Jak jsme již několikrát předesílali, přibývá počet podvodných uživatelů a fiktivních inzerátů na pronájem nemovitosti. Buďte prosím obezřetní při hledání bydlení. Přečtěte si, jak odhalit podvodníka a nenechat se napálit.

Nejčastější znaky

 • byty ve velkých městech v České republicefoto
 • v blízkosti centra (nemusí však být podmínkou)
 • velmi výhodná cena
 • v textu inzerátu se dá najít stylistická chyba, která je způsobená překladačem z cizího jazyka
 • fotogalerie – velice často luxusní fotky bytů

Po odeslání zprávy přes kontaktní formulář přichází okamžitá reakce – rozsáhlý email, kde vkladatel popisuje svůj příběh. Celá elektronická zpráva vypadá jako by byla přeložená internetovým překladačem, vyskytuje se v ní spoustu chyb. Ve zprávě žádá zájemce o přeposlání peněz na účet předem přes službu Western Union. Služby Western Union lze použít také na našich stránkách vyzvednout výhru online casino österreich.


V případě, že si nebudete jisti, zda se skutečně jedná o podvod, napište nám na info@bezrealitky.cz nebo zavolejte na naši infolinku 226 227 522. Zadavatele inzerátu prověříme.

 1. Tohle bohužel trvá už několik let, v roce 2012 jsem hledal bydlení v centru Prahy a narazil jsem zde na bezrealitky.cz na jeden takový výhodný inzerát a kupodivu odpovědi byly formulovány správně česky – možná podvodník používal překladatele. Historka byla postavena na tom, že nějaký Dán pro svou dceru nedávno v Praze koupil byt, protože tady měla studovat, ona si ale studium rozmyslela a teď byt pronajímají. V zásadě mi ta historka nepřipadá neuvěřitelná, ale trklo mě to právě až při požadavku placení přes Western Union, který je pro podvody zneužíván.
  Bohužel ze strany provozovatele serveru je velmi obtížné tyto podvodné inzeráty detekovat, snad jedině kdybyste ručně kontrolovali inzeráty zadávané ze zahraničních IP, to by mohlo trochu pomoct.

  • Dobrý den,
   podobný příspěvek z naší strany můžete vidět i v historii blogu. Podobné případy podvodných inzerátů zde byly v roce 2012. Netýká se to jen serveru bezrealitky.cz, ale je třeba na to upozorňovat stále dokola, aby se nikdo nenachytal. IP adresy kontrolujeme, ale není pravidlem, že to musí být IP ze zahraničí. Aktivně se snažíme procházet inzerci a provádět kontrolu, bohužel jsou velice často podvodníci rychlejší.
   Pokud si kdykoli v budoucnu nebudete jisti, zda je inzerce v pořádku – napište nebo zavolejte nám. Za bezrealitky.cz, Jana.

   • turek petr says:

    Toto je výmluva proč ho chce pronajmout
    D Bellos (b3llos89@gmail.com)
    Re: Pronájem byt, 2+kk, 58 m², Staré Brno, Křídlovická
    Včera 6. 2. 2017, 22:07:10
    Ahoj

    V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci.

    Bydlím v Aténách, Recko.

    loni jsem si koupil tento byt, když jsem, a moje žena se rozhodla prestehovat v Ceské republice, protože jsme najít dobré pracovní smlouvy tam.

    Bohužel, po nekolika mesících kvuli problémum, rozvedla jsem a vrátila v Recku.

    Tady jsem se setkal s novou prítelkyni, s nímž budu vdaná za nekolik mesícu.

    Ona nechtejí pohybovat v Ceské republice, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

    K bytu je možné pronajmout dlouhodobe nebo krátkodobe.

    Jediným problémem je, že klíce jsou se mnou a já nemají žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt.

    Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s prepravní spolecností, které, který se postará o platby a dodání klícu.

    Dejte mi vedet, co si myslíte o tomto?

    PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

    Dekuji

    Teď si zrovna píši taky s jedním takovým. Tady jsou informace které jsem dostal o klíčích, smlouvě a platbě.
    D Bellos (b3llos89@gmail.com)
    Re: Pronájem byt, 2+kk, 58 m², Staré Brno, Křídlovická
    Dnes 7. 2. 2017, 21:15:48
    V této chvíli nemohu poslat přesnou adresu, protože jsem měl špatnou zkušenost s jiným klientem. Poté, co jsem poslal k němu adresu, byt byl rozbit. Doufám, že mi rozumíš.

    Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

    Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

    1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

    2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

    3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

    4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

    5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

    6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

    7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

    Vše je jasné?

   • Ivana Bittnerová says:

    Thruba před 14 jsem reagovala na nabídku bytu velmi levného v Moravské ulici ,je v nabídce dloudo.Před 2 měsíce byl lux.byt u nuselského mostu a chtěli hned v angličtině a nabídli mi spoluprácí Odpověděla jsem,že mail viděl bratr právník a nedoporučuje komunikaci a byl klid.Na netu je mnoho nabídek luxusních bytů v Praze za 7-8000 zdravím Ivana B.

  • Katerina says:

   dnes, 29.2.2016….
   NENALETELA JSEM PROTOZE JSEM PLNA RADOSTI, ZE BUDU MIT BYT HLEDALA ZPETNE FOTKY, ABYCH JE UKAZALA RODIN A INZERAT BYL ZDE SMAZAN A NASLA JSEM HO JINDE ZA JINOU CENU (TENTO BYTECEK) NO A BOHUZEL…SPIS BOHUDIK ZA TUTO STRANKU….
   DNES SI TEN HAJZL RIKA DEMITRIJ TRAKAS!!!!!

   Od: Demitrius Trakas
   Komu: ufoxika@seznam.cz
   Datum: 29. 2. 2016 19:38:09
   Předmět: Re: Pronájem byt 2+kk, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 – Nusle

   Dobrý den,

   V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
   Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

   Dekuji a hezký den

   PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

   • Markéta Pop says:

    Nechce se mi ani věřit – přesně tento e-mail jsem asi před 1,5 h dostala od pana majitele Demitrie Trakase!!!
    VZhledem k podezřele nízké sumě za pronájem jsme se začali trochu pídit a hle…
    Zdravím.

    • Tereza says:

     Dobrý den,

     je to asi 30min co mi přišel ten samý mail od Demitriuse Trakase. POzor na něj. Pronajímá byt 2+kk na Břevnově za 7000kč včetně poplatků.
     POZOR POZOR!!! NEODPOVÍDEJTE MU JE TO PODVOD.

     S pozdravem

     • Nemcová says:

      Dobrý večer,

      asi pred hodinou mi prišiel od pána menom Demitrius Trakas e-mail, ktorým reagoval na môj záujem o prenájom bytu v Brne na ulici Vodní, ktorý je uverejnený tu: http://www.sreality.cz/detail/.....reen=false

      Znenie jeho správy:
      Dobrý den,
      Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
      Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
      V cene bytu je 7000 Kc, a byt se nachází v Brno-stred, Vodni
      V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
      Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
      Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.
      Dekuji a hezký den.

      A ja ďakujem všetkým, ktorí na tento blog prispeli svojimi skúsenosťami, pretože vďaka nim sa môžem vyhnúť nepríjemnostiam.

      S pozdravom Nemcová

     • Dnes odpoledne prisel me sestre presne tento email ohledne bytu na Brevnove, rikam si-je to Rek, napisu mu recky, jestli se muzeme spojit treba pres skype…odpoved uz neprisla :-D

     • Richard says:

      Zdravim vsechny, chtel jsem si pronajmout byt, jednalo se o byt na Břevnove.. 5000+2000.. Klasika scenar, penize a klice od bytu lodni dopravou.. Diky tyhle strance jsem zjistil, ze se jedna o podvod.. Jmeno meho podvodnika je Eugen Maniatis.. Tak bacha.. Skoda, clovek si rika, ze ten pribeh kterej je soucasti planu, je docela uveritelnej.. Alebohuzel)

   • Veronika says:

    Zdravím, přesně tento mail jsem dostala při hledání bytu v Brně na ulici Vodni 1kk za 7000,- pan si říká EUGEN MATIATIS tak pozor…

    • The same email here in Prague today:

     „On Feb 13, 2017 15:57, „Lazaros Kouris“ wrote:
     Hello,

     First I want to thank you , for your interest, about my apartment.
     In the beginning I want to clarify the principal details.
     The price of the apartment is 7000 czk and the apartment is situated in Praha 4, Nusle, Pod lázní
     In the price is included everything : water, electricity, internet and parking .
     The apartment is fully furnished and equipped , like in photos .
     If you are satisfied with these information , let me know, to can continue the conversation.

     Thank you , and have a nice day.“

     …and then the second:

     „Hello,

     In the next words , I will explain you, my situation. I live in Athens , Greece . I bought this apartment with few years ago , for my son which was in Czech Republic for university studies Unfortunately he caught a labor contract in USA for next 5 years , and for this reason I want to rent the flat.

     Let me to tell you some things about me . I have 49 year old , and I’m married from 26 years ago. I have two children’s ( one of them is in USA as I have already told you , and the other is here in Greece ) and I work as construction engineer .

     If you are interested to rent the apartment , I can send you the keys and the contract with a transport company that will handle the payment and delivery of the keys and the contract .

     The apartment can be rented for long term or short .

     Let me know what do you think about this ?

     Thank you „

   • Martina says:

    Mám úplně stejnou zkušenost s Demitriusem. Na internetu je pořád aktivní a i na serveru bezrealitky.cz. Dávejte od něj ruce pryč!!!!! JE TO PODVOD.

   • Dostala jsem včera úplně stejnej mejl od Hector Callias (hector.callias@gmail.com)
    stejný scenář Atheny byt pro syna atd. tady jeho postup jak by to probihalo… před chvíli zaslal… tak jsem stastná že jsem nenaletela… :Dobrý den,

    Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

    Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

    1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

    2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

    3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

    4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

    5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

    6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

    7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

    Vše je jasné?

    hruza :( že jim není hanba

    • Adéla says:

     Zdravím Zuzko, také jsem dostala naprosto stejný email od Hector Callias. Ten email co píšete je Vaše poslední komunikace s ním? nebo Vám dále napsal kam máte uhradit platbu atd. Když už psal stylem překladače, nebylo to neuvěřitelné, ale jsem dost obezřetná a nějak mi to celé nesedělo. Adéla

    • Filip Slezák says:

     Podobná zkušenost z adres: christan.savas@gmail.com, kashacas@seznam.cz
     Zde kopie komunikace:
     Dobrý den,
     V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
     Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?
     Dekuji a hezký den

     PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

    • Dorotka Čížková says:

     Dobrý Večer!!!!
     Chci varovat, jsou tu zas, nabízí byt na vinohradech9+2 tisice poplatky za mega luxusní byt. Slovo od Slova stejný mail co přišel tady ostatním. Řek Gregor Karalis, byt prý po synovi, a klíče má ssebou. Ted zkouší MERDIAN-DELIVERY.COM Prosím nenalďte… Když se začnete moc o procesu zajímat, začnou tlačit že mají i jiné zájemce. Je to hnus, jsme jen dvě sestry co hledali byt. Eště že jsme narazili na toto fórum.

   • Presne to isté mi prišlo dva krát byt 2+KK za 7000kč… Tak isto email bydlím v atenách a chcel poslat lodnou spoločnostou kliče a smlouvu a že mu ja mám poslat 500e

    • Také mi přišel naprosto stejný text… Jak již bylo psáno, zpočátku příběh vypadá vcelku i reálně, i když pochybně, po výměně několika e-mailů je jasné, že jde o podvod. Tentokrát tato osoba používá e-mail timun.leventis@gmail.com.

   • Sabina says:

    Tak mě dneska přišel absolutně identický email od Anatolio Eliadese… Jsem ráda že jsme nenaleteli a objevila jsem tuto konverzaci.

   • Edita Ošťádalová says:

    Dostala jsem v reakci na inzerát naprosto totožný mail (až na lokalitu bytu), ale pro změnu pod jménem Steafan Georgiadis. Cena nebyla až tak neuvěřitelná, ani příběh ne, ale při podmínkách, které napsal, bylo jasné, o co jde. Urazit mu kou*le!

   • Veronika says:

    Úplně stejný email se stejným příběhem jsem dostala také, ale od PRIAPUS METAXAS a bylo to v Brně. Na peníze se zezačátku ani moc neptá,ale pak na vás začne tlačit aby to bylo co nejrychleji. Stačilo skontaktovat realitku a dali mi vědět co a jak.

  • Zuzana Čechová says:

   Dobrý den,
   v současné době se opět objevil jeden velmi podezřelý inzerát od Řeka s údajným jménem Kratos Petraccas (kratos.petraccas@gmail.com, první kontaktní mail – morato???) nabízející byt na Praze 3 – Žižkov ulice Kališnická (https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/448692-nabidka-pronajem-bytu-kalisnicka-praha#?popup=no) – s tím, že byt původně koupil pro syna, který ovšem bude neplánovaně studovat 5 let v USA a proto byt pronajímá.
   Poté přijde s návrhem zaslání klíčů a nájemní smlouvy prostřednictvím námořní/rejdařské společnosti, ale je k tomu zapotřebí složit zálohu ve výši 2 měsíčních nájmů (10.000Kč)…
   Když jsem ho žádala o zdělení čísla popisného a konkrétního čísla bytu, abych si na katastru nemovitostí ověřila jeho vlastnictví, odpověděl mi, že to již v minulosti někomu zdělil a ten mu poté byt zničil (v inzerátu přitom píše, že celý dům je 24/7 hlídaný recepcí a kamerami…) tak už mi to přišlo hodně divné a díky tomuto blogu jsme zjistila, že to nezkouší poprvé, tak pozor na něj!!!

  • Tak tady další pán na holení (theodric.katsaros@gmail.com) na bezrealitky.cz. Stále s ním komunikuju po mailech, takže mu můžu ještě něco pěkného napsat.:-) Poradíte co?:-) Zde kopíruju mail, je to na vlas stejné jako všechny předchozí, jen komunikujeme v angličtině.
   Jinak děkuji předchozím uživatelům za upozornění, celé se mi to od začátku nezdálo, už ta cena, ale zkoušel jsem dál co z toho vyleze.

   Hello,
   Let me explain the process :
   First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
   1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
   2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
   3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
   4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money
   5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.
   6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
   7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
   Everything is clear ?

 2. Dobrý den,
  no já teď jen zírám. Chci pronajmout byt, nemám s tím moc praxi, vyhledala jsem si tento web, chtěla jsem jednat osobně a nepronajmout komukoli ale ať napíšu na jakéhokoli zájemce, vždy je to makléř RK. Myslím, že je třeba založit WEB, který bude v inzerátech přístupný opravdu pouze osobách, které chtějí pronajmout nebo bydlet. Jak to ale řešit?

  • Dobrý den,
   bohužel internet je veřejně dostupný všem, tedy i realitním makléřům. To, že vám píší a schovávají se za zájemce svědčí jen a pouze o jejich neserióznosti. Posílání zpráv realitních makléřů je pokutováno stejně, jako by vložili inzerát a vydávali se za majitele. Pokud se vám takové případy staly, můžete nám je přeposlat. Dále se jimi bude zabývat naše právní oddělení.
   Za bezrealitky.cz, Jana.

  • Dobry den vidite ja nejsem real.makler ale maminka dvou chlapcu ktera by cloveka jako vy zrovna potrebovala hledam novy domov a nevim jak vse jen pres realitky puzova

  • jednoduse, neuvadejte telefon, pouze mail. po mailu lepe filtrujete a volate jen na ty, co vas zajimaji. realitky rovnou ignorujete. pokud se nekdo prodere vasim sitem, pri otazkach poznate, zda je to realitak ci ne. klasika je: shanim to pro nekoho jineho. realitni makleri prubezne bezrealitky kontroluji, je to unavne prijimat hovory, mailem si domluvite pouze ty, kteri na vas podle stylu psani pusobili solidne.

 3. Dobrý deň,
  neuvažujete o tom, že zavediete hodnotenie inzerátov klientami? Pred cca rokom som intenzívne hľadal ubytovanie a narazil na inzerenta – majiteľa, ktorý vôbec aby sa so záujemcami bavil chcel zálohu (moja blbosť ale bohužial byt sa páčil) potom nebol schopný vyprodukovať zmluvu so všetkými náležitosťami, chcel platiť iné peniaze aké boli napísané v zmluve, vyúčtovanie služieb nemalo jasné pravidlá a teda sa dohoda nekonala. Na upozornenie o koho sa jedná a čo sa stalo som od Vás dostal informáciu, že mám podať tresté oznámenie.
  Nemyslíte si, že by komentáre, skúsenosti pod inzerátmi jednak propagovali dobrých prenajímateľov, chránili nájomníkov pred tým ako sa spália a rovnako aj prinútili nepoctivých majiteľov správať sa slušne?
  Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek.
   Co se týče názoru z naší strany, tak se obáváme, že při zavedení hodnocení majitelů by akorát docházelo k častým konfliktům. Nejsme si zcela jisti, zda by hodnocení bylo přiměřené a spravedlivé. Neradi bychom, aby se z našich stránek stalo místo pro anonymní vyjadřování názorů na souseda. Pokud si nejste jisti, zda je majitel skutečně majitelem, či máte jiné pochybnosti, požádejte nás o pomoc při ověření. Stačí komunikovat s naší infolinkou bezrealitky.cz.

 4. Ivan Uhlíř says:

  Tento server vůbec nefunguje!!! 14 dní už tu trávím a všechno to jsou inzeráty bez konktaktů, nebo mají majitelé vypnutý telefon. Jak je možné vůbec zadat inzerát bez kontaktů???? Na formuláře nikdo nereaguje. Opouštím… Uhlíř

  • Dobrý den,

   zadavatel inzerátu má právo na volbu toho, zda kontakty zveřejní nebo preferuje odesílání zpráv přes kontaktní formulář. Při zveřejnění telefonu přímo do zadání inzerátu riskuje, že jej bude každou minutu atakovat velké množství realitních makléřů, kteří jim budou nabízet své služby. Což samozřejmě nechtějí. Za bezrealitky.cz, Jana.

 5. Dobrý den, včera jsem narazila na reakci z jednoho inzerátu a jedná se o „rental scam“. Se správci webové stránky jsme to již konzultovali a nahlašovali. Prosím dejte si pozor. Obdržela jsem tyto emaily:

  Dobrý den,

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  …………………………………………..
  Hello,
  Let me explain the process :
  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing.
  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days
  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
  Everything is clear ?

   • Denisa Severova says:

    Dostala jsem uplne ten sami e-mail. Pan Goran Magolos, uplne ten sami az na to slo o syna co tu studoval a nyni ziji v Recku. Rikal at zaslu penize na lodni spolecnost:
    Name : Alin Scundu
    Sort code : 20 53 33
    Acc number : 83808017
    Swift/bic : barcgb22
    IBAN : GB93 BARC 2053 3383 8080 17
    Bank Name : Barcalys Bank
    Pak do 4 dnu prijde agent a ukaze nam byt. Nebyla jsem z nej schopna dostat jakoukoliv zaruku. Je mi na bliti z takovych lidi. Jak je mozne, ze se na vasich strankach muzou vubec ukazat. Ihned po zaslani 1 emailu jemu inzerat smazal, jednalo se o byt 1+kk v Zelene ulici,39m2 v Dejvicich, internet, parkovani atd. V cene. Proste to same v bledemodre podobe co slecne co vam uz psala. Dekuji za odpoved

    • P.Marko says:

     Dobrý den, musím reagovat ,dostal jsem emailem odpověd na inzerát -pronajmu byt 1+kk 39m , v ulici Zelená , PRAHA 6 Dejvice ,za celkem 6000 kč a nabízel ho nějaký ,,ISPAS REGENOS,, nejdřív jsm napsal ,že mám zájem , ale když jsem si pozorně přečetl text ,jak je to napsaný a přečetl jsem tady Vaše články ,hned jsem odepsal a že je to podvodník ,chtělo by to nějak řešit . P.Marko

     • Ano přesně tak! Na tento inzerát nám odpověděl taky tento podvodník!!!

     • Já si myslím, ze to je ten jeden a samej podvodník a představuje se pod různými jmény a předvádí různé byty. To není možný co se na něj nějak všichni spyknout a podat trestní oznámení!? Nějak to řešit než někoho napali!! Nám se to stalo jak s bytem v Nuslích tak i v těch Dejvicích!!! Ale na spek jsme mu neskocili!

     • Dobry den,
      ten stejny „recky“ pripad se dostal i ke me.
      Jedna se o inzerat:
      Moravska Vinohrady 7000+2000 2+1 53m http://www.bezrealitky.cz/nemo.....#?popup=no

      A uplne stejny dej: syn student jiz tam nebydli a proto byt se pronajima, klice dostupne po despositu, spolecnost Railway-Express, 4 dni, stylisticke chyby v textu. Jmeno „majitele“ Daniel Vinilius nikde neexistuje, emailova adresa 19.d4ny3l.73@gmail.com samozrejme take ne. Prosim reagovat! A hlave pozor! Ewa

     • Tak už zas řadí… pozor na něj ! Psal mi a je to podvodník !
      Měl tu inzerát: Pronájem bytu ,1+kk , 39 m² , Zelená, Praha 6 – Dejvice

    • tak dnes mi také pan odpovedel a uplně stejna hystorka ze tu syn studoval ale nenašel tu uplatněni.Tak a ma po pronajmu a jsem rada že jsem na to přišla.Díky za takové stránky

   • TAK JSEM NA TOM STEJNĚ. PAN PSAL ŽE ZIJE V RECKU A UPLNE TEN SAMÝ TEXT POSLAL VIZ.LENKA.
    NAPSALA JSEM MU,ŽE SOUHLASÍM. JSEM ZVĚDAVÁ JAKÁ PRIJDE ADRESA KAM POSLAT PENÍZE.
    PRÝ BY TO POSLAL PRES LODNÍ SPOLEČNOST http://ug-logistics.com/index.php.

    TAK POZOR NA TO

  • Martina says:

   Dobrý den, děkuji za zmínku, včera nám pronajímatel odpověděl přesně tímto mailem, takže to pořád zkouší. Inzerát už zobrazen není. Šlo o pronájem bytu 1+1, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 – Nusle. Snad se nikdo nenapálí.

   • Obavam se ze tento inzerat jiz mate znovu na strankach.

    Doslo mi k nemu tato reakce:
    Dobrý den,

    V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
    Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

    Dekuji a hezký den

    PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

    Diky.

    • Eliška says:

     Dobrý den,

     já jsem také měla zájem o byt na Praze 4. Přišla mi naprosto identická odpověď s historkou z Řecka. Podobných inzerátů je zde v současné době několik. Bohužel možnost volného inzerování nese takováto rizika. Hlavně nenaletět!

     Eliška.

    • Kristýna Pešičková says:

     Dobrý den,
     včera mi přišel totožný e-mail jako odpověď na mojí reakci na inzerát v Brně střed, ulice Vodní.
     Jsem ráda, že mě napadlo si o tom něco zjistit a konkrétně na těchto stránkách jsem našla takové užitečné informace. Teď mu tedy dám vědět, co si o tom myslím. A to se mu líbit nebude…

     Dobrý den,

     V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
     Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

     Dekuji a hezký den

     PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

    • Tak jsem i dnes skoro naletěla Altairovi Zografovi. Byt na ulici Vodní za 7000. Úplně stejný email, jako tu kopírujete vy. Takže pozor! Altair pořád zkouší podvádět.. Ještě, že jsem našla toto fórum. Je to k něčemu :)

  • Tomáš Skřivánek says:

   Dobrý večer,

   ano i my s tímto typem podvodu máme zkušenost, nechybělo moc a málem jsme se nechali napálit. Dotyčný ale jednal dosti podezřele: 1) odpovídal na všechny mé dotazy do minuty 2) tlačil na rychlou platbu vysoké zálohy, před tím, než bylo možno byt vůbec navštívit 3) v inzerátu bylo uvedeno, že v bytě je vše na elektřinu (která byla údajně již v ceně nájmu), přitom z fotek bylo zřejmé, že se v bytě topí plynovými spotřebiči, na tento dotaz jen odpověděl, že je to také v ceně nájmu, dodatečně!!! 4) zmiňoval, že je v ceně i parkování před domem, v té ulici (Praha 4) nejsou ani zóny, ani zpoplatněné parkování. Komunikovali jsme přes e-mail, používal tuto adresu: dni3l.alex@gmail.com

   Pozor na to!

   Tomáš

   • Vojtěch Veselý says:

    Dobrý den,

    dnes mě bratr požádal o překlad úplně stejného inzerátu. Děkuji za informace, málem jsme se napálili. Ale zdálo se nám to hodně podezřelé, tak jsem hledal až jsem našel.

    Původní email přišel z adresy: dany3l.al3x@gmail.com

    Dobrý den,

    Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
    Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
    Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
    Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
    Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
    Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

    dekuji

    PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • tenhle fikanej cikán to zkouší furt, jenže já z něj na mailu vytáhla i naskenovanou občanku, v pondělí s tím jdeme s další podvedenou na policii, já mu nakonec peníze neposlala, čula jsem něco, kamarádka bohužel ano …. má celé jméno Alexander Daniel, ….

   • Alžbeta says:

    Zdravím, mohli by ste mi, prosím Vás, na mail (mail: biba1412@seznam.cz) zaslať tú preskenovanú občanku? Ja som od neho vymámila pas, na ktorom ale vystupuje pod menom Paparis Angelos a chcela by som si porovnať fotku, či ide o toho istého človeka. Ideme s tým na políciu a možno by pomohli obe jeho identity. ďakujem

   • Miroslav Homola says:

    Dobrý den,
    mohla byste mi prosím poslat také oskenovanou občanku na e-mail: mirdahomola@gmail.com?? Také se mi podařilo sehnat oskenovaný pas. Mohli bychom si tyto dokumenty vyměnit prosím, abych si mohl ověřit zda se jedná o stejnou osobu.
    Děkuji

    • Dobrý den,

     my jsme taky přišli do kontaktu s tímto člověkem a po vyjednávání jsme mu zaslali 130 euro. Máme taky pas pod jménem Angelo Paparis, vystupoval i pod takovým mailem. Nejprv jsme byli podežřívaví, ale nakonec jsme bohužel podlehli. Můžete nám zaslat taky jeho fotku z občanky nebo pasu? Rádi bychom navázali komunikaci a příští týden chceme podat trestní oznámení. Mimochodem pronajímal byt (garzonku) na ulici Vodní. Dávejte na to všichni pozor a za spolupráci děkujeme.

     • Luboop.at (a) mejl google says:

      Dobrý večer,
      Platbu okamžitě u banky stornujte! Je to sice za nějaký poplatek, ale míň než 400€, resp130€ !

      bylo by možné se s Vámi potkat (jste-li z Brna nebo okolí), případně Vám mohu pomoci, o „nabízeném bytě“ jsem si sehnal docela dost informací, a taky by nebylo špatné, když by se věc oznámila – „poškozené“ realitce, a samozřejmě paní majitelce…
      ps: skutečná cena pronájmu, je 8900,-
      http://webcache.googleusercont.....%7Clang_en
      napište na mejl ve jméně…

     • Stejný byt nabízí dále, rada taky s ním aktuálně komunikuji,nic jsem mi díky bohu neposlala,vystupuje pod stejnym jmenem.

     • Zdravím, Nikolaos Dimensi – za tímhle jménem se ted skrývá možná ten samí šmejd. zrovna si s ním píšu. díky tomuto serveru jsem ho odhalil. nabízí 1+1 v Nuslích ul. Dacického. Intershipping Line a 400eur předem a podobný keci. nic jsem mu neposlal ale nevim jak pomoct k jeho dopadení. Díky.

     • martinabbb says:

      Dobrý den, taky jsem reagovala na tento byt. napsal mi to samé. Odpověděla jsem mu, i když mě před tím bezrealitky.cz informovali o tom, že se jedná o podvod.
      Zkusím z něho vytáhnout co nejvíce info a nějak ho dostat. To jsou zmrdi, člověk se jásá, že je to fajn za 5500. No uvidíme, tak bacha na to.

     • Dobrý den,

      o víkendu jsem narazila na inzerát pěkného bytu v Brně na ulici Vodní (1+kk). Ozvala jsem se majiteli, jestli je možná osobní prohlídka. Okamžitě reagoval emailem, který jsem tady našla v úplně stejném znění. Hned je mi jasné, že se jedná o podvod. V tuto chvíli čekám, jestli z podvodníka dostanu nějaké informace, které by se hodily policii.

      Jedná se o tento byt: https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/372386-nabidka-pronajem-bytu-vodni-brno

   • Olina Hefková says:

    Dobrý den, můžu se zeptat, jestli jste uspěli v trestním řízení, jestli jste dostali peníze zpět. Stalo se mi úplně to samé, nevím jestli má jít cenu podávat trestní oznámení, jestli se něco vyřeší?. Děkuji za odpověď.

  • Jan Knudsen says:

   Dobry den, prisel mi uplne stejny mail. Akorat stim rozdilem,ze si mi dovolil poslat c.u. v bance. Zavrit je hajzliky. J.K.

  • Tak dneska jsem presne takovy email obdrzela. Jmeno Naglos Siriagis. Nastesti mam pratele, ktere me odradili a nasli tento prispevek.

  • Dobrý den,
   přidávám se s varováním. Reagovala jsem na nabídku pronájmu bytu 1+1 v Praze – Nuslích za 5000 + 500 poplatky. Do dvou minut mi přišla reakce (jasně přeložená na google translatoru), že cena je včetně elektřiny, plynu, vody, parkování a internetu. Na můj mail, že chci byt samozřejmě vidět, než si ho pronajmu mi přišla tato odpověď: Dobrý den,

   V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
   Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

   Dekuji a hezký den

   PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

   Vystupuje pod jménem Logan Sanaris (logan.sanaris@gmail.com)

   • Antonie Stachová says:

    Dobrý den, přesně stejný mail poslal i mě včera, ale mě se podepsal jako Goran Manolos (goran.manolos@gmailcom),odpovídá na mail hned, do pul hodiny. Taky koupil byt pro syna, který tu studoval. Ještě s ním komunikuji, tak nevím, jestli mám z něj ještě vytáhnout nějaký informace, jedná se o byt v Dejvicích, ulice Zelená.

     • Také jsem si s tímto hajzlem psala ale přišlo mi to velice podezřelé je vtipné že jsem od neho vymámila webovou adresu te společnosti psala jim email a napsali mi ten samý popis postupu :D

     • Oldřich Leischner says:

      Dobrý den,

      ještě, že jsem narazil na tuto stránku, jinak bych se také napálil. Již týden komunikuji s již zmiňovaným Goranem Manolosem, přišel mi stejný email, jako Vám všem. Nabízí velký, vybavený byt na ulici Vodní v Brně.

      Dobrý den,

      V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
      Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

      Dekuji a hezký den

      PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

      TAK POZOR!!!!

   • Kateřina says:

    Dobrý den, díky moc za komentáře, já dodávám, co psal nám, za poptávku nic nedáte, ale už tady mi to došlo:

    Ranos Groparis

    Dobrý den,

    Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

    Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

    1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

    2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

    3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

    4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

    5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

    6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

    7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

    Vše je jasné?

    • Lenka Dolezalova says:

     Přesně s tímhle člověkem jsem trávila na netu celý večer. Do chvíle, kdy jsem chtěla na něj tel. číslo. Pak se odmlčel. Bylo to lákavé, ale naštěstí – nejsem blbá. Takže nic

    • Dominika Peštuková says:

     Dobrý den,
     taky mám tuto zkušenost. Přišel mi úplně stejný email na byt 1+kk, ul. Vodní, Brno. Jednal pod jmenem Angelo Solaris (angelo.solarys@gmail.com).
     Dávejte pozor.

     • Jirka a Kikča says:

      Dobrý den,

      podobná zkušenost s bytem na majdalenkách 2+kk jméno : Ispas Renegos. Stejný pokus o pronájem bytu, syn prý studoval v Řecku a nedostudoval. Doufám, že takový lidi brzo dostanou.

     • Veronika says:

      Inzerát je opět aktivní na bezrealitky.cz (ulice Zelená, Dejvice). byla jsem zrovna na dva tydny v atenach,kdyz mi odepsal na email Ioanis Angolos (mimochodem jmeno nejakeho reckeho spisovatele). Ale, kdyz jsem mu rekla, ze se s nim tam sejdu, tak prestal reagovat. Prevít.

   • Věra Stáňová says:

    Dobrý den,
    i já narazila na inzerát pronájmu bytu →

    > Od: Donaro Anangis
    > Komu:
    > Datum: 21.07.2015 12:45
    > Předmět: Pronájem bytu 2+kk, 45m² , v Praha 4, Nusle, Pod lázní
    >
    Dobrý den,

    Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
    Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
    V cene bytu je 5000 Kc + 1500 Kc = 6500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Pod lázní
    V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
    Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
    Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

    Dekuji a hezký den.

    +

    > Od: „Ing Arh.“
    > Komu: „stanovera@centrum.cz“
    > Datum: 01.06.2015 11:06
    > Předmět: RE: http://www.bezrealitky.cz – zprava od zajemce
    >
    Hello Vera,

    The apartment is located in Kozna 4, Praha 1. The rent per month is 11500 czk including utility bills.

    I bought the flat for my daughter during her studies in Praha. Now she is back at home in London, where we leave because she is 8 months pregnant. Next month, I will be grandfather.

    The apartment comes fully furnished, just like the photos!

    Minimum rental period is 3 months.Now please tell me how long you’ll need the flat? How many persons will live in the apartment? And just to note that pets and little dogs are allowed.

    Thank you and I look forward for your reply.

    Greetings from London
    Ziegler Filip
    To: jolek1962@outlook.com
    Subject: http://www.bezrealitky.cz – zprava od zajemce
    Date: Sat, 30 May 2015 20:06:11 +0200
    From: no-reply@bezrealitky.cz

    +

    From: bennoit benjamin [mailto:benbennoit1985@gmail.com]
    Sent: Wednesday, March 18, 2015 11:43 AM
    To: Stáňová Věra

    Subject: Re: Pronajem bytu 2+1 Jindricha Plachty Praha 5-Smichov

    Dobrý den pani Vera,

    Poplatky (plyn, elektřina, TV, internet …. atd) je 2.000 Kč měsíčně.
    Pobyt je neomezený, sám/a se rozhodnete o jeho délce. Pokud si budete přát, můžeme sepsat roční smlouvu, která se každý rok obnoví. K podpisu smlouvy dojde až po prohlídce bytu a nikoliv předem.
    Pokud se pro byt rozhodnete, budu potřebovat Vaše celé jméno a adresu, kam Vám zašleme klíče/smlouvu. Rovněž kontaktuji společnost Airbnb.com, která se o celou transakci postará. Společnost Vám poté zašle další pokyny a sdělí Vám, jakou částku musíte zaplatit jako zálohu agentovi, který Vám byt ukáže. Smlouva Vám bude doručena na Vaši adresu během 2-3 dnů. Pokud se rozhodnete, že si byt pronajmete, podepište smlouvu, společnost mi zašle peníze a Vy budete dále platit každý měsíc na můj účet. Pokud se Vám byt nebude líbit, dostanete peníze zpět a vrátíte mi klíče a smlouvu. K uzavření smlouvy potřebuji kopii Vašeho občanského průkazu nebo cestovního pasu a kompletní kontaktní údaje
    V připojit máte fotografie s mým bytě

    Pozdravy,
    Bennoit Benjamin

    + From: bennoit benjamin [mailto:benbennoit1985@gmail.com]
    Sent: Thursday, March 19, 2015 11:05 AM
    To: Stáňová Věra
    Subject: Re: Pronajem bytu 2+1 Jindricha Plachty Praha 5-Smichov

    Vysvětlil jsem vám celý proces, a budu se snažit, aby to znovu vysvětlovat. Je velice jednoduché.Transakce bude provedena prostřednictvím Airbnb.com, protože bude zajištěna pro oba. K pronájmu dokumenty a klíče je již ve vyšetřovací vazbě Airbnb.com. Poté, co pošle platbu na Airbnb.com, budou dodávat nájemné doklady a klíče přímo na Vaši doručovací adresu. Kdy obdrží klíče a pronájem dokumentů, budete mít 1 den rozhodnout, zda budete mít, nebo ne byt. V případě, že jste se rozhodli nevedou do bytu, obdržíte peníze zpět. Nyní chápete?
    I připojené kopie se svými dokumenty, takže můžete vidět, že jsem seriózní člověk a řada na vás, prosím pošlete mi fotku s vámi.

    S pozdravem → tento člověk poslal i foto (s největší pravděpodobností svého kámoše – nevěřím, že to je ON)

    → jemu jsem i BOHUŽEL zaplatila a pak samozřejmě pelášila na Policii ČR a podala oznámení pro podezření z přečinu podvodu. Po cca 3 měsících vydali usnesení o odložení věci :-( → nikoho nedohledali !

    TAKŽE, VŠEM POZOR ! I přesto, se bráním realitkám dávat de facto za nic provizi až 10.000,- Kč.

    V.S.

    • Jarin Q. says:

     Dobry den,
     rada bych podekovala za prispevek jimz jsem se ujistila ze donaro anangis je opravdu podvodnik; dnes jsem take nasla od sameho cloveka inzerat na bezreality.cz a znel velmi lakave: Pronájem bytu 1+kk, 39m² bez realitky
     Zelená, Praha – Bubeneč za 5500 i s poplatky. Bohuzel jsem tomu cloveku napsla jak cele sve jmeno tak telefon. Samozrejme inzerat zmizel po hodine (inzerat neni aktivni) coz mi bylo dost divne sem si rikala ze me asi nekdo predbehl ale pak mi prisla nasledujici zprava na mail:

     Dobrý den,

     Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
     Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
     V cene bytu je 4500 Kc + 1000 Kc = 5500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Zelená, Dejvicích, Praha 6
     V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
     Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
     Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

     Dekuji a hezký den.

     na mail jsem odpovedela ale pak me napadlo toho cloveka zadat do googlu no a jsem tu.

     • Ahoj, dnes mi prisel stejny mail od tohoto cloveka. Tez jsem zadal jeho email do Google a vyjelo mi toto :)

     • Destroyer says:

      Dostal jsem stejny podvod od Donaro Anangis :
      Dobrý den,

      Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
      Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
      V cene bytu je 4500 Kc + 1000 Kc = 5500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Zelená, Dejvicích, Praha 6
      V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
      Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
      Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

      Dekuji a hezký den.

    • Veronika says:

     Dobry den,

     Našli sme tento inzerát taktiež pouze pod jmenem Tom Jean Schmitz. Bolo to na byt 2+1 v Manesovej ulici za sumu 8300+1200kč.
     S priateľom nás prekvapila nízka cena. Druhý mail, čo nám pán napsal bol ten istý, čo ste uviedli v správe. Ak Vám to pomože v patraní, tak Vám pošleme našu komunikáciu.
     Taktiež nám poslal ID pána Tom Schmitz, ale to sme asi s pánom nekomunikovali…

  • Dobrý den,
   také jsem si psal s tím samým podvodníkem. Psal pod jménem Soriano Ananis z gmailu. Bohužel jsem mu poslal do Polska nájem a kauci. Tedy lodní společnosti jako zprostředkování dopravy přes escrow servis. Dohromady 1000 euro. Přibližně za 4 dny mi volali z banky, že je informovala Polská banka, že je možné, že jde o podvod. Chtěl jsem platbu stornovat, ale z Polské banky přišlo zdělení, že jsou peněžní prostředky blokovány na základě Polského státního zastupitelství. Teď přemýšlím, jak postupovat. Budu se informovat od známého právníka. Nebyla by i nějaká rada od Vás?

   • Markéta says:

    Dobrý den, též mi přišel inzerát s Řeckem a že syn se vrátil.Jednalo se o byt ve vinohradech 2+1 54m2 za 7000+2000. Vydávál se za Nikos Dimensian gr.nkdym@gmail.com

    naštěstí je zde již hodně informací že se jedná o podvod, takže jsme si dále nepsali.

  • Kase007 says:

   Dobrý dnes jsem měl, taktéž email s nabídkou na výhodný pronájem ..

   viz prilozený email

   Anatol Stamatis 18:51 (před 4 minutami) komu: mně Dobrý den, V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt. Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom? Dekuji a hezký den

 6. Dobrý den,
  dnes jsme narazili na podobný inzerát, úplně stejná komunikace. Dokonce na mnohonásobné dotazování na telefon a telefonický kontakt odpovídal s tím že má moc práce. Pak když jsme řekli proč chceme telefon tak poslal i kopii pasu. Už jsem chtěl jít na ambasádu si nechat potvrdit existenci když jsem narazil na toto. Během dnes jeho inzerát se stal neaktivní.
  J.

  • Dobrý den,
   inzerát, který jste popsal byl podvodný. V neděli večer se na webu objevily dvě nové nabídky na byt s nízkou cenou a fotkami luxusního bytu. Jedna nabídka byla v Praze, druhá v Brně (od stejného uživatele). Obratem jsme je zablokovali. Prosím nereagujte a hlavně nic neplaťte!! V tuto chvíli řešíme několik trestních oznámení, kde zájemce zaplatil dopředu několik tisíc s tím, že mu „majitel“ přislíbil po přijetí částky odeslání klíčů od bytu lodním přepravcem. Buďte obezřetní a pokud nebudete jisti zadavatelem inzerce – kontaktujte nás! Za bezrealitky.cz, Jana.

   • Phamova says:

    Dobry den,
    Ctu Vase prispěvky a jsem zrovna ta, která se nechala napálit. Podvodník mi ale poslelal tracking number http://international-sl.com/tr.....0000108881 , s tim, ze to poslal pres tuto zahranicni dorucovaci spolecnost. To je ta spolecnost take smyslena? Prosim o rady jak postupovat. Jelikoz jsem se nechala napálit a poslala mu celkem 800€. Mám to ohlásit na policii? Co mám říct. Děkuji za všechny rady.

    • Dobrý den,

     určitě se obraťte na Policii ČR. Vyptají si od Vás veškeré potřebné informace, případně kontaktují pro podrobnosti nás. Za bezrealitky.cz, Jana.

    • Mě psal pod jménem Ispas Renegos a dle IP adresy v emailu a lokalizace IP adresy se zdá, že je to někdo z USA, region NY, město Holtsville – tedy alespoň tam je poskytovatel.

 7. Dobrý den,

  děkujeme za nahlášení podvodného inzerátu.

  Tento inzerát skutečně patří mezi sérii podvodných inzerátů, které se v poslední době objevily na našich stránkách. Vyznačují se, jak jste si nejspíš sám všimla, atraktivní lokalitou, velice nízkou cenou, umístění v centru velkého města, nadstandardní vybaveností bytu. Inzerent pak komunikuje v angličtině a vydává se za zástupce známé realitní agentury nebo vystupuje s komplikovaným vymyšleným příběhem. Snaží se tak z důvěřivých zájemců vylákat zálohu.

  Poškozená realitní kancelář již situaci řeší s Policií ČR v našich silách je pouze inzeráty odhalovat a deaktivovat, abychom zabránili větším škodám.

  Na zprávy uživatele prosím dále nereagujte, inzerát již byl blokován. Pokud byste narazila na další podobné inzeráty, budeme moc rádi, pokud nám je nahlásíte stejně jako tento.

  Na podvodné inzeráty jsme upozornili již před časem na našem blogu.
  http://blog.bezrealitky.cz/poz.....-inzeraty/

  Děkujeme za pomoc, které si velice vážíme. 

  S pozdravem

  Martina Vasková
  bezrealitky.cz

  Dne 15. prosince 2014

 8. Hledám byt na Praze a dnes mi odepsal níže uvedený inzerent.

  dani3l.al3x@gmail.com Alexander D

  Dobrý den,

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Markéta says:

   Pak mi přišel tento popis procesu:
   Hello,
   Let me explain the process :
   First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
   1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
   2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
   3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
   4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing.
   5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days
   6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
   7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
   Everything is clear ?

   Po domluvě Vám pošle odkaz na Spediční službu v UK, která Vám pošle klíče a smlouvu, website týhle spedice vypadá profesionálně, ale po zadání adresy do google se Vám nic neobjeví, není nikde dohledatelná

   I took the keys and the contract to shipping company , This is the tracking number WB2014GR0000669512
   To check the tracking number , must be entered on the company’s website
   http://international-sl.com/
   To check the tracking number you must write it , on the empty space , where is written “ Track Your Shipment “ . After this you need to do click on the „Track now“.
   After you see if everything is in order ,To see the payment details ,you must do click on „Pay Now “ .
   After this you need to do the transfer with 400 EUR at shipping company , to their agent , bank account
   The transfer can be done from your internet banking if you have it , or from your bank office

   Important is to send the money in EUR because is a international transaction

   ACCOUNT NAME : Eftimie Marian

   ACCOUNT NUMBER : 53708454

   SORT CODE : 20 75 01

   IBAN: GB25 BARC 2075 0153 7084 54

   BIC: BARCGB22

   BANK NAME :Barclays Bank

   Once you make a payment, you must send copies of bank invoice , to shipping company , to their email address : intershipping.line@contactoffice.com .And after they will check if everything is ok , they will start the delivery
   I await your answer , if everything is clear ?

   NIC Z TOHO NEEXISTUJE !!!!

 9. Dekuji serveru, že mne kontaktovala ohledně podvodných inzeratu. Odpovedela jsem na inzerat, pronajem garsonky v Brne, pritom to byla dle obrazku 2kk, ulice Majdalenky, Lesna, cena byla se vsim za 5000 Kc. Divila jsem se, proč takovy lukrativní inzerat je jeste mezi aktivnimi. Psal mi nejaky Alex a presne to same, že žije v Londyne a zdědil byt od babicky. Takze bacha na to!

  • Veronika says:

   Dobrý den, hledám bydlení a podvodný email od Alexe z Londýna mi došel na reakci dokonce na 2 inzeráty. Hned mi bylo jasné, že tento přístup není v pořádku. Když mi došel email podruhé, bylo jasné, že se jednalo o podvod. Pozor na to.

 10. Stejna zkusenost s panem Alexem Danielem… :) Lidi davejte si na tohoto pana velky pozor… nabizet byt v Dejvicich za 5000,- byt 1kk, ale po celkove rekontrukci s parkovacim mistem… ? Hodne divne… telefonni cislo poslat nechce… ze nema cas… ale ze by si treba zjistil, kdo bude v jeho byte bydlet… ? No a zaloha 400Eur… a nejlepe ihned… divne… Opravdu si davejte pozor!!!

 11. stejný inzerát, ovšem změna, již to není Alex, ale Angelos Paparis

  Dobrý den,

  Dobrý den, bydlím v Aténách, v Recku, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Jsem Recký clovek. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Adela says:

   Ten samý email nam vcera take prisel od Angelos Paparis. Odpovidali jsme na inzerát ze zvědavosti. Poté nam bylo jasne, ze se jedna o podvod. Snad mu ty penize nikdo neposila.

  • Aj na Slovensku to skúša pod menom Nikolaos Dimensi s tým istým textom samozrejme v lámanej slovenčine. verná kópia odpovede na inzerát.

 12. Ještě jeden. České jméno a příjmení ale český nemluvi?
  hanausekjiri@gmail.com

  Dobrý den,

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Hanausek Jiri, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Karlova 180/20, 11000 Praha-Praha 1, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
  Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
  Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
  Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
  Nájemné je 8300 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
  O sobě, já jsem 54 let, svobodná muz, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
  Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

  S pozdravem,
  Hanausek Jiri

  • Stejný podvovný email, na jinou adresu a jméno:

   Dobrý den,

   V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
   Jmenuji se Talacko David, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Rámová 939/8, 11000 Praha-Praha 1, Czech Republic.
   Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
   Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
   Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
   Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
   Nájemné je 9300 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
   O sobě, já jsem 43 let, svobodná muz, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
   Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

   S pozdravem,
   Talacko David

   • Jiné jméno, stejný mail.

    Dobrý den,

    V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
    Jmenuji se Elizabeth Heren, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Antonínská 555/8 602 00 Brno, Czech Republic.
    Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval Brno jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
    Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
    Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
    Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
    Nájemné je 7000 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
    O sobě, já jsem 51 let,a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
    Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

    S pozdravem,
    Elizabeth Heren

    • Pokračování, ale už v angličtině.

     Thank you for your reply.
     After analyzing all the applications together with my husband, we decided that you would be suitable to rent the apartment.A security deposit equal to one month rent needs to be paid also .The security deposit will be refunded to you in the moment you decide to move out and nothing in the apartment is seriously damaged.
     The rent will be paid monthly, to my bank account.
     In order to view the flat and settle a deal, you will need the keys, and the contract.
     Since I am unable to come to Czech Republic personally, I’ve hired a major real estate agency from Manchester, specialized in international rentals, to represent me.
     They are called Century One Estates.This agency will offer you an inspection of the flat, and handle the payments and documents.

     Here’s how it works :
     1 – To start this transaction, I need your full name, address and telephone number. I will also need to know the rental period for the contract.
     2 – I will go to the Century One Estates office to drop off the keys and documents of the house, along with the contract
     3 – Century will verify he documents, and send you an invoice.
     4 – At this point you’ll have to pay the rent for the first month and the security deposit to Century Estates.
     This will be a guarantee that they don’t send an agent all the way to Czech Republic for nothing. The deposit will be only a temporary guarantee, and will not obligate you to renting the flat.
     The money will remain in the custody of Century One Estates until you have checked the flat and confirmed that everything is ok.
     5 – After you pay the deposit, and send them the details, Century Estates will send an agent to Czech Republic in the next 24-48 hours (Monday to Friday) to meet you and help you inspect the flat.

     You can choose the date and time of inspection, to fit your schedule .
     7 – If you will be satisfied with the flat, you will sign a copy of the contract . However, if you are not pleased with the apartment for any reason, the Century One Estates agent will give you the money back on the spot, and I will get my keys and documents back.

     I will pay for the services of the agency, so there will be no extra costs for you.
     Also, in case you have another apartment right now, and you cannot move out immediately, we can arrange the deposit and inspection now, and consider the flat reserved for you.
     If everything is ok, please email me the details that I requested above, so I can make the arrangements.

     I look forward to your quick response, because there are several others interested in the apartment, and I need to know if I can count on a deal with you.

 13. Markéta says:

  Bohužel jsem neprozřela, že jde o podvod, jelikož jsem nutně hledala bydlení a zaplatila jsem zálohu na účet uvedený níže, bacha na to !!!

  I took the keys and the contract to shipping company , This is the tracking number WB2014GR0000xxxxxx To check the tracking number , must be entered on the company’s website
  http://international-sl.com/
  To check the tracking number you must write it , on the empty space , where is written “ Track Your Shipment “ . After this you need to do click on the „Track now“.
  After you see if everything is in order ,To see the payment details ,you must do click on „Pay Now “ .
  After this you need to do the transfer with 400 EUR at shipping company , to their agent , bank account
  The transfer can be done from your internet banking if you have it , or from your bank office

  Important is to send the money in EUR because is a international transaction

  ACCOUNT NAME : Eftimie Marian

  ACCOUNT NUMBER : 53708454

  SORT CODE : 20 75 01

  IBAN: GB25 BARC 2075 0153 7084 54

  BIC: BARCGB22

  BANK NAME :Barclays Bank

  Once you make a payment, you must send copies of bank invoice , to shipping company , to their email address : intershipping.line@contactoffice.com .And after they will check if everything is ok , they will start the delivery
  I await your answer , if everything is clear ?

  Když se mi z neexistující spedice ozvali, že je má zásilka na cestě a dorazí příští týden, o pár hodin později dorazila zpráva z adresy , že nastaly problémy na straně českých celních úřadů, protože je třeba zaslat dalších 400 Eur za pojištění a musí je zaplatit nájemce bytu. Pracuji v celní problematice, proto vím, že je to úplná blbost !

  Hello,

  We want to inform you that the delivery was started , but we was informed from Czech customs , that from short time in your country are new rules and we must have a insurance for the keys and the contract , and the insurance must be paid from the person who will rent the apartment . The insurance is 400 eur .
  If we don’t have this insurance we can’t introduce the keys and the contract in Czech
  To solve the problem quickly , please go to your bank office and do the transfer with 400 eur to our agent :

  ACCOUNT NAME : Eftimie Marian

  ACCOUNT NUMBER : 53708454

  SORT CODE : 20 75 01

  IBAN: GB25 BARC 2075 0153 7084 54

  BIC: BARCGB22

  BANK NAME :Barclays Bank

  When the keys will arrive at your home , our agent will give you back these 400 eur, because in our delivery policy , did not predict these taxes.
  We are awaiting your answer, if everything is clear?
  Sorry for inconvenience and thank for understanding

  With Respect,
  International Shipping Line

  Když jsem žádala o storno transakce, přišel mi překvapivě tento email :D

  If you want to cancel the transaction to unblock our system, to can refund you the money please text this message

  BEZREALITKY mezera 356689

  and send it to this number : 9033399

  The message must be send from from your phone number

  (moje číslo)

  We are awaiting your confirmation after the sms was sent

 14. Eliška says:

  Dobrý den,

  i já málem naletěla na podvodný inzerát.
  krásný byt v Dejvicích s balkonem vanou. Pán psal že je angličan a zdědil byt po babičce. je problém že má klíče u sebe v Anglii a mám mu prej poslat své údaje a pak mi pošle to přes lodní společnost smlouvu a klíče. psal špatně česky prej neumí. žije s rodinou v anglii . cystupuje pod jménem Daniel Alexnader a smlouvu a údaje o sobě mi e-mailem nechtěl poslat, prej až zaplatím 2 nájmy dopředu aby měl jistotu že to není vtip. Já díky bohu nenalítla. Dávejte si pozor.

  • Stejná zkušenost, ale psal z adresy: Papy Ang3los (p4pyang3l@gmail.com).
   Prý Řek žijící v Athénách.
   Peníze přes shipping company a cosi kdesi…
   Pozor na ně(j) !!!

 15. Martina says:

  Dobrý večer,
  málem jsem mu nalítla.Díkybohu příteli se na tom něco nezdálo,,,nízká cena vzhledem k lokalitě a příslušenství bytu,,,,a hledal a našel tohle o těch podvodných inzerátech.Jak je vidno tenhle už je známá firma….

  • Ano, je to tak, přesně tohle mi dnes také napsal. Hlavně mi bylo divné, že v bytě, který chce pronajmout se svítí a přitom je v Anglii…:/

 16. Zdravim, jsem moc rada, ze jsem tento blog nasla,a nedostala se do omylu. Hledam byt, mohu jen potvrdit toho podvodnika, byt mel byt v Dejvicich, nove zarizeny ackoliv psal ze je to po jeho babicce..v soucasne dobe psal z teto adresy a chtel pouzit tuto lodni spolecnost a prevod na ni a penize – http://international-sl.com/

  al3xander.73@gmail.com

  Buďte opatrní!

  • Pavlína Hithová says:

   dobrý večer,lodní společnost,kterou se ohrazuje a jak vy popisujete si sám založil..Takže zřejmě není hloupý,dobře ví jak si přesvědčivě založit cokoliv….

 17. Dobrý den Všem,dejte si prosím velký pozor na RK ceskarealitnispolecnost.cz(pan Mareček a jeho kolega) Představuji se jako zájemci o byt,který nafotí a bez souhlasu umístí na www sránky a byt nabízí k prodeji o sto tisíc dráž.Jen výzva,že bude podáno trastní oznámení je donutilo inzerát odstranit.Hodně štěsti.KJ

 18. další : byt Ostrovní ulice, Praha 1, email : roger71pawley@gmail.com
  Dobrý den,

  Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
  Jediný problém je, že já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
  Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 6.500 Kč .
  Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
  Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
  Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

  S pozdravem a práním hezkého dne,
  Roger

  • Barbara says:

   Dobrý den ,

   Poplatky (plyn, elektřina, TV, internet …. atd) je 2.000 Kč měsíčně.
   Pobyt je neomezený, sám/a se rozhodnete o jeho délce. Pokud si budete přát, můžeme sepsat roční smlouvu, která se každý rok obnoví. K podpisu smlouvy dojde až po prohlídce bytu a nikoliv předem.
   Pokud se pro byt rozhodnete, budu potřebovat Vaše celé jméno a adresu, kam Vám zašleme klíče/smlouvu. Rovněž kontaktuji společnost Airbnb.com, která se o celou transakci postará. Společnost Vám poté zašle další pokyny a sdělí Vám, jakou částku musíte zaplatit jako zálohu agentovi, který Vám byt ukáže. Smlouva Vám bude doručena na Vaši adresu během 2-3 dnů. Pokud se rozhodnete, že si byt pronajmete, podepište smlouvu, společnost mi zašle peníze a Vy budete dále platit každý měsíc na můj účet. Pokud se Vám byt nebude líbit, dostanete peníze zpět a vrátíte mi klíče a smlouvu. K uzavření smlouvy potřebuji kopii Vašeho občanského průkazu nebo cestovního pasu a kompletní kontaktní údaje

   Pozdravy,
   Roger

   Todle mi přislo jako reakce na muj dotaz jestli je možné sjednat prohlídku bytu.

    • Pavlína Hithová says:

     když zpětně čtu vaše skutečnosti a voje emaily s ním..uvědomuji si,jak se v tom zamotáva..Mě v začátečním mailu psal jak nema nikoho kdo by mi byt ukázal..a asi o pet emailu dal píše,že najednou se mnu půjde nějaký agent z lodní společnosti….

  • Marie Pěnkavová says:

   Dobrá den,přišly mi emaily naprosto stejného znění.
   Jen se jmenuje Taypa Paylor.A jednalo se o byt v Preslově ulici,na Smíchově.
   Také jsem málem naletěla.
   Děkuji že tento blog ekzistuje.
   Zdraví vás všechny Zmrzlinka

 19. Henrieta says:

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 20. Ondřej Vik says:

  Také mi dnes 25.1.2014 přišla odpověď ve stejném duchu jako jsou výše zmíněné, samozřejmě, že je to podvod a rád bych pomohl při stíhání pachatele alespoň technickými daty ohledně odesílatele mailů.

 21. p4p4ris.ang@gmail.com
  Je to šmejd pozor!

  Dobrý den,

  Dobrý den, bydlím v Aténách, v Recku, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Jsem Recký clovek. Radeji mi odpovedet v anglictine

 22. A pokračoval takto

  Hello,
  Let me explain the process :
  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing.
  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days
  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
  Everything is clear ?

 23. Miroslav Homola says:

  Dobrý den všem,
  bohužel jako i většina z vás jsem byl napálen. Nezdálo se mi nic podezřelé, dokonce sem byl spokojen s tím že to řešíme přes tuto společnost. Nenapadlo mě, že je podvodník nejen pán, ale i ta společnost.
  MĚL BY NĚKDO ZÁJEM DÁT DOHROMADY VŠECHNY E-MAILY, OSKENOVANÉ OBČANKY A JINÉ OSOBNÍ DOKLADY KTERÉ SE VÁM PODAŘILO ZÍSKAT, VŠECHNA ČÍSLA ÚČTŮ A TAK PODOBĚ A OZNÁMIT TO NA POLICII?
  Možná se nestane nic, ale pokud kromě podvodů falšoval i osobní doklady, hrozí mu minimálně nepodmíněný trest odnětí svobody.

 24. Pavlína Hithová says:

  Dobrý večer…málem jsem také naletěla. Pod jménem Angelo Paparis…Poslal oskenovaný pas na toto jméno,kde mimochodem na vek 50 let vypadal odhadem na 30 let. Stále psal a tlačil na platbu.Ověřili sme s kamarádkou na katastru nemovitostí zda na nějake takove jmeno je evidovan byt na adrese,kterou zaslal že se má nacházet byt,který nabízí k pronajmutí.Na policii jsme též byli,vzhledem k tomu,že se zjistilo,že toho napáchal dost,že si to zaevidují.Ale že je alespoň prozatím malá šance na to,aby ho vypátrali.Nikdo neví kdo to tedy ve skutečnosti je,jaka je jeho skutečná identita a kde se vůbec nachází. Zda v ČR nebo někde v zahraničí.

  • Miroslav Homola says:

   Momentálně připravuji složku pro policii kde mám printscreeny z webových stránek, jak to vypadá po vložení tracking number. Použiji pas který jsme získali a použiji nejspíš i informace z tohoto blogu – vypíši jména a čísla účtů se kterými se ostatní také setkali. Ještě by se mi hodila občanka kterou také někdo získal. Dyštak pošlete na: mirdahomola@gmail.com
   Nechápu jak je možný jak si někdo může jen tak založit účet a nikdo neni schopnej ho vypátrat!! Po mě chtěli dva doklady totožnosti . . . . To znamená že tohle může dělat každej když neni možný ho vypátrat!

   • Pavlína Hithová says:

    já uz sem zaevidovana s kamaradkou na kriminalce v plzni s tim,že jsme tento problem nahlasili….

    • Miroslav Homola says:

     Pošlete mi prosím číslo vašeho trestního oznámení?? Jenom aby si na policii mohli tyto případy spojit, že se jedná o jeden. Našli v systému jen jeden stejný případ ale pochybuji že tomu tak je. Podle mě to tím jak vystupuje pod mnoha jmény a oznámení na policii jsou!
     Můj je dyštak: KRPA-43031-4/TČ-2015-001415

 25. Miroslav Homola says:

  Kdyby kdokoliv další chtěl podat TRESTNÍ OZNÁMENÍ, prosím oznamte policii toto číslo. Vaše trestní oznámení poputuje jednomu člověku a budou na policii vědět, že se jedná o STEJNÝ PŘÍPAD.

  KRPA-43031-4/TČ-2015-001415

  • Eva Přečková says:

   Dobrý den, také jsem se stala obětí podvodu, přijde mi to zdařile udělané. Mířím na policii s trestním oznámením, jsem v Praze. Podám ho pod uvedeným číslem,jak jste psal. Na stránkách opět visí podvodný inzerát, už jsem ho nahlásila. Ještě mě napadá zkusit získat informace o majiteli účtu přes banku. Je to tak, že v případě chybné transakce, kdy pošlete peníze na špatný účet, se žádá o zpětné zaslání peněz, kdy je ten druhý povinen vám je poslat. Jestliže to neudělá, banka by vám měla poskytnout jeho totožnost. Tolik teorie, uvidím, jak to bude vypadat v praxi. S pozdravem Eva P.

   • Dobry večer,
    taky mě napalil, v bance jsem to reklamoval 10.4 a cekam na vyjadreni, zatim si vyzadali spoustu informaci a nevidi nic spatneho na transakci….tak uvidime….

    • tak mi dorazila odpoved ze penize jiz na uctu v barclays bank nejsou a tudiz je pro ne situace uzavrena….super :D

 26. Pavlína Hithová says:

  tak už frajer pronajima dale. zas jiny email.
  ———- Původní zpráva ———-
  Od: Ange P
  Komu: Pajinka.016@seznam.cz
  Datum: 2. 2. 2015 16:02:40
  Předmět: Pronájem moderne vybaveného bytu 2+kk, Praha 4 ,Nusle

  Dobrý den,

  Dobrý den, bydlím v Aténách, v Recku, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Jsem Recký clovek. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 27. Pavlína Hithová says:

  Já číslo nemam.Je to pouze zaevidované na kriminálce v Plzni na Klatovské třídě. Nemohla jsem podat trestní oznámení,jelikož ja mu penizze neposlala a tím padem me nakonec nepodvedl…

 28. Pavlína Hithová says:

  Ale prý když někdo oznámení pošlou,tak není problém si to mezi sebou prohodit tím,že je to alespon zaevidovaný

 29. Dobrý večer, chci se zapojit také do konverzace, protože sem ta kamaradka Pajiny. Od té doby co se nas snazil napalit tak chodim a hlídam inzerce na divné inzerce hned píši. Dnes mi přišel stejný e-mail jako Pajině. Stím že tu hru sním budu hrát dál,to samé bude sním hrát i Pajina zda má zase nový učet a jaky. Jinak dnes jsem to posílala i panu kriminalistovi, ten e-mail tak jsem zvedava co napíše.Číslo spisu nevíme protože policie jen za evidovala ostatním spisům, peníze jsme totiž neposlaly tak prý podvod nebyl dokončen. jinak náš „milej“ kamarad uz jede i v autech. Dokladam důkaz http://8g.hondaclub.cz/forum/120000kc-za-ufo

 30. Maruša says:

  Dobrý večer,
  také hledám podnájem a co se najednou neobjeví – skvělá nabídka od Řeka, který pronajímá byt v Praze. E-mail mi přišel ten samý, co už tady někdo kopíroval na stránky. Bylo to samozřejmě pan „Ange P“. Taky mi to nepřišlo úplně v pořádku, tak sem si ho vygooglila a hned tato stránka.. V případě stíhání nebudu e-mail chvíli mazat, kdyby byl potřeba pro nedostatek důkazů. ;-)
  Je možno mě kontaktovat v této záležitosti na přiložený e-mail. :)

 31. Dobrý den,
  také mi přišly zmíněné maily. Po reakci na inzerát na krásný byt v centru Brna http://reality.bazos.cz/inzera.....pokoje.php mi včera napsala údajná paní Jana Macová výše zmíněný mail, přeložený z angličtiny, že pracuje jako projektová manažerka v Liverpoolu. Hned mi přišlo divné, že někdo s tak typicky českým jménem neumí česky a když dnes přišel mail z Řecka od Papy Anglose alias Angelo Paparise, zapátrala jsem na netu a narazila na tuto diskuzi. Hledám podnájem v Brně už týden, našla jsem několik nadstandardně vybavených a krásných bytů a vypadá to, že všechny budou podvodné… (většina na serveru hyperinzerce, ale i bazos a zdejší stránky, prostě všechny, kde je inzerce zdarma)

 32. Kateřina says:

  Dobrý den všem,
  také jsme s přítelem psali na inzerát týkající se pronájmu bytu v Dejvicích. Podvodník nejprve neodepisoval, ale poté se rozjel a na e-maily odepisoval bleskově. Samozřejmě e-maily identické se všemi ostatními. Řek, který má zrekonstruovaný byt po babičce a tak dále. Problém nastal, když jsem žádala o celé jméno a adresu jeho bydliiště a zároveň adresu bytu. Dostala jsem pouze adresu bytu a samozřejmě falešnou. Podle výhledu z okna se nám podařilo najít přesnou adresu bytu, který byl na fotografiích, jelikož Dejvice známe opravdu dobře. Myslím, že by bylo fajn nějakým způsobem kontaktovat majitele bytu, který je falešně inzerovaný. Zarazilo mě, že podvodník udal ulici, která byla totožná s tou pravou. Pouze změnil číslo popisné. Kdyby měl někdo náhodou uložené fotografie, adresy a cokoli podobného, dejte mi sem prosím vědět do komentářů, ráda bych se s vámi spojila. Jinak samozřejmě žádá zaslání zálohy s tím, že obratem zašle klíče a smlouvu. Vše má jít údajně přes tuto nejspíše fiktivní společnost: http://internationalshipping-line.com Zadání odkazu do googlu mi ovšem vyhodilo zákaz generování stránky google robotem… Kdyby měl tedy někdo nějaké fotografie a pod, ozvěte se mi prosím sem. Budu vám moc vděčná. Děkuji :)

 33. p4pyang3l@gmail.com)

  Papy Ang3los (p4pyang3l@gmail.com)

  Re: Zarízený byt 1+kk s balkonem ,Dejvicích, Praha 6

  Dnes 10. 2. 2015, 17:00:01

  Dobrý den,
  Dovolte mi vysvetlit postup:
  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, poštovní smerovací císlo, zeme, telefonní císlo,
  1. Pujdu s klíci a nájemní smlouvy na prepravní spolecnosti
  2. Oni vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich vazbe.
  3. Poté spustte dodávku, musíte provést vklad s 2 nájmy mesíci, v lodní spolecnosti.
  4.Kauce je jen formalita a to nebude obligátní vám k pronájmu byt, je to bezpecnostní schránky, jen aby se ujistil, že to není vtip a já neplatí dopravní dane pro nic za nic.
  5. Po vklad je hotovo, bude lodní jednatel spolecnosti pricházejí s tlacítky a nájemní smlouvy u vás doma, do 4 dnu
  6.. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.
  7. Pokud se neco bude špatne, a nechcete pronajmout byt, lodní jednatel spolecnosti, vám dá, své peníze zpet, a dá mi zpet klíce
  Vše je jasné?

 34. Kateřina Horáková says:

  Pozor na člověka vystupujícího pod jménem TAYPA PAYLOR nebo podobně vypadající jméno! Nabízí levné byty v lukrativní lokalitě, tvrdí že je to jeho prazdninový byt, preferuje komunikaci v aj. Slibuje, že po poslaní poplatku nám společnost airbnb.com poskytne klíč k bytu a my bud platbu potvrdíme nebo dostaneme peníze zpátky. VŠE JE PODVOD! Po zaplacení peněz o něm už nikdy neuslyšíte!!

  více informací v komentářích zde: http://chcidoameriky.cz/navod-.....ment-33531

  • Iliyana says:

   Dobrý večer paní Horáková, chci se zeptat jestli jste na pana Paylora už podala žalobu v policii? A jestli jste v Praze? Děkuji

 35. Pozor na e-mail: Papy Ang3los (p4pyang3l@gmail.com)

  Nabízí pronájem bytu, bydlí v Athénách, klíče předá dopravní společnost…
  Napsali jsme si pár mailů a nevěřil jsem mu.
  Tak jsem si to googlil a hle, problém.
  Podvodník.
  Inzerát ( bezrealitky.cz ) smazal, bohužel jsem si neudělal print-screen.
  Ale pořád si píšeme, tak z něho vytáhnu maximum informací a potom podám trestní oznámení.

 36. Trestní oznámení nejde podat, protože jste mu neposlal peníze. Byly jsme s kamarádkou taky na policistech a řekni že stim nejde nic dělat.protože se podvod neuskutečnil.a hlavně vůbec neví jak na něj!já jsem si založila několik emailu a píši si sním abych měla co nejvíce informacích o něm. Pokaždé je někdo jiný. A když mi píše pořád ze chce peníze ze nejsem seriózní ze mu je nechci poslat napíší mu kdo jsem.

  • I já jsem bohužel s přítelkyní naletěl a poslal mu několik tisíc korun!Poradíte mi prosím někdo, jak to dále řešit?

   • Miroslav Homola says:

    Podejte trestní oznámení na policii. Doložte všechna čísla účtů, na které jste peníze poslal. Pokud Vám poslal sken osobního dokladu tak i ten samozřejmě. Zmiňte stránky přepravní společnosti.
    Zmiňte mé číslo jednací:
    KRPA-43031-4/TČ-2015-001415

  • Miroslav Homola says:

   Vše co půjde. Co nejvíc čísel účtů a pokud to půjde, tak ať Vám ofotí jiný doklad totožnosti než pas. Například požádejte o občanský průkaz.
   Číslo mého trestního oznámení:
   KRPA-43031-4/TČ-2015-001415

   • taky me napalil, banka si nauctovala 2000 korun na poplatcich za storno platbu a pak mi napsala ze na uctu jiz penize nejsou a tudiz je to pro ni uzavrena zalezitost a tim to konci, takze 11000 recka lichva a 2000 ceska banko lichva, super….

 37. MartinV says:

  Dobrý den,
  také se přidávám jako možný člověk, kterého mohl okrást.. Dnes působí pod jménem Rovas Nikolaos a také mi psal zmíněné e-maily, že byt zdědil po babičce a že neumí česky, že je to přeložené přes translate google a že klíč má u sebe, který by poslal po společnosti, které uhradíme 10.000… nezdálo se mi to od začátku, proto jsem luftroval a ejhle našel jsem toto.. Opravdu pozor na tohoto člověka!

   • Tak tento inzerát se objevil o víkendu znova. Tentokráte se jmenuje Naglos Siriagis (naglos.siriagis@gmail.com) a byl to „Pronájem bytu 1+kk, 39m² , v Zelená , Dejvicích, Praha 6“.
    Čekám až mi pošle číslo účtu kam mám zaplatit.
    Jinak i příprava trestného činu je trestná, takže jaktože je to Policii jedno?

    • je to jedno policii i bance a jeste mi strhla 2000 poplatek za storno platby kterou nelze stornovat protoze penize na uctu okamzite zmizely….

 38. Dobry den!uplne stejny email jsem dostala od pana ‚Rovas Nikolaos‘ tim,ze je z recka.Chtel odemne 2 najemne pred prohlidkou bytu jako pojistku.Byt by se nachazel na Praze 4 v Nuslich,Pod Lazni.Stesti,ze muj kamarad je pravnik,tak ja bez jeho vedomi nic nepodepisu.On mne poradil co delat,ale hlavne mne pomohla pani z bezrealitky,tim,ze mne upozornila na podvodny inzerat.Moc dekuji pro bezrealitky.cz

 39. Adelinka says:

  Dobrý den, mám stejnou zkušenost jako většina z Vás. Podvodník jménem Rovas Nikolaos z Athén, který zdědil byt po babičce a komunikuje jen v angličtině, česky neumí, i když inzerát byl napsaný česky bez jediné chyby, (nyk.rovas@gmail.com) mi nabízel byt v rezidenci u zvonařky se vším všudy za 6.000,-. Chtěl po mě dva nájmy dopředu přes shipping company. Mezi tím změnil několikrát účet jednou to byl
  Name: Manuel Pican
  Iban: GB67NAIA07043601816593
  Account number: 01816593
  Sort Code: 070436
  Swift/BIC: NAIAGB21
  Bank name:Nationwide Bank
  poté
  Name: Mirela Lovin
  Iban: GB29 BARC 2053 3393 0530 75
  Account number: 93053075
  Sort Code: 20-53-33
  Swift/BIC: BARCGB22
  Bank name:Barclays Bank
  Nakonec je chtěl poslat po western union. Když jsem se ho ptala na smlouvu, řekl mi, že už jí odeslal a u sebe ji nemá. Ať si s odesláním penez pospíším, protože musí platit shipping company za mě poplatky. Stále mě uháněl a psal maily typu: stále čekám na Vaší odpověď a že má i jiné zájemce. Mimochodem byt, který mi nabízel ve zmíněné ulici ani nebyl!Peníze jsem mu naštěstí neposlala, dejte si všichni pozor a nikdy nedávejte peníze cizím lidem ještě před tím, než uvidíte smlouvu a byt!!! Chtěla jsem s tím jít taky na policii, ale bohužel s tím nic neudělají, nezaplatila jsem – není to trestný čin.

 40. Tereza Vysoka says:

  Dobrý den, dnes se mi stalo to samé, přišlo mi to podezřele, tak jsem googlila a našla tuto diskuzi. Jednalo se o typka z Athén, který koupil synovi tehdy studujicimu v ČR byt, zařízeny. Byt 1+k v Zelene ulici v Dejvicich. Syn se vrátil do Řecka a on chce byt pronajmout.

 41. Tereza Vysoka says:

  Dobrý den,

  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu.  Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Asseleka says:

   No , stejne dostala jsem ten dopis –
   Goslan Asparis (goslan.asparis@gmail.com)
   Dobrý den,
   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 5000 Kc + 500 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Praha 1, Klimentská V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci. Dekuji a hezký den.

   • Asseleka says:

    Goslan Asparis (goslan.asparis@gmail.com)

    Dobrý den,
    V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt. Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?
    Dekuji a hezký den
    PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Asseleka says:

   Goslan Asparis (goslan.asparis@gmail.com)
   Dobrý den,
   Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem
   Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

   1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti
   2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.
   3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.
   4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze
   5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.
   6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.
   7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce
   Vše je jasné?

  • Asseleka says:

   Goslan Asparis (goslan.asparis@gmail.com)
   Dobrý den,
   Tímto zpusobem funguje všechny prepravní spolecnosti
   Vy mi nedal žádné peníze.
   Budete delat zálohu na prepravní spolecnosti poté, co se vám poslat sledovací císlo.
   S tímto císlem, mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že se klíce a smlouva jsou ve vazbe a pripraveno k dodání.
   Poté musíte udelat zálohu.
   Po záloha byla provedena, bude agent prijde s klíci a smlouvou u vás doma (za 4 dny), a budete pokracovat s tímto agentem videt bytu.
   Poté, co videt byt, a když se neco bude špatne Tento agent vám dá své peníze zpet.
   Peníze zustane na lodní spolecnost, dokud uvidíte byt.
   Toto je webová stránka lodní spolecnost http://internationalshipping-line.com/
   Dejte mi vedet, jestli je všechno jasné? Vzhledem k tomu, v prípade, že nechcete, aby ho pronajmout, mám další klienty
   Dekuju.

   • tak presne tohle mi prislo taky a ja vul mu ty penize poslal, reklamoval jsem hned 2 den v bance chybnou platbu a ta nebyla uznana ze vse je v poradku a jeste mi nauctovaly dalsi 2000 poplatky….

 42. Takže me přišlo taky něco . Psal sem na Byt v centru brna celkem luxusní a došli mi tohle z mailu . x.dymensi.x@gmail.com

  Dobrý den,

  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 43. Člověk se pořád učí a zapomíná že je v džungli.. Také jsem zareagoval na zde uveřejněný inzerát: Pronájem byt 2+kk, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 a ještě před 1min jsem komunikoval s x.dymensi.x@gmail.com.

  Cituji první 2 emaily (z cca 14 – přesvědčovat umí):

  Dobrý den,
  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.
  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Vzal jsem klíče a smlouvu lodní společnost, to je sledovací číslo WB2015GR00764555
  Chcete-li zkontrolovat sledovací číslo, musí být zadáno na webových stránkách společnosti
  http://atlas-international-line.com/
  Chcete-li zkontrolovat sledovací číslo, musíte psát, na prázdné místo, kde je napsáno „Vaše zásilky můžete sledovat“. Poté, co musíte udělat, klikněte na „Track teď“.
  Poté, co zjistil, jestli je vše v pořádku, Chcete-li zobrazit údaje o platbě, je nutné si klikněte na „Pay Now“.
  Poté, co musíte udělat převod s 14,000 Kč na námořních společností, na svého agenta, a Western Union
  Musíte jít do jedné kanceláře Western Union a je nutné poslat peníze na tohoto agenta

  Jméno: Pierre Chalon
  Adresa: 2 Westbourne Grove
  Město: London
  PSČ: w2 5rw
  Stát: United Kingdom

  (Je lodní jednatel společnosti, z lodní centrálního oddělení firmy, z Velká Británie)

  Jakmile provedete platbu, je třeba zaslat kopie bankovního faktury, na námořních společností, jejich e-mailovou adresu
  atlas.intline@contactoffice.com .A Poté, co se bude kontrolovat, zda je vše v pořádku, začnou dodávku
  I čekají na Vaši odpověď, zda je vše jasné?

  Děkuji za tento BLOG.

 44. Zdravím, přidám se s hlášením dalšího podvodného inzerátu, průběh jsme měli zcela totožný, jak již bylo uváděno předchozími uživateli:

  Goldt Sergei, email: sergei73goldt@gmail.com
  Pronájem bytu 2+1 ul. Maiselova Praha 1-Staré Mesto

  Dobrý den,

  Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, muzete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo.
  Cena zahrnuje výdaje na vodu, elektrinu, internet a parkování.Jediný problém je, ze já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
  Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 6.500 Kc .
  Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
  Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
  Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

  S pozdravem a práním hezkého dne,
  Goldt Sergei

  • Dostala jsem naprosto shodnou odpověď, když jsem požádala o více informací, bylo mi sděleno, že klíče a smlouva přijdou na mou adresu, ale že někdo z Airbnb.com mi půjde byt ukázat (s jakými klíči a proč je tedy nemají rovnou ??). Když jsem se otázala na správnost adresy – na uvedené sídlí židovská synagoga – bylo mi sděleno, že Airbnb.com nedovolí sdílet přesnou adresu. Konverzace proběhla mezi 13.-16.4., je to tedy stále aktuální, i když zopovědná osoba inzerát ihned po mém prvním kontaktu deaktivovala (a to nejen odsud, ale také z nějakých 3 dalších serverů s realitami s výjimkou Anonce).

   Myslím, že nejelpším znakem podvodných inzerátů je „too good to be true“, takový luxus přímo v centru za 6.000 je opravdu poněkud neuvěřitelný.

   • Ještě doplnění, podvodník vystupoval pod jménem Lorenz Bernd Albrecht, u inzerátu v Anonci však figuroval jiný email na doméně @volny.cz

 45. Pod lázní, Praha – Nusle, Praha

  Ten samý inzerát jako ob příspěvek výše. Redakci jsem upozornil, přesto by se měli nad systémem ověřování zamyslet.

 46. Michael says:

  Dobrý den, bacha na tohodle týpka, stejný scénář jako u předchozích …

  Chtělo by to aby se bez realitky více zaměřil na pravost inzerátů ( přeci jen u normální realitek člověk musí dokládat že byt mu skutečně patří, nebo má podklady její pro pronájem )

  Email :
  Pronájem byt 2+kk, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 – Nusle

  Dobrý den,

  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Štastnou ruku při výběru nového bydlení (bez podvodníků ) přeje Michael :-)

 47. OK, tak se přidávám jako další do počtu – dostal jsem navlas stejný mail jako Michael……

  Odpovím na něj něco ve smyslu F… Y..

 48. Děkuji za tento blog a hlavně Vám všem, protože jsme se s přítelem dostali do kontaktu s panem Nikolaos Dimensi, naštěstí se nám to celé nezdálo a začali jsme hledat, až přítel našel tento blog a bylo nám to hned jasné! Naštěstí jsme nic neposílali… DEJTE BACHA!!

  Dobrý den,

  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 49. Ivana Sedláčková says:

  Dne 20. 3. 2015 17:21 Nikolaos Dimensi napsal(a):
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 4500 Kc + 1000 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Brno, Lesná, Majdalenky
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.Dne 20. 3. 2015 17:41 „Nikolaos Dimensi“ napsal(a):
  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.Dobrý den,

  Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

  1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

  2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

  3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

  4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

  5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

  6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

  7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

  Vše je jasné? Další podvod !!! Naštěstí sem si našla tohle na netu pritelovy se to zdálo divné Pozor!!!!!!

 50. Eva Přečková says:

  Zdravím, taky podezřelý mail. První byl že pani je z Polska a byt si pořídila pro dceru. Poté přišlo toto:
  btw. inzerát už není aktivní.
  bacha!!!!
  Tentokrát je to Anna Kowalska.
  Hi again,
  Last time when I wanted to rent no one showed up so I lost time and money.
  So I decided to make the transaction through AIRBNB ( http://www.Airbnb.com )
  They have the key and the contract , we will use their sistem so you can inspect the apartment.
  They will act as a third party so the deal will be safe.
  If you are ready to make a deal please email me with:

  1. Full name and address :
  2. Preferred fixed term length:
  3. Preferred commencement date of tenancy:
  4. Reason for moving:
  5. Total number of occupants:
  6. If you have children :
  7. Contact number:
  8. If you have pets:

  After i will receive your details i will forward them to AIRBNB and they will send you the invoice with further details
  regarding the terms of the deal.I require 1 monthly rent+ 1 month deposit = 500 EUR.

  Waiting for your e-mail and have a nice day!

    • Už jsem psala airbnb, jestli ověřili identitu majitele bytu, že mne „paní Kowalska“ kontaktovala, od airbnb mi přišla faktura a pokyny k platbě…. Přeposlala jsem jim mail s upozorněním na podvod… Tak uvidíme

  • Gustavo says:

   Tak to samé, byt Karolíny Světlé, první mail zněl:
   Hello do you speak english?

   We are a couple from Spain and we bought this apartment for our daughter during her studies in Prague , but now she graduated and moved back to Spain.
   She will not use the place any more so you can rent it even for a long period of time.
   The apartment is now available for rent.
   It is nice, clean, quiet, has all the facilities and the utilities a person needs, including fitted kitchen, cable TV, HiFi, central heating, bath, dishwasher, laundry service, washing machine, air condition.
   The monthly rent is 250 EUR.
   The renting period is undefined.
   Let me know if you want to rent it.

   Best regards!

   druhý email:
   Hi again,

   I attached a copy of my ID to see that i am a real and serious person.
   Last time when I wanted to rent no one showed up so I lost time and money.
   So I decided to make the transaction through AirBnB ( https://www.airbnb.es/ ).
   They have the keys and the contract and we will use their system so you can inspect the apartment.
   They will act as a third party so the deal will be safe.
   If you are ready to rent it please email me with:

   1. Full name and address :
   2. Preferred fixed term length:
   3. Preferred commencement date of tenancy:
   4. Reason for moving:
   5. Total number of occupants:
   6. If you have children :
   7. Contact number:
   8. If you have pets:

   After i will receive your details i will forward them to AirBnB and they will send you the invoice with further details regarding the terms of the deal. I require 1 monthly rent + 1 month deposit = 500 €.

   Best regards!

   Zde je seken občanky, co mi poslal:
   https://lh4.googleusercontent.com/-EtZFAo6-lrM/VT5D9SRHflI/AAAAAAAApJw/3UPT4hLnDqk/w560-h760-no/1%2B%281%29.JPG

  • Malcová Marianna says:

   Teď si pro změnu říká Langos Pasaris, mail langos.pasaris@gmail.com
   Stejný email, stejný postup a klíče u lodní společnosti, které musíte nejdřív zaplatit a pak je dostanete. Inzerát zrušil hned, jak se mi ozval. Mám od něho i fotky „jeho“ bytu. Poslal mi ty samé maily jako vám….zmetek hnusnej

   Dobrý den,

   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
   Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 4000 Kc + 500 Kc = 4500 Kc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Táborská
   V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

 51. Matěj says:

  Taky jsem byl napalem…Vystupoval jako Langos Pasaris. tady je jeho email.(langos.pasaris@gmail.com).Podam trestni oznameni… Nevite nekdo jaka je pravdepodobnost dostaneme penize zpet nebo ze ho chyti…asi zadna ze??

  • Mně policajti řekli že udělají vše co bude v jejich silách ale že nejspíš v tom umí chodit a ty účty, kam jsme poslali peníze budou vybraný než se k tomu dostanou oni a dávno založený nový. navíc prý to asi nebude jeden člověk ale celá skupina.. nejvíc mě štve asi že to běží furt, snažim se to rozšiřovat mezi lidi ale furt je to málo.. každopádně trestní oznámení podejte. Bohužel soucítím s vámi.

  • Zkuste to dohledat podle IP adresy, taky mi psal a GeoSpy ukazuje, že IP adresa vede do USA do města Holtsville blízko NY….nic vám to nezaručuje, protože to může být jen adresa poskytovatele, ale v rámci ČR se mi s pomocí registrů IP adres povedlo vystopovat člověka,který mě okradl o peníze a dostal jsem je zpět….v globálním měřítku bych asi byl trošku skeptický.

   • Věra S. says:

    Zdravím osobně Máru, přesto, že Vás neznám. Já přišla o opravdu dosti peněz, kdy na základě podání trestního oznámení na Policii ČR Bartolomějská, Praha 1, jsem po cca 3 měsících dostala usnesen o odložení věci s tím, že nikdo nebyl dohledán. Jak se to prosím, tedy mohlo podařit Vám ??? Moc bych Vás chtěla požádat, zda byste mi s danou věcí také nepomohl a nepokusil se o to, v čem jste ve Vašem případě byl úspěšný ! Samozřejmě vím, že zadarmo ani kuře nehrabe …. :-) Když tak jsem, prosím, na uvedeném mailu. Mějte se hezky. V.S.

 52. Ano, zkouší to stále, tentokrát jako Goslan Asparis

  Dobrý den,
  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 53. Taky jsme se tímto pičuskem vystupujícím pod jménem Langos Pasaris nechali napálit a poslali mu 400 euro. Přeju mu ať je langoš s kečupem, ideálně vlastní produkce. Ještě přikládám texty mailů pro guglisty a vyzývám ty které taky napálil a žalují jej ať se mi ozvou a je nás víc, společně máme více naděje a lepší šanci.
  Psali jste někdo na virtualoffice ať jim bloknou maily, na tu shiping commpany, resp těm u koho ji mají ať blokne doménu? Já psal zatím akorát do banky ať bloknou účty, ale zítra budu pokračovat zájmem o blokaci všech jejich mailů i webu té šiting kompany.

  Předmět: Re: Pronájem bytu 1+kk,46m², v Brno-stred, Vodní

  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  následuje tento:

  Langos Pasaris (langos.pasaris@gmail.com)
  Re: Pronájem bytu 1+kk,46m², v Brno-stred, Vodní
  30. 3. 2015, 11:53:00

  I took the keys and the contract to shipping company , This is the tracking number WB2015GR0000132196
  To check the tracking number , must be entered on the company’s website
  http://internationalshipping-line.com/
  To check the tracking number you must write it , on the empty space , where is written “ Track Your Shipment “ . After this you need to do click on the „Track now“.
  After you see if everything is in order ,To see the payment details ,you must do click on „Pay Now “ .
  After this you need to do the transfer with 400 EUR at shipping company , to their agent , bank account
  The transfer can be done from your internet banking if you have it , or from your bank office

  Important is to send the money in EUR because is a international transaction

  Name : CRISTEA ADRIANA
  Account number: 10400133665
  Iban: GR80 0110 1040 0000 1040 0133 665
  Swift: ETHNGRAA
  Bank name: NBG – National Bank of Greece

  Once you make a payment, you must send copies of bank invoice , to shipping company , to their email address : intershipping.line@contactoffice.com .And after they will check if everything is ok , they will start the delivery
  I await your answer , if everything is clear ?

  následuje tento:

  InterShipping Line (intershipping.line@contactoffice.com)
  Problems With Tracking Number : WB2015GR0000132196

  Hello,

  We want to inform you that the keys and the contract are at Czech border but we was informed from Czech customs , that from short time in your country are new rules and we must have a insurance for the keys and the contract , and the insurance must be paid from the person who will rent the apartment . The insurance is 400 eur .
  If we don’t have this insurance we can’t introduce the keys and the contract in Czech Republic
  To solve the problem quickly , please go to one your bank and to the transfer with 400 eur to our bank account :

  Name: Cristescu Daniel Miguel
  Account number: 134002101290455
  IBAN: GR43 0140 1340 1340 0210 1290 455
  Swift: CRBAGRAA
  Bank name: Alpha Bank

  When the keys will arrive at your home , our agent will give you back these 400 eur, because in our delivery policy , did not predict these taxes.
  We are awaiting your answer, if everything is clear?
  Sorry for inconvenience and thank for understanding

  With Respect,
  International Shipping Line
  — Professional Virtual Office http://www.contactoffice.com

  a velké finále, kokůtek chtěl víc, ale spokojil by se s málem 99 korunovou sms, ale nedostal:

  InterShipping Line (intershipping.line@contactoffice.com)
  Re: Problems With Tracking Number : WB2015GR0000132196
  Včera 6. 4. 2015, 17:30:48

  Hello,

  To cancel the transaction , to can refund you the money , we must unlocked our system
  For this you must send the SMS with this text :

  BEZREALITKY (mezera) 391841

  to this number : 9033399

  The SMS must be sent from your phone number : +420 608 122 372
  After the SMS will be sent the money will be back in your account in 24 hours.
  We are awaiting your answer after the SMS was sent .

 54. jinak bezrealitky, stačilo by aby před zveřejněním inzerátu nějaký člověk musel potvrdit/pozna jestli jde o inzerát nebo o ojeb, je to z části i vaše chyba! I na různých fórech toto je běžný standart aby jim tam lidi nepsali offtopiky a podobně, PŘED ZVEŘEJNĚNÍM JAKÉHOKOLIV INZERÁTU BY HO MĚL ČÍST NĚKDO OD VÁS A POZNAT A PŘÍPADNĚ SMAZAT A PODAT IHNED TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA KONKRÉTNÍ OSOBU/EMAILOVOU ADRESU.

  • Dobrý den, věřte, že se aktivně snažíme inzeráty kontrolovat a podvodníky blokovat. Bohužel to není tak jednoduché, jak se zřejmě z Vaší strany zdá. Trestní oznámení podat z naší strany není možné, pouze můžeme být nápomocni policii a kriminálním oddělením při šetření, což děláme. Za bezrealitky.cz, Jana.

 55. Logan Sanaris (logan.sanaris@gmail.com), další mail, pod kterým vystupuje. Už s ním mám zkušenost, takže už mi bylo při pročítání inzerátu celkem jasné, že jde o podvod.. Jeho e-mail mě v tom jen utvrdil.

 56. Logan Sanaris
  13.4.2015

  komu: mne
  čeština
  slovenčina Preložiť správu
  Vypnúť pre jazyk: čeština
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 500 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Pod lázní
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  JE KLAMAT? FALOSNY?!

 57. Pronájem byt 1+1, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 – Nusle
  Doručené
  x

  Logan Sanaris
  14:51 (pred 8 hodinami)

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 500 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Pod lázní
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  Filip Lacika
  15:01 (pred 8 hodinami)

  komu: Logan
  Dobre , a ukaz mi fotky prosim … Dik Filip

  Logan Sanaris
  15:13 (pred 8 hodinami)

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Filip Lacika
  15:45 (pred 7 hodinami)

  komu: Logan
  Dobre v pohode. A mozem zajtra poobede stretnúť sa a ukazat byty aj dohodu? Prosim som mimo v ba lebo zajtra rano idem Busom do Prahe .. ;)

  Filip Lacika
  15:50 (pred 7 hodinami)

  komu: Logan
  Skoda som chcel vidiet fotky :) :))

  Logan Sanaris
  Dobrý den, V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténác…
  22:33 (pred 1 hodinou)

  Filip Lacika
  ?
  22:34 (pred 1 hodinou)

  Filip Lacika
  a kedy stretnut?
  22:36 (pred 58 minútami)

  Logan Sanaris
  22:39 (pred 57 minútami)

  Dobrý den,

  Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

  1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

  2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

  3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

  4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

  5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

  6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

  7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

  Vše je jasné?

  Filip Lacika
  22:49 (pred 46 minútami)

  komu: Logan
  prečo 11.000kč?
  teraz som tu v Bratislave lebo byvam. mozno zajtra alebo pozajtra cestujem busom do prahe. :)

  Logan Sanaris
  23:14 (pred 21 minútami)

  Dobrý den,

  Tímto zpusobem funguje všechny prepravní spolecnosti

  Vy mi nedal žádné peníze.

  Budete delat zálohu na prepravní spolecnosti poté, co se vám poslat sledovací císlo.

  S tímto císlem, mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že se klíce a smlouva jsou ve vazbe a pripraveno k dodání.

  Poté musíte udelat zálohu.

  Po záloha byla provedena, bude agent prijde s klíci a smlouvou u vás doma (za 4 dny), a budete pokracovat s tímto agentem videt bytu.

  Poté, co videt byt, a když se neco bude špatne Tento agent vám dá své peníze zpet.

  Peníze zustane na lodní spolecnost, dokud uvidíte byt.

  Toto je webová stránka lodní spolecnost http://internationalshipping-line.com/

  Dejte mi vedet, jestli je všechno jasné? Vzhledem k tomu, v prípade, že nechcete, aby ho pronajmout, mám další klienty

  Dekuju.

  Filip Lacika
  Dobre, rozumiem a mam záujem . Tak dakujem info.. :) A mozno pozajtra alebo p…
  23:16 (pred 20 minútami)

  Filip Lacika
  23:30 (pred 6 minútami)

  komu: Logan
  Prepacte, asi nepridemv Prahe. Lebo mam nasiel byty. Diky aj este prosim sa vymazat moj adresu lebo ja mam klamat adresa. :) Dovidenia F.

  • Dobrý den,

   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
   Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 5000 Kc + 500 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Brno-stred, Vodní
   V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

   Dekuji a hezký den.

   od risas.nolaos@gmail.com.. Taky jsem na nabídku reagovala. Inu byt vypadal hezky, škoda, že je to podvod. :D

 58. POZOR:
  ronmuller80@gmail.com

  Dobrý den,

  Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
  Jediný problém je, že já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
  Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 7.000 CZK .
  Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
  Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
  Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

  S pozdravem a práním hezkého dne,
  Ronny Müller

  • Lukáš says:

   Ahoj, mám stejný problém jako ty, přišel mi naprosto totožný email jako tobě a pak i několik dalších emailů, jak si tuto situaci řešil? POslal si platbu? díky

  • Lukáš says:

   Byla nám poté nabídnuta platba přes paysafe (koupí se nějaké vouchery a jejich kody se potom vyplní a proběhne platba). Momentálně s námi však nekomunikuje a pan sráč je prý na dovolené. Problém je i v tom, že nám bohužel normálně chodí email od airbnb s dalšími pokyny.

  • Olina Hefková says:

   Dobrý den, můžu se zeptat,zda jste poslali peníze? Jestli ano, zda jste to nějak řešili. Našla jsem úplně stejný inzerát, došli mi i stejné pokyny jako Vám. Bohužel já jsem peníze nakonec poslala. A teď nevím jestli to má cenu nějak řešit. Děkuji

   • Lukáš says:

    Ano, bohužel jsme nabídce podlehli a poslali jsme zálohu a samozřejmě po ní ani vidu ani slechu. Budeme to řešit přes policii, nejspíš tím nic nezískáme, ale ani neztratíme.

 59. Bohužel jsem na tuto stránku přišel pozdě, až po odeslání 400 Euro na International Shipping pro Logana Sanarise za byt v ulici Pod lázní… Dneska přišel další mejl, že klíče a smlouva je na hranicích, a že mám zaplatit dalších 400 Eur. To už jsem ale mezitím podal trestní oznámení, ale je mi jasné, že peníze už nikdy neuvidím… :(

 60. Dobrý večer,
  nyní jsem se setkala s dalším obdobným podvodem. Tentokrát se fiktivní majitel bytu jmenuje Naglos Siriagis, pronajímá byt 2kk v ul. Hněvkovského-Praha Chodov. Byt je údajně plně vybaven, po špičkové rekonstrukci, cena je však neúměrně nízká, vč. veškerých poplatků 6000. Dejte si na něj pozor. Psal mi následující:

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

 61. Dobrý den,

  dnes jsem za minutu dvanáct četl tuhle diskusi a peníze jsem naštěstí neposlal (420 euro)

  Jedná se o tento e-mail:
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5500 Kc + 500 Kc = 6000 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 4, Chodov, Hnevkovského
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  A DÁLE PAK :

  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

 62. Renáta says:

  Dobrý den,taky jsem málem odeslala částku 420 euro.Ale měla jsem finanční potíže,tak se to pozdrželo.A jsem ráda,dnes jsem narazila na tyto stránky a zjistila,že nabízený byt 2+kk,ulice Hněvkovského,Praha4 je zřejmě podvodný.

  • Dobry den,
   dejte si pozor!!! NAGLOS SIRIAGIS nabizi novy podvodny byt a to na adrese Zelena, Praha 6 Dejvice a to za cenu do 5000 Kc vcetne vseho. Stejna strategie, stejny postup i email jako u Petra. Na prvni email jsem jiz dale nereagoval.

 63. Dobrý deň,
  Dnes mi ponúkol byt V Brne 1+kk pán Naglos Siriagis za 5000 kč , keď som si ho vygooglil našlo mi toto…. Napísal som už mail aj pravej majiteľke bytu….. zaujíma ma , prečo to stále môže fungovať a nikto s tým nič nerobí???????????????????????????????????????

 64. Zjistil jsem jeho IP a hostname: 109-227-86-139, 109-227-86-139.dynamic-pool.mclaut.net.

  Ip adresa pochazi z Ukrajiny :)

 65. Eva Honová says:

  Dobrý den,

  v poslední době jsem zaregistrovala již 3 podezřelé inzeráty na serveru Bezrealitky.cz. Vždy stejný případ: podezřele pěkný a levný pronájem bytu v žádané lokalitě (Dejvice, Praha 1), majitel cizinec (Angličanka, Španěl, Řek), kteří byt koupili synovi nebo dceři na studiích. Nyní už tam nebydlí, ani nemají nikoho, kdo by zájemci byt ukázal. Smlouvu a klíče jen přes poštovní společnost.

  Poslední případ se týká tohoto inzerátu na pronájem pěkné garsonky za 5000,- včetně poplatků (!): Zarízený byt 1+kk s balkonem v plne zrekonstruovaném reprezentativním cinžovním dome s výtahem v Dejvicích, Praha 6. Zastávky tram a autobusu jsou témer u domu. Metro A – Dejvická je nekolik minut chuze od domu. Velmi dobrá obcanská vybavenost v míste. Výborné spojení na letište. Byt se nachází ve 3. patre a je o ploše 39 m2. V byte je vstupní chodba, hlavní místnost, balkon, koupelnu se sprchovým koutem, vanou a toaletou a komora. Hlavní místnost bytu je prakticky rozdelena na obývací cást se spací cástí a na vybavený kuchynský kout s jídelním koutem.

  Poslala jsem dotaz, zda je byt ještě volný. Pak jsem si všimla, že z nabídky zmizel. Další den mi přišla odpověď od osoby řeckého původu: Naglos Siriagis (naglos.siriagis@gmail.com).

  V prvním emailu napsal základní informace o bytě: zařízený, nájem celkem 5000,-Kč včetně poplatků. Text byl napsaný špatnou češtinou. Odpověděla jsem, že mě to zajímá. V druhém emailu popsal svou situaci: bydlí v Řecku, byt koupil pro syna na studiích, v Praze nemá osobu, která by mě mohla vzít na prohlídku. Už jsem tušila, že je to podezřelé. Ještě se zmínil o tom, že text přeložil z angličtiny na google překladači. Schválně jsem mu napsala, že to beru. Ať mi pošle instrukce. Poslal tento postup: Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody.

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  Na tento email jsem už neodpověděla a neodpovím.

  Podobně tomu bylo i s předchozím případem, kdy španělský pár nabízel byt v ulici Karolíny Světlé za 8000,-Kč (http://www.bezrealitky.cz/nemo.....etle-praha)!

  Teodor Valls De Mas (teodorvallsdemas@gmail.com)
  Hello do you speak english?

  We are a couple from Spain and we bought this apartment for our daughter during her studies in Prague , but now she graduated and moved back to Spain.
  She will not use the place any more so you can rent it even for a long period of time.
  The apartment is now available for rent.
  It is nice, clean, quiet, has all the facilities and the utilities a person needs, including fitted kitchen, cable TV, HiFi, central heating, bath, dishwasher, laundry service, washing machine, air condition.
  The monthly rent is 250 EUR.
  The renting period is undefined.
  Let me know if you want to rent it.

  Best regards!

  Doufám, že se Vám podaří takové podezřelé nabídky pro příště blokovat.

  Děkuji.

  S pozdravem,
  Eva Honová

 66. Taky se přidáváme. S přítelem jsme málem naletěli.Krásný byt v centru za neuvěřitelnou cenu a to byl inzerovaný na http://www.sreality.cz !!!!

  Údaje podvodníka: Goran Manolos (goran.manolos@gmail.com)

  Psal nám tyto pohádky: 1) V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  2)Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  NECHÁPU, ŽE S TÍM NIKDO NIC JEŠTĚ NEDĚLÁ???!!!!

 67. Ahoj všem,
  opět jeden a stále se opakující Řek Nagale Logoris. Inzerát byl vyvěšen asi před 2 dny, hned po mé reakci byl stáhnut. Nabízel byt na v Brně na Lesné – ORION.
  Moc díky za blog, už jsem ho odpálkovala. :)

 68. Zdravím,
  přidávám také jeden pokus, tentokrát se jmenoval Ranos Groparis (ranos.groparis@gmail.com) Pod lázní, Praha – Nusle. Vše ostatní už tady napsali předemnou.

  Díky za tyto příspěvky a pamatujte na staré dobré „Too Good to be True“.

  • Ahoj všem,
   taky si píšu s tímhle vtipálkem.
   Zkusim mu nabídnout výměnu, stánek s gyros v Aténách ;-))

   Tak všichni pozor charita se da dělat i jinak.

 69. Tak s panem Ranosem mám taky zkušenost, tentokrát to je Ranos Groparis a pronajímal byt 2kk v Praze 4 Nusle v ulici Pod Lázní. Použil historku o synovi a studiu a že žije v Řecku. Snažil se vymámit zálohu 10tisíc a poté že přijede kurýr s klíči a nájemní smlouvou. Díky, že jsem si to zde přečetl a mohl tak zareagovat!

 70. Stále stejné inzeráty se stylistickými chybami a web Bezrealitky není schopen zabránit neustálému postování těchto inzerátů na jejich stránky. Zajímalo by mě za co si teda účtujete ty peníze na založení inzerátu, když nejste schopni zabránit ani tomuto. Také jsem neobdržela žádné varování….

 71. Má smysl chodit na policii? Píšeme si teď s oním „Řekem“ (Ranos Groparis), zatím jsme se neprozradili, pochybujeme, že půjde nějak vystopovat… Hlásili jste to někdo v Brně?

 72. Mi dnes taky toto přišlo…. ale diky tomu že neumim anglicky a ptala se kamaradky tak mě před tim varovala. jednalo se o byt 2kk v ulici pod lázní.

  Dobrý den,
  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?
  Dekuji a hezký den
  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  Diky.

 73. Od: Ioanis Angolos

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 74. Dnes mi prišiel tiež ten istý e-mail, ako je uvedený v komentoch:

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 75. petr ;) says:

  Opět podvodník ….

  Od: Ioanis Angolos (ioanis.angolos@gmail.com)

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 1500 Kc = 6500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Brno Lesná, ul. Majdalenky
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Taky si s ním zrovna píšu. Stejné jméno, stejný email, byt na Lesné.
   Hajzl chce 13000,- zálohy.

   Semka chce poslat peníze:

   Name : Ciobanu Catalin
   IBAN: PL22102023130000330205142676
   BIC: BPKOPLPW
   Bank:Bank Polsk

   A tohle je společnost přes kterou má údajně poslat klíče a smlouvu.

   http://internationalshipping-line.com/

   Tak těm zmrdům hlavně nic neposílejte..

 76. Renáta says:

  Zobrazit konverzaci
  r…..@seznam.cz
  Re: Pronájem bytu 1+kk, 39m² ,v Zelená ,Dejvicích, Praha 6
  26. 5. 2015, 16:00:47
  Komu: Ioanis Angolos
  g
  o tom si myslím,že je to podvod jakých je na netu plno…

  ———- Původní zpráva ———-
  Od: Ioanis Angolos
  Komu: r…..@seznam.cz
  Datum: 26. 5. 2015 15:45:53
  Předmět: Re: Pronájem bytu 1+kk, 39m² ,v Zelená ,Dejvicích, Praha 6

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  2015-05-26 15:40 GMT+03:00 :
  Dobrý den,

  ok potřebuji prohlídku bytu z mým právnikem ,aby mohl vypracovat smlouvu. Kdy budete mít čas?

  ———- Původní zpráva ———-
  Od: Ioanis Angolos
  Komu: r….@seznam.cz
  Datum: 26. 5. 2015 14:02:03
  Předmět: Pronájem bytu 1+kk, 39m² ,v Zelená ,Dejvicích, Praha 6

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 4500 Kc + 1000 Kc =5500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Zelená ,Dejvicích, Praha 6
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

 77. Ku*vy, ku*vy, ku*vy…. tohle neni normální. … posílal jsem peníze navečer, takže se nestihly ten den odeslat… pote jsem narazil na tento blog a moc a moc vam dekuji ;) napadlo me jít vybrat všechny peníze z účtu a naštěstí to šlo a tak se žádné peníze neodeslali… ještě jednou díky moc

 78. POZOR
  dont fall in this scam:

  The apartment is located in Široká 11, Praha 1. The rent per month is 15000 czk including utility bills per entire unit.

  I bought the flat for my daughter during her studies in Praha. Now she is back at home in London, where we leave because she is 8 months pregnant. Next month, I will be grandfather.

  The apartment comes fully furnished, just like the photos!

  Minimum rental period is 3 months.Now please tell me how long you’ll need the flat? How many persons will live in the apartment? And just to note that pets and little dogs are allowed.

  Thank you and I look forward for your reply.

  Greetings from London
  Ziegler Filip

 79. Děkuji za předčasné upozornění také na ten byt v dejvicích jsem reagoval a napsal mi toto:
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 4500 Kc + 1500 Kc =6000 Kc/měsíc, a byt se nachází v Zelená ,Dejvicích, Praha 6
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

 80. Karel Oswald says:

  Tak moc diky za upozorneni,,,tchyne právě ušetrila 11 000…. klice z recka,,,Dejvice ..zelená ulice… uff…sou to kurvy….

 81. Díky Lidi,
  ušetřili jste mi 13000. Taky taky Ispas Renegos (brno majdalenky).
  pořád si s tím zm..em píšu zkusím z něj dostat víc.
  Jo jo kliče z řecka, to určitě :D :D

 82. Karel Oswald says:

  Tak držim palce,,,ale podvod je to komplet..penize predem,,,,,žádné kliče neexistuji….poslanim penez podle mě vše končí….A nase neschopná policie???? No coment :-(

 83. Klarush says:

  Dneska jsem málem také naleťela. Jednalo se o byt 2+kk Pod lázní – Praha Nusle za 5000 + 1500.
  Nabízíme k pronájmu moderne zarízený byt, dispozicne rešený jako 2+kk, o výmere cca 45 m2 ve zvýšeném 1. patre cihlové budovy na ulici Pod Lázní, Praha 4 Nusle. Byt se skládá z predsíne, WC, koupelny, pokoje a kuchyne. V tesné blízkosti parku Jezerka. Cca 10 min. chuze od nákupního centra Arkády, metra Pankrác. Tramvaj, autobus, metro linka C. K bytu náleží sklepní koje.
  Na email mi odepsal:Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  Nyní už inzerát není aktivní:http://www.bezrealitky.cz/nemo.....azni-praha

  Přesto si všichni dávejte pozor!!!!
  Psal pod emailem:osnald.sarinos@gmail.com

  • Dobry den,
   take jsem malem naletel. Uplne stejny byt 2+kk pod lazni. Uz mi ,,pan Osnald´´ dokonce i poslal tracking number, ze mam zaplatit 450E. Vidim to tak, ze on zada zasilku online, ktera musi byt zaplacena prijemcem. Vy zaplatite a tim to konci. Mozna vam jeste neco dorazi…..

 84. Dobry den,
  Tak se pridavam do party, taky jsem malem naletela. Kdybych si ten byt negooglila, abych se znovu podivala na fotky, tak tuto konverzaci ani nenajdu a penize bych mu poslala. Jednalo se o byt 2+kk v Nuslich ulice Pod lazni. Tentokrat vystupuje jako Osnald Sarinos. Konverzaci sem kopirovat nebudu, protoze uz je tu tisickrat a me psal uplne to same. Tak drzim palce vsem co mu skutecne naleteli!

 85. Biljana Zjakić says:

  Pronájem bytu 2+1, 54m² , Praha 1, Mostecká

  Dobry den, na moji reakci na tento inzerat jsem dostala za adresy ‚orios.siliagis@gmail.com‘ tuto odpoved:
  „Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 1500 Kc = 6500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 1, Mostecká
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.“

  Pravdepodobne se jedna o podvodny inzerat. V teto lokalite neni mozne sehnat 2+1 za 6,5 tis., presto jsem ze zvedavosti reagovala. Timto bych vas vsechny chtela upozornit na pana „Řeka“ Siliagise. :-)

  • Dobrý den,

   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
   Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 5000 Kc + 1500 Kc = 6500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 1, Mostecká
   V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

   Dekuji a hezký den.

   Dnes jsem dostal stejnou odpověď. Orios Siliagis. Tak POZOR!!!

 86. Tyrkyska says:

  Také mám čerstvou zkušenost s Orios Siliagisem:

  ———- Původní zpráva ———-
  Od: Orios Siliagis
  Komu:
  Datum: 29. 6. 2015 17:13:56
  Předmět: Pronájem bytu 1+kk, 39m² , v Zelená ,Dejvicích, Praha 6

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 4500 Kc + 1500 Kc = 6000 Kc/měsíc, a byt se nachází v Zelená ,Dejvicích, Praha 6
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • —- Original Message —-
   From: „Orios Siliagis“
   Date: 30. 6. 2015
   Subject: Pronájem bytu 1+kk, 39m² , v Zelená ,Dejvicích, Praha 6

   Hello,

   In the next words , I will explain you, my situation. I live in Athens , Greece . I bought this apartment with few years ago , for my son which was in Czech Republic for university studies . Unfortunately, he not remained there to practice his profession , and now is back in Greece , and works here . For this reason , now I want to rent this apartment.
   The only problem is that , the keys are with me and I don’t have any person in the area , who can show you apartment . If you want to rent the apartment , I can send you the keys and the contract with a shipping company that will handle the payment and delivery of the keys and the contract . Let me know what do you think about this ?

   Thank you and have a nice day

   —- Original Message —-
   From: „Orios Siliagis“
   Date: 01. 7. 2015
   Subject: Pronájem bytu 1+kk, 39m² , v Zelená ,Dejvicích, Praha 6

   Hello,

   Let me explain the process :

   First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

   1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

   2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

   3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

   4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

   5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

   6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

   7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

   Everything is clear ?

 87. Takytak says:

  Taky jsem právě narazil na stejného zloděje – byt na Malé straně, mostecká ulice za pár korun, škoda-nebo naštěstí- jen, že na sreality.cz byl stejný, ale za podstatně jiný peníz.
  Email toho spratka je orios.siliagis@gmail.com.
  Lámaná čeština, instrukce s „lodní společností“, klíčemi a zálohou…stejně jako příspěvek nademnou.

 88. Dalibor says:

  Dneska jsem našel další podezřelý nzerát. Tentokrát v Dušní ulici.
  Nechal jsem si poslat fotky a když jsem si je googlil, tak m to našlo podobný inzerát v Rybné.

  Majitel je Angličen, který koupil dceři byt. Je těhotná, tak se přestěhovala zpátky…

  • Na stejný inzerát mi dnes přišla odpověď. Totožný jakou zde uvedla Sam 8.6. Prosím adminy o smazání inzerátu.

   Hello Kamil,

   The apartment is located in Dušní street . The rent per month is 9500 Czk including all utility bills.

   I bought the flat for my daughter during her studies in Praha. Now she is back at home in London, where we leave because she is 8 months pregnant. Next month, I will be grandfather.

   The apartment comes fully furnished, just like the photos!

   Minimum rental period is 3 months.Now please tell me how long you’ll need the flat? How many persons will live in the flat? and just to note that pets and little dogs are allowed.

   Thank you and I look forward for your reply.

   Greetings from London
   Filip Ziegler

   K.

 89. Zdravím všechny, tohle je staré pár dní – e-mail soriano.ananis@gmail.com

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 1500 Kc = 6500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Brno, Lesná, Majdalenky
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company http://dekra-logistics.com/

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

 90. Elevaya says:

  Dobrý den,

  také jsem ke konci roku na tohoto podvodníka narazila a naletěla, ale teď bych se chtěla zeptat, jestli má vůbec cenu podávat trestní oznámení. Na policii jsem s tím už jednou byla.

  Děkuji za odpověď

  • Jaroslav says:

   Dobrý den,
   taky jsem na tento inzerát narazil a přišla mi úplně stejná odpověď. Ten člověk se jmenuje SORIANO ANASIS. TO že posílá stejnou odpověď by mi v případě člověka ze zahraničí nepřišlo zase tak podezřelé. Co znamená, že jste naletěla? Je ta společnost Dekra-logistics podvod? Já jsem ve fázi, kdy jsem zaplatil těch 400 EUR a teď mají přijít klíče a Dekra mi napsala, že mají informace od českých celníků atd… to co už je výše zmíněno. Tzn. že ta Dekra-logistics neexistuje?

   • Elevaya says:

    To že jsem naletěla znamená, že jsem poslala peníze podvodníkovi. Bohužel vůbec nevím, jestli Dekra-logistics existuje nebo ne, ale ohledně toho, že celníci můžou zásilku zadržet vám napíšu jen toto, je to blbost, protože máme volný pohyb přes hranice v EU. Zbytek už si předpokládám domyslíte a jestli můžete ještě svoje peníze stornovat, tak to udělejte. Já se „setkala“ s Danielem Alexandrem, peníze jsem posílala na jméno Albinus Nabor ze společnosti Inter Shipping Line.

    • Jaroslav says:

     Díky za reakci. Bohužel. Platbu již banka odeslala. Působilo to dost věrohodně, ale teď když si to zpětně promítám, tak tam byla slabá místa. Dekra-logistics skutečně není. Při hodně podrobném zkoumání stránek se objeví nedokonalosti, které by velká a skutečná společnost neměla. Odeslal jsem to Policii, i když to asi nepomůže.

 91. Elevaya says:

  To už si teď taky říkám, že to ta slabá místa měla, ale v tu chvíli si to člověk bohužel neuvědomí.

  • Jaroslav says:

   Myslím si, že podat trestní oznámení cenu má. I přesto, že se člověk s penězi může rozloučit. Já jsem sepsal svou emailovou komunikaci a zítra s tím na policii dojdu… Spousta lidí podává trestní oznámení kvůli blbostem a myslím, že to není tento případ…

 92. Tomáš Zrzavecký says:

  Pokud se objevují tyto inzeráty častěji, je nutné toto řešit především s provozovatelem stránky bezrealitky.cz

  Jestliže je uvedené jednání podvodníků časté, měli by toto řešit.

  Další z možností je podání trestního oznámení přímo na provozovatele bezrealitky.cz, protože podvod se děje prostřednictvím jejich stránek. Do jisté míry jsou vlastně spolupachatelem.

  Škoda, která Vám vznikla je u provozovatele vymahatelná.

  Provozovatel stránek musí totiž na takové jednání být připraven.

  Tomáš

 93. Tomáš Zrzavecký says:

  Podotýkám, že se mi teď právě stejná situaci se stejným člověkem stala.


  Donaro Anangis (donaro.anangis@gmail.com)
  Pronájem bytu 2+1, 56m² , v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
  Včera 27. 7. 2015, 18:24:27
  Komu: tomaszr@seznam.cz

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc + 1500 Kc = 8500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.


 94. Jsem ráda, že jsem na tuto konverzaci přišla dříve, než jsem na mail odpověděla. Taky mi dneska přišel:

  Pronájem bytu 2+1, 56m² , v Praha 2 – Vinohrady, Moravská

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc + 1500 Kc = 8500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

 95. Inzerat byl opet na strankach bezrealitky.
  Nyní jako

  Donaro Anangis <donaro.anangis@gmail.com

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc + 1500 Kc = 8500 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won't obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don't pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don't want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  Davejte si pozor .

 96. POZOR!!!
  Onorian Sanolos (onorian.sanolos@gmail.com)

  Další podvodník, jako by okopírovaný přes kopírák bytu 2+1, 56m² , v Praha 2 – Vinohrady, Moravská od Donaro Anangis <donaro.anangis@gmail.com.

  Dejvice – Zelená ul., byt 3+1

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 14000 Kc + 2000 Kc = 16000 Kc/měsíc, a byt se nachází v Praha 6, Dejvice, Zelená
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  OD NEDĚLE 10.8. 2015 NENÍ INZERÁT AKTIVNÍ.

 97. ABSOLUTNE STEJNA SITUACE
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc + 2000 Kc = 9000 Kc, a byt se nachází v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  ////////

  • Martin Pastor says:

   Prave mi prisel od toho podvodnika mail pod jinym jmenem.

   Nuslis Gairis
   21:03 (před 25 minutami)

   komu: mně
   Dobrý den,

   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
   Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 7000 Kc + 2000 Kc = 9000 Kc, a byt se nachází v Praha 2 – Vinohrady, Moravská
   V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

   Dekuji a hezký den.

 98. I já jsem se málem nechala nachytat. Naštěstí mě kamarádka informovala o této stránce. Tento člověk nabízel luxusní byt v Jihlavě. Psal podobný příběh, jako tady čtu. Zjistili jsme si IP adresu a psal to i z jiné země než tvrdil. Posuďte sami:

  Josef Vinter (vinterjo@outlook.com)
  Jihlava : Odpoved na inzerat c. 10889647 z portalu Hyperinzerce.cz
  Včera 11. 9. 2015, 16:04:21
  Komu: lucie.slavickova21@seznam.cz
  g

  Děkujeme za váš zájem,

  Především je mi líto za moje špatná čeština. Pokud můžete, prosím odpovězte mi v anglicky.
  Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plně zařízené a dobře vybavené. Je prostorný a dobře větrané s restaurací, supermarketů a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi příjemné a bezpečné prostředí na Mrštíkova 1176/1 586 01 Jihlava.

  Nájemné je 5000 Kč včetně všech energií (Internet / Voda / Plyn / Elektřina / Topení / TV kabel).

  V současné době nejsem v České republice. Jsem inženýr a pracuji na (Telekom UK) ve Velké Británii. Koupil jsem tento byt pro svého syna, že je v průběhu studia, ale teď je zpátky doma ve Velké Británii natrvalo, takže jsem místo pronájmu na neomezenou dobu. Nemám nikoho, kdo tam, že věřím, opustit klíče a vzhledem k mé dosavadní zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, když nejsem doma, rozhodl jsem se zamknout byt, tak jsem mít klíče tady se mnou. Ale to vám neovlivní vůbec, protože mohu učinit opatření k pronájmu byt od Spojeného království (na můj účet samozřejmě).

  Než půjdeme dál Chtěl bych vědět něco málo o vás, jako je, kolik osob máte v úmyslu žít v bytě, a na jak dlouho.

  Těšíme se na slyším od vás brzy.

  S pozdravem,
  Josef

  Po další domluvě mi přišlo, že chce po mě předem 5000 Kč + 20 000 Kč jako záruku. Klíče by mi prý poslal. Vše by se řešilo přes Airbnb Express. Samozřejmě už jsem věděla že je to fake tak jsem nic neposílala.

  Odkaz na inzerát zde
  http://byty.hyperinzerce.cz/by.....fR4bBHtmkp

 99. Dominika says:

  I’m glad that you speak English so we can understand in a proper manner. Well, I have to inform you that the apartment is currently free and you can rent it for a short or long term. I also have to mention that it is fully furnished, fitted with very high quality equipment including TV, washing machine, dry machine, fridge+freezer, dishwasher etc. and has been completely renovated so you’ll have fresh air. More than that the area is very nice and quiet, with numerous shops and public transport in the near vicinity. It’s located on Čordákova street.
  Just to make it clear, the rent price is 245 eur per month including all bills (electricity, gas, water, internet, cable tv) and the guarantee deposit is 245 eur (that you’ll get back when you move out). Basically you only need to receive the keys and the contract but the only problem is that I’m living in UK right now, so I can not make this deal in person. However, I’m willing to send you the keys so you can visit the apartment and see if you like it. You will have 2 days available to inspect the the apartment before rent it. The delivery of the keys and the inspection permit (signed by me) will be made through Airbnb.com. They will manage rental process in my behalf because it’s a very protected way and I will pay their commission. I’ve used their services before and I’m telling that it was a great opportunity for me to work with them. The price was fair and they kept me informed of the progress and contacted me on the exact delivery times and dates.
  If you want to know more about the rental process e-mail me and I will inform you the step by step how this service works. Toto mi dnes prislo, je to zrejme odrb, ze?

  • Nápodobne ;-)

   I’m glad that you speak English so we can understand in a proper manner. Well, I have to inform you that the apartment is currently free and you can rent it for a short or long term. I also have to mention that it is fully furnished, fitted with very high quality equipment including TV, washing machine, dry machine, fridge+freezer, dishwasher etc. and has been completely renovated so you’ll have fresh air. More than that the area is very nice and quiet, with numerous shops and public transport in the near vicinity. It’s located on Mezírka street.
   Just to make it clear, the rent price is 150 eur per month including all bills (electricity, gas, water, internet, cable tv) and the guarantee deposit is 300 eur (that you’ll get back when you move out). Basically you only need to receive the keys and the contract but the only problem is that I’m living in UK right now, so I can not make this deal in person. However, I’m willing to send you the keys so you can visit the apartment and see if you like it. You will have 2 days available to inspect the the apartment before rent it. The delivery of the keys and the inspection permit (signed by me) will be made through Airbnb.com. They will manage rental process in my behalf because it’s a very protected way and I will pay their commission. I’ve used their services before and I’m telling that it was a great opportunity for me to work with them. The price was fair and they kept me informed of the progress and contacted me on the exact delivery times and dates.
   If you want to know more about the rental process e-mail me and I will inform you the step by step how this service works.

   Best wishes,
   Kathryn Dobson

 100. Existuje nějaký jmenný seznam takovýchto lidí? Narazila jsem na inzerát, odpověděla mi paní lámanou češtinou s tím, že používá translator. Nabízí byt v Brně za velice dobrou cenu, kterou odůvodňuje tím, že si byt koupila, když tu pracovala, ale jelikož se musela kvůli práci přestěhovat do Anglie, tak chce byt pronajmout. Probíhalo by to skrz escrow account u Airbnb. Podepsala by se smlouva s Airbnb, majitelka jim předá klíče a smlouvu o pronájmu a já u nich složím první nájem a kauci. Probíhalo by o tak, že by mi Airbnb doručili klíče po tom, co zaplatím peníze, já si byt prohlédnu a pokud to bude OK, tak podepíšu smlouvu, kterou jim vrátím a nechám si klíče. Oni následně pošlou podepsanou smlouvu majitelce i s penězi za nájem a kauci. Pokud se mi byt nebude líbit, tak jim vrátím klíče a oni mi peníze. Přijde mi to ale trochu nedůvěryhodné, ale na druhou stranu jako běžná smlouva o úschově… Máte reálné zkušenosti s takovýmto pronájmem a s chováním Airbnb?

  • Ted resim uplne stejny problem, doslo az na zaplaceni, kdy jsem si to zacala overovat. Pani mi napsala pod stejnym jmenem, jako je vyse uvedene: Kathryn Dobson, akorat je uvedena jina adresa pronajimaneho bytu. Podminky s Airbnb jsou uplne stejne, jako ty vase, i pres to je to podle me odpravdu podvod..

   • Ahoj,
    taky jsem odepsala na takovýto inzerát a je to úplně stejné. Deposit 25000 přes airbnb.com. Byt v Brně. Jméno Josef Vinter. Přišel mi mejl s lámanou češtinou.
    Byt na této adrese: Masarykova 442/3 602 00 Brno-stred.
    http://byty.hyperinzerce.cz/by.....hjxNex3DbY
    Posudte sami, myslítě že by něco takového někdo v Brně pronajímal za 5tis. na měsic? To by musel být pitomec. Takže za mě podvod.

 101. Pozor!!!

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Jarmila Brendova, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Konviktská 291/24, 11000 Praha-Praha 1, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
  Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
  Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
  Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
  Nájemné je 8000 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
  O sobě, já jsem 51 let, svobodná žena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.

  • Jsem bohužel naletěl na stejnou osobu:

   Dobrý den,

   V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
   Jmenuji se Riana Torres, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Freyova, Praha 9 – Vysocany, Czech Republic.
   Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
   Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
   Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
   Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
   Nájemné je 5900 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
   O sobě, já jsem 41 let,a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
   Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

   S pozdravem,
   Riana Torres

   Zaslal jsem 440 Euro agentuře, nevím, zda i ta je podvodná. Už mě ale hodně překvapilo, že mi bylo tajeno číslo domu a agentura měla polský účet. Zvažuji podat trestní oznámení, ale nevím, s jakým to bude výsledkem.

 102. Scott Surma says:

  Daniel Dimitrius.
  Uplne stejnej mail..
  Divim se sam sobe, ale ziskal moje jmeno adresu a telefonni cislo, myslite ze to lze jakymkoliv spusobem zneuzit ? dekuji

 103. Dobrý den,
  hledám byt v Praze pro sebe a svého přítele a našla jsem dokonalý byt (výjimečně na na „bezrealitky.cz, ale na annonci).
  Byt se nachází na Praze 1 komplet vybaven, luxusní a nádherný, ale stejný scenář – majitel žije v Říme, byt koupil pro dceru při studiích a nyní ho chce pronajmout, ale háček je v tom, že nemůže přicestovat do Prahy, tudíž chce, abych složila peníze prostřednictvím AirBnb service a poté mi přijdou klíče i smlouva. Ještě si nejsem jista na 100 procent, zda jde o podvod, ale dávejme si všichni větší pozor!
  Není nad osobní kontakt!

  • Dobrý den,

   bohužel s Vámi musím souhlasit, jedná se o podvod! V katastru nemovitostí není evidován. Dávejte si velký pozor!

   Hezký den.

   Eva

 104. Martina Gregorcova says:

  19.d4ny3l.73@gmail.com
  Dear Sir / Madam ,

  We want to inform you that the keys and the contract are at Czech border but we was informed from Czech customs , that from short time in your country are new rules and we must have a insurance for the keys and the contract , and the insurance must be paid from the person who will rent the apartment . The insurance is 750 eur .
  If we don’t have this insurance we can’t introduce the keys and the contract in Czech Republic.
  To solve the problem quickly , please go to one your bank and to the transfer with 750 eur to our agent bank account :

  Name: Ioan Bogdan Andreiescu
  I.B.A.N.: ES7800810616110002030005
  SWIFT CODE (BIC): BSABESBBXXX
  BANK NAME: BANCO SABADELL
  BANK ADRESS: Avenida Antonio Machado nr 1, 29630 Benalmadena Costa, Spain

  ( is our bank account from Spain , because here we receive the money more quickly )

  When the keys will arrive at your home , our agent will give you back these 750 eur, because in our delivery policy , did not predict these taxes.
  We are awaiting your answer, if everything is clear?
  Sorry for inconvenience and thank for understanding

  Thank you for using Railway Express ,

  Sincerely,
  Escrow & Secure Transactions Department
  Railway Express ,

  Nabizel byt na mostecky, ja jsem mu poslala 750 EUR jelikoz mi to prislo ok, no a namisto klicu mi dorazilo ze mam zaplatit nejake extra pojisteni.
  Davejte si na tohle pozor, kontaktovala jsem banku a policii, volala na ambasadu v recku ale podle vseho nic z toho nejestvuje! http://railway-express.com/ – taky podvod!
  Cekam jak co vyresi banka a policie, ale je to brutal!

 105. Teď to zkouší na sreality, očividný podvod, inzerát už je smazaný. Aby se nikdo nenapálil, tak přikládám text jeho zprávy:

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • A Google překladač sice není nějaký zázrak, ale tak hrozně nepřekládá ani on, ještě ke všemu bez diakritiky. ;)

  • Díky Bohu, že jsem narazila na tyto příspěvky. Jistý Artemas Kanelos nabízel také byt 1 plus kk ve Vodní ulici v Brně. Použil úplně stejnou výmluvu jakou tady citovala Klára a v angličtině pak napsal totéž, co sdílel Vercud. Ještěže mi to celý přišlo nějaký divný a narazila jsem na Vaše fórum. Jenom bych ráda věděla, když mu teď neodpovím, bude mě dál otravovat, nebo ne? Jakou s tím máte zkušenost?

 106. marcela says:

  11:55
  Angel Arismendis

  Pronájem bytu , garsoniéra, 25m² v Praha 4, Nusle, Táborská
  Zobrazit podrobnosti

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 4000 Kc + 1500 Kc = 5500 Kc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Táborská

  Zase se objevil podvodny inzerat.,…bylo by na miste to resit.:-)
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

 107. Kristýna says:

  Tak to zkouší znovu (inzerát je již smazán).
  http://www.bezrealitky.cz/nemo.....azni-praha

  „Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc, a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Pod lázní
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.“

  Iorgas Samaras

 108. Martina Chasáková says:

  Takže to vypadá, že ten podvodník si založil tyto stránky http://railway-express.com/
  anebo ovládá jejich mail support@railway-express.com
  Každopádně ostatní maily uvedené na stránkách neexistují.
  Psala jsem na onen mail, aby mi napsali, zda skutečně poskytují službu, že mi agent donese klíče domů a půjde se mnou na prohlídku bytu, když ani nemají kancelář v ČR.
  Odpověděli mi, že ano, že vše je pravda, ale podle tohoto fóra je to stejně vše podvod. Díky, jinak bych možná také naletěla.

 109. Michaela says:

  Dobrý den, ráda bych se připojila s varováním – byt v Praze v Chodské ulici, pronajímán údajně paní Maštalířovou žijící v Liverpoolu – je to podvod, snaží se dostat zálohu přes server Airbnb na účet: GB87 HLFX 1104 2211 4614 67

 110. LUkáš says:

  Dobrý večer, bohužiaľ som sa dostal k tejto diskusii už neskoro. O 500EUR ľahší si teraz môžem len báchať hlavu o stenu. Pôjdem zajtra na políciu, no pochybujem že sa to nejak vyrieši aj keď nádej zomiera posledná.
  Tento krát vystupoval pod menom IORGAS SAMARAS..všetko na vlas rovnaké ako za posledné dva roky..dal som si tú námahu a prečítal som si všetky príspevky, je mi na grc.
  Dávajte si pozor, už to nie je normálne kolo ludí na to skočilo.

 111. Také jsem na něj narazil. Mně se představil jako Tiomoid Zervas z Athén a opět popisoval tu svou pohádku, že jeho syn studoval v Praze a že tam nechtěl zůstat, a tak se rozhodli, že byt budou na dálku pronajímat. Byl to inzerát na plně vybavenou garsonku v Praze-Bubeneč za 7000 včetně všech poplatků a parkování. Naštěstí jsem si včas přečetl tyto příspěvky, tak jsem o nic nepřišel, ale pozor na něj!!

 112. Nechala jsem se nachytat a přišla o 530 €, moc jsem doufala, že když tu dám pod Ctrl + F vyhledat „Kathryn Dobson“, nic mi to nenajde, no našlo, a rovnou dva výsledky (teď už s mym komentářem samozřejmě tři). Aspoň si řikám, že jsem uchránila dalšího nevinnýho člověka, kdo si chtěl pronajmout byt v Trnavě. Ale když on byl tak krásnej!!
  http://www.jezkovy-voci.com ;)

 113. Monika says:

  POZOR STÁLE AKTUÁLNÍ – KONVERZACE Z PROSINCE 2015!

  Jenže je to už promyšlené, cena nebyla nereálná, osoba pod jménem Kacerova Vladimira opravdu vlastní byt na dané adrese…že nepíše česky? Říkala jsem, že to podle jména může být klidně nějaká Ruska…
  POZOR NA TO…

  “ Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs, immediately after the deposit is made by you and verified by Milor Properties.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Milor Escrow Account to make sure that we can trust each other.
  Using Milor Properties escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Milor as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.!

  Dále následoval popis celé procedury.

  Moje odpověď: „I must confess, i´m very afraid about that sending money thing. To be honest, sending 13k Czk to some account without being sure it is not a fraud…
  Isnt there anyone here in Brno, who takesccare for the appartment and could show us the flat?“

  Dále už jen „Like I said before, I already have a contract with Milor and I am not allowed to close this transaction without their accept. I can send the keys only after the deposit is made and verified by them. But you don’t have to worry because the transaction will be made using a transaction bank by bank. After I will have your full name, shipping address and your phone number I will open a case with Milor and you will receive a deposit invoice from them where they will explain you how to make the deposit. After the deposit is made and verified by them you will receive the keys in 4-6 working days and you will have 14 days of inspection period. If you don’t like the flat for any reason you can send the keys back and you will have your money back in maximum 48 hours. I can’t start the shipping until the deposit is not made.“

 114. Lenka N. says:

  Přikládám komunikaci z 2.2.2016
  Můj podvodník se jmenuje: Timon Pitera
  timon.pitera@gmail.com
  Podle toho co jsem četla výše, je to další zlý podvodník. Nabízí Pronajem byt, 2+1, 50m², Praha 2, Vinohrady, Polská, 8000 plus 2000 Kč :D :D :D

  Díky bohu sem mu neposlala žádné peníze, ale jen mou trvalou adresu a moc doufám, že to nezneužije!!!

  Hello,

  In this way works all shipping companies

  You don’t give me any money.

  You will do the deposit to shipping company after they will send you a tracking number .

  With this number , you can check on their website that , the keys and the contract are in their custody and ready for delivery .

  After this you must do the deposit .

  After the deposit was done , the agent will come with keys and contract at your home ( in 4 days ) , and you will go with this agent to see the apartment.

  After you see the apartment , and If something will be wrong this agent will give you , your money back .

  The money will remain to shipping company until you will see the apartment .

  This is the shipping company website http://ug-logistics.com/

  Let me know if everything is clear ?

  Because in case that you don’t want to rent the apartment , I have other clients

  Thank you

  • Monika says:

   Ten inzeroval včera být v Brně, na Vodní. Píšu si s ním, myslela jsem, že z něj vytahnu nejake údaje, ale zatím nic.

  • taky jsem si s ním psala, fotky jak z hotelu, inzerát hned pryč, lodní společnost. Trapný! a nejhorší je, že jsem mu ze začátku věřila, naštěstí nic neposlala.

 115. Danx999x says:

  V neděli zase úřadoval Řek, 2+kk,50m,Praha 6,Břevnov,Záverka..5000 + 2000 poplatky..verze se studujícím synem,jméno Ares Theodorou
  Tímto chci poděkovat,všem co se podílí na diskuzi,přišlo mi podezřelé, ze inzerát byl hned stažen, po napsání mailu,tak jsem,trochu začal pátrat a narazil jsem,na tuto diskuzi..díky vám jsem nepřišel o peníze.

  • ted jsem s nim v komunikaci tez. Prislo mi to podezrelé, tak jsem ráda, že jsem na toto narazila.
   je pod jmenem Ares Theodorou

 116. 14.2. 2016 bylo zveřejněno několik podvodných nabídek na sreality: Jedna z nich nabízela byt za 4000Kč se všim v Mladé Boleslavi.
  E-mail od údajného pronajímatele.
  Dobrý den,

  tuším, že jde opět o podvodnou nabídku.

  Thanks for your reply,

  I hope you can reply me in english . If not please try http://www.google.com/translate
  You seem to be a very nice person and I can assure you we will not have any problems.

  Like I have informed you before, the monthly rent will be Kc 4000 and i want in advance the money for the first 2 months of rent ( Kc 8000 ) plus guarantee deposit Kc 15000 (the guarantee deposit of Kc 15000 you will receive back at the end of the contract. Everything is new in the apartment and i need to be sure that will be kept in good conditions ..i hope you understand ), with no extra taxes to pay. The rent, I want to receive them monthly to my bank account, so I hope it will be no problem for you to wire the money.

  The apartment is ready, you will only have to receive the key to check it and see if you like it. In order of that, I’ve found a way for us to complete the deal safely and fast so you will receive the keys in less than 2 days.

  The solution I’ve chosen is provided by Airbnb ( http://www.airbnb.com ); they handle rentals for people who are unable to solve them alone, which are abroad etc., so they will take care both the transportation and payment.
  I will support all the shipping taxes for the package.

  I will explain the procedure if you are interested so please email me as soon as you read this message because I really need to take care of this matter.

  Best Regards

  Od: Jason Lindab
  Komu: anna.schaffelova@seznam.cz
  Datum: 18. 2. 2016 16:43:39
  Předmět: Dukelská 724/20 293 01 Mladá Boleslav

  Dekujeme za váš zájem,

  Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete.
  Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Dukelská 724/20 293 01 Mladá Boleslav

  Nájemné je CZK 4000 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

  V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

  Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

  Tešíme se na slyším od vás brzy.

  S pozdravem

  Dejte si pozor!

  • Dnes 22.3.2016, cca před hodinou mi poslal ten samý pán Jason Lindab z emailu jasonlindab@outlook.com tento e-mail jako odpověď na můj dotaz na byt v Zelené ulici v Praze, Dejvicích. Ihned jsem mu odpověděla, zda mi může poslat další fota a zda je možné se tam jít někdy podívat. a zatím žádná odpověď… Tak teď už vím že nadále nebudu komunikovat. Děkuji

   Dekujeme za váš zájem,

   Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Prague 6, Dejvice, 16000, Zelená

   Nájemné je CZK 5000 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

   V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

   Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

   Tešíme se na slyším od vás brzy.

   S pozdravem

  • Dekujeme za váš zájem,

   Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Hronovická 641, Pardubice 530 02, Czech Republic

   Nájemné je CZK 5000 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

   V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

   Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

   Tešíme se na slyším od vás brzy.

   • Miriama says:

    A do kelu aj ja som na neho natrafila. Našťastie však včas ako som práe zistila. Keďže som nemohla nájsť list vlastníctva na tento byt na masarykovej ulici v Brne tak som trošku popátrala. Ale priebeh totožný s vašimi aj meno. Jason Lindab a písal ohľadom prenájmu 2izbového bytu za úplne luxusnú cenu…

 117. 20.2.16 jsem učinila dotaz na inzerát, který nabíze1 pronájem bytu Praze Krocínova ul., tentýž den došla odpověď, v angličtině. Po překladu to bylo vše podezřelé, dále jsem už nereagovala. Vše se potvrdilo, byla jsem v zápětí varována týmem podpora bezrealitky na podvodný inzerát.Byt prý vůbec na adrese neexistuje. Potvrdilo se moje podezření.

 118. Tomáš M. says:

  Zdravím, děkuji za toto téma. Ušetřili jste mi nemalé peníze. Zde přikládám email od albinFerdynand, který je evidentně další alterego zmíněného vychcánka. Máte nějakou radu, jak tohoto člověka „potrestat“? Myslím tím např. nahlášení na policii

  Dne 28. 2. 2016 14:17 napsal uživatel „Albin Ferdynand“ :
  Dekujeme za váš zájem,

  Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete.
  Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Prícná 352/8, Staré Mesto, 405 02 Decín

  Nájemné je CZK 4500 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

  V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

  Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

  Tešíme se na slyším od vás brzy.

  S pozdravem

  • Alena Kapsiová says:

   Dobrý den, dnešní komunikace s tímto pánem, po tom co jsem mu napsala, že se mi nezdá platit předem, šlo o 23000kč, tak mne stále ujišťuje že je vše v pořádku… Jsem ráda, že jsme při jeho vyhledávání narazila na tuto stránku. Děkuji velice

   Dekujeme za váš zájem,

   Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete.
   Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Malý Koloredov 819, 738 01 Frýdek-Místek

   Nájemné je CZK 4000 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

   V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

   Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

   Tešíme se na slyším od vás brzy.

   S pozdravem

   • Dobrý den,
    mám stejnou zkušenost.Před 14dny se objevil na sreality.cz inzerát na pronájem 2+kk v Jihlavě na Mrštíkově ulici za 5tis vč.služeb.Na inzerát jsem zareagovala a během půl hodiny inzerát zmizel.Asi po třech dnech mi přišel email z adresy Jasonlindab@outlook.com, na katastru jsem si ověřila jestli je to opravdu majitel, tam ale zapsán nebyl,dále se mi nezdály fotky.Šla jsem se na údajnou adresu podívat a bylo mi hned jasné, že byt, který byl na fotkách nepatří do toho domu.
    Po dotyčné osobě jsem chtěla ať mi pošle důkaz, že je majitel bytu , který inzeruje.Už se neozval.
    Toto je znění jeho první zprávy:

    Dekujeme za váš zájem,

    Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete.
    Byt je k dispozici k pronájmu v dobrém stavu, plne zarízené a dobre vybavené. Je prostorný a dobre vetrané s restaurací, supermarketu a hromadné dopravy po celém, a nachází se ve velmi príjemné a bezpecné prostredí na Mrštíkova 1176/1 586 01 Jihlava

    Nájemné je CZK 5000 vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

    V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddzial w Polsce) v Polsku. Koupil jsem tento byt pro svého syna behem Je studiích, ale ted je doma v Polsku trvale, takže jsem pronájem místa na neomezenou dobu. Nemám nikoho tam, že verím opustit klíce a vzhledem k mé predchozí zkušenosti s látkami, protože nemám rád, jak zacházet s nájemníky a vlastnosti, zatímco já nejsem kolem, rozhodl jsem se zamknout byt, takže mám klíce tady se mnou. Ale to nebude mít vliv na vás vubec, protože mohu zarídit pronajmout byt z Polska (na muj úcet samozrejme).

    Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

    Tešíme se na slyším od vás brzy.

    • Dobrý den, děkuji za tyto stránky. Stejný text e-mailu mi přišel od pána, co si říkal Aron Polzack a inzeroval byt v Brně na Bayerové.

 119. Bohužel jsem taky naletela řekovi, poslala jsem mu 400€ všechno mi bylo podezřele ale presvěcili mne az stránky lodni společnosti a tzv. online trade protection, ktere jak sem zjistila jsou take bulshit…hned dalsi den sem sla do banky ale uz se s tim nic nedalo delat, ma význam to resit s policii? jake s tím máte zkušenosti? díky

 120. Šárka Hajná says:

  také bych ráda upozornila na podvodníka. naštěstí jsme mu nenaletěli. Jmenuje se Oscar Johnston, hned jak jsem mu napsala v češtině, přišla rychlá reakce,jestli nemluvím anglicky, což já mluvím takže konverzace pokračovala v aj. V momentě kdy mi vylíčil svůj příběh jsem mu uvěřila ale to že chtěl 22.000 přes western union už mi přišlo divný, takže jsem mu napsala že v čr je normální že člověk chce nejdřív byt vidět než někomu předá peníze a že pokud nepřiletí a neukáže mi byt tak mu žádné peníze nepošlu a od té chvíle už se neozval tak mi bylo jasné že je to podvodník. bacha na něj

 121. gabriela says:

  Taky se přidávám Jason Lindab mi psal také. Děkuji. Když sem mu poslala moje osobní údaje nic se mi stát nemůže?

 122. Ahoj, včera mi psal ….Eugen Maniatis,

  stejna pohadka, jak jste psali, dokonce proces predani penez a styl komunikace na slovo presny…jen to kopiruje…chtel penize pres Europe Fast Lines…pozor na něj !!!

  eugen.maniatis@gmail.com…je to podvod!

 123. Daniel Kopťák says:

  Děkuji autorům stránky nenaletěl sem podvodnik poslol:

  Dobrý den,

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Smardova Dana, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Žižkova 505/4, Veveří, 60200 Brno, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vBrno jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
  Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
  Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
  Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
  Nájemné je 5900 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
  O sobě, já jsem 49 let, svobodná žena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
  Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

  S pozdravem,
  Smardova Dana

 124. Dobrý deň. Ako to tu tak čítam tak všetko sa zhoduje s inzerátom na ktorý som reagovala aj ja. Byt bol ponúkaný ale v Drážďanoch.1-izbový(50m stvorcových)260 eur + 560 eur kaucia. Akonáhle som zareagovala bol zmazaný z internetu.Najskôr ma kontaktoval z mailu grunewaldmelanie07@hotmail.de a potom z annachristelle@zoho.com . Tu je text síce v nemčine ale všetko skoro sedí s tmi Vašimi.

  Hallo,

  Danke für Ihr Interesse , Ich kaufte diese Wohnung für meinen Sohn während seines Studiums , aber jetzt ist er wieder zu Hause in Großbritannien dauerhaft, so dass ich die Vermietung der Ort für unbegrenzte Zeit. Bevor wir weiter gehen, möchte ich etwas über Sie wissen , wie zB wie viele Personen Sie beabsichtigen, in der Wohnung leben, was ist Ihre Aufgabe? Wie alt bist du? und für wie lange Sie bleiben? Die Wohnung ist genau wie auf den Bildern, voll möbliert ausgestattet und renoviert in diesem Jahr. Auch sehr wichtige, die Versorgungsunternehmen: Wasser, Strom, Heizung, Gas, Internet, TV-Kabel, Spülmaschine, Müllabfuhr, sind im Preis von 260 Euro pro Monat inklusive und ich glaube, es bequem für uns beide ist. Alle Rechnungen werden von mir bezahlt werden und Sie nur das Geld für die Miete im Monat zahlen. Die Kaution ist auch 520 €, und Sie bekommen es zurück wenn Sie sich entscheiden, die Wohnung zu verlassen ( Sie haben mir mindestens 1 Monat Kündigungsfrist zu geben ). Sie können meine Möbel verwenden, oder Sie können auch Ihre eigenen verwenden, wenn Sie bevorzugen. Ich bin ein Neuro-Onkologie Arzt aus Großbritannien. Ich kann Vorkehrungen, um die Wohnung von hier aus schnell und einfach mieten machen . Ich freuen, bald von Ihnen zu hören.

  Freundliche Grüße,

  Platba mala prebehnúť cez Western Union,potom zašle kľúče a zmluvu. Do dvoch dní ma navštávi agent….Atď. Vyzeralo to až moc pekne a jednoducho. Ešte, že som hľadala a narazila na toto…Ale mala som nedobrý pocit z toho…Takže ženská intuícia nesklamala. Pozerala som aj na nete troška tu je link aj kde je komunikácia s nejakým pánom zavesená…Presne taká istá ako moja.Akurát ja mám iné adresy..

  http://wohnungsbetrug.blogspot.....26788.html

 125. Petra Nová says:

  Od: Zenobio Maras

  Tento týden vystupuje pod jménem Zenobio Maras a pronajímá byt v Polské ulici v Praze na Vinohradech, jinak zcela stejný scénář…

 126. crysman says:

  Pozor na nabídky od Hector Callias (hector.callias@gmail.com), údajně byt v Polské ulici v Praze. Nabízí velmi rychle odeslání klíčů a smlouvy skrze společnost europe-fastlines.com v rámci příběhu o nevyužívaném bytu pro syna v Praze. Byt je nabízen na webu bezrealitky.cz za velmi příznivou cenu a vypadá dle fotek skvěle. Inzerát už tam v současné době není aktivní. Verzi bez fotek a kontaktu můžete vidět zde:
  http://www.bezrealitky.cz/nemo.....lska-praha

  Nerad bych někomu křivdil, ale když si proklepnete doménu společnosti, přes kterou to má být celé posíláno:
  http://www.whois.com/whois/europe-fastlines.com

  ,tak zjistíte, že není registrovaná na žádného konkrétního člověka, ani konkrétní organizaci. Zjistíte, že:
  1) Doména byla registrována teprve před měsícem – 1.3.2016 – velmi zvláštní, že člověk z Řecka chce posílat smlouvu a klíče přes tak čerstvou společnost, registrovanou přes společnost v Panamě – viz bod 3.
  2) Je tam odkaz na http://www.enom.com, což je jen registrátor domén, to nám nic neřekne.
  3) Další registrátor je WHOISGUARD PROTECTED, Panama. To nedůvěryhodnost bodu 1 jen podtrhuje.

  Dle informací výše i na tomto fóru celkově to vypadá jako podvod. Informace jsem mimo založení tohoto komentáře předal Policii ČR a správcům webu bezrealitky.cz

 127. Taky jsem narazila na „reka“. Agape Costas.
  byt, 2+1, 50m²,Praha 2, Vinohrady, Polská. Dohromady za 9 tisic. To mi napsal dneska a uz se mi to vsechno zacalo zdat hodne podivny a nestalo za praci najit desitky podobnejch prikladu. Tady prilozim jeho mail. Inzerat tam porad je podle me. A kdyz jsem zadala hledani v googlu podle fotky bytu tak jsem nasla stejny inzerat i na dalsich strankach. Tak bacha.

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  • Ferdinant says:

   Agape Costas bude asi známa firma :D

   Dobrý den,

   V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
   Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

   Dekuji a hezký den

   PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

   Hello,

   Let me explain the process :

   First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

   1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

   2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

   3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

   4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

   5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

   6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

   7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

   Everything is clear ?

 128. Jiří Habrda says:

  Co když už penize pošlete, ale zjistite to ještě ten den. jak se to pak řeší? Je i ta společnost viník nebo ta jen pošle zasilku za určitej obnos. Řešil jsem to hned s policii a svoji bankou. Potom ještě s tou „přepravní společností“ a prej mi penize odešlou zpet. Ale nevím čemu věřit.

  • Katarina says:

   Dobry den,

   Taky jsme naleteli. Penize jsme poslali 13.4.2016 do United Global Logistics (po spetnem premysleni si uvedomite, ze vlastne posilate penize soukrome osobe), dnes 18.4. zadali jeste dalsi platbu jakoze nejake pojisteni poslat zas nekomu jinemu… to uz jsme rekli, ze ne. Ted zas chce poslat placenou SMS na 9033399.

   Byli jsme v bance, zazadali o vraceni platby a taky na policii. Pokud muzete, ozvite se nam na e-mail, spolecne muzeme mozna neco dalsiho udelat.

 129. Jaroslav says:

  POZOR !!! POZOR !!! Pozor na inzerát, který nabízí byt 4+kk v Praze-Zbraslavi. Inzerát na email Philip Ryamond@seznam.cz, když jsem chtěl požádat o prohlídku, tak mi napsal, že musím poslat kauci 24 tisíc, jako záruku, aby neletěl z Londýna jen tak zbůhdarma. Přestal komunikovat a inzerát už není aktivní. PODVOD !!

 130. Dobrý den,30.3.2016 jsem reagovala na velmi výhodný pronájem v Xaveriově ul. na Praze 5. Inzerát byl hned stažen, ale pan „majitel“ čile komunikoval. Šlo o klasický příběh, který je zde už X krát popsán. Tentokrát šlo o Angličana, který v Praze pracoval pro United Nations a nyní je zpět v UK. Byl ochotný do Prahy přiletět, pokud ovšem přes WU pošlu 2 nájmy :) Nejdřív se mi to nezdálo podezřelé (tvrdil, že už jednou do Prahy přiletěl pronajmout byt a zájemce si to rozmyslel a on tak zbytečně utratil za letenku, proto chce peníze jako garanci, aby věděl, že se to nebude opakovat a že peníze nebudu posílat na jeho jméno, ale na někoho známého a pak, až si plácnem, změním příjemce peněz na jeho jméno), ale v momentě, kdy jsem chtěla vidět výpis z KN a taky přesnou adresu (výhledy z okna na fotkách nevypadaly jako v Xaveriově ul., kterou perfektně znám), se odmlčel. Představuje se jako Paul Garrett a jeho mail je paul.garrett@seznam.cz. Inzeruje samozřejmě i na jiných servrech. Takže pozor na něj! Může mi někdo vysvětlit, jak je možné tento podvod přes Western Union provést? Vždyť WU nesmí vydat peníze bez dokladů. Myslíte si, že tyto lidé používají falešné doklady nebo jsou ve spojení s někým přímo z WU?

 131. KRISTINA says:

  Philip.ryamond@seznam.cz taky podle me podvod. Nejdřív příběh o tom jak pracoval v ČR ale ted se vrátil do UK za rodinou tak proto pronajímá . Pak ze jelikož ma špatnou zkušenost ze jel do Prahy zbytečně tak ted chce zálohu 24000 i klidně na jméno jine osoby jen aby mel jistotu ze ty peníze mam :D přitom vim te občas stačí jen kód který bych mu musela dat pro kontrolu.. tak jsem mu popřála hezky den.. Jednalo se o 4kk Zbraslav

  • Jestli chtěl nájem + poplatky včetně energií, tak s ním jsem taky měla tu čest. To bylo první, co se mi nezdálo, protože energie nikdy nikdo do poplatků nezahrnuje …. Ale byt byl určitě krásný, že? Je to nehorázné, co si dovolují. Kolik chudáků jim už asi naletělo?

 132. barbora says:

  Dobrý den,
  mě takhle dnes psal Christian Savas. Zarazilo me především,že text jeho emailu byl na chlup stejny jako tady někteří napsali,takže soudím,že to taky bude podobné.Klíče a smlouvy by poslal,byt byl pro syna co tu mel studovat,ale nakonec si to rozmyslel……evidentě stejná písnička.Pozor na to.2+kk Vinohrady ulice Polská

 133. Filip S. says:

  Stejný případ pokusu o podvod:
  Christan Savas nebo
  Naštěstí je to dost průhledné a v kn se dá ověřit majitel ….
  Kopie e-mailu:
  Objet : Re: Pronájem byt, 1+kk, 46m²,Brno-střed, Vodní
  Dobrý den,
  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.

  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 134. Petra Špinková says:

  Zrovna si s Christanem Savasem dopisujeme… Taky příběh o studujícím synovi… On to myslí vážně :) Existuje nějaký blázen který mu ty peníze předem pošle???

  • Filip S. says:

   Mně už neodpovídá ani na e-maily…ani nevím kam mu ty peníze mám poslat :)))
   Tak ho alepsoň pozdravuj…

 135. Docela smutný je to že já už tu hledám byt měsíc z přítelkyní čekáme miminko napsal sem snad na všechny inzeráty do 12000 které se můžeme dovolit platit a jefinej kdo nám odpověď byl tento podvodník dost to o této stránce vypovídá
  A budem se muset obrátit na realitku.

  • Mám stejnou zkušenost a je to deprimující. Inzerát visí na stránkách a nikdo se vám neozve ani aby napsal, že byt je už obsazený. Pokud není u inzerátu telefon nebo email, nemá ani cenu se snažit.

   • Bohuzel, ani ten telefon ci email neni zarukou. Telefon nikdo nezvedne nebo je nedostupny a na email nikdo neodpovi. Tento podvodnik byl opravdu jediny, kdo se ozval. Zacinam propadat zoufalstvi, kauci a provizi RK dohromady nedame ani za Boha… Preji hodne stesti pri hledani, snad se nam vsem postesti :)

 136. Dobrý den,
  přes víkend jsem narazila na stejného podvodníka, kterého tady zmiňuje nespočet uživatelů.
  Mně se ozval jako !!Timun Leventis!!, používá víceméně pořád stejnou historku se synem, který nedokončil studium a mu zůstal byt (v tomto případě v Brně na ul. Vodní). A požaduje zaslat 500 euro nějaké „shipping company“, když si však stránku projedete pořádně googlem apod. jsou údaje na ní nepravdivě nebo neexistují vůbec.

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  ODKAZ NA NEEXISTUJÍCÍ „SHIPPING COMPANY“: http://meridian-delivery.com/

  • Stejna zkusenost. Moje odpoved:
   Hi,

   Thanks for explanation.
   This is not trustful so I can not accept such condition.
   I do not know why are you asking for deposit if you do not know whether I am going to rent it or not.
   You will pay the expense in any case. Why would you book something which you do not know you want it.
   Seems like a trap. I am going to report it further.

   Thanks.

 137. Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.
  My name is Eckhardt Lydia and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Chodská 1142/29, Vinohrady, 12000 Praha 2.
  Setkal se nekdo s Lydií??? Inzeruje byt po babičcce Vinohrady za 6500 včetně poplatků.

  • Pavel Říha says:

   Ahoj,

   nabidka pronajmu bytu na Vinohradech za 5800 oslovila i me. :-)

   Hned jsem odpovedel.
   Napsal jsem jmeno, prijmeni, vek a proc mam zajem o pronajem (tyto udaje chtela dotycna znat. Zatim jeste nic, co by se dalo zneuzit).

   Prisla odpoved, viz nize:

   Hi there,

       Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
       Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
       The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
       Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

       Here is the procedure explained :

       The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
       The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 5.800 + 5.800 = 11.600 CZK ), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
       The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
       To initiate the process, I need the following information about you:
   -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
   -Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
   -Phone number;
        You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
       Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
       This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
       The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
       If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
       I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your  phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
   Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

   Sincerely,
   Eckhardt Lydia

   Na prvni pohled celkem duveryhodna komunikace s uveritelnymi argumenty a pribehem.

   • Romana says:

    Ahoj, úplně stejná komunikace, jen moje bytná se jmenuje Miroslava Dosoudilová a nabízí byt v Elišky Krásnohorské 123/6 za 6,200 měsíčně :-) nepracuje náhodou Lydie taky v Británii ve farmaceutické společnosti, a byt zdědila po babičce?

   • Šárka Daňková says:

    Navlas stejnou reakci jsem dostala od Jarmily Zubové, která nabízela byt Jungmannova 2556 – Zelené Predmestí, 53002 Pardubice za 4900 Kč. Taky zdědila byt po babičce, taky pracuje ve farmaceutickém průmyslu. Kdybych nenarazila na tyto stránky, asi bych naletěla. Děkuji.

 138. Veronika says:

  Mám stejnou zkušenost jako pan Pavel Říha . Reakce na Vinohrady , Polská ulice 2+1

  Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  • This is the exact same email I got from Mr. Dorian Vassos for the same apartment!!!

   Dobrý den,

   Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
   Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
   V cene bytu je 7000 Kc + 2000 Kc = 9000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Praha 2, Vinohrady, Polská
   V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
   Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

   Dekuji a hezký den.

   • Instead of using Western Union he used Eurologic Transports. He wanted me to send 650€ to the company in exchange for the keys and the contract. He gave me the bank details of the company to make the back transfer, but I realised Eurologic Transports does not have any offices in Lisbon, Portugal.

    Name: ADALMIRA BONFIM ARAUJO LIMA
    I.B.A.N.:PT50 0007 0000 0031 1646 0632 3
    SWIFT CODE (BIC): BESCPTPL
    Bank Name: Novo Banco S.A.
    Bank Address: Av. da Liberdade 195, 1250-096 Lisbon, Portugal

    I sent an email de Eurologic Transport to tell them about the scam.

 139. Také jsme hledali byt v Hradci – krásný, zrenovovaný, po babičce, v centru. E-mail pouze v anglickém jazyce. Pozor ale podvodník má nové jméno Patricia Klemens, udělala tu chybu, že se nám v jednom z mailů podepsala jako Hana. Jinak z Londýna z Carter Lane 101 a chce vše zprostředkovat přes airbnb a pise, ze vam mail mozna spadne do spamu, protoze ma firma airbnb nejake problemy. Mail pod kterym vse o platbe prijde je booking@airbnb-team.com. Jeji mail pati.klemens@gmail.com.

 140. Vojtěch Chlubna says:

  Dobrý den, dávejte si pozor na jméno ,,Kadmus Varelas“ pronajímá byt v Brně. Jedná se o podvod opět, přečetl jsem si všechny tyto scénáře, co zde píšete a jeden je totožný. Řek, bydlící v Aténách atd… Škoda jen, že jsem tuto diskuzi nenašel dříve. První platbu jsem bohužel provedl přes western union a když chtěla společnost eurologic tranposrt druhou, kvůli změně pravidel v České republice ( žádná se nezměnila), tak jsem právě našel tuto diskuzi. Byl jsem podezřívavý již dřívě ovšem jsem byl zaslepen krásou a cenou bytu.

  • Škoda, škoda. Mám úplně stejnou zkušenost. Též jsem tuto diskuzi objevila až po zaslání první platby. Myslím, že mi peníze už nikdo nevrátí. Nebo máte někdo nějakou radu?

 141. Dobrý večer, při shánění podnájmu v Praze jsme narazili na krásný, luxusní byt v centru města za super cenu :) /Pronájem byt, 2+1, 50m², Praha 2, Vinohrady, Polská/ tak jsme reagovali a došel nám ten samý řecký e-mail. :D..naštěstí nám to přišlo až příliš výhodné tak jsme dali část z textu níže do googlu a vyskočila nám tato diskuze a náš poptávaný inzerát na byt je již smazaný po naší reakci.

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .

   • Takyyy……a diky Vam co tady pisete jsem zjistila ze to je podvod. Byt 2+1 ulice Polska.. On je v Recku a pronajima pres nejakou spolecnost…. A je to Stefanos Mundis …POZOR NA NEJ …a neda se to nejak nekomu nahlasit …:/ :/ :/ ???

 142. David M says:

  Dobrý den, přítelkyně reagovala na inzerát, hezky vybavený byt ve stodůlkách. Zde je odpověď která přišla během hodiny. Po pročtení příspěvků nepochybuji o tom, že jde o podvod. Co myslíte ?

  Hi there,

  Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
  Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

  Here is the procedure explained :

  The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
  The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 5.900 + 5.900 = 11.800 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
  The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
  To initiate the process, I need the following information about you:
  -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
  -Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
  -Phone number;
  You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
  Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
  This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
  The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
  If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
  I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
  Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

  Sincerely,
  Tomsikova Katerina

 143. Adéla says:

  Ano, i já jsem ve Zlíně našla krásný byt za neuvěřitelnou cenu a úplně stejná kopie textu mi přišla na e-mail.Kdyby neměl Money Gram problémy s platbami přes víkend, tak je již platba za nájem odeslaná a já bych zřejmě peníze ani podnájem nikdy neviděla.

 144. David Brož says:

  Zdravím,
  se mnou to právě teď také zkouší- předevčírem odpověděl na můj mail. Nabízel opět Praha 4, Nusle, Pod lázní (krásné foto) za 5000 + 2000. (inzerát brzy na to „již není aktuální“)
  podepsal se tentokrát Rasmus Maniakis rasmus.maniakis@gmail.com. V dalších mailech stejný dopis jako zde uvedené. Peníze (2 nájmy) přes společnost Eurologic Transports atd. Byt a cena sice lákavé, ale takový naiva snad nejsem. Navrhnul jsem mu zprostředkování přes advokátní kancelář nebo jeho známého v Praze (provizi bych mu samozřejmě zaplatil ). Že by on nebo jeho údajný syn neměl v Praze žádného kamaráda je přeci blbost, ne? Proč by to měl dělat takhle složitě, když by mohl klíče poslat jemu a za hodinu času na prohlídku bytu si nechat dobře zaplatit – to každý rád udělá. Navíc to bylo celé podezřelé – cizinec přece takovou zakázku raději zadá realitce (provizi obvykle platí nájemník). Naštěstí existuje Google a tam jsem narazil na toto fórum. Takže teď se podezření změnilo v jistotu. Naštěstí jsem přišel jen o trochu času a falešnou naději.
  David

 145. Jaroslav says:

  Hlásím podezrelou aktivitu od: „rasmus.maniakis@gmail.com“
  Odpovidal jsem na inzerat na pronajem garsonky. Prislo mi od nej tohle:

  „Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Brno-stred, Vodní
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.“

  Snad to někomu taky pomůže.

 146. Už to zkoušel zase, s nějakým bytem 2+1 na Záhřebské. Tentokrát na „řecké“ jméno agatone vitalis (nebo tak nějak).

  • Jiří Richter says:

   Dobrý den, taky jsem teď dostal mail od Agatone Vitalis, a ještě úplně zčistajasna nějaká Renata Novotna s tím typickým escrow přes AirBNB….

 147. Tiež hlásim presne toto isté z mailu „stefon.nassos@gmail.com“. Išlo o byt 1+kk, Na Slupi, Praha (inzerát je už vymazaný). Hneď sa mi to zdalo podozrivé kvôli cene a som veľmi rada, že som našla túto diskusiu, takže si dávajte pozor. Vidím, že ho to drží už niekoľko rokov. Na mail mi inak poslal presne ten istý text aký uvádzate aj vy.

  Najprv:
  „Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc + 2000 Kc = 9000 Kc / měsíc , a byt se nachází v ul. Na Slupi, Praha 2
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.“

  a potom:

  „Dobrý den,

  V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci. Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium. Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám žádnou osobu v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy. Dejte mi vedet, co si myslíte o tom?

  Dekuji a hezký den

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.“

 148. barbora says:

  Hi there,

  Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
  Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

  Here is the procedure explained :

  The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
  The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 6000 + 6000 = 12000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
  The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
  To initiate the process, I need the following information about you:
  -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
  -Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
  -Phone number;
  You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
  Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
  This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
  The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
  If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
  I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
  Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

  Sincerely,
  Renata Novotna

  !!!!!! Tento email mi prisiel dnes vecer
  Renata Novotna, 48 rokov, vraj pracujuca vo vyskume (nieco s farmaciou), byt zdedila po babke a nehovori po cesky
  hahahhaha
  hned mi to bolo divne preco by stal luxusny byt na Vaclavskom namesti 6000Kc

 149. Zdravím všechny. Přispívám podvodným emailem. Toto přišlo zase mně. ….prý I has born :-D a Zdena Matouskova…a to se narodila prý v UK

  Hello,

  Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

  My name is Zdena Matouskova and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Maiselova 24/2, 11000 Praha-Praha 1.

  I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
  I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

  In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

  The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
  The rent per month is 6500 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

  About me, I am 41 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

  Here are more pictures : http://share.pho.to/AOkjH

  Thank you,
  Zdena Matouskova

   • Martin J. says:

    Tak dneska mi to přislo taky, od pitrovajana63@gmail.com.
    Inzertovaný byt Freyova 25, Praha (Rezidence Eliška)

    Hello,

    Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

    My name is Pitrova Jana and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Freyova 983/25 Praha 9 – Vysocany.

    I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
    I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

    In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

    The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
    The rent per month is 7000 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

    About me, I am 52 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

    Here are more pictures : http://share.pho.to/ASOR4

    A ODPOVĚĎ NA MOJE OTÁZKY JE STEJNÁ JAKO JE UVEDENO V PŘÍSPĚVCÍCH PŘEDEMNOU :D

    Hi there,

    Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
    Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
    The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
    Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

    Here is the procedure explained :

    The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
    The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 7000 + 7000 = 14000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
    The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
    To initiate the process, I need the following information about you:
    -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
    -Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
    -Phone number;
    You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
    Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
    This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
    The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
    If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
    I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
    Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

    Sincerely,
    Jana

    • Martin J. says:

     POKUD BY SE NĚKDO DOSTAL AŽ SEM, TAK TADY JE DALŠÍ ODPOVĚĎ:

     Hi,

     I already have contract with Airbnb and I am not allowed to close this transaction without their accept. I can send the keys only after the deposit is made and verified by them. But you don’t have to worry because the transaction will be made using a transaction bank by bank. After I will have your full name, shipping address and your phone number I will open a case with Airbnb and you will receive a deposit invoice from them where they will explain you how to make the deposit. After the deposit is made and verified by them you will receive the keys in 4-6 working days and you will have 14 days of inspection period. If you don’t like the flat for any reason you can send the keys back and you will have your money back in maximum 48 hours. I can’t start the shipping until the deposit is not made.
     Thank you,
     Jana

 150. Martina says:

  Hlasim tiez podvodny scam od cloveka, ktory pisal pod menom “Gorm Storgaard“ – predstavil sa ako clovek z Kodane, otec, ktory synovi kupoval v Brne byt kvoli studiu a teraz ho chce prenajat. Slo o byt 2+kk na ulici Kridlovicka v Brne:

  Dobrý den,
  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Staré Brno, Křídlovická
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den.

  Zistila som podla IP adresy, ze sa jedna v skutocnosti o cloveka z Usti nad Labem!

 151. OBEZŘETNOSTI NENÍ NIKDY DOST!! Ted si říká : bastiaan.makris@gmail.com , kdoví kolik těch jmen má.

  Ahoj,

  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Bydlím v Athény, Recko . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Recko ) a já jsem pracovat jako stavební inženýr.

  Máte-li zájem pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s prepravní spolecností, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy.
  K bytu je možné si pronajmout pro dlouhodobé nebo krátkodobé.

  Dejte mi vedet, co si myslíte o tomto?

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  Dekuji
  A pak následovalo:

  Dovolte mi vysvětlit postup:

  Za prvé, musím své údaje: jméno a příjmení, adresa, město, PSČ, země, telefonní číslo

  1. Půjdu s klíči a nájemní smlouvy na námořní společnosti

  2. Budou vám poslat sledovací číslo, a s tímto číslem můžete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že klíče a smlouva jsou v jejich péči.

  3. Poté spusťte doručení, musíte provést vklad s 2 nájemních měsíců, u námořní společnosti.

  4. Záloha je jen formalita, a to nebude obligátní můžete pronajmout byt, jedná se o bezpečnostní schránky, stačí být jisti, že to není vtip a já neplatí dopravní daně pro nic za nic. A tímto způsobem budou mít jistotu pro oba, protože peníze zůstanou v rejdařství, až uvidíte bytu, a teprve potom, pokud bude vše v pořádku, budu dostávat peníze

  5. Po uložení se děje, lodní společnost prostředek přijde s klíči a nájemní smlouvy u vás doma, za 4 dny.

  6. Poté budete pokračovat s tímto prostředkem vidět byt, a pokud bude vše v pořádku, budete podepsat smlouvu, dokud chcete zůstat v bytě.

  7. Pokud se něco bude špatně, a nechcete pronajmout byt, lodní společnost agenta, dá vám, vrácení peněz, a dá mi zpátky klíče

  Všechno je jasné?

 152. jo u mě to samé, fakt hodně sem tomu chtěla věřit, ale .. skočit na to fakt může jen debil, lidi, trochu zabrouzdejte na internetu, snažte se něco o tom „majiteli“ zjistit, stejně tak o tom bytu apod… MYSLETE HLAVOU, ne prdelí:

  Hello,

  Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

  My name is Romana Assadova and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Kotlářská 261/13, Veveří, 60200 Brno.

  I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
  I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

  In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

  The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
  The rent per month is 7700 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

  About me, I am 41 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

  Here are more pictures: http://share.pho.to/ATL0I

  Thank you,
  Romana Assadova

 153. Aliana says:

  Hledám další pronájmy.. a VŠUDE SAMÍ PODVODNÍCI!! nyní zase tento scénář:

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď na inzerát. Nabízím k pronájmu byt o výměře 68m2 v
  centru Brna tak, jak je uvedeno v inzerátu. Jsou tam veškeré možné
  detaily a fotografie, takže se nebudu dále opakovat a s případnými
  dotazy odkazuji na něj.

  Byt pronajmu jednotlivcům i rodinám, děti a zvířata nevadí za
  předpokladu, že budou dodržována základní hygienická pravidla a byt
  nebude poškozován. Chci slušné nájemníky. Preferuji dlouhodobý pronájem,
  může být klidně i na 5 let a více. Ale první nájemní smlouvu pro jistotu
  nabídnu pouze na rok, pro ověření nájemníků. Nahlášení trvalého bydliště
  na adrese není problém.

  Měsíční nájemné bude 10.000,- Kč + 2.000,- Kč poplatky za energie (bez
  ohledu na počet osob, případné nedoplatky a přeplatky budeme řešit
  dodatečně). Celkem tedy 12.000,- Kč měsíčně. Předem požaduji kauci ve
  výši jednoho měsíčního nájemného, tedy 12.000,- Kč. Kauce bude vrácena
  při ukončení nájmu za předpokladu, že na bytě nevznikne žádná škoda a
  nájemník mi nebude nic dlužný na nájmu. Cena nájmu je pevná, o slevě
  nejednám. Velká výhoda pro vás je, že nejednáte s realitní kanceláří a
  tudíž jí nemusíte vyplácet provizi, která bývá ve výši jednoho nájmu.

  V případě nastěhování mi tedy složíte celkem 24.000,- Kč. Pokud s cenou
  a výše uvedenými podmínkami souhlasíte, napište mi a domluvíme se dále,
  byt je k nastěhování k dispozici ihned. Jsem velmi pracovně vytížen,
  bývám celý den do pozdních hodin v práci a nemohu tu telefonovat, jen
  příležitostně psát, takže prozatím preferuji emailový kontakt, který
  bude vzhledem k okolnostem ve výsledku rychlejší. Děkuji za pochopení.

  S pozdravem Varmuža

  • Aliana says:

   Tak jsem mu odepsala že chci osobní prohlídku, a také osobnější kontakt, než jen přes email .. tak jak to chce vyřešit a odpověď:

   Dobrý den,

   omlouvám se za pozdní odpověď, měl jsem hodně práce a dříve jsem se k tomu nedostal.

   Rád se s vámi domluvím na prohlídce a pronájmu bytu. Bohužel je tu jedna drobná komplikace, nebo možná velká, nevím jak se k tomu postavíte. V současnosti bydlím z pracovních důvodů ve Švýcarsku, konkrétně v Zurichu. Budu se muset vrátit zpět do ČR, abych vám zpřístupnil byt a uzavřel s vámi smlouvu o pronájmu. Budu si tedy muset vzít v práci volno (pracuji denně i o víkendu) minimálně na tři dny, jeden den cesta tam, druhý den vyřízení bytu a třetí den cesta zpět. Což mě bude stát čas, peníze a organizační komplikace v práci. Protože by pro mě za daných okolností bylo opravdu nepříjemné, kdybych vycestoval a zjistil, že se nejedná o vážného zájemce, který by z toho z nějakého důvodu vycouval (pomineme-li důvody kdyby byt neodpovídal popisu), jsem ochoten do ČR přijet a byt vám předat jen v případě, že počáteční platbu v podobě nájemného a kauce, tedy 24.000,- Kč, uhradíte předem na účet. Už jsem jednou na domluvenou prohlídku do ČR jel a v den setkání mi zájemce napsal SMS, že sehnal jiný byt. Nechci toto riskovat znovu bez platby. Tato platba je samozřejmě nezávazná a pokud bychom se z jakéhokoliv důvodu nedomluvili na pronájmu, všechny peníze vám okamžitě vrátím. Platba mi ale dodá značnou jistotu, že jste seriozní zájemce, který to s pronájmem myslí vážně a neřekne mi, že si pak chce prohlédnout ještě dalších 5 bytů a že se mi kdyžtak ozve. Také si tím mimojiné ověřím, že zájemce je schopný platit a nebudeme muset potom řešit peníze. Pokud se při prohlídce domluvíme, budu připraven na místě podepsat smlouvu a předat vám klíče, můžete bydlet už ten den.

   Ještě pár věcí pro ujasnění. Je mi jasné, že nyní asi pochybujete o legitimnosti celé nabídky a máte obavy zasílat peníze předem na účet. Abych vám dodal jistotu, že nejde o žádný podfuk, jsem ochoten vám zaslat ofocené své dva doklady totožnosti z obou stran a také přidat screenshot z internetového bankovnictví, kde bude vidět číslo účtu a jméno majitele. Budete to mít jako důkaz, že účet je skutečně můj a ne někoho jiného. Účet je český, nikoliv švýcarský, takže je z mé strany vyloučen jakýkoliv podvod, respektive byl bych blázen, kdybych chtěl někoho obrat o peníze tím, že si je nechám poslat na svůj vlastní účet. Policie by účet okamžitě mohla zablokovat a identifikovat mě. Jinak ještě mě napadá, že pokud chcete, mohu vám pro vaše ujištění poslat email ze své staré schránky na Seznamu, z hlavičky emailu si můžete zkopírovat moji IP adresu a na nějakém IP lokátoru na webu ověřit, že moje IP adresa skutečně pochází ze švýcarského Zurichu a není to žádný výmysl. Tady z Gmailu to nejde, protože ten do hlavičky IP odesílatele nedává, je tam pouze
   IP jeho serveru.

   Jinak byt zcela odpovídá obsáhlému popisu v inzerátu a přiloženým fotkám. Takže pokud se vám líbí, není třeba se obávat, že něco bude jinak.

   Omlouvám se za dlouhý email, ale bylo potřeba toto pořádně vysvětlit a rozhodnutí je nyní na vás. Věřím, že jsem vám nabídl dostatečné záruky ze své strany, ale pokud se nebudete chtít takto domluvit, budu to respektovat.

   Varmuža

   No nezní to věrohodně? Já nebýt opatrná, naletím hned. Odepsala jsem, že lze vše vyřešit skrz skype, právniky nebo x dalšími cesty, tak jsem zvědavá, zda ještě odepíše.

 154. Aliana says:

  Pár tipů jak se nenechat napálit:

  1. Rozhodně nejsem jediná, kdo se na inzerát ozval, tudíž, kdyby dojel a za jeden den ukázal byt desítkám zájemcům, které rozhodně má! neprodělal by. Už to zavání podvodem. Uvažujte nad tím. Luxusní byt za pár tisíců a ZROVNA VY jste byli tak štastní, že si vybrali vás? Že jste jediní kdo se této nabídky chytl? Ale prosímvás…

  2. Zjistěte si číslo domu a bytu, to můžete zadat do katastru nemovitostí a zjistit komu byt skutečně patří, popřípadě se zajděte zeptat přímo lidí zde žijících – správci musí vědět kdo tam bydlí a kdo ne. Zaměřte se na fotkách také na typy oken, opravdu mají paneláky v dané čtvrti francouzská okna? ;-) Dále také na výhled , který převážně VŽDY je špatně vidět – proč asi, že. Stačí se kouknout na google mapy v jakém okolí se byt nachází a můžete vidět, že to s výhledem na fotkách obvykle nekoresponduje (pokud něco jde tedy vidět..)

  3. Naučte se vyhledávat s google. Stačí si na pochybném inzerátu na danou fotku kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit „vyhledat obrázek pomocí google“ – vyjedou vám všechny stránky, na kterých se fotka nachází. Já tak zjistila, že tento byt se skutečně nachází na slovensku ale přitom jeho fotky a nabídky na bydlení jsou na x zahraničních realitních webech. Nebo také můžete zjistit, že fotky pocházejí z nějaké studia. NAUČTE SE POUŽÍVAT GOOGLE VYHLEDAVAČ!

  4. Vyžádejte si skype rozhovor, nebo jinou formu komunikace, v které se můžete vidět a slyšet. Jen tak víte, kdo je na druhé straně internetu.

  5. NIKDY NEPOSÍLEJTE PENÍZE DOPŘEDU, DOKUD NEMÁTE PODEPSANOU SMLOUVU ČI JSTE UŽ DANÝ BYT NEVIDĚLI. To se nikdy nedělá, prostě to tak nefunguje, tak nebuďte hlupáci. To je vždy jasný podvod.

  Jelikož tu stále vidím lidi, kteří se nechali napálit, doufám, že mé tipy aspoň někomu pomůžou.. budu v to doufat.

  Přeji všem příjemný den a štastné hledání bytů bez podvodníků.

  • Aliana says:

   ! Ještě mě napadá- všímejte si, jak „robotický“ e-mail je. Například – žádné oslovení? Odpovídá aspoň na jednu vaši otázku? Jak vidíte, roboticky odpoví na všechny pravděpodobné otázky jako například : „jak je uvedeno v inzerátu. Jsou tam veškeré možné
   detaily a fotografie, takže se nebudu dále opakovat a s případnými dotazy odkazuji na něj.“ Tato odpověď se dá aplikovat na vše.
   E-mail je velmi neosobní, chladný, strohý. Každý majitel s vámi bude chtít mluvit přímo, oslovovat vás, ujištovat vás, nikoliv vás odbýt, že si máte přečíst znovu inzerát kde všechno je. BLBOST. První alarm!! Už jen to oslovení je důležité, pozor na to. Tyhle e-maily jsou spamové, rozesílané hromadně.
   Doufám, že si to někdo přečetl a je trochu rozumnější..

   • Aliana says:

    + není zde žádné číslo, nýbrž klasické „+420 000 000 004“ POZOR!!… A co e-mail? Myslíte si, že solidní majitel bytu si s vámi bude psát skrz e-mail jako „robvandamm9@gmail.com“ „ajvnyb@gmail.com“ a podobně? NE.

 155. viktor growercz – dalsi podvodnik, ponukal blizko Moravskeho namesti v Brne za 6000, a chcel uhradit platbu cez airbnb, s tym ze iba v emaily bola prilozena faktura – jasny PHISHING – urcite nic tomu chlapovi neposielajte.

  • Betonovy Boty says:

   zdravim, kratce
   pokud nekdo zada penize, dojde i na doklady atd., z nejakeho uctu penize jdou, nekam pripluji, identifikace..
   jestli se tu uz par lidi takhle smutne napalilo, nevim, resi to nekdo? deje se neco?
   musi byt i v obraze, co se tyce realit jako takovych, mozna je to zivilo, zivi, jenom pridaji nejaky pribeh, proc nejsou k mani, jestli umi „zahaluzit“ financni tok, pak se snad v bankach najde nekdo, kdo to UMI a ma pravo dohledat. Mozna je to jeste mala suma na to, aby se to resilo, mozna by fungovalo „okradeni, spojte se“ :-)
   spousta lidi se na netu pohybovat NEUMI, nevedi si rady, takze debaty „cist ani nemohou“, jsou radi, ze se prohrabou inzeratama, stydi se, nebo boji obratit na tym z bezrealitek.
   Pokud by clovek volal a mel kartu na tel dobijeci a minuta ho stoji „slusne penize“, provola spoustu penez, ktery potrebuje spis na ten pronajem bytu apod…
   vyuziva toho, dobre to zna .. na tom stavi ..

 156. Betonovy Boty says:

  dobry den,
  – nikdy neuvadi tel kontakt, MUSI to mit nejaky duvod .. cemuz ja nerozumim, nejsem expert
  – pokud by byl tel kontakt jako „povinny“ udaj, kdyby napsal „nesmysly“, jako jsem to videla na „sreality.cz“, uz to cloveka „bouchne do OCI“ .. v dnesni dobe NENI problem uvest svuj tel i kdyby to cislo melo fungovat jenom na tuto akci.
  Je mi lito tech, kteri naleteli ..
  neumim si to ani predstavit, mela jsem kliku, na bezrealitkach nekdo „zvedl tel a vse mi vysvetlil“ .. o co a koho vlastne JDE.
  Pro me byla zoufalou situaci to, ze mam psa :-D a nikomu nevysvetlite, ze je hodnej, vychovanej atd., ted uz je to ok, uz bydlime :-).

  Pochopila jsem tu to hlavni, kazdy z majitelu, ktery byt opravdu chce pronajmout, napise do textu, ci dolu do polozky „svuj tel. kontakt“, protoze vi, ze to cele jednani urychli.
  Ihned je jasne to, ze pes ano, ne, deti? I na ty jsou mnozi majitele nemovitosti alergicti :-)).
  Cekanim na maily, odpovedi, vse se jenom prodlouzilo, odpovedi pozdni, nebo spis vubec zadne.

  Kdykoli jsem potrebovala poradit, pomoci, nekdo z tymu na bezrealitkach mi pomohl.
  Dekuji :-).

  Na „sreality.cz“ radi taky, vetsinou o vikendech nasazi inzeraty a laka na fotky z bytu.
  To uz jsem byla v obraze a vsimla jsem si, ze zase az tak velkej borec to neni, protoze vlozil dvakrat stejne fotky a slo o jinou adresu :-)
  z cisla slo poznat, ze je vymyslene.

  Protoze jsem uz to sve bydleni nasla, zavitam treba az nekdy priste, preju vsem to NEJ :-).

 157. Dnes jsem měl to ‚štěstí‘ narazit na inzerát podvodníka, který tentokrát vystupoval pod jménem Dimitrios Bellos. Jeho zprávy (vyměnil jsem s ním několik v rámci konverzace) byly však podobné těm, co zde uvádějí ostatní:
  ———————————-
  První zpráva:
  Dobrý den,
  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Brno-střed, Vídeňská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.
  Dekuji a hezký den.

  Druhá zpráva:
  Ahoj,
  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Bydlím v Athény, Recko . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.
  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Recko ) a já jsem pracovat jako stavební inženýr.
  Máte-li zájem pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s prepravní spolecností, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy.
  K bytu je možné si pronajmout pro dlouhodobé nebo krátkodobé.
  Dejte mi vedet, co si myslíte o tomto?
  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  Dekuji

  Třetí zpráva:
  Hello,
  Let me explain the process :
  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money
  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.
  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
  Everything is clear ?

  Čtvrtá zpráva:
  Hello,
  Yes, the agent will come with you to see the apartment.
  For the contract we will use this text : http://www.bezrealitky.cz/info.....ni-smlouva
  In this way works all shipping companies
  You don’t give me any money.
  You will do the deposit to shipping company after they will send you a tracking number . With this number , you can check on their website that , the keys and the contract are in their custody and ready for delivery .
  After this you must do the deposit .
  After the deposit was done , the agent will come with keys and contract at your home ( in 4 days ) , and you will go with this agent to see the apartment.
  After you see the apartment , and If something will be wrong this agent will give you , your money back .
  The money will remain to shipping company until you will see the apartment .
  This is the shipping company website http://eurologic-transports.com/
  Let me know if everything is clear ?
  Because in case that you don’t want to rent the apartment , I have other clients
  Thank you
  —————————
  Takže bacha na dimitrios.b3llos@gmail.com a také trosbelos@seznam.cz

  Díky za předchozí příspěvky, pomohlo mi to se zorientovat, a hodně štěstí při hledání toho pravého bydlení!

  *P

  • Dimitrios Bellos se asi opakuje velmi casto. Bohuzel i ja jsem mu naletela. Resila jsem bydleni mezi svatky a v dost spatne osobni situaci a vypla mozek. Prisla jsem tak o EUR 600,–, na dotycneho podala trestni oznameni, ale vim, ze penize uz nikdy neuvidim.

   Pouceni pro ostatni: nenechte se napalit.

 158. POZOR!!
  Nová e-mailová adresa:
  Priapus Metaxas (priapus.metaxas@gmail.com)

  Hledáme si s přítelem byt, díky těmto stránkám jsme zjistili, že se jedná o podvodníka. Bohužel podobných inzerátů je čím dál více. !!! Dávejte si pozor.
  —————————————

  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Staré Brno, Křídlovická
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Ahoj,

  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Bydlím v Athény, Recko . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Recko ) a já jsem pracovat jako stavební inženýr.

  Máte-li zájem pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s prepravní spolecností, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy.

  K bytu je možné si pronajmout pro dlouhodobé nebo krátkodobé.

  Dejte mi vedet, co si myslíte o tomto?

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Dekuji

  Dobrý den,

  Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem

  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo

  1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti

  2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.

  3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.

  4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze

  5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.

  6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.

  7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce

  Vše je jasné?

  Od: Priapus Metaxas

  Předmět: Re: Pronájem byt, 2+kk, 58 m², Staré Brno, Křídlovická

  Ano, poté, co uvidíte bytu, a pokud vše bude v pořádku, bude záloha zůstane pro platbu za první dva měsíce pronájmu.

  Tímto zpusobem funguje všechny prepravní spolecnosti

  Vy mi nedal žádné peníze.

  Budete delat zálohu na prepravní spolecnosti poté, co se vám poslat sledovací císlo.

  S tímto císlem, mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že se klíce a smlouva jsou ve vazbe a pripraveno k dodání.

  Poté musíte udelat zálohu.

  Po záloha byla provedena, bude agent prijde s klíci a smlouvou u vás doma (za 4 dny), a budete pokracovat s tímto agentem videt bytu.

  Poté, co videt byt, a když se neco bude špatne Tento agent vám dá své peníze zpet.

  Peníze zustane na lodní spolecnost, dokud uvidíte byt.

  Toto je webová stránka lodní spolecnost http://freja-logistics.com/

  Dejte mi vedet, jestli je všechno jasné? Vzhledem k tomu, v prípade, že nechcete, aby ho pronajmout, mám další klienty

  Dekuju.

 159. Veronika says:

  POZOR !!! NOVÝ EMAIL: zdenda.schikuta@gmail.com

  Dobrý den,

  rád se s vámi domluvím na prohlídce a pronájmu bytu. Bohužel je tu jedna drobná komplikace, nebo možná velká, nevím jak se k tomu postavíte. V současnosti bydlím z pracovních důvodů v Anglii. Budu se muset vrátit zpět do ČR, abych vám zpřístupnil byt a uzavřel s vámi smlouvu o pronájmu. Budu si tedy muset vzít v práci volno (pracuji obvykle denně i o víkendu) na tři dny, jeden den cesta tam, druhý den vyřízení bytu a třetí den cesta zpět. Což mě bude stát čas, peníze a organizační komplikace v práci. Protože by pro mě za daných okolností bylo opravdu nepříjemné, kdybych vycestoval a zjistil, že se nejedná o vážného zájemce, který by z toho z nějakého důvodu vycouval (pomineme-li důvody kdyby byt neodpovídal popisu), jsem ochoten do ČR přijet a byt vám předat jen v případě, že počáteční platbu v podobě nájemného a kauce, tedy 20.000,- Kč, uhradíte předem na účet. Už jsem jednou na domluvenou prohlídku do ČR jela a v den setkání mi zájemce napsal SMS, že sehnal jiný byt. Nechci toto riskovat znovu bez platby. Tato platba je samozřejmě nezávazná a pokud bychom se z jakéhokoliv důvodu nedomluvili na pronájmu, všechny peníze vám okamžitě vrátím. Platba mi ale dodá značnou jistotu, že jste seriozní zájemce, který to s pronájmem myslí vážně a neřekne mi, že si pak chce prohlédnout ještě dalších 5 bytů a že se mi kdyžtak ozve. Také si tím mimojiné ověřím, že zájemce je schopný platit a nebudeme muset potom řešit peníze. Pokud se při prohlídce domluvíme, budu připravena na místě podepsat smlouvu a předat vám klíče, můžete bydlet už ten den.

  Ještě pár věcí pro ujasnění. Je mi jasné, že nyní asi pochybujete o legitimnosti celé nabídky a máte obavy zasílat peníze předem na účet. Abych vám dodal jistotu, že nejde o žádný podfuk, mohu vám jako důkazy férovosti mojí nabídky zaslat pro kontrolu následující: ofocené moje dva doklady totožnosti a list vlastnictví daného bytu. Když se podíváte na katastr nemovitostí, uvidíte tam, že byt je psaný na moje jméno. A v listu vlastnictví, který vám zašlu, je uvedeno moje rodné číslo, které si můžete ověřit, že se shoduje s RČ na dokladech totožnosti. Máte tedy jistotu, že jednáte s majitelem bytu a je vyloučena možnost, že se za něj pouze vydávám. To by musely být všechny ty doklady odcizeny a že nejsou odcizeny a neplatné si taktéž můžete ověřit v databázi neplatných dokladů. A pokud jde o bankovní účet, ten mám normálně český, takže s platbou žádné obstrukce nebudou.

  Jinak byt zcela odpovídá popisu v inzerátu a přiloženým fotkám. Takže pokud se vám líbí, není třeba se obávat, že něco bude jinak.

  Omlouvám se za dlouhý email, ale bylo potřeba toto pořádně vysvětlit a rozhodnutí je nyní na vás. Věřím, že jsem vám nabídla dostatečné záruky ze své strany, které vylučují možnost podvodu, ale pokud se nebudete chtít takto domluvit, budu to respektovat.

  Schikuta

 160. Zdeněk says:

  Děkuji všem, kteří se o podvodné maily podělili. Už od začátku mi to přišlo divné a tušil jsem, že přijde požadavek zaplatit předem.
  NOVÝ MAIL používaný je v textu konverzace.

  Dobrý den,
  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 5000 Kc + 2000 Kc = 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Brno-střed, Vídeňská
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.
  Dekuji a hezký den.
  —–
  Dobrý den, děkuji za odpověď. Cena mi vyhovuje. Můžeme tedy pokračovat v jednání? Děkuji.
  —–
  Ahoj,
  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Bydlím v Athény, Recko . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.
  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Recko ) a já jsem pracovat jako stavební inženýr.
  Máte-li zájem pronajmout byt, mohu vám poslat klíce a smlouvu s prepravní spolecností, která bude zpracovávat platby a dodání klícu a smlouvy.
  K bytu je možné si pronajmout pro dlouhodobé nebo krátkodobé.
  Dejte mi vedet, co si myslíte o tomto?
  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  Dekuji
  —–
  Dobrý den, mě se byt líbí. Jak bychom se zedy mohli domluvit na najemni smlouve?
  —–
  Dne 24. 1. 2017 3:00 PM napsal uživatel „Nicodemus Vassallos“ :
  Dobrý den,
  Byl jsem se zeptat, o procesu, v nekolika dopravních spolecností, a oni mi rekli, že pracují tímto zpusobem
  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, PSC, zeme, telefonní císlo
  1. Já pujdu s klíci a nájemní smlouvy s námorní spolecnosti
  2. Mohou vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem, mužete zjistit na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich péci.
  3. Poté spustte dodávky, je nutné provést zálohu 2 pronájem mesíce, na námorní spolecnosti.
  4. Vklad je jen formalita, a to bude nezavazuje vás k pronájmu byt, to je bezpecnostní záloha, jen pro jistotu, že to není vtip, a nemám platit prepravní dane pro nic za nic. A tímto zpusobem bude mít jistotu jak pro, protože peníze, zustane na rejdarské spolecnosti, až uvidíte byt, a teprve po tomto, pokud vše bude v porádku, budu dostávat peníze
  5. Po vklad je hotovo, lodní spolecnost zástupce prijde s tlacítky a s nájemní smlouvou u Vás doma, za 4 dny.
  6. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.
  7. Pokud se neco bude špatne, a vy nechcete pronajmout byt, lodní spolecnosti agenta, dá vám, vrácení penez, a dá mi klíce
  Vše je jasné?
  —–
  Ano rozumím tomu. Jak se jmenuje ta společnost?
  —–
  Dne 24. 1. 2017 4:32 PM napsal uživatel „Nicodemus Vassallos“ :
  Dobrý den,
  Tímto zpusobem funguje všechny prepravní spolecnosti
  Vy mi nedal žádné peníze.
  Budete delat zálohu na prepravní spolecnosti poté, co se vám poslat sledovací císlo.
  S tímto císlem, mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že se klíce a smlouva jsou ve vazbe a pripraveno k dodání.
  Poté musíte udelat zálohu.
  Po záloha byla provedena, bude agent prijde s klíci a smlouvou u vás doma (za 4 dny), a budete pokracovat s tímto agentem videt bytu.
  Poté, co videt byt, a když se neco bude špatne Tento agent vám dá své peníze zpet.
  Peníze zustane na lodní spolecnost, dokud uvidíte byt.
  Toto je webová stránka lodní spolecnost http://freja-logistics.com/
  Dejte mi vedet, jestli je všechno jasné? Vzhledem k tomu, v prípade, že nechcete, aby ho pronajmout, mám další klienty
  Dekuju.
  —–
  Dekuji, ale musim si proverit spolecnost.
  —–
  Dne 24. 1. 2017 4:51 PM napsal uživatel „Nicodemus Vassallos“ :
  a pokud můžete mi dát odpověď?
  —–
  What wil be in deal or agreement? Can you send me a copy by email?
  —–
  Dne 24. 1. 2017 4:56 PM napsal uživatel „Nicodemus Vassallos“ :
  For the contract we will use this text : http://www.bezrealitky.cz/info.....ni-smlouva
  —–
  Why we cant do this transaction through a real estate agency? Both sides will be confident. How much you want as a first deposit?
  —–
  Dne 24. ledna 2017 17:22 Nicodemus Vassallos napsal(a):
  I had a bad experience with real estate agency .
  I told you that the deposit will be equal with two months rent – =14000 czk
  after you see the apartment and if everything will be fine , the deposit will remain for the payment for first two months rent
  —–
  Nice story Mr. Vassallos, or Metaxas, or somebody else? Nice try, good luck!

 161. Veronika says:

  Zdravím, přidávám další mail – tohle byl inzerát na srealitách.
  Když jsem odpověděla, hned byl smazán a mě přišel tento email :

  Hello,

  Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

  My name is Klasnova Katerina and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Pod Kriby 5630, Zlín.

  I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
  I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

  blablabla…

  jméno: Klasnova Katerina

  tak bacha a díky za tuhle diskuzi, už jsem málem posílala.. :D

 162. Katarina says:

  Opet pouzil byt Praha 4, Nusle, Pod lázní, email z dneska:

  2017-02-13 14:59 GMT+01:00 Lazaros Kouris :
  Dobrý den,

  Nejprve chci vám podekovat, za Váš zájem, o mém byte.
  Na zacátku jsem chtel objasnit hlavní detaily.
  V cene bytu je 7000 Kc / měsíc , a byt se nachází v Praha 4, Nusle, Pod lázní
  V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Byt je kompletne zarízen a vybaven, jako na fotkách.
  Pokud jste spokojeni s temito informacemi, dejte mi vedet, aby mužete pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a hezký den

 163. Valentyna says:

  Dobry den naletela sem podvodnikum.Byla sem na prohlidce bytu.Podepsali sme podnajemni smlouvu a dali mi uctenku o zaplaceni kauce 11000 kc.A ze mam 3 tydny pockat az se dodela rekonstrukce bytu po byvalich podnajemcich ktere ho znicily.Problem je v tim ze pan majitel byl mimo Prahu vse vyjednavali sme telefonicki,a za nej to vyrizoval *synovec*.Cekala sem 2 tydny ale spojit se s nim uz nemuzu…..

 164. Dobrý den,

  chtěla bych upozornit na další případ. Zcela stejný příběh, dokonce stejné znění e-mailů. Nyní pod jménem Feodor Vidales . U inzerátu bylo i tel. č., ale na číslo se nedá dovolat – volané číslo neexistuje.

  Děkuji.

  • František Sturm says:

   Přidám také další podobný, na webu sreality, pán pod jménem Feodor Vasalas. po krátké emailové komunikaci to skočilo tímto:
   Hello,
   Let me explain the process :
   First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
   1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
   2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
   3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
   4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing to an address that doesn’t exist . And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money.
   I chose this option because ,we would like to tell you what we happened last week, a bad story. We was in Czech Republic last week because we had to meet with a family who wanted to rent the apartment but when
   we arrived there, this family never answered the phone. As you can imagine we lost a lot of money (plane ticket, taxi…etc…).
   5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.
   6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
   7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
   Everything is clear ?

   • Matúš says:

    Mne ten istý chlapík dokonca poslal kópiu svojho pasu :D
    Viditeľne sú na ňom asi vo Photoshope upravené všetky detaily.
    Ale baví ma sa s ním naťahovať.

   • Monika P. says:

    Zdravím,
    narazili jsme s přítelem na nový podvodný email se stejným zněním viz výše, a to z emailu:
    iaris.georgiadis@gmail.com
    Název inzerátu: Pronájem byt, 2+1, 60 m², Praha 3, Žižkov, Sudoměřská.
    V emailu píše, že pronájem by byl přes poskytovatele Airbnb!
    Pozor na něj!

 165. Eva Nesová says:

  https://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/brno-stare-brno-kridlovicka/2449813852#img=0&fullscreen=false

  Bohužel ta platba vůbec není přes airbnb, ale nějakou vymyšlenou stránku, která se jako airbnb tváří. Chudáci airbnb s tím nemají společného vůbec nic kromě zdrojového kódu stránky, který si pan podvodník vypůjčil :-D je to asi jeho server (longterm-rent.com, dokonce i s emailem si dal záležet, aby vypadal opravdově, hele smůla, mezi slovem a čárkou není mezera, jak máš ve zvyku)… otevře se stránka pro vložení kódu s voucherem, pokud kliknete na odkaz, co posílá v mejlu, tak zřejmě platíte dovolenou jemu (až po potvrzení zřejmě, neměla jsem odvahu to otevřít :-D), tentokrát (v mém případě) je to Dán z Kodaně Osvald Johannsen (osvald.johannsen@gmail.com).

  Poskytla jsem mu falešné údaje, abych se dozvěděla, co bude dál, ale za odkaz už asi nepůjdu… Asi je to Čech, anglicky totiž neumí (což se o češtině říct nedá).

 166. Kateřina Tlapáková says:

  Osvald Johannsen „pronajímá“ byty i v Praze, v jeden den jsem odpověděla na dva inzeráty, oba dva s doménou seznam.cz, jeden s iniciály OJ v Břevnově, druhý na Žižkově s mailem dankisk@seznam.cz. Osvaldova chyba byla, že odepsal na inzerát s bytem na Žižkově, což už mě zarazilo, ale v konverzaci jsem ještě pokračovala a chtěla se domluvit na prohlídce bytu před uzavřením jakékoliv smlouvy či dohody. Napsal mi dlouhý mail, jak bydlí v Dánsku a byt koupil pro svého syna, který dostal smlouvu na 5 let v USA, jak byl minulý týden v Praze, kde se měl sejít s rodinou, která měla o byt zájem, ale nemohl se jim dovolat a jak tím přišel o peníze. Jeho řešení bylo jednání přes Airbnb, jistící záloha byla částka 3 měsíců nájmu, což by u nás bylo 30 000 Kč. Když jsem napsala, že s Airbnb mám zkušenosti a mám tam i profil, pořád psal, jak zítra tam skočí s klíčem a pošle odkaz. Nedalo mi to a zkusila jsem si ho znovu pořádně „progooglit“, neboť poprvé na počítači se mi nic neukázalo, což se stále neukazuje!!! Naštěstí jsem měla u sebe mobil, kde se mi jako třetí odkaz ukázala tahle stránka. No, svoje emoce jsem si vylila do poslední mailu a jsem ráda, že se nic nestalo. A jen tak pro zajímavost, inzerát v Břevnově už je fuč. Teď jdu nahlásit ten na Žižkově ;-)

 167. Jakub Jiřička says:

  A je to zase, pod jménem Klaus Westergaard
  některý části textu se dokonce shodují s těmi výše, viz.:
  Ahoj,

  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Bydlím v Kodan, Dánsko . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Dánsko ) a já jsem pracovat jako stavební inženýr.

  Byt lze pronajmout dlouhodobe nebo krátce.

  Pokud máte zájem o pronájem bytu, budeme využívat realitní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klíce a smlouvy.

  Dejte mi vedet, co si o tom myslíte? A v dalším vzkazu vám mohu vysvetlit celý proces.

  Dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Dekuji

  TAK POZOR NA TO !!!!! Byl to byt 2+1 na Žižkově, vypadal hezky nově zařízený, za neskutečných 10k úplně se vším

 168. Míša says:

  Nechala jsem se napálit na pronájem bytu Dejvice, Zelená, 3+1 majitel Osvald Johannsen. Když jsem mu napsala že peníze jen tak nepošlu, uchlácholil mě historkou, že tu byl před týdnem a nemohl se spojit s rodinou co chtěla byt pronajmout, proto mi pošle klíče přes Airbnb, aby neletěl jen tak. Email měl i s logem Airbnb. Jen nevím jak mohl sehnat čisté fotky bytu bez loga realitek. Zítra podám trestní oznámení,jen pro pokoj duše.

  • Karel Kaňa says:

   No mně se právě teď snaží obrat jistý Marcus Jakobsen. Od začátku, kdy sem na pronájem luxusního třípokojáku v centru Brna za 10 tisíc se vším všudy narazil, jsem byl poněkud skeptický, ale zkusil jsem to. V průběhu komunikace s ním jsem si googlil jestli se náhodou něko podobným způsobem nepřiživuje a vidím, že ano. Stejná pohádka jako v několika příspěvcích tady. Žije v Dánsku, byt koupil pro syna, který ale odjel studovat do Ameriky. Zbytečný let do ČR, kvůli zájemci, který se nakonec nedostavil a řešení pomocí Airbnb. Díky bohu za můj skepticismus, nebýt něj, počítám, že za týden bych tu psal jak jsem o 30 tisíc chudší.

 169. Radim Možnar says:

  Ahoj,

  podvodník s bytem 2+kk, 50m², Praha 6, Břevnov, Závěrka za nějakých 8000 Kč/měsíc opět udeřil. Klasický příběh, špatná čeština z překladače, příběh o studujícím synovi a o tom, jak sem minulý týden jeli pronajmout byt, ale lidi se jim neozvali, proto nyní pronajímá přes airbnb… Použil maily kumeil@seznam.cz a marcus.jakobsen68@gmail.com.

  Žádné peníze nikam neposílat! Striktně vyžadovat nejdříve prohlídku a reportovat nové praktiky a maily.

  Hezký den.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *