Přes veškerou naši snahu bohužel pravidelně evidujeme i podvodné inzeráty.

Ve většině případů se jedná o velký byt s nízkou cenou umístěný v žádaných lokalitách. Inzerát obsahuje i fotogalerii, která vypadá na první pohled velice luxusně (byt nadstandardně vybavený).

V některých případech se ale může jednat i o inzerát, který na první pohled vypadá věrohodně. Majitel inzerátu je často cizinec, který odpovídá na dotazy pomocí Google překladače. Často žádá o zaslání částky předem na účet a následně slibuje zaslání klíče pomocí služby PPL.

Žádáme všechny zájemce a uživatele našich stránek, aby na takové nabídky nereagovali a neposílali žádné peníze předem.


Na odhalování podvodných inzerátů intenzivně pracujeme. Pokud se setkáte s podobnou nabídkou, napište nám prosím na naši infolinku info@bezrealitky.cz, případně volejte na tel.: 734 805 975.

 1. Dobrý den. Právě jsem si přečetla tento článek. A mám pro Vás jednoduchou odpověď. Svěřte svou nemovitost Realitním kancelářím a vyhnete se myšlenkám co když je to podvod nenaletím ? Náš národ většinou chce ušetřit tam kde by se mu vyplatilo spíš investovat. Jedná se přece o naše nemalé peníze.Právní servis žádné starosti všechno vyřídí lidi ktří se v tom vyznají a umí to, to je přece super, a toho ušetřeného času. Já jsem prodávala nejdřív taky sama ale bylo to psychicky a časově tak náročné, že jsem se rozhodla zkusit RK. Vážně se mi ulevilo bez stresu v klidu. Stačí si jen vybrat RK a hotovo. Možná někoho napadne že jsem sama RK ale zklamu vás nejsem jen jsem ji velmi ráda využila.Po druhé bych to udělala znova.

  • ještě dodám,RK prověří jak nemovitost tak zájemce aby člověk nenaletěl a nepřišel tak o své peníze. Tak proč toho nevyužít. Raději prověřené informace. Než aby mi pak zbyly jen oči pro pláč. Tak hodně zdaru.

   • Haha, paní autorka je makléřka? V ČR je více makléřů než v USA. Toto povolání zde může dělat naprosto každý, bez vzdělání, atd. Takže „stačí si jen vybrat RK“ je vážně super rada ;) V ideálním případě zaplatíte „jen“ jeden nájem za to, že paní makléřka sedí na zadku, zatímco vy si vše domlouváte s majitelem nemovitosti ;)

    • Zvědavec says:

     Pravda, pravda, pokud si někdo zadá inzerát na pronájem bytu u RK, má si ho také zaplatit. Potomsi rozmyslí, jestli má uzavřírat smlouvy na 1 rok nebo déle, když ho bude platit sám. Při současném stavu je výdělek při pronájmu bytů zlatým dolem.

     • Tak si to někdy zkuste,když jste obyčejný člověk a ne rentier.Ale možná mám jenom smůlu na nájemníky.

    • Martina says:

     Souhlasím,je to tak!Chtěla bych vidět dotyčnou/ného ,jak si vybírá bydlení s vědomím že zaplatí ještě realitce když už tak jsou ceny hrozně vysoké. :-)

    • Buď je to paní makléřka a nebo by to mohl být někdo z marketingového oddělení bezrealitky.cz
     Ať je to kdo chce, píše móc hezky, jako kniha ;-)

    • Míla Sehnoutová says:

     Mám naprosto stejný zážitek, za 65 000 Kč jsme si nakonec všechno museli zajistit sami a realitka nedodržela podmínky a dluží nám penále 15 000 Kč a nereaguje ani na telefon ani na mail. Realitka Palace reality Hradec Králové. Takže raději si najděte někoho zkušenějšího než tuto realitku.

   • zajimave a me naopak podvedl prave realitni makler!!! jen po dlouhych tahanicich jsem dostal penize zpet. dalsi nemovitosti koupim uz radci bez RK.

    • Hello , I truly do feel this is sometimes a great wetsbie. I came upon it on Yahoo , i’ll arrive again the minute just as before. Income and independence stands out as the finest technique to alter, may perhaps you be wealthy and support others.

   • Já Vám garantuju, že jediné, co ověřují, je vlastní provize ve vlastní kase. Ani ten podělaný internet neotevřou, aby ověřili, že prodávající to opravdu vlastní. To se ukáže až na LV poté, co kupující již složil desetitisíce na provizi realitce.

    samina napsal(a) :

    16.4.2012 | 11:15

    ještě dodám,RK prověří jak nemovitost tak zájemce aby člověk nenaletěl a nepřišel tak o své peníze. Tak proč toho nevyužít. Raději prověřené informace. Než aby mi pak zbyly jen oči pro pláč. Tak hodně zdaru.

    • Lukesova says:

     Realitky jsou jen zlodeji kterym se nechce makat.Pred casem jsem mela zajem o koupi domecku pres realitku a kdyz jsem sla za tyden kolem na kukacku tak pred domkem meli piknik cikani.Az na katastru vyslo najevo ze je domek v exekuci.Zatajili i novou vystavbu okolo, byly tam koliky novych parcel a obchvat Plzne.HOVADA!!!Nemela bych ani domek ani peníze

     • Tak hovado je především ten, kdo si tyto věci nezjistí a nepodívá se na územní plán.

   • 4x jsem kupoval dům, 3xprodával, 2x kupoval byt a 3x prodával, 4x jsem si pronajímal byt a 5x pronajímal svůj.
    Mohu zodpovědně prohlásit, že využít služeb realitní kanceláře se vyplatí pouze ve 3 případech:
    1. Když si chcete koupit nemovitost, kterou nabízí více realitek. Když se vám podaří najít mezi nimi schopného makléře, tak s vidinou vrabce v hrsti místo holuba na střeše dokáže zatlačit na prodávajícího aby snížil cenu nebo poskytnul jinou úlevu.
    2. Pokud objevíte nemovitost, která je inzerována za výrazně nižší než tržní cenu nebo je jinak ojedinělá a inzeruje ji jenom jedna realitka (což je tak nějak samozřejmé, protože ta nemovitost je hned pryč). Musíte být nejrychlejší a nemáte čas na nic jiného než rychle běžet do té realitky.
    3. Když prodáváte nepříliš cennou nemovitost někde daleko. Pak je výhodnější dát skromnou provizi z nízké prodejní ceny realitce, než každý týden jezdit do Horní dolní organizovat prohlídky.
    Pokud ale prodáváte něco trochu lepšího nebo pronajímáte nebo si chcete něco pronajmout, tak realitka jsou vyhozené peníze a dost často i zbytečné komplikace. Pokud jsou s nemovitostí nějaké problémy, tak vám je jako kupci stejně neřeknou dokud neinkasují zálohu a pak si je stejně musíte řešit sami, protože oni už mají svoje peníze na účtu a kašlou na vás. Navíc problémy někdy i sami vyrábí, protože ve snaze prodat za každou cenu lžou kupujícímu (zažil jsem na vlastní kůži jako prodávající).
    Pokud potřebujete jistotu a máte přeci jen obavy z takového velikého obchodu, tak vše co Vám nabízí realitka a chce za to statisíce pro vás vyřídí kterýkoliv advokát za za pár tisícovek a monohem lépe.

    • Jsem zaměstnancem realitní kancelá a bohužel nemůžu než s Vámi souhlasit. Myslím, že jste to vystihl naprosto přesně. Jediný problém, který v celé věci vidím je, že oblast realit je opravdu velmi složitá a tak se laik bez odborné pomoci může dostat do potíží. Otázkou zůstává zda v případě že se obrátí na realitku narazí na odborníky a dostane se mu odborné pomoci nebo jen zbytečně zaplatí něco navíc, což je asi častější případ. Co se týká právníků tak bohužel ze své praxe vím, že o těchto platí o odbornosti to samé co o realitních makléřích. Ani právník není žádnou zárukou spolehlivosti. Přitom je to tak jenoduché – pokud už realitku potřebuji obrátím se tam kde mi doporučí známí, že byli spokojeni. Pokud snad někde spokojeni nebyli, alespoň budu vědět kde se obracet nemám. Prostě to nechce dát na reklamu a nevstoupit do prvních dveří. Taky samozřejmě nepodepsat nic čemu nerozumím a s čím nesouhlasím.

   • Růžena says:

    Nezlobte se,ale tohle mě opravdu pobavilo.Kupujeme přes realitku dům a až nyní se dozvídáme věci,které si ale musíme sami zjišťovat.Břemeno,na které nás realitka sama neupozornila,černá stavba celého přístavku domu,kde je veškerá voda,plyn,koupelna záchod a kuchyň,malý dvorek u domu,který je částí souseda.Myslím,že dost podstatné věci.Ale peníze od nás chtějí,to ano.Za 14 dní nám končí rezervačka,pochybuji,že stihnou legalizovat černou stavbu,že by podvodem.Správnou cestou to asi tak rychle nepůjde.Prodávající je právě ten makléř,myslela bych,že má tohle všechno oznámit před rezervačkou a ne až nyní,kdy máme možnost vše důkladně zjišťovat.Je to sice asi právní vada,ale to mi asi zálohu nevrátí.

    • Tereza says:

     Tak to „právní vada“ určitě není, když to jsou údaje, které můžete a máte zjistit sami z katastru. Musíte se holt starat a mít dobře nastavenou smlouvu – od právníka, ne staženou z netu.

    • Dobrý den,
     myslím, že je to otázka serióznosti makléře, ale i v případě, že Vám nebude chtít rezervační poplatek vrátit, se domnívám že v případném sporu by bylo právo na Vaší straně – pokud je vše jak uvádíte. Samozřejmě jsem nečetl Vaši smlouvu, ale asi bych začal tím, že bych jej písemně vyzval k odstranění těchto nedostatků, které v rezervační smlovuě nebyly uvedeny.

    • Mgr.et Ing.Kamila Fürstová says:

     Vážená paní,
     Vaše situace,v níž se nacházíte,potřebuje právní servis,abyste se domohli vrácení rezerační jistiny.V případě potřeby bych Vám mohla být právně nápomocná.
     Mgr.et Ing.Kamila Füstová

  • Dobrý den, souhlasím s prvním příspěvkem paní „makléřky“, má samozřejmě pravdu.A nad tím druhým se musím jen pousmát. Vše je jen o lidech. A o tom to je.

   • Osobně nechápu, co je složitého na tom, pronajmout si byt bez RK. Co presně za služby mi RK nabídne, že se mi vyplatí „investovat“ do nich nemalé peníze ;) U prodeje/nákupu bytu to může být trochu složitější, ale také se to dá s přehledem zvládnout a oběhat. V mém případě to bylo naprosto v pohodě a ušetřil jsem přes 40 000 Kč na provizi pro RK za cenu několika návštěv katastru, banky a původního vlastníka. Slušného a schopného makléře znám jednoho.

    • Jedna RK známým dohodila člověka nájemníka. Sice jim byl podezřelý a tak si ho podle adresy prověřili na Internetu na mapách a zjištěním bylo, že bydlí na městském úřadě nějakého města. To může být známka nestandardnosti a opravdu to byl někdo, kdo se chtěl „zadarmo ubytovat“. Tak doporučuji prověřit a slepě nevěřit RK, že pro vás vše udělají. Realitka se moc divila a samozřejmě jeho nabídku stáhla, byl to nějaký podvodníček. Takže důvod že i když prodáváte nebo pronajímáte přes realitku, nenechte se dotlačit k podpisu okamžitě. Nepodepsanou smlouvu si nechte a prověřte u advokáta. Jde o vaše peníze na které předpokládám dlouho pracujete a rozmýšlejte, zda je strčit do něčí nenažrané tlamy. RK vám mohou říkat sladká slova, chovat se k vám familierně (od toho jsou na seminářích cvičeni, brainwashing, respektive vymývání mozků obyčejným občanům), ale jim jde o kšeft a velice je znervózňuje, hlavně ty neseriozní, když si chcete před podpisem smlouvy dokument prověřit u právníka. Tak od toho raději rychle pryč. A taky, když to už pronajímáte sami, tak žádat od zájemce, aby doložil, že je zaměstnán a má stálý plat. Jinak jste také v průseru, protože ty lidi potom ze svého bytu nebo domu nedostanete.

     • Dobrý den!
      Mnohokrát děkuji za informace.poněvač je jasné že v dnešní ekonom.krizy je nahrávané podvodníkům!A pokud někdy budu moci tak vaši radu určitě využiji!!

     • Dobrý den, nevím jak podle toho, že někdo má vedeno trvalé bydliště na úřadu městské části usuzujete, že je podvodník? To bych byl asi taky, ale nájem platím pořád a včas. Hodně lidí si myslí, že když jste hlášeni na úřadu, tak jste nějací „divný“, ale musíte si uvědomit, že když nemáte vlastní byt/dům, nemáte se kam přihlásit. Tento Váš komentář je jasným důkazem negramotnosti českého národa. Souhlasím, že jako pronajimatel bych požadoval potvrzení o přijmu jako v bance, nedá se dnes nikomu věřit:-)

     • Naprostý souhlas s Filipem. Já jsem také na úřadu, moje rodina prakticky taky, ale to jen proto, že bydlíme v podnájmu, kde si nemůžeme převést trvalé bydliště. Tak co asi máme mít v občankách? Nějaké rady pane Miroslave?

     • On je to problém mít trvalé bydliště na úřadě?
      Jinak prověřování na internetu, v dnešní době o sobě na internetu najde hodně věcí. Hodně rádoby registrů dlužníků nebo podobných portálů vytahá informace o Vás ať už z facebooku nebo z veřejně dostupné databáze živnostníků.

     • Takže člověk, který nemá trvalou adresu musí být podvodník a nemůže si pronajmout byt? No, tak to děkuji za onformaci. Na co potom pronájmy jsou a na co jsou kauce?

     • Prosím vás, lidičky, celé to o trvalém pobytu je nesmyl. Jde o to, že dnes není trvalé bydliště v přímém smyslu, ale jedná se o evidenční pobyt, který nezakládá žádný nárok na ten byt, který (si) pronajímáte. Dnes už stačí smlouva k tomu, abyste se mohli na tom místě zaevidovat. Někteří majitelé se stále ještě bojí, ale právně není čeho, protože ve smlouvě má být výpovědní lhůta a ta je rozhodující, protože přes ní nejde vlak.
      Bydliště na úřadě je už dnes zcela normální a podle mého bude ještě více, protože kdo nebude mít vlastní byt, musel by se při každém pronájmu přihlašovat.

     • Domnívám se, že jen smlouva k zapsání trvalého byldiště v nájemním bytě stačit nebude. Na matrice po Vás budou požadovat ještě souhlas pronajímatele. Je sice pravdou, že trvalý pobyt má sice jen evidenční charakter a osobu např. nijak neopravňuje k užívání pronajeté nemovitosti po skončení platnosti smlouvy. Nic méně na tyto skutečnosti se nebude ptát exekutor, který Vám klidně „olepí“ i Vaše věci a vy bude muset dokazovat, že jsou Vaše například vylučovací žalobou.

   • Souhlasím s komentářem nájemce, který evidentně má obdobné zkušenosti s makléři/řkami jako mám sama. Mnoho peněz za malou službu, návrhy smluv jsou často jednostranné k neprospěch nájemce, k provizi (alespoň jedno nájemné) či přičítají dph a nejlépe jednoměsíční služby apod. Není důvod, aby si běžný člověk nemohl domluvit solidní pronájem sám, bez prostředníka. Zjistit pravdivost údajů, pravost majitele si může každý sám. V případě potíží při nájmu se RK stejně nijak účinně neangažují. Spíše jsou málo ochotní, často zbytečně draví až agresivní…

    • marcela says:

     Ano, jsem makléřka. Ale musím říci, že lidi šetří na těch nejhorších místech, kupují si nekvalitní potraviny, uzavírají nekvalitní smlouvy, protože ten průšvih se většinou neobjeví hned. Pořád se setkávám s tím, že lidi, ať již majitelé nebo nájemci nemají ani minimální právní povědomí, vůbec netuší, jak má vypadat smlouva na pronájem nebo prodej a vůbec netuší, co všechno za bludy jsou ochotni podepsat. Když pak dojde k problému, tak se diví. Navíc, ani právník vám neošetří ve smlouvě situace, které mohou nastat, protože o nich neví. Jen realitní makléř nebo člověk, který má zkušenosti ví, co všechno se může stát a pak řeknu tomu právníkovi, aby tyto zkušenosti do smlouvy zařadil. Takže najít inzerát na internetu a zvednout telefon umí každý, ale to další jen málokdo. Další věc je, že vůbec nechápu ustálenou praxdi v naší zemi, že provizi platí nájemce. Proboha proč? Ještě bych pochopila, kdyby to bylo napůl. U pronájmů, které já zajišťuji ji platí majitel. Za to se mu postarám o všechny prohlídky, připravím kvalitní smlouvu, předám byt, převedu media a dávám roční záruku. No ale většina lidí je chytrá jak rádio a myslí si, že to umí líp. Ale je to jejich právo.

     • Paul Kucera says:

      Když už jsme u těch smlouvách, milá realitní makléřko, tak větší právní paskvil svět neviděl než oné nájemní smlouvy, které vycházejí z dílen mnoho renomovaných RK – vč. zahraničních sítí. Rukama mi projdou desítky nájemních smluv týdně z celé republiky a mohu jen žasnout jak tak relativně právně jednoduchou záležitost, jaká je nájemní smlouva, je hyzděná. Přitom v Občanským zákoníku je taxativní výčet důvodů pro vypovězení nájemní smlouvy a celá řada kogentních ustanovení – například délka výpovědní lhůty (3 měsíce) atd. atp. Takže když si potom mám představit, že tatáž RK má zajistit právně složitější transakci, jde mi do mdlob! Ano, je tu řada kvalitních RK, ale většina stojí za starou bačkoru. To je bohužel fakticky neoddiskutovatelný a statisticky doložený (z naších interních zdrojů) fakt, mám-li soudit podle elementární právní kompetentnosti.

     • Milá paní makléřko, my prodáváme byt, poneprv jsme se svěřili větší RK a první bylo hned smlouva s 3 měsíční výpovědí a kupa slibů co má zájemců a tím to skončilo, dva měsíce se neozvala. když někoho konečně dovlekla, hrála si s naším psem a vše jsme ukazovali my a madam makléřka ani nehlesla a nakonec jsme jí napsali, že končíme a začal kolotoč: najednou měla údajně tři zájemce a ještě večer volala, že je to tutové, že s nimi druhý den dojde a druhý den dopoledne (dvě hodiny před návštěvou) zavolala, že omlouvá, ale všichni tři to odvolali! a tak jsme výpověď podali písemně a věřte, že i potvrzení o výpovědí jsme z ní dolovali měsíc ! Tomu říkám skutečně podvod, na co taková realitka chce 5 procent z ceny, když neudělá vůbec nic ? A není to jediná realitka. Vím, že budete hájit sebe,ale bohužel, nás spálených RK je víc než dost.

     • Milá paní makléřko, my prodáváme byt, poneprv jsme se svěřili větší RK a první bylo hned smlouva s 3 měsíční výpovědí a kupa slibů co má zájemců a tím to skončilo, dva měsíce se neozvala. když někoho konečně dovlekla, hrála si s naším psem a vše jsme ukazovali my a madam makléřka ani nehlesla a nakonec jsme jí napsali, že končíme a začal kolotoč: najednou měla údajně tři zájemce a ještě večer volala, že je to tutové, že s nimi druhý den dojde a druhý den dopoledne (dvě hodiny před návštěvou) zavolala, že omlouvá, ale všichni tři to odvolali! a tak jsme výpověď podali písemně a věřte, že i potvrzení o výpovědí jsme z ní dolovali měsíc ! Tomu říkám skutečně podvod, na co taková realitka chce 5 procent z ceny, když neudělá vůbec nic ? A není to jediná realitka. Vím, že budete hájit sebe, ale bohužel, nás spálených RK je víc než dost.

     • Jana Veselá says:

      Dobrý den, mám zkušenost jak s prodejem nemovitosti, což probíhalo s RK, tak s nákupem bytu (to probíhalo bez realitky). RK mají sice smlouvy, ale ty jsou většinou stažené z internetu, mnohdy se neobtěžují ani přepsat údaje a posílají smlouvy neopravené. Znamená to zaplatit si svého právníka, což pak při výši provize postrádá jakoukoliv výhodu. RK zneužívají to, že člověk kupuje nemovitost většinou jednou za život.Logické by bylo, aby se provize RK rozdělila na 2 části. Jednu část (cca 1/3) by dostala RK na případné výdaje a zbytek až pokud prodej proběhne v pořádku. Pak by ta aktivita RK byla i o něčem jiném.Pokud se dá dohromady prodávající s RK, nemusí jim jít o obchod, ale můžou se dělit právě o tuto provizi. Důvody k odstoupení od smlouvy se vždycky najdou a kdo by se dneska soudil o40tisíc, když se prodává byt či dům za několik milionů.

     • Kristyna says:

      Mě by zajímalo, jak je to s tou provizí. Už několikrát jsem se setkala s tím, že když jsem si hledala pronájem, tak po mně chtěla realitka provizi jednoho nájmu. Proboha za co? Co pro mě realitka udělala? Inzerát jsem si našla sama, zavolala jsem si sama, přišla jsem taky sama za sebe… Proč tu provizi neplatí majitel bytu? To přece jemu zajistili inzerci a zákazníka (nájemníka), zprostředkovali komunikaci a prohlídky. Už tak jsou ty pronájmy drahé, je nutné zaplatit jeden nájem dopředu a ještě kde mám vzít peníze na na třetí za provizi? Mít tři nájmy najednou z jednoho platu, tak si můžu dovolit ten byt rovnou koupit… :/ Nemluvě o tom, že člověk si ten pronajatý byt za částku jednoho nájmu může dovybavit…

     • Tereza says:

      RK NENÍ zárukou kvalitní smlouvy!!! Naopak, RK vůbec nejde o vás, jde jim jen o ochranu jejich peněz. Zárukou kvalitní smlouvy je jedině dobrý právník, kterého realitky zpravidla ani nemají. Nechají si na začátku udělat nějaký vzor smlouvy a vůbec s ním neumí pracovat, upravují ho na koleni a nakonec z toho mají neplatný paskvil a tvrdí, že je pd právníka. A ano, jsem právnička :) a mám s RK mnoho zkušeností. Ještě jsem se u žádné (ani ty velké) nesetkala s kvalitní smlouvou, která by mě dostatečně chránila!

     • Pravnik nevi a realitni makler vi? Tak to jste asi z kosmu? V RK vetsinou zadny pravnik smlouvy nedela a dela je makler s minimalnim pravnim vzdelanim a nebo jendela ten pravnik? Ten preve tu zkusenost nema, ne? Smlouvy si od jiste doby pisu sam. Vzory smluv stoji asi 1.500 kc. Vestina realitek chce jen kasu a zbytek je nezajima. Klient pro vas vetsinou konci uhrazenim castkyY cest vyjimkam a pokud tedy pres RK, tak si peclive vybrat a mrknout na smlouvu, protoze zprostredkovatelska byva velmi nevyhodna pro nabizejiciho

   • Tereza says:

    Přes RK jsem cca 8-10 krát pronajímala byt. Jedna jediná RK po mě chtěla doklad, že ten byt je skutečně můj :D Všem ostatním stačilo, že jsem měla klíč. Poslední RK mi dala svůj návrh nájemní smlouvy – naprosto neplatná smlouva! Kdybych se podle ní navíc chovala, mám na krku trestní řízení. Takže asi tak. Využívám služeb RK v tom smyslu, že se starají o prohlídky, odvedou za mě tu „špinavou práci“, kdy vám lidi po domluvě nepřijdou, kdy musíte posílat do háje růlzná individua, ale smluvní dokumentaci si zařizuji jedině sama. RK většinou vůbec nemají právníka a nejsou schopny ani připomínkovat moje smlouvy. Když je upozorním, že něco ve smlouvě mají neplatné, tak je to nezajímá (byl by to jen výdaj za právníka) a dál ty vzory používají pro ostatní lidi. Chudáky bych je pak chtěla vidět, jak se před soudem budou domáhat nájemného.

  • Michal says:

   dobrý den, tak z toho je naprosto evidentní že vůbec nevíte o čem mluvíte, navíc tim potvrzujete že jste realitka či nějaká podobná kancelář, protože proč byste sem lezla, pokud neprodáváte pod realitkami.
   Tento server je určen uživatelům, kteří chtějí ušetřit při koupi nemovitosti a získat další zkušenosti.

   • …a získat další zkušenosti….tak to mě vážně pobavilo:) K čemu? Možná k práci realitního makléře, či překupníka. U nás člověk kupuje/prodává nemovitost cca.2.5 za život, nejsme ve státech či západní Evropě. A zkušenost za jakou cenu? Že můžu přijít o vše? Že se sesypu a skončím ve cvokhausu, jelikož jsem narazil na někoho, kdo v tom umí chodit a já se „učím“? Ano, asi typické české uvažování.Tak hodně zdaru při získávání zkušeností…:P

  • Pavel Prouza says:

   Jen trochu do mlýna k této debatě. Považuji za krajně nemravné, že si realitní kanceláře berou provize na obou stranách. Peníze chtějí cash na místě a ještě slíbí daňový doklad za provizi, který nikdy nepošlou. měl jsem tu smůlu, že jsem na kvalitní RK s kvalitním maklkéřem nenarazil.

   • Michael says:

    Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide crdiet and sources back to your blog? My blog is in the exact same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from a lot of the information you provide here. Please let me know if this ok with you. Thanks!

   • Kristýna says:

    Reaguji i já k vaší debatě, myslím si že vůbec nezáleží jestli RK je největší v kraji nb podobné věci.Žijeme bohužel ve světě kde každý hrabe sám do své kapsy hamtyhamty a všechno záleží jen na lidech kteří jsou různí a však bohužel převažují ti co pusu jak jim narostla moc nepoužívají at už ze strachu nb neochoty jednat a pak když se jim něco nezdá tak udělají aféru a později RK s kterou nebyli uplně spokojeni ještě pomluví a na webu dělají rozumné debaty a do jednoho pytle hodí všechny RK.mám kamaráda z RK inexisgroup která funguje nějakou dobu a služby nabízí v široké škále a hledá nej řešení pro klientavždy s zápalem do té práce a snahu se normálním lidem pomoct at už jen poradit nb sprostředkovat prodej pronájem či koupi nějaké nemovitosti pomoct s odlužením a podobné věci.Makléře ta práce musí bavit, ano dobrých makléřů je u nás málo ale přece jsou.RK Inexis group za vás zařídí vše potřebné se super jednáním a hlavně se zároven stará i ovás pravidelné informace pro vás samozřejmostí vždy vymyslí tzv.plán aby vyhovoval klientovi zakládá si hodně na komunikaci,řešení věcí narovinu reklamě a budování na sobě samé.Můžu stoprocentně říct že ochotnejšího a líp naučeného makleřé(mladého) který je ve svém živlu v práci a vážně se vyzná vjihomoravském krajinenajdete.mohu jen důrazně doporučit

  • Realitka vám nic nezaručuje, sama jsem byla podvedena a mí známí mají s realitkama samé špatné zkušenosti, hlavně zatajují a vědomě lžou. Takže prodávám a kupuji jedině sama , případně se službami právníka- cena do 10000Kč.

   • Ntshauba says:

    Whats up, I need to ask you something. Is this a wodpsrers site? I will be pondering transferring my webpage from Blogger to wodpsrers, you think this is achievable? Additionally did you produce the following theme yourself some how? Thank you for the help!

  • Barbora says:

   To si ze mě děláte srandu. Nebudu se tu připojovat k nekonečným potyčkám na téma „co je lepší, realitka nebo jednání přímo s majitelem“, ono to je totiž na těch lidech, co si zvolí. Ale co mě naprosto dostává, je, že si dovolujete poslat podobnou zprávu na web, kam chodí lidi, kteří došli k závěru, že bez realitky je to lepší. Nevím, jestli se snažíte sama sobě něco dokázat, ale řekla bych, že do rozhodnutí lidí, kteří si přišli vybrat bydlení sem, nemáte vůbec co mluvit.

  • No moje skušenost s RK – zrovna minulej tejden mě jedna podvedla, spolu z majiteli bytu. Smlouva podepsaná, peníze vyinkasované a hle majitel odstoupil od smlouvy a co RK peníze za rezervač. poplatek si skvěle užívá.A co policie ČR : no dejte to na soud.Důrazně upozornuji na rk rent4ever !!!!

   • Jarmila says:

    Pokud jmenujete realitku, tak připojte i jméno makléře, ti se v realitkách totiž dost střídají. Dobrá realitka Vám peníze vrátí, pokud se pronájem/prodej neuskuteční odstoupením majitele/prodávajícího. Makléř, který je dobrý realitku přesvědčí, aby peníze z etických důvodů vrátila, nejen proto, aby si nepoškodila jméno. Lidské hledisko a ohled na klienta je víc než chamtivost – to naopak jméno realitce udělá.

    • Kristýna says:

     Souhlasím není třeba všechny RK nebo makléře házet na jednu kupu pokud si člověk zvolí že se mu chce dát s tím práci a zajistit si vše sám tak je to jeho věc ale právě proto že lidé jsou neznalý tak se nesmí divit že když naposlední chvíli předají žezlo RK která to má zachranovat jen kvuli lidské hlouposti tak pak něco nemusí být podle jejich představ RK Inexis group jedná s klienty vždy narovinu rozhodně jim nic netají a bere to právě jako pozitivní věc k uspěchu a dobrého jména.obstarat si něco čemu moc nerozumím sám je prostě riskantní a časově velmi náročné.

  • RK jsou u nas podvodne viz Rekin a spol, kradou, maji divne smlouvy a clovek silene preplaci za NIC, zadna RK u nas za nic neruci, dle smlouvy a kdyz rusi, tak krachne.
   Kamosovi ukradli 40.000 zaplatil najem na 1/4 roku a majitel to nedostal, RK to zproneverila a ackoliv to poslal na ucet podle smlouvy, dany clovek z RK jim to odcizil a zmizel a co myslite ? … RK dala ruce pryc a musel zaplatit znova, tentokrate jiz bez RK a to jeste mohli byt radi, ze po nich RK nevymahala dalsi provize ;-))) … RK NIKDY ! … najmy jsou o 2.000/m vyssi ;-)

  • Evelina says:

   Osobně jsem si prodala již dvě nemovitosti, ano je to náročné ale nic není zadarmo. Spolupracovala jsem i s RK ale žádnou profesionalitu jsem nenašla, co si člověk neudělá, to nemá. Nyní hledám byt v Praze, mohu říci, že jsem se ještě nesetkala s někým z RK kdo by byl profesionální. Informace jako Fo, poplatky, sklep apod.. často ani neví, nemluvě o plánku s přesnými metry. Zamlčují nedostatky, člověk si musí dát pozor…Takže kdo nemá peněz nazbyt, nezbývá než být samostatný….

  • Tak jo realitní kancelář udělala především toto:

   1)nabídla výjimečně levný byt (který ovšem není prodejný – o tom ovšem pomlčí)

   2) nechá si složit ve velmi krátké době zálohu
   ¨
   3) požádá vás o údaje, zda vůbec na úvěr máte, abyste nepřišli o zálohu

   4) zjistí maximální výši úvěru jakou můžete splácet

   5) po dobu celé rezervační doby „jedná s bankou“

   6) před vrácením rezervační zálohy (když už je urgujete, protože neustále mlčí nebo jednají s bankou), vám nabídnou zase výhodnou nemovitost, ovšem pokud necháte rezervační zálohu na jejich účtě

   7) po týdnu urgencích vám zašlou místo slibované prohlídky několik fotek, kvůli kterým museli strašně lítat, které tenkrát nebyly ani ze slibovaného bytu, ale menšího. A oznámí vám, že cena je krapet vyšší.

   8) když chcete vrátit rezervační zálohu, oznámí vám, že pro vás již nějakou práci provedli a na vrácení nemáte nárok. A nabídnou vám podlední nemovitost za cenu, kterou vědí, že ještě můžete zaplatit (viz scóring úvěrových možností výše).

   9) máte dvě možnosti – buď si ji vezmete, nebo jim necháte část svých peněz. Ještě je třetí možnost – soudit se – zaplatíte poplatky, vyhrajete, vyhrajete i zaplacení poplatků, ale nedostanete nic, protože společnost byla mezitím zrušena a protože se jednalo o s.r.o, tak ručí svým majetkem jen do výše vkladu, a ten již byl rozdělen na pohledávky sprátelené úvěrové společnosti a nedostanete nic.

   10) Majitel založí další s.r.o na svou netrestanou maminku a bude dál jen jednatelem…a jeho přítelkyně zase další hypoteční centrum…

   Chcete kontakt? Já ho mám, i se všemi insolvenčními jednáními, kterými již spolu prošli.

  • Mnohem levnejsi je podivat se do katastru a nechat si smlouvu napsat od advokata. V pripade prodeje dat u advokata do uschovy castku do doby prepsani na katastru. Cena pri prodeji nemovitosti za milion korun je mezi 6-10 tisici Kc. Podle advokata.
   Realitka neudela vubec nic navic. Naopak, na rozdil od advokata velmi casto je pouze s.r.o. Advokat je pojisten u komory a kdyby nahodou umrel, ma vzdy nahradnika, ktery v takovem pripade ty penize uvolni.

  • Co se týče spolupráce s realitními kancelářemi, souhlasím, že vám ušetří spoustu starostí, času, vyřizování. Od toho si jejich služby platíme :-). A když si člověk dobře vybere, tak je to dobrá investice. Já mám zase zkušenosti s http://www.bonrepos.cz/sluzby/. Obrátil jsem na mě po doporučení mého šéfa a byl jsem velice spokojen. S RK zkušenosti bohužel nemám, takže nemohu soudit :-).

  • R. Benža says:

   Angažmá realitky rozhodně není zárukou čestného jednání. Mám čerstvou, špatnou zkušenost s Akademií realit s.r.o. v Brně. Prodávají opakovaně dům s mrazem popraskaným ústředním topením a rozvodem vody. O jeho stavu jsou informováni a přesto jej nabýzí jako velmi dobře udržovaný. Za neprůstřelnou provizi inkasují 121.000,- Kč. To je podraz, jaký si žádný komerční právník nedovolí. Pryč od realitních kanceláří.

  • tak ja koupil pres RK a kdybych se rozhodl prodat tak uz nikdy nevyuziji sluzbu techto zlodeju.boze muj,lide vyvarujte se techto lidi z RK.okradou vas o sumu za sluzby ktere zvladnete levou zadni.kazdy notar a pravnik vam poskytne danne sluzby za smesnou castku narozdil od RK.kdo kupoval nebo prodaval dosvedci ze.prodej a koupe vsichni v RK museji s danou osobou osobne za notarem nebo pravnikem.zajdete si tam bez cloveka z RK a mate usetreno statisice.POZOR-pracovnici RK jsou obycejni lide bez potrebneho vzdelani proto museji s prodejcem ci kupujicim vzdy s dotycnym k pravnikovi nebo notary.

  • Majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun Jana Kučabová podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Obohatila se o provizi se šestimístným číslem. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Když na toto byla kupujícími upozorněna, ještě podala trestní oznámení pro pomluvu na klienty, kterým tyto informace zamlčela. Křivě je obvinila. Bezpáteřní, amorální osoba, která se ještě za to mstí, že se věc zveřejnila, když odmítla zjednat ve věci nápravu. POZOr na tuto RK. Neštítí se ničeho, neustále šikanuje tyto lidi.
   Více na http://www.reko-beroun.estranky.cz/

  • Realitku nikdy.Jsou to nenažranci.Jejich provize jsou odstupňovány ne za práci,ale za hodnotu nemovitosti.Takže nejsou výjimkou půl milionové provize při vyšší ceně nemovitosti.Práce s tím je stejná. Nafotí,dají na net a pak jezdí se zájemci.Výlohy sice mají,ale určitě ne takové.A zloději někteří jsou,četla jsem smlouvu jednoho seniora,který bydlel v DD,domek na vesnici za 650 000kč a realitka z toho měla provizi 150 000kč. Byla to mrcha A ještě tam byla podmínka,že senior nikomu nic neřekne.No,mě to řekl.My jsem prodali dům z advokátem za cca 20 000kč.

 2. Milá paní makléřko. Jste otravní, otravní, otravní. Poté, co jsem zveřejnil inzerát zde na tomto serveru, kontaktovaly mě desítky makléřů. Od slibů, že už mají klienta, až po seriozní nabídky spolupráce za provizi 4-6% ceny. V mém případě 200-300 tis. Ptám se: za co? To je odměna jak pro generálního ředitele. Vypnul jsem telefon. Víc se dělat nedá.

  • Jan Horáček says:

   Prodávám poprvé a jsem zděšen z provizí řádu 200-300 tisíc … za co, za co?! Ověřil jsem si, že veškerý právní servis u notářky, se kterou už jsem spolupracoval dříve, mne přijde na max. 30 tisíc. Nevěřím, že by RK byla bezpečnější nežli notář, spíše naopak. Najdu-li si kupce během půl roku, zaplatím za inzerci na cca 5ti velkých českých serverech cca 3000 Kč. Věřím, že takto ušetřených cca 200’000 zvýší pravděpodobnost prodeje více, nežli služby RK. Sice to zabere nějaký čas běhání po úřadech … ale i kdybych se tomu měl plně věnovat 1 rok, tak mi to stojí za to!

   • Vážený pane, nechci se zastávat makléřů, někteří si opravdu nezaslouží ani korunu, ale dovolím si vám oponovat. Prosím spadněte na zem. typicky český přístup – zase má někdo víc než já.
    1. Inzerci za 3000 na 5-ti serverech, to bych opravdu chtěl vidět. Při minimálním topování a zvýraznění vám to nebude stačit ani na týden!!! A navíc „velké“ realitky vás téměř okamžitě odsunou na x stránkové pozice a nikdo si vašeho inzerátu 3 den ani nevšimne. potřeboval by jste cca 10x více, pak máte šanci
    2. Právní servis, správní poplatky a úschova peněz také něco stojí, řekněme v průměru 25000 Kč – vzory z internetu by vám asi katastr vrátil :-)
    3. Musíte zaplatit daň, a odvody na sociální a zdravotní pojištění.
    4. Teprve to co vám zbude je váš výdělek, za čas strávený nad prodejem a jeho zajištěním.
    Sám si jistě spočítáte jaký je váš fantastický výdělek za „nicnedělání“.
    PS: Nedanit a neodvádět nedoporučuji, docela po tom dnes jdou.

    • Jaroslav Tachovsky says:

     Nesouhlasim s vasimi argumenty
     1. Na berzealitky stoji inzerat 89Kc v nejlevnejsi variante a staci taky
     2. Veskery pravni servis 25.000 v pripade prodeje je vcelku OK. Je to cca 10x mene, nez by chtela realitka
     3. Jake odvody na socialni a zdravotni ? To si pletete se zamestnavanim lidi

     P.S. „by jste“ se pise „byste“ – 3 trida zakladni skoly

     • Helasi says:

      Dobrý den,zaměstnanec RK napsal…smluvní strany se dohodli…rychle jsem se rozloučila, pronajímám sama, někdy s větším a někdy menším úspěchem.Snažím se, aby kromě zaplacení byla v domě i pohoda, prima lidi.

     • A vy neplatíte daně, sociální a zdravotní?? Pak nám poraďte jak to děláte. Jinak bych chtěl dodat, že v civilizovaných končinách je i za pouhé nalezení či dohození obchodu(myšleno tady vám vedu klienta) platí 2-5% a za zprostředkování (myšleno vše s klientem zařídím a vy jen podepíšete smlouvy) se platí 5-15%. A nikdo s vámi tam o tom nediskutuje. Ale u nás je trh ve stylu klausovského, neznám špinavé peníze a českého, třžní = otrhat,oškubat. O morálce, poctivosti a dohodách se tu většinou mluvit nedá. Prostě u nás nemá poctivý obchodník šanci, protože v něm všichni vidí podvodníka a zloděje, který je chce oškubat a okrást.

     • kačka says:

      „byste“..Ježiši Kriste..chudák Čeština a ještě to napíšete sem!!!

     • opravdu někdo považuje tvar by jste za správný? namísto bychom/bysme napíšete co? by jste?
      když nevím, existuje nástroj zvaný internet.
      dříve než chybně opravíte někoho, kdo jiného opravil správně, ověřte si správnost své doměnky.

   • Majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun Jana Kučabová podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Obohatila se o provizi se šestimístným číslem. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Když na toto byla kupujícími upozorněna, ještě podala trestní oznámení pro pomluvu na klienty, kterým tyto informace zamlčela. Křivě je obvinila. Bezpáteřní, amorální osoba, která se ještě za to mstí, že se věc zveřejnila, když odmítla zjednat ve věci nápravu. POZOr na tuto RK. Neštítí se ničeho, neustále šikanuje tyto lidi.
    Více na http://www.reko-beroun.estranky.cz/

 3. Hugo Boss says:

  Když čtu zde uvedenou debatu, podivuji se nad neochotou placení, už klasik prohlásil- „Nechtít zaplatit je největší hřích.“. Pokud si vyberu seriozní RK ( nemám na mysli Prolux, na který je podáno 413 trestních oznámení) , tak je to služba jako jiná, jde o úhel pohledu a samozřejmě vše je o lidech. Pokud narazím na arogantního makléře, nemohu ostatní házet do jednoho pytle kvůli jedné špatné zkušenosti, všude se najdou černé ovce. Ona ta „sleva“ ušetřit je dosti pochybná, pokud si spočtete celkové náklady včetně Vašeho drahého času při prodeji, vychází suma, která většinou převýší odměnu RK.Na druhou stranu, mě je podezřelá RK, která nárokuje velmi malou odměnu, průměr při prodeji se pohybuje 3-6 %. A přesto se nikdo nepodivuje, že platí za prohlídku v autoservisu, za prohlídku u lékaře, za výpisy na úřadech…jak jeden z debatérů sdělil:paní makléřka sedí na zadku

  • To jsem „sdělil“ já. Proto se Vás ptám, za co mám RK zaplatit, pokud hledám pronájem? Přijde mi, že jsem platil pouze za to, že jsem měl tu smůlu a byt, který se mi líbil, měla v nabídce RK a nešlo se domluvit přímo s majitelem. První schůzka proběhla v duchu, že paní makléřka přišla pozdě, vzala nás do bytu, řekla, ať si ho projdeme, sedla si na gauč a pak se nás zeptala: „Tak co? Líbí? Pronájem je 13 000Kč, vratná kauce 10 000Kč a provize pro RK 13 000Kč.“ U druhé schůzky s majitelem si paní makléřka sedla na gauč, majitel vyndal své smlouvy, podepsali jsme je, makléřka dostala 13 000Kč, podala mi ruku aka leklá ryba a odešla. I kdybych měl štěstí na dobrého makléře, co mi za těch 13 000Kč nabídne nadstandardního? Prohlídku bytu s průvodcem jako na hradě?

   • Tereza says:

    Jde o to, že platíte i za ty, se kterými se smlouva neuzavřela. RK musí přijet byt nafotit (peníze za cestu, za čas), v ideálním případě ověřit vlastnictví atd. (v praxi se neděje!), dá inzeráty na web (to stojí peníze), komunikuje s majitelem (peníze za tel.), pak má milion telefonátů a ztraceného času se zájemci, z vlasntí zkušenosti vím, že valná část jich i přes domluvu nedorazí (peníze za dopravu, telefon, čas, kdy zbytečně jedete přes celé město, čekáte v bytě, dotyčný nepřijde, nebere telefon, jedete zpátky), případně jsou to individua, které nechce pronajímatel. Vy vidíte jen to, co udělala konkrétně pro vás, ale je za tím často mnohem víc práce a obrovská ztráta času, který někdo musí zaplatit – ten, se kterým se smlouva uzavře, protože z nikoho jiného to nedostanou. A proč to nemá platit pronajímatel – no to je jednoduché, protože pronajímatel by si radši našel nájemníky sám, kdyby měl platit. A RK potřebují mít byty, které mohou nabízet, proto vycházejí vstříc pronajímatelům.

  • Tatiana says:

   Hmm I have been there twice already and loved it. What did you have while you were? I have taken two dfefrient people there and they were impressed. They liked the food, ambiance and location. I have also spoke with neighbors, they have had nothing but positive things to say about the place so far. And by the way, I am not family. I have no connections to the place. I’m only connected to the community I love, Harlem! Thanks for stopping by our site.

 4. No to je zajímavá diskuse. Pravda je ovšem na obou stranách. Já mám obojetnou zkušenost – když matka prodávala rodinný dům po rodičích nechtěla nikde běhat, zvedat desítky telefonů a otravovat se s lidmi – tak si na „referenci“ vybrala známou realitku. A udělala dobře. Realitka sehnala kupce, organizovala sama prohlídky, zpracovala veškerou dokumentaci, oběhala i katastr(zaplatili) a finanční úřad (zařídili převod z uložené sumy). Jediné co matka udělala byl podpis smluv u notáře-pak jí už jen přišly peníze. Ti si provizi 5% určitě zasloužili.
  Oproti tomu sestra kupovala byt a protože majitelka měla svou známou makléřku, tak to museli řešit přes ni. Ale ta za 5% udělala opravdu jen podání rukou, špatnou smlouvu a o ostatních věcech se raději nebudu ani zmiňovat.
  PROSTĚ JE TO OPRAVDU JEN A JEN O LIDECH. A co z toho plyne – je potřeba pečlivě vybírat makléře a nebo počítat s tím, že na tom strávíte nemálo svého „levného“ času.

  • Karolína says:

   Dobrý den,
   ráda bych zde taky reagovala: Prodávali jsme a kupovali byt celkem dvakrát.
   Poprvé bez služeb RK – vyhlídli jsme si byt, domluvili prohlídku, šli na prohlídku. Na prohlídce byl majitel celkem vstřícný. Když jsme srovnali inzerát a skutečný stav, neodpovídala kvalita bytu a byt byl drahý. Když jsme namítli, že ta cena neodpovídá, majitel začal být nepříjemný a všemožně se nás snažil přesvědčit, že cena je levná atd. Když jsme mu to vysvětlili srovnávací analýzou, začal být majitel hodně nepříjemný. Křičel, že má X zájemců a že i kdyby jsme byt chtěli, stejně nám jej neprodá.( Proto byt nabízel již čtvrtý měsíc )Nemluvím o tom, že kolikrát nám majitel něco chtěl, a pouze nás prozvonil. Takže částka za vyúčtování telefonu rapidně stoupala.
   Tak jsme se otočili, a šli na jiný, podobný byt v žádané lokalitě. Opět byly problémy. Zase naddražené, nesrovnalosti atd. Po několika prohlídkách – celkem 4 různé byty, jsme se rozhodli, že na to kašleme,a že vyčkáme.
   Po 5 letech, jsem se pustili do prodeje – koupě zase. Ale tentokrát s tím, že půjdeme s realitkou. Napřed jsme podepsali 3 neexkluzivní smlouvy. Výsledkem byly nesrovnalosti, hlavně v ceně, záměna balkonu za lodžii atd. – a neochota inzeráty opravit. Sliby bůhví čeho. O kopírovaní na jiné RK bez našeho souhlasu, ani nemluvě. Po týdnu žádná odezva, ze strany makléřů. Takže opět – obvolávání, hlídání a handrkování. Pak jsme našli na netu náš vysněný byt. Šli s makléřem na prohlídku a ejhle – rozdíl byl naprosto bijící do očí. Slušnost, bezplatné poradenství, přehled o nemovitosti, podklady atd. No koukali jsme s maminkou jako z jara…..!!! A výsledek? Zavolali jsme makléřce, dali si schůzku, svěřili se s problémy, co jsme měli s prodejem…..Zbavili jsme se ostatních RK, vzali jsme si exkluzivní smlouvu na prodej bytu – nikde nebyly nesrovnalosti, inzerce nebyla kopírovaná, makléřka vše zařídila, hlídala a byt brzy prodala a za velice dobrou cenu, které by jsme sami nikdy nedosáhli. Nehandlovalo se o slevě atd. Požadavky co jsme si dali splnila RK do posledního puntíku. Volala pravidelně, co se s nemovitostí děje a veškeré informace kolem toho. Dokonce nám pomohla získat i náš vysněný byt, který nám nechtěl majitel prodat. Nalítala se kolem toho více než hodně. Takže jak to shrnout?
   – Jak tu někdo psal – je to o lidech. A neplatili jsme další „skryté“ poplatky.

   • Hello
    I am contacting you for you to assist me
    in my prospect investment in your country.I have decided to invest out side the shores of my country due to instability . This is the reason why I anticipate for your assistance in the proposed investment over there in your country. I would like to buy the house .

    I intend to go into the real estate and hotel investment depending on what your professional advice will be.Please, I have the entire capital base to execute the project.Your quick response
    shall be highly appreciated.
    Let me introduce myself , my amen us nania grand ,I am 20 years old from sudan . presenly living in dakar senagal . I am seing a political asylum in dakar senegal under ( unhcr) due to my fathar was assassinat , I am in pain and sufuring here in the refugee camp . my late father gen dr robort deposited in a bank in senegal , &10m 10 million dollars with my name as the next of skin . I have all the document about the deposited money . i just need your help , i want to present you to the bank . I want you to stand as a friend to my late father . this transation is free from any risk . as a refugee here the law forbids me to engage in any money transations .
    if you are intrested reply my with this email . promisebest@rediffmail.com

    yours nania .

 5. kristýna says:

  Mohu-li něco poznamenat, tak patřím k lidem, kteří jsou ochotni zaplatit za skutečné a kvalitní služby, ale moje zkušenosti i mých známých z posledních dvou let nasvědčují tomu, že slušnou realitní kancelář by pohledal. Většinou chtějí za minimální služby přemrštěné částky. Některé tzv. exkluzivní smlouvy jsou postaveny tak, že pokud si je pečlivě nezkontrolujete, dojde k tomu, že zaplatíte makléři provizi i za nerealizovaný prodej, což je opravdu hodně drzé, ale – světe div se – ne nezákonné. 95% realitních kanceláří a makléřů jsou neprofesionální, předražení, nevzdělaní, nespolehliví, arogantní, vlezlí nýmandi bez skrupulí, kteří stejně tak jako např. taxikáři dosáhli toho, že pověst této služby je jaká je… SMUTNÁ REALITA :(

 6. Ano, mám také oboje zkušenosti. Znám makléře, co neudělají vůbec nic, jen vyberou provizi a znám i makléře, co nabídnou, ukážou, mají nachystanou veškerou dokumentaci, řádné smlouvy, dojedou a odvezou autem, chodí včas, vyřídí až do samého konce vše ke spokojenosti obou stran. Ale je fakt, že takových je málo. A taky si myslím, že na pronájem bytu nemusím přes makléře, to si může každý inteligentní člověk sehnat sám, ještě že tu máme “ bezrealitky“ , děkujeme anita

 7. Jiří says:

  Dobrý den!
  Pozor nereagujte ani na pronájem, ani na darování či prodejbytu s Adresou Kaprova 20/5 (za prvé tato adresa neexistuje, je to vchod 20 a byt číslo 5) za druhé je tato adresa využívána nějakými cizinci k tahání peněz z lidí formou různých záloh… nevěřte jim…

 8. jones90 says:

  To máte pravdu, „zaměstnanec“ realitky většinou „zaměstnaný“ na černo bez IČO nejprve za 15minut času v prostoru dvou místností nainkasuje za smlouvu pronájmu na rok 5OOOkč, při podpisu smlouvy dojde ke snížení doby na půl roku, přitom je běžná cena zprostředkování 5%=2500kč. Po půl roce majitel začne být agresivní a prostor jde dalšímu zájemci, vypadá to jako tahání peněz z lidí. Mezi námi ti restituenti to s lidmi nemyslí dobře.

 9. Také mám osobní zkušenost s jednou pražskou realitní kanceláří. Doporučila mi koupit družstevní podíl k bytu, jehož majitel byl na Moravě v započatém exekučním řízení. Mé peníze by skončily v exekuci a mohla bych se o ně doživotně soudit s původním majitelem, kterému po exekuci zbudou jen milionové dluhy. Realitní kanceláři stačilo, že majitel prohlásil, že v exekuci není. Prověření z alespoň veřejně dostupných serverů, jsem si musela zařídit osobně. Realitní kancelář mi vysvětlila, že podobnými prověrkami se odmítá zatěžovat. Navíc jsem se dozvěděla, že pokud by k tomuto podvodnému prodeji došlo, realitní kancelář by vůči mně nenesla žádnou finanční odpovědnost. Myslím, že negativních zkušeností s českými realitními kancelářemi je tolik, že rozumným lidem nezbývá nic jiného, než jejich služby (draze placené) raději nechat (za další poplatek) řádné prověřit.

 10. Dobrý den, je to jako v každém obchodě o lidech, jak píše někdo výše. Dosud neexistovala varianta, kde by si klienti na jednom místě mohli vybrat svého realitního makléře bez ohledu na to, s jakou realitkou spolupracuje. I v těch velkých realitkách jsou dobří i špatní makléři, stejně jako v těch malých. Spustili jsme nový projekt Veřejnýregistr.cz, který klientům právě nabízí služby od kvalitních realitních makléřů, které navíc můžete na konci obchodu ohodnotit. Teprve začínáme, takže zatím tam není tolik makléřů, ale věříme, že tento koncept pomůže mnoha klientům i těm poctivým makléřům. Jsou tam i články z praxe, na co si dát pozor, na co se zeptat atd. Zatím většina návštevníků ten web ocenila jako užitečný, tak na to mrkněte …

  • Kytutr says:

   Odpověď na kamarádův dotaz majitele(?) toho bytu:

   „Right now am in Greece, because my family owns few hotels here, and the summer just started. Before we agree on the lease agreement i want to know few things about you. Where do you work, if not where do you study, what is you monthly income, how many will live in the apartment, who much time you want to live in, are you loud, do you drink, make parties, do you smoke marijuana.“

   Pro mně to zní jako podvod.

   • Paul Kucera says:

    Dobrý den, jednoznačně se jedná o podvod. Pozor na cokoliv, kde po Vás někdo chce 2 měsíce nájmu předem, údajně za Tenant Deposit Insurance. Naše společnost Gurarenty Group skutečně toto pojištění kauce nabízí, ale za úplně jiných podmínek a určitě nepřijímáme pojistné přes nějakou banku v Bulharsku, natož přes Western Union.

 11. monika says:

  Musím se přidat,se svou včerejší zkušeností,Hledám pronájem bytu,majitel pronajmu mě kontaktoval,s tím že byt je volný,když jsem přišla na prohlídku stála tam i realitní makléřka,a doslova mne nepustila ani ke slovu,s tím že už to je velmi málo za nájem,že zařídí 3xvíce a pod,Musím říct,že takovéto jednání,kdy se vnucují,nemá obdoby,vyhledávají inzeráty od majitelu,a až neuměrně se vnucují!!!a přitom jim je jedno,kolik lidí se do pronájmu nastěhuje,a majitelé si zase neuvědomuji,že pokud je pronájem vysoký kolik lidi se musí asi na najem skládat__????

 12. monika says:

  RK nemají žádnou etiku?? lidé musí prosit že si nepřejí RK ,pokud by měli zájem tak by si do nejaké zašly!! Je to pochopitelné

 13. Milada Vedrová says:

  Přeji všem diskutujícím pěkný den, jsem realitní makléřka, říkám to na rovinu, nemám se za co stydět. Občas si ráda zajdu na diskuze majitelů nemovitostí, abych se dozvěděla něco o jejich zkušenostech s přímým prodejem nemovitostí. Poté, co jsem si dnes přečetla, jsem upřímně zděšena, jakou pověst moje povolání má a plně chápu všechny, kteří se setkali s nepoctívými či nekompetentními makléři, že se se svými špatnými zkušenostmi chtěji podělit s ostatními. Škoda jen, že nejste adresní a nikoho nejmenujete, kromě zmíněného Proluxu. Víte, my makléři opravdu nejsme všichni stejní. Pro mě je např. mé povolání posláním a mám opravdovou radost, když pomohu někomu sehnat bydlení jeho snů, nebo prodat již nepotřebný byt, či dům. Bezplatné konzultace jsou naprostou samozřejmostí,stejně tak jako prohlídky o víkendech. Znám hodně pracovitých a spolehlivých kolegů, stejně tak jako flinků. S makléřem je to jako s lékařem. Dnes je běžné, že každý zná nějakého lékaře a podle svých zkušeností ho buď doporučuje svým známým, nebo je před ním varuje. Určitě znáte obligátní otázku „neznáš nějakýho doktora, bolí mě….“. Zdraví máme jenom jedno a tak přirozeně každý chce vědět předem, ke komu jde. Mělo by tomu tak být i u prodeje nemovitosti, protože se jedná o transakci, kde jsou většinou v pohybu veškeré finanční prostředky jak kupujícího tak i prodávajícího. Kvalitní makléř si je toho vědom a podle toho se chová a jedná s oběma stranami. Moje rada všem, kteří se přece jen rozhodnou využít někdy služeb realitního makléře je taková: Nechte si doporučit makléře od někoho, kdo jeho služeb už někdy využil a má s ním zkušenosti, nebo si dejte s vytipovaným makléřem NEZÁVAZNOU schůzku a podrobně se ho vyptejte na to, jak ve Vašem případě bude transakce probíhat do všech detailů. Už podle jeho ochoty a hlavně odborných znalostí poznáte jistou kvalitu. Můžete od něho chtít i kontakty na jeho reference. Nechci tady v žádném případě propagovat realitní kanceláře, jen jsem chtěla alespoň malinko napravit reputaci našeho povolání. Všem, kdo v této chvíli něco prodáváte, nebo pronajímáte držím palce, ať to vyjde k oboustranné spokojenosti. Vaše realitní makléřka Milada Vedrová,Remax Alfa Praha

 14. Klára says:

  Lidé si dělají problémy sami…stalo se mojí známé, že si chtěla pronajmout byt v Olomouci, přišla na domluvenou prohlídku, kam přišla také romka v teplákové soupravě Adidas, byt jí ukázala a rovnou v autě chtěla vybrat provizi….Pochopitelně to neudělala a tak po ní chtěla aspoň „náklady“ na benzín…co dodat?

 15. Veronika says:

  Dobrý den,
  má server Bezrealitky nějaké předlohy formuláře na prodej bytu?jako s hlavičkou tohoto serveru…
  Chceme si pronajmout byt,a majitel nám poslal návrh smlouvy na takovémhle papíru.Jedná se o to,že máme předem zaplatit vcelku vysokou zálohu,a aby to nebyl podvod.
  Děkuji za odpověď

  • No já už jsem tady na bezrealitkách něco také pronajímala a nikde jsem si takové možnosti jakožto pronajímatel nevšimla… Nejbezpečnější bude, když si smlouvu necháte ověřit od právníka ;-)

  • kačka says:

   podvodníci byli ,jsou a budou…když chcete riskovat bez RK,vaše věc…lítání po soudech a placení právníkům,vám potom vyjde mnohem dráž…hodně štěstí

   • I just could not depart your web site prior to sgetgsuing that I extremely enjoyed the standard info a person provide for your visitors? Is gonna be back often in order to check up on new posts

   • No sestrenka prisla o 1M kvuli realitce, po soudech litala tak jako tak, ale protoze to bylo SRO, tak nedostane nic a nema ani narok to na nekom exekuovat … a kazda realitka v Cr ma blbe smlouvy, na vyjimky neverim, jeste jsem je nevidel, radeji bych to resil pres notare, prodej urcite.

    Zde plati jen jediny argument, strelna zbran, kdyby nechali spravedlnost na nas, tak by se bud nasly penize, nebo vsichni mrtvi … kazdy prece ruci zivotem za svoje jednani … takhle nejak se to resi u slusnych krestanu ;-) … zlaty „divoky“ zapad.

    • Ono je to obtiznejsi nez to vypada. Napriklad, co se tyce soudnictvi: pravnici nevymysleji spravedlnost – oni vymysleji ospravedlneni (tzn, ktery cin se jeste da ustat a ktery ne). Zaroven, ale toto rozhodovani musi byt obtizne (zakon nesmi byt primocary), protoze diky tomu jsou vetsi vylohy. Co se tyce pravnickych smluv: Pro oboustranne vyhodnou smlouvu skutecne potrebujete pravnika ? ( Pozorneji se divejte a uvidite jednu tichou dohodu vedle druhe == bez pravniku. ) Na jaky typ smluv tedy potrebujete pravniky? Proste cim vic se budete hadat, tim lepe pro pravniky.
     A dale, cim vice rozvodu a cim vice hloupych lidi, kteri se nechaji vodit za nos. Pochopitelne od urciteho stadia potrebuje nejenom law, ale i „law enforcement“. :-)

 16. Veronika says:

  Moje zkusenosti s realitkami jsou bohate. Protoze se casto stehuji a taky uz dva roky hledam vhodnou nemovitost ke koupi. Hledam i tady i pres realitky. Pri mem hledani me trochu zrazilo, kdyz realitka nabizela dva pozemky pod 700m2 v obci, kde se mohlo stavet pouze na pozemcich vetsich nez 1000m2. Samozrejme je prezentovali jako stavebni.

  Ja osobne realitkam neverim a vse si proveruji sama. Kdyz si predstavim, ze bych ten pozemek koupila (jeste byl 2x drahsi), prisla bych o milion a pul a mela bych pozemek, kde bych si leda tak postavila stan…
  No nezbyva jen doufat, ze nejsou vsichni stejni.

 17. Dobrý den, chci jen říci, že jsem prodávala nemovitost přes RK 5 let. Kdyby člověk je pořád neobvolával, nedělali by vůbec nic, jen čekali až se někdo ozve a pak sebrali provizi. Sehnali nám samé kupce od kterých inkasovali provizi, ale na koupy domu neměli peníze – vůbec si zájemce neprověřují zda jsou solventní, když jsme kupce upomínali, že nedodržel platební podmínky, RK nám sdělila, že jako třetí nezúčastněná strana nám s vymáháním nepomůže a pokud kupec porušil smlouvu řešíme si to sami. Takže provizi měli několikrát a my dům prodaný ne,RK se na nás pěkně napakovala, ale servis žádný. Chápu, že prodej je lepší řešit pomocí RK, ale je důležité si uvědomit, že pokud dojde k problémům, jste na to sami. Kupní smlouvy od RK jsem řešila s právníkem a byli pro nás nevýhodné v případě soudního sporu, takže nás právník stál dalších cca 20 tis. Nakonec sem si prodej zařídila sama. Stálo to kupu nervů, času a penez, ale vyšlo to. Hlavně ty zkušenosti jsou k nezaplacení :-)) Nyní hledám nájem jedině bez RK, nechápu proč bych měla platit RK provizi za to, že se na byt se mnou půjdou podívat. To ty peníze raději investuji do něčeho lepšího. Také si myslím, že pronajímatel nemovitosti pokud to řeší jen pomocí RK má menší naději, že nájemce sežene, málo kdo chce platit víc než má. Je to o lidech. Jak vidím RK běhá mi mráz po zádech :-)

 18. Dobrý den, chci se zeptat, jestli náhodou nevíte ještě o nějakém dalším serveru, jako je „bez realitky“, kde by člověk mohl najít nemovitosti k pronájmu nabízené přímo od majitele.
  Děkuji a přeji Všem hezký den.

  Petr

 19. Nevíte někdo prosím jakou částku si mám představit pod pojmem „energie převodem“? Všechno v bytě je na elektriku + do energií se snad počítá i voda, tuv, vodné a stočné. (byli bychom dva v bytě 1+1, neplácáme :-) ). Tak kdyby nějaká dobrá duše věděla, tak se ráda přiučím.

  • Byt 3+kk, 80m2, 2 osoby, ohřev vody + topení + klasika (2 PC, plazma TV, lednice, pračka, atd…) a platíme 1500Kč měsíčně a za poslední pololetí jsme měli přeplatek asi 900Kč.

  • Podle mě tím myslí, že na vás převedou elektroměr a plynoměr atd. Tj. budete si řešit platby přímo s plynárnami atd. a nebudete platit zálohy majiteli bytu, jak je to často zvykem.

 20. Jste na BEZREALITKY, tj. pro ty, kdo to bez realitky umí.
  Vždycky jsem si pronajala lépe a rychleji než realitka. Mám svoji kvalitní nájemní smlouvu.
  RK klidně může nabízet, pokud má provizi od nájemce.
  Hezký den všem

 21. kačka says:

  stačí ve smlouvě jedno slovo jinak a smlouva se stává neplatnou..a nastane tahanice.Češi jsou šetřiví jen když se jedná o to nejcenější co mají,tam šetří..na špatném místě,na pivu,cigárách a předražených lécích-nelécích,nešetří.Skoro to tady vypadá,že co Čech,to odborný makléř..pak nevím,na co makléři studují,na co se školí,když prodávat nemovitosti umí každý Čech.Že se nestydíte.

 22. Vážení majitelé bytu!

  Nedalo mi nenapsat a Vaši diskusi obohatit o zkušenost jednoho z těch o které tu jde, tedy o zkušenost poměrně bonitního zájemce o pronájem bytu v Praze.

  Hledám na tomto serveru už několik dní byt k pronájmu a mé zkušenosti jsou otřesné. Především příšerně zpracované prezentace a to z 80 %. V čem? Nekvalitní fotografie, často obrácené, nekompletní fotodokumentace, většinou vyfocena jen ta lépe vypadající část, např. kuch. linka, či jedna místnost ze tří, někdy dokonce žádná fotka, mizerný popis a ještě i bez kontaktních údajů, což považuji za nejhorší trojkombinaci. Odepsal jsem na nabídku nez kontaktních údajů, celkem na 4 nabídky žádost o prohlídku. Počet obdržených odpovědí? NULA! Nakonec jsem se rozhodl zavolat na něco co vypadalo moc pěkně a domluvil prohlídku zařízeného údajně atelierového bytu po kompletní rekonstrukci ve 3 patře bez výtahu. 1) Bylo to čtvrté patro předěláno z půdy před cca 40 lety. 2) Stará ani nenatřená a navíc netěsná okna. 3) záplatovaná dřevěná prohýbající se podlaha. 4) zatuchlá, neodvětraná koupelna atd. Rekonstrukce spočívala snad jen v tom, že bylo vymalováno, ale velmi nekvalitně, nějakou štětkou. Dveře natřeny i se štítky a zárubněmi atd. No hrůza! Přitom na inzerci fotky krásné i se závěsy :-) Podobnou hrůzu jsem absolvoval ještě 2x a jsem znechucen. Z mých zkušeností mám dva vzkazy.
  1) VZKAZ PRO MAJITELE NEMOVITOSTÍ: Pokud chcete ušetřit za provizi a prodat si byt, mělo by to mít i nějakou, alespoň minimální úroveň, tedy reálné foto a výstižný popis. Napsat vše, tedy i zápory. Jinak okrádáte o čas nejen sebe, ale hlavně zájemce, kteří do prohlídky investují mnohem více času vč. dopravy a jen je takto otrávíte, byt ve finále takto stejně nepronajmete, ani neprodáte! Bohužel ani většina RK na tom není výrazně lépe.

  2) VZKAZ PRO MAJITELE TOHOTO SERVERU: Doporučoval bych zaměřit se právě na kvalitu fotodokumentace, úplnost a kvalitu popisu aby měla nabídka veškeré náležitosti nutné pro objektivní posouzení zájemcem, tedy PLATÍCÍM. To je ten o koho tu přece jde. Nebo ne? Možná bych uvítal i něco jako autorizovaná nabídka. ( Ověřeno, odpovídá skutečnosti! ) I kdyby se za to mělo něco rozumného platit. Jinak to tu bude jako na smetišti a nikoho nebude bavit probírat se hodiny, než najde slušnou a kompletní nabídku na základě které nebude riskovat ztrátu času.

  • Připojuji se k tomuto komentáři. Není bez zajímavosti, že některé inzeráty, které se tu objevují jako od přímých majitelů, jsou nabízeny i realitkami – konkrétně Vlkova, Nad Primaskou… A je úplně jedno, jestli hledám tady nebo na realitkách, protože ceny jsou tak nehorázné na obou, že to v důsledku vyjde nastejno. Co se realitek týká – zadala jsem si inzerát – poptávku a ač jsem vysloveně žádala, že nechci RK, konkrétně od MM realit přišla hora nabídek, naprosto neodpovídající poptávce. Musela jsem urgovat, pak blokovat… A pokud do inzerátu jasně uvedu, že cena, kterou udávám má být konečná a pak se dozvím, že k tomu jsou ještě poplatky od tří tisíc výše …., a majitel prý nechce jít s cenou dolů, tak se ptám, kde jsou ti všichni majitelé, kteří chtějí pronajímat a ne dřít kůži z těla? Pro mě je bezrealitka jedno velké zklamání a RK také. Nejvíce se mi osvědčilo, zadat poptávku v Annonci a na spěcháto. Ale být v časovém presu a muset hledat za každou cenu, nutí člověka dělat chyby. Berte to jen jako můj postřeh a zkušenost.

 23. Miroslav says:

  Ano, je to tak Honzo, naprosto souhlasím s Tvým článkem, protože jsem si už mnohem dávno všiml, neprofesionální presentaci nemovitostí na tomto servru a říkal jsem si, že to tu musí vést amatéři, nebo si to tu zadávají klienti sami, nevím, neznám systém tohoto servru, navíc moc lidí tyto stránky nezná, takže úspěšnost prodeje dle mého názoru je velice zdlouhavá, tím nechci nějak hanit tento servr, ale mluvím z pozice realitního profesionála, kde jsem realitní ostruhy získal v Německu a tamtéž dodnes působím v tomto oboru a občas zabrousím i na České realitní servry, ta neprofesionalita se i týká samozřejmě drtivé většiny Českých realitních kanceláří.

 24. Paul Kucera says:

  Dobrý den, pozor na jakékoliv komunikace v AJ s jakýmkoliv Bulharem – jedná se o podvod. Pozor na cokoliv, kde po Vás někdo bude chtít 2 měsíce nájmu předem, údajně za Tenant Deposit Insurance. Naše společnost Gurarenty Group skutečně toto pojištění kauce nabízí, ale za úplně jiných podmínek a určitě nepřijímáme pojistné přes nějakou banku v Bulharsku, natož přes Western Union.

   • I enjoy you because of your whole work on this site. Betty enojys getting into investigation and it’s easy to see why. A number of us learn all about the dynamic ways you convey rewarding tips and hints by means of the website and therefore foster contribution from other people on that matter so our girl is in fact studying a whole lot. Take pleasure in the rest of the year. You are always carrying out a useful job.

 25. Jan Morávek says:

  Server bezrealitky.cz účtuje poplatek za uveřejnění inzerátu, zavazuje k uveřejňování inzerátů pravdivých a aktuálních, ale nejsem si jist, zda tato pravidlo také v praxi vymáhá. Zdá se mi, že nepoctivému inzerentovi zde nic nehrozí. Za necelý měsíc, co si zde hledám byt, jsem se setkal s celou řadou nabídek zavádějících, klamavých a manipulativních typu „bait and switch“ –
  1) inzerováno 2+1, ale šlo o 2+kk nebo 2+0…
  2) inzerováno 3+1 za nízkou částku, ale pak najednou byl za tuto částku jen jeden pokoj…
  3) inzerován byt v Lucemburské, ale uvnitř inzerátu byla rekreační chata v Krkonoších…
  a tak bych mohl pokračovat.
  Řekl bych, že provozovatel serveru by s poměrně malými náklady mohl nejen nastavit jasná pravidla, co je a co není pravdivé, ale také tato pravidla vymáhat. Tuto činnost by snad mohl financovat z vymožených pokut. Vrátilo by se mu to i v podobě větší důvěry kupujících.

 26. Josef Neskusil says:

  Prodávající i kupující by měli důkladně zvážit služby právníka (advokáta). Služby stojí zlomek toho co RK (advokát si vezme max. mezi 10-20 tis. Kč za kompletní služby), narozdíl od RK, která neručí nikdy za nic, tak advokát osobně ručí a je ze zákona povinně pojištěn a narozdíl od makléřů, kteří nemusí mít ani základní vzdělání ví, co má prověřit (nestačí pouze katastr, ale i další rejstříky – exekuce, insolvence etc.; zkontroluje i nabývací titul prodájícího, protože zápis v katastru není důkazem vlastnictví), napíše kvalitní platnou smlouvu, zajistí přepis na katastru, poskytně úschovu (narozdíl od RK advokát musí peníze složit na zvláštní označený úschovní účet, na kterém jiné prostředky než na konkrétní převod bytu nesmějí být) atd. Koupi či prodej za několik milionů nedělá člověk každý den a dát za právníka pár tisíc a mít klid není špatná investice.

  • Dobrá informace:) Rozhodně užitečná pro toho, kdo byt kupuje, nebo prodává. Horší je to v případě nájmu a podnájmu, málokdo může investovat 10 až 20 tisíc do právních služeb pokaždé, když mění takto získané bydliště :( K tomu výše zmíněnému problému – vidím jediný možný způsob obrany. Každé enormě levné bydlení je podezřelé. Pokud pronajímatel požaduje ještě něco jiného, než vratnou kauci, tak prostě ruce pryč.
   A klidně s komentářem, že ostatní pronajímatelé žádné zvláštnosti nepožadují:)

  • Aleksandrov says:

   Většina realitních kanceláří poskytuje advokátní služby přes opravdu profesionálního právníka(člena advokátní komory), takže si nejsem jistý jak tento příspěvek byl myšlen.

   • We would like to thank you all over again for the wonderful ideas you oreffed Jeremy when preparing her own post-graduate research and also, most importantly, pertaining to providing each of the ideas in one blog post. If we had known of your web page a year ago, i’d have been kept from the unwanted measures we were having to take. Thank you very much.

    • I loved as much as you’ll receive cairred out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.Hello, i think that i saw you visited my weblog thus i came to “return the favor”.I’m trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 27. Rozhodně bez realitky!!!! Je to banda icíků, zoufalců a nezařaditelnejch lemplů bez práce, co se nechá vykořisťovat od majitelů RK…berou všechno co je ochotno platit měsíční výpalný.
  Národ ve srabu, reality ve smrti, krize bude čim dál horší a solventních klientů bez dluhů, jak šafránu. A hlavně, každej si ty jejich předražený, realiťácký moudra přečte na netu, nebo se je dozví od známejch.
  Nás vytočil při pronájmu rádoby rezidečního bydlení, agentík studentík od century21, nejenže vytáh z nás i majitele astronomickou provizi 25000kč, ale dovolil si lhát v zásadním bodě a ten idiot to pak drze do smlouvy nacpal. A pak se tem smrad drzej, choval jak tak ty křiváci ve vládě, překrucoval, poučoval a žvanil pořád dokola ty svý žvásty. Nakonec to rezidenční bydlení od centralgroup na zličíně, stálo za prd. To co se tam děje je hnus, běs a šikana!!!
  Zadržte všichni, kdo uvažuje tam bydlet.
  Arogantní výbory a správcovský firmy si tam udělali z nájemníků platící nevolníky, normální mafie na předražený zakázky. Smrad z výrobny psího žrádla a kanálů, Spousta lidí odešla, nebo začala prodávat byty. Nová plachta realitek na balkonech, každou chvíly. CENY tam padají jak za pronájem tak prodej!!!
  centrelgroup zličín=zločin !!!!!

  • Souhlas…..
   zličín centralgroup nemá obdoby…
   Na byt 2kk, 2 osoby, nedoplatek 16000kč!!!!
   při měsíčních platbách 3400kč za energie atd!!!!
   krade se tam neuvěřitně v garážích!!!!
   správce Mareš arogantní homosexuál a diletant!!!!
   2 roky nikdo neřeší reklamace dokud nepropadnou!!!
   sousedi – vietnamci, rusáci a konfliktní maločeši
   hlavně megapsychotik Růžička, to je super krypl!!!

   • viaappia says:

    Růžička??
    Není to ten člověk, co udává a píše stížnosti na všechny co si dovolí použít, trávník vnitroparku a pískoviště?
    Rozplakal dokonce malou holčičku, když jí vyhnal ven. Je to hnusák a zbabělec a hlavně se chová jako, kdyby mu to tam patřilo.
    Bydlení bez přírody a vyžití.
    Nic moc.

   • Marianna says:

    z tohoto článku na mne zavanul ohlas vážné duševní choroby ….nebo slabé inteligence – promiňte, Vaše chování je hnus.

   • Istano says:

    Hmm is anyone else eennuntoricg problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

   • Hi I am so glad I found your weblog, I rllaey found you by accident, while I was researching on Bing for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb work.

  • Marianna says:

   Všichni tady napadáte makléře, ale kolik z Vás si dokáže udělat nájemní smlouvu nebo prodejní smlouvu bez pomoci toho tolik zmiňovaného svatého advokáta nebo právníka??? Malé procento…takže zaplatíte radši raději právní služby, které jsou předražené víc než realitní a to jenom proto, že jaksi JUDr. Mgr. líp zní že? My Čecháčci jsme takový opravdu uboze uvažující národ, závidíme makléřům jejich výdělky, ale nikdo si nedovede představit, co jejich práce obnáší. Sama jsem prodávala byt a makléřka na tom bytě byla asi s dvaceti zájemci – ráno, odpoledne, večer…prostě jak si klient nadiktoval. Lítání po katastru, vyřizování papírů, ověřování, schůzky v bance apod. …průměrný /ne špičkový!!!/ právník si účtuje za hodinu klidně 3000,-, to ten makléř nevydělá ani náhodou – a jen tak mimochodem, server bezrealitky taky není zadarmo, že…..:) – jenom dodám, že v každé službě se najdou ti lepší a ti horší, tak nechápu tolik nenávisti proti makléřům – NEJSEM makléřka, jsem letuška – a teď mi taky můžete závidět….

   • Proč urážíte celý národ ? Vypovídá to o vaší duševní nerovnováze. Nestrašte lidi, znám právníky, co si počítají 500 na hodinu, a odvádějí kvalitní práci. Je logické, že na tomto serveru asi nenajdete moc lidí, kteří chválí RK.

   • Máte pravdu,makléři jsou dobří a špatní,ale už nelétejte,má to na Vás špatný vliv.Jo,život v oblacích,ale realita je realita.

 28. Zjevně jste ještě nic přes realitku nekupovala. A nebo po nich ty smlouvy prostě naivně nečtete. Ale pak máte dobrý pocit a klidné spaní. Kdo dokumenty od RK čte, ten pak potřebuje péči psychologa či podobného odborníka.

 29. anabel31 says:

  pronájem bytu se dá sehnat v pohodě bez realitky. Platit jeden nájem za to, že vám ukážou byt je dost hodně peněz. Sepsat smlouvu není nic těžkýho. Můžete použít klidně smlouvu z předchozího bydlení. A není nad to si s majitelem bytu v klidu promluvit sám. Stejně ví nejlíp co a jak. Realitka zájemće na pronájmy nijak neprověřuje. Inkasují pouze provize. O to jim jde. Měla jsem sama strach něco bez realitky hledat. Ale po té co mě vypekl realiťák tak se postarám sama. Zaplatila jsem provizi, kauci a za dva měsíce mi oznámili, že byt potřebují ať se vystěhuji. A realiťák – nezájem. K čemu je platit jejich provize?

 30. Toto mi prišlo v apríli(dubnu),keď som reagoval na ponuku prenájmu na Krakovskej ulici.

  Hello

  My name is Tomáš, I’m 58 years old. I am a building designer.

  The apartment is located in Krakovsk­á-Praha­ 1. Price per month is 8500 Kc and monthly fee for electricity bills are about 900 Kc. The total price to rent apartment is 9400 Kc per month including all bills.

  I bought an apartment for my daughter during her studies in Praha. Ted is at home in Bulgari, where we go because she is pregnant for 8 months.
  Next month I’ll be a grandfather.

  The apartment is fully furnished to rent, as shown in the photos.

  Now please tell me how much time you want to stay in the apartment as the minimum rental period is 6 months, how many leave there.
  I also add that you can have your pet if you have one, as I allow them in a byte.

  Thank you and apologize that i don’t speak czech.

  Tomáš
  Krakovsk­á-Praha­ 1

  • a toto dnes,keď som reagoval na ponuku prenájmu na Kaprovej ulici.

   Podobnosť určite nie je náhodná

   Hello,

   The apartment is located in Kaprova 20/5, Josefov Praha 1. The rental price per month is 9.000 Kc , and the monthly fee for the utility bills are around 1 000 Kc. (10 000 kc per month)

   I bought the apartment for my doughter during her study in Prague. Now she is back home in Denmark where we leave because she is pregnant in 8 months. Next month I will be a grandfather.

   The apartment will be rented completly furnished as you see in the pictures.

   Now please tell me how much time you want to stay in the apartment as the minimum rental time is 6 months, how many will leave in . I want to add also that you can keep your pet if you have one as i allow them in the apartment.

   Thank you and i wait your response

   • Laďka says:

    A toto přišlo mě!!!!!

    The apartment is located in Kaprova, Stare Mesto, Praha 1. The rental
    price per month is 11.000 Kc , and the monthly fee for the utility bills
    are around 1600 Kc. (12.600 kc per month)
    I bought the apartment for my doughtier during her study in Prague. Now she
    is back home in Denmark where we leave because she is pregnant in 8 months.
    Next month I will be a grandfather.

    The apartment will be rented completely furnished as you see in the
    pictures.

    Now please tell me how much time you want to stay in the apartment as the
    minimum rental time is 6 months, how many will leave in . I want to add also that you can keep your pet if you have one as i allow them in the
    apartment.

    Thank you and i wait your response

  • Veronika says:

   Dobrý den,
   mohl by jste na můj e-mail zaslat e-mail,ze kterého Vám to došlo,dali jsme na policii tu Krakovskou,co jsme tam přišli o peníze,a tohle budou zase oni.Byla bych Vám moc vděčná,Děkuji.

   • Veroniko, vy jste podávali trestní oznámení? Napište mi na email astrapa(zavináč)centrum.cz, poskytnu vám další informace k podvodníkovi a rád se připojím k TO.

    • Veronika says:

     děkuji.
     A telefon ještě bývá většinou neznámé – neviditelné,a sms chodí z info… někdy využijí i mobilní telefonní číslo,ale to se pak stává nedosažitelným,a vypnutým…

   • Četla jsem váš e-mail týkající se mé byt se nachází v : Belgická 8, 12000 Praha 2, Czech Republic . Má 2 ložnice , 1 koupelna , 1 kuchyň a 1 obývací pokoj . Koupil jsem si tento byt s manželem beucase jsme pracovali v Praha / ČR 5 let doméně ( Gas Company ), ale my jsme se vrátit do Berlín , protože máme ( dvě holky , 1 a 2 roky) a pracujeme velmi mnoho času a mou matku hodně pomoci s dětmi . Takže jsem pronájmu místo pro neomezenou dobu . Než půjdeme dál Chtěl bych vědět něco o vás , jako je , kolik osob máte v úmyslu žít v bytě , a na jak dlouho .
    Byt je přesně jako na fotkách , plně zařízené a renovované . Také velmi důležité , utility ( studená / teplá voda , elektřina , bezdrátové širokopásmové připojení k internetu , digitální TV , 1 parkovací místa , myčka na nádobí , odvoz odpadků , mikrovlnná trouba , lednice , pračka , atd. ) jsou zahrnuty v ceně 9000 Kč / měsíc . “ kauce “ je také 9000 Kč , a to vrátit , když se rozhodnete opustit byt (budete mi muset dát alespoň 30 dní předem ) . Pokud jde o mě , můžete si být jisti , že jsem vás nikdy nebude žádat , abyste opustit byt . (Budete mi muset dát alespoň 30 dní předem ) . Pokud jde o mě , můžete si být jisti, že nikdy nebudu vás požádat, abyste opustit byt . Můžete použít svůj nábytek , nebo můžete také použít své vlastní , pokud dáváte přednost . Pokud se rozhodnete používat vaše , budete mít přístup k velmi velkým a dobře větraném sklepě , kde si můžete ukládat svůj nábytek .
    Nyníněco málo o sobě , takže se můžeme dostat do navzájem lépe poznat . Mé jméno je Vargova Zdenka a mám 27 roků a já jsem pracovat na plynu inženýr z Berlín . Snažil jsem se pracovat více času v Praze / České , ale i cítit velmi provinile, protože jsem nechal moje žena , takže jsem se učinit správné rozhodnutí opustit svou práci v Praze / české a všechno za sebou a vrátit se ke své rodině , jsem se dozvěděl , že peníze není ta nejdůležitější věc v životě .
    Pokud se rozhodnete pronajmout i přinese klíče od bytu přímo u vás doma . Mám v plánu zapojit společnost, která nabízí služby export / zásilky do vašeho domova .
    Samozřejmě, že náklady na dopravu hradí mnou .
    Neváhejte mě kontaktovat s všechny vaše otázky, takže mohu dát více informací o bytě a jak tento proces bude fungovat .
    Nabízím a očekávají, že 100 % serióznost !
    Poznámka : Používám překladatel program, psát a číst zprávy , takže chci , aby vás potěší , pokud víte, anglický jazyk , prosím napište mi v anglickém jazyce , protože pro mě bude jednodušší mluvit s vámi více informací o pronájmu bytu

    Těšíme se na slyším od vás brzy .

    Všechnonejlepší z Berlín !
    Vargova Zdenka
    Email:vargova.zdenka89@outlook.com
    PODVODNICI

 31. a toto dnes,keď som sa zaujímal o prenájom na Kaprovej ulici.

  Podobnosť určite nie náhodná.

  Hello,

  The apartment is located in Kaprova 20/5, Josefov Praha 1. The rental price per month is 9.000 Kc , and the monthly fee for the utility bills are around 1 000 Kc. (10 000 kc per month)

  I bought the apartment for my doughter during her study in Prague. Now she is back home in Denmark where we leave because she is pregnant in 8 months. Next month I will be a grandfather.

  The apartment will be rented completly furnished as you see in the pictures.

  Now please tell me how much time you want to stay in the apartment as the minimum rental time is 6 months, how many will leave in . I want to add also that you can keep your pet if you have one as i allow them in the apartment.

  Thank you and i wait your response

   • Ole1, MC Sou a Viviana, a me3e do „Leais“. Sabe,conhee7o „muito boa gente“ que faz isso; por qualquer conhsiia dizem logo: „Ne3o sei o que e9 vais fazer e1 Igreja“,ou : Ne3o sei o que vais fazer e1 Missa… Sabe que isso me arrepia?Vejo nisso uma espe9cie de julgamento, de acusae7e3o ate9.E eu creio que a vida espiritual de cada um, e9 um assunto entre ele e Deus…Se isso ajuda a pessoa a „crescer, a melhorar“?Creio que ne3o que ne3o e9 por aed. Desejo-lhe um bom dia um abrae7o Viviana

 32. Zdenka Válková says:

  prosím o pomoc,ne vlastní vinou jsem se octla ve velmi vážné situaci musím se odstěhovat z podnájmu.Před 14 dny mě zemřel manžel, vzhledem k jeho vážné nemocijsem musela přerušit práci abych se mohla o něj postarat.Je mě 59 leta prosím hodné lidi o pomoc s bydlením.Jsem samostatná a schopná pracovat.Jsem ochotná pomoci i údržbou okolo domu. Za případnou pomoc velice děkuji a prosím ozvěte se na mob.606065369,e.mail hajdova.zdenka@seznam.cz

 33. Jiří Novák says:

  Na Kaprovu ulici mi přišla stejná odpověď. V katastru je uveden majitel ve shodě s tvrzením člověka, který se mnou komunikuje e-mailem, což ale nemusí vůbec nic znamenat. Je to minimálně podezřelé. Majitel se chce sejít v Praze na prohlídku bytu, tak uvidíme, čekám, kdy se objeví žádost o nějakou zálohu a pak komunikaci ukončím.

  • Veronika says:

   Pozor,tohle stalo nám.Jednalo se o byt v Krakovské ulici,jméno majitele souhlasilo,ale majitel to nemusí vůbec vědět – je to snadno dohledatelné v registru katastrálního úřadu,většinou na smlouvu napíšou jen údaje z něj,a nic víc.Chtěli po nás zálohu za právnické služby,s tím,že větší část dáme na western union účet na mé jméno,a až přiletí do Prahy a bude to přepsané na nás,ten byt,tak se změní příjemce a doplatíme zbytek částky.Den před příletem,volal údajný „právník“ ,že kvůli katastrálnímu úřadu,aby měl jistotu,že byt neprodáme(jednalo se o darování bytu) ,musíme opět vložit další částku ve stejné výši 30000,- opět na účet westernu.Když jsme to odmítli,přestali komunikovat,a pak jsme zjistili,že ten den před příletem,kdy po nás chtěli další peníze,tak to v Bulharsku někdo vybral na falešné doklady.Takže na tyto inzeráty skutečně neodpovídat!

 34. Vím, že je to trochu mimo téma (i když ne zase tolik), ale platí se běžně při pronájmech přes RK nějaký rezervační poplatek? Nemám s tím žádné zkušenosti, ale přišel mi mail s nabídkou od realitního makléře:)Zdá se mi to celé divné a rozhodně nic platit nebudu:)Jen by mne zajímala tato informace.
  Děkuji

  • Aleksandrov says:

   Pokud o tento byt máte opravdu zájem tak rezervační poplatek složit můžete v každém případě ale pod doklad.

   • Hi! I know this is kinda off topic however , I’d fieurgd I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My site discusses a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Great blog by the way!

 35. Ami Bohuniczky says:

  Dobrý den, ke kauze „Kaprova 20/5“ dodávám druhý a třetí email, pro dokreslení a pobavení. (je to trochu delší, omlouvám se:)
  Zdravím! A.B

  2.
  Hi again,

  Thanks for quick response. Am glad you are interested to rent my apartment. As you can see in the pictures the apartment is fully funished. You can use all the furniture from the apartment. Yes the total price for the entire apartment is 10 000 kc monthly including all bills.
  Yes when we meet , we make the lease starting from 1st September and i will handle you the keys of the apartment at the meeting day
  I forgot to introduse my self. My name is Rarik Gasanov am 52 years old. Am a construction designer.
  I already told you that am living in Denmark , but if you decide to rent the property i can come to Prague to meet you and settle the rental arrangement. I would suggest that we meet on 25/26 July in Prague in front of the property. Let me know if you agree, so I search for a hotel room for me and my wife.
  We hope to hear news from you soon,
  Greetings from Denmark
  3.
  Hi again.

  Am glad you accept to meet me on 26th July. Due to huge inquires about the property ( more then 500 in 4 days ) i decided to deactivate the advert from the website. If you need to review the photos, i can resend them to you.

  I like your self description you made for me, and i think you’re a perfect tenant for me. Before my arrival, I wish i know that you don’t change your decision to meet me, because i will choose to meet only 4-5 people on the property and only 1 of them will rent the apartment. I need to be sure that you don’t have any payment issue, and also I like to be sure that if you will be the chosen one, you will pay me 2 months deposit in the same day we sign the lease and handle the keys because i will stay in Prague only few hours because i have another flight to Sweden where I have to go. So practically i have to buy a flight connection Denmark- Prague – Sweden.

  The meeting will be done between 16.00 – 22.30 in front of the property as at 01.45 i have the flight connection to Sweden.
  There is no problems if you like the apartment we can make the lease starting from September and i will handle you the keys and the contract in the same day we meet
  I want that the chosen tenant to don’t have any payment issue and any payment delays.
  So here is what i have in mind.
  I need you to raise this amount ( 2 months deposit ) and make a deposit in Western Union on your boyfriend name, in Prague.. The money will remain in Western Union till 26th July, the date when we meet.
  For example:

  Sender name: YOUR NAME
  Receiver name: YOUR BOYFRIEND NAME
  Destination country: PRAGUE

  When we meet, and if i conclude the lease with you , we go at a Western Union office, you take the money and pay me in cash. If by any reason , i won’t accept you , i will refund the Western Union commission you had to pay when you make the deposit ( 25 euro i think )

  So if you think you’re a perfect candidate and wish to meet me on 26th , I wait your email today with the Western Union scanned receipt. Tomorrow at 13.00 i will choose only 5 candidates with who i will meet there.

 36. Aleksandrov says:

  Přiznám se, že po tom všem co jsem četl jsem rád, že jsem absolvoval všechny ty dlouhé školení od Asociace realitních kanceláří a zaplatil si certifikaci. Server na hodnocení realitních kanceláří a jejích makléřů je velice dobrý nápad a už vím kam své klienty budu odkazovat ohledně referencí.
  Doufejme, že se realitní činnost stane co nejdříve vázanou živností a nebude mezi námi makléři pracovat každý, kdo si zamane.

  S pozdravem,

  Aleksandrov Artur
  poradce RK CHIRŠ
  OC LUKA – Mukařovského 2

 37. marekova says:

  Mame tu dalsi podvodny inzerat:
  Pronájem bytu bez realitky 2+1, Kaprova, PrahPronájem bytu bez realitky 2+1, Kaprova, Praha
  najem 9 000 + emergie 1 000.

 38. We got it as well today from him
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hi again.

  Am glad you accept to meet me on 4th August. Due to huge inquires about the property ( more then 500 in 4 days ) i decided to deactivate the advert from the website. If you need to review the photos, i can resend them to you.

  I like your self description you made for me, and i think you’re a perfect tenant for me. Before my arrival, I wish i know that you don’t change your decision to meet me, because i will choose to meet only 4-5 people on the property and only 1 of them will rent the apartment. I need to be sure that you don’t have any payment issue, and also I like to be sure that if you will be the chosen one, you will pay me 2 months deposit in the same day we sign the lease and handle the keys because i will stay in Prague only few hours because i have a business meeting in Warsaw, and i must be there in the next day.

  The meeting will be done between 12.30 – 18.00 in front of the property as at 21.45 i have the buss connection to Warsaw.
  There is no problems if you like the apartment we can make the lease starting from what date it’s suits you ,and i will handle you the keys and the contract in the same day we meet.
  I want that the chosen tenant to don’t have any payment issue and any payment delays.
  So here is what i have in mind.
  I need you to raise this amount ( 2 months deposit ) and make a deposit in any Czech Post Office, using a Postal Order C (Poštovní poukázka C) on your boyfriend name, in Prague and you will ask to get also a Transfer Receipt (Dodejka) . The money will remain in Post Office till the date we meet.

  For example:

  Sender name: YOUR NAME ,
  Receiver name: YOUR BOYFRIEND NAME , APARTMENT ADDRESS, (Kaprova 20/5, Josefov Praha 1)

  When we meet, and if i conclude the lease with you, and am definitely sure i will, we go at a Post office, you take the money and pay me in cash. If by any reason , i won’t accept you , i will refund the Postal Order commission you had to pay when you have done the deposit ( 46 kc for the Postal Order C and 10 kc for the Transfer receipt (Dodejka) , in total 56 kc)

  So if you think you’re a perfect candidate and wish to meet me on 4th , I wait your email today or tomorrow before 13.00 with the Postal Order C (Dodejka) scanned receipt.

  Tomorrow at 13.00 i will choose only 5 candidates with who i will meet there.

  Wait your response.

 39. Taky jsem reagoval na inzerát v Kaprově ulici. Měl bych na Vás všechny jeden dotaz. Byli jste někdo na schůzce s tímto člověkem? Pokud pominu emaily, tak by mě spíš zajímalo, jestli jste opravdu viděli byt zevnitř a jaký ten člověk byl. Díky

 40. Provize realitek je u prodeje v Praze cca 60.000 Kc, nevim kde berete ty silene castky. To slo mozna v 90 letech, kdy bylo 5 realitek a 500 bytu na prodej na celou CR.

 41. Jiří Novák says:

  Sprite, to si sedíš na vedení? Nikdo ohledně Kaprovy ulice se s nikým nesejde, jen ti méně inteligentní/opatrní/šťastní vloží peníze na western union a někde v jiné zemi to vyberou na padělané doklady.

 42. Dobrý den, minulý týden mi přišlo to stejné ohledně bytu v Kaprově ulici a ještě v Bílkově. Dnes jsem objevila 2 nové inzeráty a bude to zase stejný podvod. Vždy je to moc hezký byt a podezřele levný.. A vždy je tam napsáno NALÉHAVÉ a kontaktujte mě. Doufám, že nikdo není tak „hloupý“, že by poslal peníze předem!!!!!

 43. pred par dny jsem odepisoval na inzerat,Vlkova ulice..opet to bylo nalehave,za 1 plus 1, 36 m.za 6000 a 1200 poplatky,,pise z mailu a chtela poslat penize na western union do Bulharska.ja ji teda odhalil vcas a neposlal ji ani korunu ale davejte si na ni pozor,bude tvrdit,ze jste jeji idealni najemnik atd..je to taky podvod

 44. komu je to povědomý??
  Hi again.

  Am glad you accept to meet me on 07 September. Due to huge inquires about the property i decided to deactivate the advert from the website. If you need to review the photos, i can resend them to you.

  I like your self description you made for me, and i think you’re a perfect tenant for me. Before my arrival, I wish i know that you don’t change your decision to meet me, because i will choose to meet only 2-3 people on the property and only 1 of them will rent the apartment. I need to be sure that you don’t have any payment issue, and also I like to be sure that if you will be the chosen one, you will pay me 2 months deposit in the same day we sign the lease and handle the keys because i will stay in Praha only few hours because i have a business meeting in Sofia-Bulgaria, and i must be there in the next day.

  The meeting will be done between 12.30 – 18.00 in front of the property as at 21.45 i have the buss connection to Sofia .
  There is no problems if you like the apartment we can make the lease starting from what date it’s suits you ,and i will handle you the keys and the contract in the same day we meet.
  I want that the chosen tenant to don’t have any payment issue and any payment delays.
  So here is what i have in mind.
  I need you to raise this amount ( 2 months deposit ) and make a transfer in any Western Union on your boyfriend name and set the destination Sofia, Bulgaria. The money will remain in Western Union till the date we meet.

  For example:

  Sender name: YOUR NAME ,
  Receiver name: YOUR BOYFRIEND NAME
  Destination: SOFIA, BULGARIA

  When we meet, and if i conclude the lease with you, and am definitely sure i will, we go at a Western Union , you take the money and pay me in cash or you will only change the receiver with my name and when i“ll return back to Sofia i will pick up the money, because, honestly i don’t like travel with money cash , because sometime things can happen.I hope you understand me

  If by any reason , i won’t accept you , i will refund the Western Union commission you had to pay when you have done the deposit.

  So if you think you’re a perfect candidate and wish to meet me , I wait your email today or tomorrow before 13.00 with the Western Union scanned receipt.

  Tomorrow at 13.00 i will choose only 2-3 candidates with who i will meet there.

  Wait your response.

 45. Petr Florián says:

  Na rozdíl od ostatních nezastírám to, že pracuji jako makléř. Jako jedna z mála firem se snažím pro kterou pracuji se snažíme vše dělat jak se má a lidem vážně pomáhat. Pro lidi jako já, kteří dělají maximum pro každého klienta, je úmorné „přesvědčit“ lidi, že je tu RK, která jim doopravdy může pomoct.

  A většinu klientů chápu v jejich pohledu na RK, když se sám setkávám s tím co se u konkurence děje.

  Nebudu uvádět jméno firmy, ať mi někdo neřekne, že dělám „reklamu“.

 46. Dobrý den všem. Jako realitní makléř pracuji sedmým rokem, z toho pět let u velké renomované společnosti. Sám jsem kolikrát zděšen nad prací některých mých kolegů a nad výší provize. Na druhou stranu musím říct, že jsem snad již 1000 x dělal práci zadarmo, ačkoliv jsem měl uzavřenou třeba i exkluzivní smlouvu. Prostě jsem byl podveden. Ze slibů, slov gentlemanů a podobně jsem již také vyléčený. Prostě v Čechách je poctivých lidí poskromnu. Sám se snažím dělat práci poctivě, protože dělám reklamu především sobě. At už narazíte na jakékoliv povolání, najdete lidi, kteří to dělají dobře a které špatně. Například si ani nevzpomenu, kdy jsem narazil na ochotnou a příjemnou prodavačku, dobrého číšníka, levného taxikáře… . Než jsem se začal věnovat této profesi, vlastnili jsme s otcem výrobní firmu o 37 zaměstnancích. Upřímně si zasloužili výplatu možná v 10 případech. Zbytek byli ……
  Zameťme si každý před vlastním prahem. Udělal jsem spousty obchodů, o peníze nikdy nikdo nepřišel a se spousty mých klientů se stýkáme třeba i jako přátele doposud, spousty mi jich opravdu děkovalo a byli rádi, že uzavřeli obchod s RK.

 47. Tato realitní firma působí na Jižní Moravě. Její jednatel Pavel Šagát prostřednictvím této firmy uschoval kupní cenu za mou nemovitost do doby než katastrální úřad zapíše nového majitele. Peníze však již nevyplatil. Po nějqaké době neustálého domáhání se svých peněz a poslouchání Šagátových výmluv, mi část kupní ceny opravdu vrátil, ale stále mi dost dluží. Zapírá se a raději nebere telefony. Očividně si moje peníze přivlastnil pro svou potřebu a vracet se mu je nechce. Provizi na mě vydělal velice pěknou, ale asi mu nestačila. Zjistila jsem, že nejsem jedinný klient, kterého tento podvodník podobně okradl.

 48. Karolína says:

  Asi to nepatří k danému článku, ale chtěla bych upozornit na čerstvou negativní zkušenost s pronajímateli bytu. Bydlela jsem v pronájmu, na jehož začátku byla složena kauce pronajímateli. Za celou dobu z ani jedné strany nevznikl žádný problém (snad jen na začátku nájmu, kdy po mně pronajímatelé chtěli zaplatit za první měsíc celý nájem, ačkoliv smlouva byla uzavřena (a byt byl z mé strany užíván) až od 20. dne daného měsíce – spíše to z jejich strany byla jen „zkouška“ jak získat více peněz, protože po mém upozornění, že budu platit jen počet dnů, které byt užíván, proti tomu celkem nic nenamítali). Mnohokrát jsem od nich slýchala, jak jsou se mnou velmi spokojení, že by byli nejraději, kdybych v bytě zůstala i dalších pár let.
  Šok přišel teď, na konci nájmu (výpovědí z mé strany, protože se s přítelem stěhujeme do vlastního). Nenechali na mně nit suchou. Byt jsem vyklidila ve stanovené lhůtě, vše uklidila, umyla… V den předání klíčů mi však do očí sdělili, že mi z původní kauce nevrátí ani korunu, protože jsem tam nechala neuvěřitelný nepořádek (doslova jsem si musela vyslechnout, že jsem „špindíra“, že museli vyhodit celou kuchyňskou linku, že se nediví, že mě nikdo nechce, že mám divný vkus atd.). V životě jsem zažila hodně, ale takto mě nikdy nikdo neurazil. Pocházím ze spořádané rodiny, vždy jsem žila v čistotě a dbala na ni, každodenní úklid celého bytu je pro mě samozřejmostí, fakt, zda jsem vdaná či ne považuji za svou osobní věc a ani nejsem zvyklá starat se o ostatní a o jejich životní styl, nikdo z přátel a známých, kteří ke mně do bytu chodili na návštěvy, si nikdy nestěžoval, natož aby se snad štítili „špíny“). Z mého pohledu jsem byt předala ve stavu, v jakém jsem ho na začátku nájmu přebírala. Ale po urážkách na svou osobu už jsem neměla ani sílu se jakkoliv více bránit a jen si říkám, ať se daní majitelé moji kaucí klidně udáví, když je to udělá šťastnějšími. Než ztráta peněz mě opravdu bolí slova, která si dovolili mně říct. A to, že do dnešního dne nenašli nového nájemce, jim jen a jen „přeji“.
  Já jsem teď šťastná, spokojená a s přítelem žijeme v naprosté čistotě. Celou situaci jsem rozebírala s pár nejbližšími a spíše nám přijde, že mi pronajímatelé dávají „sežrat“, že od nich z bytu odcházím a jdu do vlastního. Inu, česká povaha a závist je hrozná vlastnost.
  Proto si při pronajímaní nemovitosti dejte pozor nejen na finanční stránku věci, ale i na to, s jakou „osobností“ jednáte. Pomluvy dokáží na chvíli dost zaměstnat myšlenky.

 49. Vážení, jedna věc je jistá a to je to, že v realitní džungli ČR je neuvěřitelný „bordel“ a spousty podvodných zlatokopů. Proto nemusíte hned všechny házet do jednoho pytle. NEJLEPŠÍ JE SE ZEPTAT A DÁT NA DOPORUČENÍ, někoho kdo má zkušenost. Každý makléř si buduje svou pověst a podle toho to taky vypadá. Jen nechápu že někteří přes hodně negativní reference s takovými makléři a RK spolupracují.
  Když už si vyberete makléře, rozhodně nedejte na jeho „sladké“ řečičky, ale opravdu DŮKLADNĚ pročtěte smlouvu a nedejte jen na dobrý dojem a chtějte aby ve smlouvě bylo vše co vám makléř slíbil (prodejní cena, provize,inzerce,právní služby,en.štítek,depozit,daňové přiznání ….). Pokud vám makléř tvrdí, že má kupce, pak nejlépe podepisujte smlouvu týkající se pouze konkrétního kupce a nejdéle na 1 měsíc (pokud někdo tvrdí, že to nejde je to blbost). No a rozhodně nepodepisujte smlouvy s odkazem na tzv. všeobecné či obchodní podmínky – to určitě něčím „zavání“.
  PS: Asi jste poznali, že jsem makléř – na referencích si zakládám, ovšem mám i nespokojené klienty. Do lidí totiž nevidíte a někteří místo právně důležitých faktů a očividných skutečností bazírují na nepodstatných blbinách, jsou chytří a dávají na rady „hospodských“ kamarádů.

 50. Jarmila says:

  Na serveru bezrealitky nabízím několik nemovitostí k prodeji. Bohužel moje zkušenost je dost otřesná. Po zadání inzerátu se spustí peklo, kdy volá jedna realitka za druhou, plní se e-mailová schránka atd.
  Je to k nevydržení. A to je samozřejmě uvedena věta RK NEVOLAT !!! Jeden makléř mi tvrdil, že Bezrealitky za úplatu přeposílá automaticky realitkám nové inzeráty. A skoro to i odpovídá skutečnosti, protože někteří volají ve stejný moment kdy se inzerát zveřejní. A co je nejpodivnější je, že reakce od přímého zájemce, třeba i jen otázky na podrobnosti jsou Nula !!!
  A to je podivné nejvíce. Chodí sem mimo realitních makléřů vůbec někdo jiný ?

  • Dobrý den, Vaše zkušenost nás velice mrzí. Avšak informace, že bezrealitky.cz přeposílá kontaktky, je nepravdivá. Realitní makléř, který Vám tuto informaci řekl, může být z naší strany žalován za poškozování dobrého jména naší společnosti. Nebojte se na nás kdykoli obrátit s dotazy, či nás požádat o prověření uživatele. Jsme Vám plně k dispozici. Za bezrealitky.cz, Jana.

 51. Dobrý den, mam zkusenost s podvodniky na bezrealitky.cz

  Reagovala jsem na dva inzeraty podezrele levnych a hezkych bytu:

  1) http://www.bezrealitky.cz/nemo.....icka-praha

  2) http://www.bezrealitky.cz/nemo.....bska-praha

  Dostala jsem stejne odpovedi nasledujiciho zneni, ruzne byly jen jmena:

  Dobrý den ,

  Četla jsem váš e-mail týkající se mé byt se nachází v : Bělehradská 60 , 120 00 Praha 4, Česká republika . Má 2 ložnice , 1 koupelna , 1 kuchyň a 1 obývací pokoj . Koupil jsem si tento byt s manželem beucase jsme pracovali v Praha / ČR 5 let doméně ( Gas Company ), ale my jsme se vrátit do Berlín , protože máme ( dvě holky , 1 a 2 roky) a pracujeme velmi mnoho času a mou matku hodně pomoci s dětmi . Takže jsem pronájmu místo pro neomezenou dobu . Než půjdeme dál Chtěl bych vědět něco o vás , jako je , kolik osob máte v úmyslu žít v bytě , a na jak dlouho .
  Byt je přesně jako na fotkách , plně zařízené a renovované . Také velmi důležité , utility ( studená / teplá voda , elektřina , bezdrátové širokopásmové připojení k internetu , digitální TV , 1 parkovací místa , myčka na nádobí , odvoz odpadků , mikrovlnná trouba , lednice , pračka , atd. ) jsou zahrnuty v ceně 8000 Kč / měsíc . “ kauce “ je také 8000 Kč , a to vrátit , když se rozhodnete opustit byt (budete mi muset dát alespoň 30 dní předem ) . Pokud jde o mě , můžete si být jisti , že jsem vás nikdy nebude žádat , abyste opustit byt . (Budete mi muset dát alespoň 30 dní předem ) . Pokud jde o mě , můžete si být jisti, že nikdy nebudu vás požádat, abyste opustit byt . Můžete použít svůj nábytek , nebo můžete také použít své vlastní , pokud dáváte přednost . Pokud se rozhodnete používat vaše , budete mít přístup k velmi velkým a dobře větraném sklepě , kde si můžete ukládat svůj nábytek .
  Nyníněco málo o sobě , takže se můžeme dostat do navzájem lépe poznat . Mé jméno je Isabela Portan a mám 43 roků a já jsem pracovat na plynu inženýr z Berlín . Snažil jsem se pracovat více času v Praze / České , ale i cítit velmi provinile, protože jsem nechal moje žena , takže jsem se učinit správné rozhodnutí opustit svou práci v Praze / české a všechno za sebou a vrátit se ke své rodině , jsem se dozvěděl , že peníze není ta nejdůležitější věc v životě .
  Pokud se rozhodnete pronajmout i přinese klíče od bytu přímo u vás doma . Mám v plánu zapojit společnost, která nabízí služby export / zásilky do vašeho domova .
  Samozřejmě, že náklady na dopravu hradí mnou .
  Neváhejte mě kontaktovat s všechny vaše otázky, takže mohu dát více informací o bytě a jak tento proces bude fungovat .
  Nabízím a očekávají, že 100 % serióznost !
  Poznámka : Používám překladatel program, psát a číst zprávy , takže chci , aby vás potěší , pokud víte, anglický jazyk , prosím napište mi v anglickém jazyce , protože pro mě bude jednodušší mluvit s vámi více informací o pronájmu bytu

  Těšíme se na slyším od vás brzy .

  Všechnonejlepší z Berlín !
  Rodinný Portan

  Predstavuji se jako Eliska Sivakova, Isabela Portan, Vargova Zdena a pisou z eliskasiv28@hotmail.com a vargova.zdenka89@outlook.com

  Kdyz jsem prosila vysvetleni odpovedely: Hello,

  Sorry but i miss to specify you
  My name is Sivakova Eliska and Isabela Portan is my girl friend and she help me to post the apartment on this site: http://www.bezrealitky.cz
  The apartment have all utilities ( electricity and gas ) connected in good condition.
  Vargova Zdenka is my cousin and work at the same company and in the same city with me.

  Thank you
  Sivakova Eliska

  Psaly: You will pay to company after receive the contract of rent signed by me and invoice of payment.

  Zadaly take kopii obcanky, ale neumim si uplne predstavit jak by ji zneuzili, kazdopadne jsem jim nic neposilala. Pozor na ne!

 52. Vendula says:

  Dobrý den,

  připojuji se se zkušeností. Nabízen byl byt 2+1 v Brně na ulici Kozí za cenu 7 500 (ze dne 23.5.). Ozvala se paní Siváková Eliška z Berlína a její instrukce byly přesně jak popisuje zde paní Lenka. Kontaktní email byl: sivakovaeliska@hotmail.com

  Tak si raději dejte pozor!

 53. Také jsem odepisovala na podezřele levný byt, přišel mi uplně stejný mail jako Lence. Uplně doslovně. Pár mailů jsme řešily, jak by vše probíhalo, ale začaly vyplouvat na povrch nesrovnalosti a bylo jich čím dál víc. Dokonce jsou schopní poslat zpátky kopii pasu, což teda vůbec nechápu, jak to udělali.

  Každopádně dokud nic nepodepíšete nebo nepošlete peníze, jste v klidu.

  Čím víc si budete o bytu zjišťovat, tím víc nesrovnalostí se ukáže.

  Takže prověřovat, prověřovat a prověřovat.

 54. Elivita says:

  POZOR – aktuálně píše údajný „Řek“ z emailu a že se jmenuje:
  Name: Carl Gilson
  Address: Ploutarchou Str
  City: Athens
  Zip Code: 10675
  Country: Greece

  a psal:
  Dobrý den, bydlím v Aténách, v Recku, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji
  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Jsem Recký clovek. Radeji mi odpovedet v anglictine

  • Nam napsal to same, byt se nachazel na Majdalenkach v Brne. Akorat se podepsal jako Nicholas Leonidas, Heracleous St 18, Athens, 14564, Greece

  • Ahoj, stejný e-mail. Reagovala jsem na 2+1 za 5 tisíc. S tím že jsem počítala, že tam budou nějaké poplatky. Za 8 nebo 9 tisíc bych to možná brala, ale přišlo mi to samé co vám, akorát od „angličana“ Dobrý den,

   Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
   Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
   Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
   Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
   Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
   Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

   dekuji

   PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

   Dále to pokračovalo s tím, že nám poslal postup. Na vyžádání poslal webovky přepravní společnosti. Kde jsem si sice ověřila, že ta firma to skutečně dělá, tak jak píše, ale ve chvíli kdy na mě pán začal tlačit, že má spoustu zájemců a že spěchá, tak mi to přišlo zkrátka divní.

   Takže bacha na dan.al3xand3r@gmail.com

 55. Elivita: psala jsem na byt 1+1 v Nuslích za 4500, na mail londyka(zavináč)seznam, přišla mi NAPROSTO PŘESNĚ

 56. stejná odpověď.. Takto doslova… ještě, že mi to bylo divné a začala jsem hledat info… Někdo by to měl prověřit… třeba tajná policie… to by mě zajímalo, jaké individuum takhle okrádá lidi..

 57. Krystsina says:

  Narazila jsem na falešnou nabídku, bohužel nebyla jsem pozorná a zaplatila mu peníze, existuje nějaká možnost aspoň částku vrátit? Má s tím někdo zkušenost?

 58. Kristýna says:

  připojuji se k Vám..včera jsem reagovala na inzerát bytu 1+ v Nuslích. Vše bylo až moc dokonalé..vybavení, nájemné,atd. Dnes jsem si dotyčným psala a při druhém e-mailu, kde mi popsal celý proces mi to začalo v hlavě dost vrtat. Teď tedy zjišťuji, že je to podvod, protože mi přišel původní úplně stejný mail s lámanou češtinou. E-mail: dan.al3xand3r@gmail.com . Tak jdu dál hledat předražené nájemné 1+1 =(

 59. Tak pán s mailovou adresou dan.al3xand3r@gmail.com se teď už nevydává za Řeka, ale pro změnu za Angličana, text úplně stejný:

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona. Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt. Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce. Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti. dekuji
  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 60. POZOR PODVOD!! známý Řek/Angličan má i nový falešný email ange.paparis@gmail.com, díky Vám jsem naštěstí nezaplatil. Děkuji

  text stejný:
  Dobrý den,

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 61. Stejně jak už bylo uvedeno dříve. E-mail dni3l.alex@gmail.com

  Poslal mi i kopii pasu abych mu věřila!
  Naštěstí jsem objevila tento blog a ušetřila tak 10tis.

  Text mailu:

  Dobrý den,

  Dobrý den, žiji v Londýne, Velká Británie, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 62. Nechápu, že v Česku se musí vydělávat na tom, když chce někdo bydlet!!! Člověk je sám se psem a co??? šetřit ještě pro realitku??? I tak člověk vyhazuje peníze někomu, kdo sedí na prdeli za garsonku 23metru ctverecnich…to je uroven…Nelidske podminky, když je clovek sam, jednou jsem mela byt pronajaty pres RK a vyhoda zadna, krom toho, ze me to stalo skoro 20tisic, pry vratna zaloha :D to jo, jen do doby nez reknete, ze chcete odejit, to se pak najde tolik veci…co se musi doplatit… realitaci at jdou nekam, smradlavy byty nabizi, rukou na to nehrabnou…ale za desitku mesicne proc ne… Vychcanost českyho národa nezná hranic!!!

 63. Jinak mail od anglána „dni3l.alex@gmail.com“
  Proč někdo neprověří IP apodobně a nevychytají tyto lidi, když to tu vidí už několik měsíců nechápu…má se to řešit hned :( ještě, že googlim mail adresy!!!

  • Dobrý den, případy podvodníků řeší aktivně policie. Z naší strany mají veškeré potřebné informace k dispozici. Skutečně to není tak jednoduché, jak se zdá. IP adresa se ve všech případech zcela liší.
   Děkujeme za pochopení.
   Za bezrealitky.cz, Jana.

 64. renata says:

  První komentář mě opravdu pobavil,myslím, že troška toho času, popřípadě stresu rozhodně stojí za ušetřených několik tisíc korun. Realitky jsou obyčejní zloději, navíc ne vždy se na ně dá stoprocentně spolehnout.Ačkoli o tom ušetřeném čase by se taky dalo diskutovat, pronajímala jsem si byt jak přes RK, tak přímo od majitele, takže vím, že tohoto Vás makléř nijak neušetří, vždy jsou nutné min. 2 schůzky ( prohlídka a podepsaní smlouvy). Hledat si pronájem s RK je nesmysl,průměrně inteligentní člověk pozná, pokud se jedná o podvod,samozřejmě jen hlupák někam posílá jen tak peníze apod.Nejpozději při prohlídce ( ke které by ale asi nedošlo) by se poznalo, že jde o podvodníka, tohle je přesně to pravé pro makléře, aby to tu v komentářích mohli nafukovat a vychvalovat, jak Vám s realitkou nic nehrozí.Pokud navíc majitel požaduje i kauci,tak hned na začátku zaplatíte např.15000 Kč, což už je opravdu dost a to ještě bez nájmu.Věřte mi, není lepší pocit, než si sám zařídit pronájem s pocitem, že jste nenacpali tisíce do chřtánu darmožřoutům, kteří se na tomto přiživují.Bohužel stále dost majitelů inzeruje své byty přes RK, z cizího krev neteče, provizi přeci uhradíme my.Nebývá, než hledat byt přímo od majitele a nepodporovat tyto lotry.

 65. Martin_S says:

  Zdravím do diskuze. Co se týče mých zkušeností s realitními kancelářemi, jsou jen dobré! Především RK Happy House Rentals je výborným pomocník, především co se týče bytů k prodeji – happyhouserentals.com/cz/prodej-nemovitosti/byty-na-prodej/. Mohu naprosto doporučit – ochotný a zodpovědný přístup.

 66. Veronika says:

  Tak jsem ráda že jsem nenaletěla a pro jistotu si vyhledala info na internetu, psala jsem si ohledně bytu s mužem, údajně Řekem v uplně stejném znění jako píšete vy tady. Píše z e-mailu na jméno Angelos Paparis (papy.ang3los@gmail.com). Bylo mi divné že nabízí byt 2+kk v pěkné lokalitě v Brně,plně vybavený, cena vč. záloh a internetu, parkovací místo a to vše za 5500Kč!!!
  —> email č. 1
  Dobrý den, bydlím v Aténách, v Recku, kde žiji se svou rodinou, protože jsem se narodil.
  Majitel bytu byla moje babicka, Zdedil jsem byt od ona.
  Ted, chci pronajmout byt . Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved vám vysvetlí další podrobnosti.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Jsem Recký clovek. Radeji mi odpovedet v anglictine.
  —–> email č. 2
  Dobrý den,
  Dovolte mi vysvetlit postup:
  Za prvé, musím své údaje: jméno, príjmení, adresa, mesto, poštovní smerovací císlo, zeme, telefonní císlo,
  1. Pujdu s klíci a nájemní smlouvy na prepravní spolecnosti
  2. Oni vám zašleme sledovací císlo, a s tímto císlem mužete zkontrolovat na svých internetových stránkách, že klíce a smlouva jsou v jejich vazbe.
  3. Poté spustte dodávku, musíte provést vklad s 2 nájmy mesíci, v lodní spolecnosti.
  4.Kauce je jen formalita a to nebude obligátní vám k pronájmu byt, je to bezpecnostní schránky, jen aby se ujistil, že to není vtip a já neplatí dopravní dane pro nic za nic.
  5. Po vklad je hotovo, bude lodní jednatel spolecnosti pricházejí s tlacítky a nájemní smlouvy u vás doma, do 4 dnu
  6.. Poté budete pokracovat s tímto agentem videt bytu, a pokud bude vše v porádku, budete podepsat smlouvu, dokud budete chtít zustat v byte.
  7. Pokud se neco bude špatne, a nechcete pronajmout byt, lodní jednatel spolecnosti, vám dá, své peníze zpet, a dá mi zpet klíce
  Vše je jasné?

  • Veronika says:

   Samozřejmě v tuto chvíli je inzerát již neaktivní, což je samo o sobě podezřelé žejo, neznám majitele co by inzerát hned rušil kvůli prvnímu zájemci ;)

 67. Eliška says:

  Další podvodné inzeráty, nabízející úbytko na Starém městě za hubičku.
  Od: zitkojan72@gmail.com
  1- e-mail:
  Dobrý den,

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Zitko Jan, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Kozí 917/3, 110 00 Praha 1, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval v Praha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
  Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
  Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
  Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
  Nájemné je 8800 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
  O sobě, já jsem 42 let, svobodná muz, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
  Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

  S pozdravem,
  Zitko Jan

  2. e-mail:
  Hi there,

  Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Rushington Properties Limited Escrow Account to make sure that we can trust each other.
  Using Rushington Properties Limited escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Rushington Properties Limited as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction. Please click on the link to the Rushington Properties Limited website where you can find the procedure explained : http://www.rushington-ltd.com/howitworks.html
  ………….

  Stejný systém jako v přechozích zmíněných podvodech. Tak pozor

 68. Dobrý den, úplně stejný podvod je inzerát na pronájem bytu v ulici Opletalova 917/9!!!!! Email který jsem obdržela jsem pak na internetu objevila ještě několikrát se stejnými větami, jen s jinými adresami a jmény!!!

 69. Tomáš says:

  Tak pan Paparis teď používá email arys.ang3l@gmail.com

  Poté, co jsem mu odpověděl, následoval mail s detailnějšími instrukcemi, samozřejmě, vše se jevilo velmi podezřele:
  Hello,
  The price is 6000 czk / month
  Let me explain the process :
  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number
  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company
  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody .
  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.
  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing.
  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days
  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.
  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys
  Everything is clear ?

 70. Barbora says:

  Pridavam dalsi inzerovany byt od Reka „Paparise“, text uplne stejny jako vyse..

  Pronájem byt 2+kk, 45 m², ul. Pod Lázní, Praha 4 – Nusle

 71. Barbora says:

  a pridavam jeste jeden inzerat, byt nalezeny jinde nez na bezrealitky – byt je v Hastalske ul, podle katastru je tam hlasena pani se stejnym jmenem, akorat s titulem Mgr (ale podle e-mailu neumi cesky, hm)

  1. Dobrý den,

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Buricova Martina, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt v Hastalská 790/11e , 11000 Praha-Praha 1, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
  Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
  Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
  Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
  Nájemné je 8000 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
  O sobě, já jsem 48 let, svobodná zena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
  Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

  S pozdravem,
  Buricova Martina

  ———————————————-

  2. Hi there,

  Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Proch Trans Limited Escrow Account to make sure that we can trust each other.
  Using Proch Trans Limited escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Proch Trans Limited as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction. Please click on the link to the Proch Trans Limited website where you can find the procedure explained : http://www.proch-trans.com/howitworks.html

  Here is the procedure explained :

  The Escrow Account Proch Trans Limited works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Proch Trans Limited. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
  The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee (8.000 + 8.000 = 16.000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
  The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Proch Trans Limited at your home.
  To initiate the process, I need the following information about you:
  -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
  -Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
  -Phone number;
  You don’t need to open an account with Proch Trans Limited because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
  Then Proch Trans Limited sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Proch Trans Limited and you get your money back.
  This will be in writing in the Proch Trans Limited contract I will sign.
  The Proch Trans Limited fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
  If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
  I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Proch Trans Limited rental transaction.
  Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

  Sincerely,
  Martina

 72. jan Hamran says:

  POZOOOOOR JESTE ZE SEM SE SEM PODIVAL UZ MAM OD NEHO TENTO MAIL !!!!Dobrý den ,

  Poplatky (plyn, elektřina, TV, internet …. atd) je 2.000 Kč měsíčně.
  Pobyt je neomezený, sám/a se rozhodnete o jeho délce. Pokud si budete přát, můžeme sepsat roční smlouvu, která se každý rok obnoví. K podpisu smlouvy dojde až po prohlídce bytu a nikoliv předem.
  Pokud se pro byt rozhodnete, budu potřebovat Vaše celé jméno a adresu, kam Vám zašleme klíče/smlouvu. Rovněž kontaktuji společnost Airbnb.com, která se o celou transakci postará. Společnost Vám poté zašle další pokyny a sdělí Vám, jakou částku musíte zaplatit jako zálohu agentovi, který Vám byt ukáže. Smlouva Vám bude doručena na Vaši adresu během 2-3 dnů. Pokud se rozhodnete, že si byt pronajmete, podepište smlouvu, společnost mi zašle peníze a Vy budete dále platit každý měsíc na můj účet. Pokud se Vám byt nebude líbit, dostanete peníze zpět a vrátíte mi klíče a smlouvu. K uzavření smlouvy potřebuji kopii Vašeho občanského průkazu nebo cestovního pasu a kompletní kontaktní údaje
  V připojit máte fotografie s mým bytě.
  I připojené kopie se svým dokumentem a fotografie se mnou a svého kola, prosím pošlete mi fotku s vámi.

  Pozdravy,
  Taypa

 73. Hm, vypadalo to pekne no, ale jeste ze jsem objevil tenhle clanek…

  roda.dimensi@gmail.com
  Zarízený byt 1+kk s balkonem, v Dejvicích, Praha 6

  Dobrý den,

  Za prvé, chci vám podekovat za váš zájem, o mém byte.V dalších slovech, budu vám vysvetlí, mou situaci:
  Bydlím v Aténách, Recko. Koupil jsem si tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice universitary studie.
  Bohužel, on ne zustal tam vykonávat své povolání, a ted je zpet v Recku, a pracuje zde. Z tohoto duvodu, ted chci pronajmout byt.
  Byt je kompletne zarízený s jedním parkovacím místem. V cene je zahrnuto vše: voda, elektrina, internet a parkování.
  Jediný problém je, že klíce jsou se mnou a já nemám nikoho v této oblasti, který muže ukázat vám byt
  Pokud si chcete pronajmout byt, mužu vám poslat klíce a smlouvu s lodní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dorucení klíce.
  Cekám odpoved, se muže dát, více informací o procesu.

  dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

 74. Ano, také jsem ráda, že jsem našla tuhle stránku a nenechala jsem se napálit. Pan Paparis se mi zrovna snaží pronajmout byt pod jménem Jana Macova pracující v Liverpoolu jako projektová manažerka, ale jako pěkná 2+1 v centru Brna za 6700,- se vším. :)

  Dobrý den,

  V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
  Jmenuji se Macova Jana, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Křížová 55/5, 603 00 Brno, Czech Republic.
  Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky).
  .
  .
  .

 75. Dnes 3.3.2015 další podvodné přírůstky, byt 2+1 65m2, Kavkazská, Praha 10 – 6500 Kč měs.; dále byt 2+1 82m2, Havlíčkovo náměstí, Praha Žižkov – 7500 Kč měs. První věta u těchto inzerátů zpravidla vypadá takto: „Prosím, kontaktujte mě pouze na e-mail, protože jsem pracoval celý den, a já nemám dostatek času reagovat na celý volání.“ Hlavně nikdo nikam neposílejte peníze…

 76. Jinak často jsou tam nesmyslný jména nebo divný cizí jména. e-maily jsou většinou has23@ nebo kai23@ atd.

 77. Eva Honová says:

  Dobrý den,

  v poslední době jsem zaregistrovala již 3 podezřelé inzeráty na serveru Bezrealitky.cz. Vždy stejný případ: podezřele pěkný a levný pronájem bytu v žádané lokalitě (Dejvice, Praha 1), majitel cizinec (Angličanka, Španěl, Řek), kteří byt koupili synovi nebo dceři na studiích. Nyní už tam nebydlí, ani nemají nikoho, kdo by zájemci byt ukázal. Smlouvu a klíče jen přes poštovní společnost.

  Poslední případ se týká tohoto inzerátu na pronájem pěkné garsonky za 5000,- včetně poplatků (!): Zarízený byt 1+kk s balkonem v plne zrekonstruovaném reprezentativním cinžovním dome s výtahem v Dejvicích, Praha 6. Zastávky tram a autobusu jsou témer u domu. Metro A – Dejvická je nekolik minut chuze od domu. Velmi dobrá obcanská vybavenost v míste. Výborné spojení na letište. Byt se nachází ve 3. patre a je o ploše 39 m2. V byte je vstupní chodba, hlavní místnost, balkon, koupelnu se sprchovým koutem, vanou a toaletou a komora. Hlavní místnost bytu je prakticky rozdelena na obývací cást se spací cástí a na vybavený kuchynský kout s jídelním koutem.

  Poslala jsem dotaz, zda je byt ještě volný. Pak jsem si všimla, že z nabídky zmizel. Další den mi přišla odpověď od osoby řeckého původu: Naglos Siriagis (naglos.siriagis@gmail.com).

  V prvním emailu napsal základní informace o bytě: zařízený, nájem celkem 5000,-Kč včetně poplatků. Text byl napsaný špatnou češtinou. Odpověděla jsem, že mě to zajímá. V druhém emailu popsal svou situaci: bydlí v Řecku, byt koupil pro syna na studiích, v Praze nemá osobu, která by mě mohla vzít na prohlídku. Už jsem tušila, že je to podezřelé. Ještě se zmínil o tom, že text přeložil z angličtiny na google překladači. Schválně jsem mu napsala, že to beru. Ať mi pošle instrukce. Poslal tento postup: Hello,

  Let me explain the process :

  First, I need your details : full name , address , city , zip code , country , phone number

  1. I will go with keys and the rental contract to shipping company

  2. They will send you a tracking number , and with this number you can check on their website that the keys and the contract are in their custody.

  3. After this , to start the delivery , you must do the deposit with 2 rental months ,at shipping company.

  4 . The deposit is just a formality and it won’t obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don’t pay the transport taxes for nothing. And in this way will be sure for both , because the money will remain at shipping company until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money

  5. After the deposit is done , the shipping company agent will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract , until you want to stay in the apartment.

  7. If something will be wrong , and you don’t want to rent the apartment , the shipping company agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys

  Everything is clear ?

  Na tento email jsem už neodpověděla a neodpovím.

  Podobně tomu bylo i s předchozím případem, kdy španělský pár nabízel byt v ulici Karolíny Světlé za 8000,-Kč (http://www.bezrealitky.cz/nemo.....etle-praha)!

  Teodor Valls De Mas (teodorvallsdemas@gmail.com)
  Hello do you speak english?

  We are a couple from Spain and we bought this apartment for our daughter during her studies in Prague , but now she graduated and moved back to Spain.
  She will not use the place any more so you can rent it even for a long period of time.
  The apartment is now available for rent.
  It is nice, clean, quiet, has all the facilities and the utilities a person needs, including fitted kitchen, cable TV, HiFi, central heating, bath, dishwasher, laundry service, washing machine, air condition.
  The monthly rent is 250 EUR.
  The renting period is undefined.
  Let me know if you want to rent it.

  Best regards!

  Doufám, že se Vám podaří takové podezřelé nabídky pro příště blokovat.

 78. Dobrý den,
  zrovna jsem jeden z těch, co se nechal nachytat na podvodníka, tzv. Řeka, který nejspíše spolupracuje s dalšími podvodníky Dekra Transport and Logistics
  dekra-logistics.com/ – této společnosti jsem poslal 450 EUR, jakmile jsem zjistit, že jsou to podvodníci, stále jim píši, aby mi peníze poslali zpět, že je potřebuji a ruším pronájem.
  Odepsali mi, že mi peníze zpět pošlou, ale musím poslat sms (BEZREALITKY (mezera) 415116) na číslo 9033399.

  Nevíte jak v takovéto situaci pokračovat?

  viz. článek níže:
  http://www.novinky.cz/krimi/37.....najmy.html

 79. Kdo chce neco prodavat sam na vlastni pest bez realitky Tak se ušetří hafo penez.. Na vlastní pěst platím za inzerci a právní podporu pokud ji chci.. 950 za měsíc, na 3 měsíce 2850,- případný advokát cca 10 tisíc což je 13 tisíc.. S realitkou 5% kupní ceny jde jim což je u domu s cenou 2 miliony cca 100 tisíc fuč. oproti 13 tisícům :D tady je vidět uspora 87. to uz stoji za to…

 80. Zajímavé Rendo, ale je to tak doopravdy nebou sis precetl clanek na netu a pises to tu. mas s tim doopravdy zkusenosti ?

 81. VÁŽENÍ, MŮŽETE MI VYSVĚTLIT, PROČ BY NĚKDO PODÁVAL ZASJÍMAVÉ INZERÁTY BYTŮ NA NÍZKÉ CENY a šlo by o byty vymyšlené, tedy podvodné inzeráty? Co y tím inzerent získal? Jediné možnosti jsou:
  Možnosti, pro které nikdo neodpovídá na poptávku – falešné inzeráty bytů
  – jde o zloděje, co si takto tipuje majetné lidi – což považuji za absurdní
  – web berzealitky si inzeráty vymýšlí, aby se zatrakticnil
  – NEJHORŠÍ VARIANTA – web bezrealitky blokuje komunikaci se skutečnými klienty a dohazuje je realitkám

  Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že jsem reagoval behem 14 dní na 5 různých inzerátů s tím, že jsem do 24 hodin schopen podepsat rezervaci, složit zálohu a obratem hradit z vlastních zdrojů a nedostal jsem ani jednu odpověď.???????? Že by na toto neodpověděl ani jeden z prodávajících je prakticky NEMOŽNÉ.

  Při posledních třech inzerátech jsem do prověření zapojil 8 daůlších různých lidí, kteří ze svých skutečných adres kontaktovali prodejce. NIKDO Z NICH NEOBDRŽEL REAKCI.

  Takře mám velmi vážné podezření, že tento web je podvodný a nastrčený RK. Ostatně, pár věcí už od zpřátelených makléřů vím………

  • Dobrý den, děkujeme vám za váš komentář. Do komunikace s majitelem nijak nezasahujeme, pokud nás vysloveně nevyzvete k urgenci. Majitelé si inzerci spravují sami, komunikace probíhá mimo náš systém přes emailové schránky, proto nemůžeme sledovat, zda vám odpovídají nebo ne. Můžeme však majitele oslovit a požádat jej o informaci, zda je nabídka stále aktuální a zda by mohl na vaši poptávku reagovat přednostně. Do zprávy nám také můžete zaslat email, který pro komunikaci používáte a my ověříme, jestli majitel dotaz obdržel. V žádném případě nikomu kontakty nepředáváme – jsme vázáni ochranou osobních údajů. Praxe je taková, že průměrná nabídka prodeje či pronájmu nemovitosti má za velmi krátký čas několik desítek zpráv od zájemců a majitel je jednoduše nestíhá zpracovat. Děkuji za pochopení. Jana, bezrealitky.cz

 82. Majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun Jana Kučabová zatajila pravdivé, podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Obohatila se o provizi se šestimístným číslem. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Když na toto byla kupujícími upozorněna, ještě podala trestní oznámení pro pomluvu na klienty, kterým tyto informace zamlčela. Křivě je obvinila. Bezpáteřní, amorální osoba, která se ještě za to mstí, že se věc zveřejnila, když odmítla zjednat ve věci nápravu. POZOr na tuto RK. Neštítí se ničeho, neustále šikanuje tyto lidi.
  Více na http://www.reko-beroun.estranky.cz/

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *