V poslední době jsme byli informováni několika našimi klienty, že jim byl zaslán email nebo SMS zpráva ohledně vymáhání pokut ze strany serveru bezrealitky.cz. Protože na jedné straně server bezrealitky.cz nemá s touto iniciativou nic společného, a na druhé straně chápeme a předpokládáme na straně uživatelů serveru bezrealitky.cz určitě překvapení z této iniciativy, pokládáme za potřebné uvést věci na pravou míru.

Od začátku existence serveru bezrealitky.cz v roce 2007 bylo jedním ze základních cílů zprostředkovat co nejefektivnější kontakt mezi nabízejícími majiteli nemovitostí na jedné straně a zájemci o nákup či pronájem nemovitostí na druhé straně, a to za co nejnižších vedlejších nákladů. Vzhledem k cenám takových služeb na straně realitních kanceláří bylo tedy nutné minimalizovat aktivní inzerci realitních kanceláří a omezit prostor na serveru bezrealitky.cz pouze pro soukromou inzerci.

Poslání našeho serveru není tedy v souladu s postupy těch realitních makléřů, kteří aktivně oslovují naše klienty proti jejich přání a kteří vkládají na naše stránky komerční inzeráty svých klientů. Jelikož některé realitní kanceláře (nebo někteří makléři realitních kanceláří) dlouhodobě nerespektují toto poslání a přání našich klientů, byli jsme nuceni do smluvních podmínek přidat smluvní pokutu za jejich porušování. Ani výslovný souhlas makléřů se smluvními podmínkami a se smluvní pokutou je však neodradil od porušování těchto podmínek (zejména formou odesílání až desítek nevyžádaných zpráv denně na adresy/telefony našich klientů), a tak jsme byli nuceni tyto pokuty začít právně vymáhat. Chtěli jsme tak těm nejagresivnějším makléřům dát jasně najevo, že server bezrealitky.cz není a nemá být databází jejich budoucích klientů. Tímto krokem chceme chránit všechny naše řádné klienty, kteří využívají server bezrealitky.cz k podání soukromé inzerce bez požadavků na nějaké provize za zprostředkování svých služeb. Server bezrealitky.cz vyzval k úhradě pokuty za porušování smluvních podmínek pouze takové realitní zprostředkovatele, které opakovaně a hrubě narušují princip činnosti tohoto serveru.

Distancujeme se od všech emailů a SMS, které chodí našim nic netušícím řádným klientům ve snaze zastrašit je a pošpinit dobré jméno serveru bezrealitky.cz. Budeme rádi, pokud nás budete informovat o podobném chování a přepošlete nám i případné nevyžádané zprávy podobného charakteru.

Děkujeme všem svým uživatelům a podporovatelům za 7 krásných let s Vámi a věříme, že i v dalších 7 letech se nám bude dařit realitní trh postupně dále kultivovat a rozvíjet.

Váš Tým bezrealitky.cz

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *