I takové věci se dějí… V pronajatém bytě vás navštíví exekutor a vezme vše, co ho napadne. V danou chvíli nikdo neřeší, zda je majetek nájemníka či nikoli.


Před lety jsme se s manželem odstěhovali na Slovensko a dům, ve kterém jsme celý život bydleli, jsme pronajali slušně vypadající rodině. Asi rok vše klapalo, peníze chodily pravidelně na účet a nic jsme neřešili. Jednou nám pak volali sousedi, co se prý děje, že k nám domu přijeli exekutoři. Vůbec nic jsme nevěděli, tak jsme ihned volali nájemníkům, co se děje. Pán se moc omlouval, že ho to mrzí, ale že nezvládají splácet nějaké dluhy, a že jim exekutor zabavil a odvezl spoustu věcí, které měli doma, a s tím i některé naše vybavení domu, které jsme tam nechali. Byla jsem v šoku.

Některé věci nebyly ve smlouvě dobře popsané. Bude těžké je teď zpětně dohledat.

S manželem jsme začali zjišťovat, jestli tohle exekutor vůbec může, zabavit naše věci a jak postupovat. Naneštěstí jsme zjistili, že to exekutor udělat může, a že budeme muset podat nějaký vylučovací návrh nebo něco takového. V nájemní smlouvě bohužel některé vybavení nebylo dostatečně popsané, takže teď se snažíme dohledat staré stvrzenky, abychom mohli exekutorovi prokázat, že je vybavení naše. Do toho ještě nájemníci přestali platit nájem a dali se do insolvence, takže vůbec nevím, co budeme dělat a jak celá tahle věc dopadne. Určitě je pro nás ale velké poučení pro příště, abychom měli veškeré papíry v pořádku.

– Lucie P., Břeclav

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *