e518a.JPG

Krása a luxus bytu, který jste si vybrali, nebo atraktivita a velikost pozemku, kde stojí váš dům, jsou sice velice důležité, neméně důležitá je ale i okolní občanská vybavenost, tedy to, co okolí nabízí. Máte v dosahu lékařskou pomoc? Jak daleko budete chodit na nákup, kde je nejbližší zastávka MHD, kam bude chodit do školy vaše dítě, kde je nejbližší centrum volného času, jaké jsou sportovní a kulturní možnosti, kam si zajdete třeba na pivo? Všechny tyto otázky byste si měli položit a sotva se zabydlíte, měli byste postupně podnikat dobrodružné výpravy do okolí.

Dnešní rezidenční čtvrti nebo bytová výstavba je nejčastěji lokalizována na zelené louky, tedy do nových území, obvykle v okrajových částech Prahy. Obzvlášť v těchto případech je nutné ptát se po dalších investičních záměrech a sledovat, jaké služby již k dispozici máte. Problém s nedostatečnou občanskou vybaveností mají často satelitní městečka. Jeden katalogový dům vedle druhého, ze všech vycházejí stejní lidí se stejným vkusem, ale vycházet mohou zpravidla jen do práce, protože pro základní věci si musejí dojet do centra města nebo do nejbližší nákupní zóny.
V okrajových čtvrtích měst je většinou s budoucím rozvojem lokality počítáno, dobrý developer má jasnou vizi, k níž postupně směřuje a jíž od začátku komunikuje.

Toužíte-li po „dobré adrese“, počítejte s tím, že za ni i náležitě zaplatíte. Pro dobrou adresu existují i obecná tvrzení, díky nimž má přívlastek dobrá. Je to atraktivní lokalita, většinou v centru města (i když například z některých center se kvůli turistům nebo vysokým nájmům lidé raději stěhují), atraktivní čtvrť s jasným urbanistickým konceptem, přítomnost zeleně apod. Vybíráte-li tedy dům či byt ve starší zástavbě a právě podle dobré adresy, jistě si připlatíte, ale možná budete v některém případě muset slevit z kvality samotného bytu (samozřejmě nádhernou funkcionalistickou zástavbu nebo vilové čtvrti nechme stranou, zde je i vnitřní kvalita prostor vynikající).

Zvolíte-li ale místo, kde víte, že budete na kompletní kvalitní síť služeb sice ještě čekat, ale určitě se jí dočkáte, máte možnost zase dopřát si více, pokud jde o kvalitu samotného bytu – jeho velikost, vybavenost apod.

Pamatujte na to, že to, co je dnes „dobrá adresa“, může být díky vývoji turistické centrum, a naopak, že příslib dobré adresy vám dá v současnosti možnost více se uvolnit pokud jde o samotné bydlení.

Kristina Vacková

Development News

editorka

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *