď prostě uhradíme dluh anebo nebudeme svítit. Taková nespravedlnost. Dluh jsme nakonec uhradili, ale stále uvažujeme, že prodávajícího dáme k soudu, protože takový přístup je naprosto nehorázný.

– Lenka F., Jeseník

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *