V roce 2006 jsem přes 4 RK nabídl k prodeji pozemek. Smlouvy byly NEEXKLUSIVNÍ. Zástupkyně PROLUXU se mnou sepsala také smlouvu NEEXKLUSIVNÍ. Pozemek jsem si prodal sám. Do všech RK sem zaslal email a SMS zprávu o prodeji a ukončení smlouvy. Teď po roce mě práv. zástupkyně Proluxu poslala výzvu k zaplacení 6% provize RK Proluxu a za uskutečnění prodeje, přesto, že Proluxu pro to nehnul prstem. Budu to řešit soudně.

Milan Jarosch, Paskov, 20.05. 2008

Převzato z www.spotrebitele.info

 1. Jsme na úplném začátku boje s proluxem a hledáme další podvedené lidi ! ! ! Kteří by se k nám připojili a nebo sdělili své zkušenosti a rady proti těmto podvodníkům.Naletěli jsme paní Pabelové Jiřině a budeme bojovat i proti její osobě. Kontaktujte nás prosím na adrese antiprolux@seznam.cz

  • Prodavám pozemek na doporučení známého, který prodal rychle protože Prolux jako jediná realitka označuje pozemky velkými cedulemi Na prodej. Zájemci díky tomuto onačení volají a pozemek si mohou ihned prohlédnout. Pokud hledáte pozemek u Prahy mojí nabídku najdete zde domy-prolux.cz

    • Naprosto totožný komentář, jako z 21.9. jen jméno údajného spokojeného klienta je jiné. + stejná reklama na webovky.
     Čímpak to asi bude? Asi tím, že si kluci a holky z proluxu píšou ty pozitvní kometáře sami. To napadne i hlupáka.

     • janička says:

      Dobrý den, já musím taky reagovat, prodávali jsme dům z dědictví, a vybrali jsme si RK Prolux. Po dvou týdnech jsme měli prvního zájemce a nakonec jsme měli po 3 měsících prodáno!! Na ceně jsme se dohodli, nebyl problém. Klidně si je příště zvolíme znovu.

    • Michaela says:

     Nestačím se divit. Po dvou měsících únavného hledání vhodného pozemku jsem konečně našla to, co jsem hledala. Pozemek jsem našla na webu prolux.cz, sjednala si prohlídku a čemu jsem se teda opravdu divila,tak že jsem dostala jak parc,číslo pozemku, tak telefon na majitele. Vše proběhlo v pořádku a tak jsem se rozhodla pozemek koupit a před 2 dny jsem složila rezervační zálohu 20 tis. Ted jsem náhodou natrefila na tyhle stránky a koukám, že někteří lidé byli nespokojeni. Já se tedy přidávám k těm SPOKOJENÝM, jelikož vše proběhlo v naprostém pořádku.
     S pozdravem Míša

     • Michaela says:

      Jen chci dodat. Celkový prodej probehl bez problemu. Prolux navrh a pripravil kupní smlouvy atd. Vse jsem projednala s pracovnici prodejniho centra, ktera mi navic i vyhovela v paru bodech smlouvy. Prostudovala jsem si ji pred podpisem. Nemuzu rict kriveho slova. Cetla jsem zde nejake negativni prispevky, ale ja byla opravdu spokojena. Mohu jen dale doporucit.

     • chicht – opravdu nenápadný :DDD každému je jasný že podvodníci z Proluxu mají mimo jiné za úkol bojkotovat tyto diskuze jenomže na to jaksi nestačíte proluxáci – každý vidí kolik lidí jste PODVEDLI!!! Proč by spokojený prodejce koukal na tyto stránky ??????????? :DDDDDDDDDDDDDDD
      práce proluxáka:
      1 – najít v inzerci prodejce pozemku
      2 – zavolat mu že mají kupce na pozemek. dohodnout
      schůzku s kupcem
      3 – místo kupce přijede ukecanej proluxák a
      s mazáním medu kolem huby vám vnutí smlouvu
      4 – veškerá „exluzivita“ spočívá v tom že Prolux
      pořídí fotky pozemku a zveřejní inzerát a
      posílá prodejci sms kolik lidí navštívilo
      stránky s inzerátem
      5 – hlídat zda prodejce pozemek už neprodal!!!
      6 – jakmile si prodejce najde kupce sám a pozemek
      si prodá – okamžitě mu poslat fakturu k
      zaplacení 6% z prodejní ceny za exluzivní
      služby!!! :DDDDDDD

     • prolux.prolux says:

      Ahoj Mišo, ty asi děláš pro PROLUX že…:¨¨¨¨)))) prosím tě už tady nepiš ty husoDDDD.

   • já jsem přes prolux nemovitost prodal díky označení, které mi jinde nenabídly. zazvonili na mě kupci, kteří si všimli plachty na prodej a po prohlídce chtěli hned koupit.

     • Každý, kdo má trochu selský rozum a umí používat internet, už ví, že dnes nějaké „kvalitní označení“ nemovitosti neprodává. Prolux je podvod první třídy, a těm, co tvrdí, že s nimi byli spokojeni, bych nevěřila ani nos mezi očima.

    • Michael says:

     Prolux je nejhorší tzv.RK na českém trhu.Jsou to podvodníci,finanční upíři,kteří vysávají důvěřivé lidi,co jim podepíší jejich lichvou a podvody na 100 honů zavánějící smlouvy o zprostředkování.
     Neudělají vůbec nic,a jen koukají do KN,zda-li si už majitel prodal nemovitost sám.A pokud ano,hned ho pumpnou o min.6% z ceny nemovitosti,když mu zašlou fakturu s výhružným dopisem.Jedna jediná rada pro všechny zní: vyhnout se jakémukoliv smluvnímu,i jinému kontaktu s RK PROLUX !!!!!

     • Libuše says:

      Jsou to podvodníci jakých není rovno,prý průzkum trhu s byty .Udají tam cenu svou (průzkumní -prý) a cenu kterou požaduje klient za nemovitost,samozřejmě se zájemce chytne nižší ceny a pak se diví,když chcete úplně jinou částku (dělá to rozdíl i 1/2 mil.) a tímto Vás blokuje v prodeji po celou dobu 12 měsíců ,na které při sepsání smlouvy neupozorní,i když žádnou exklusivitu NECHCETE.tvrdí Vám,že to není exklusivita a že si to můžete zkoušet prodat sami.Kdyby jste to udělali a prodali sami požadují 6% z prodané částky – respektive z částky,kterou jste navrhli sami.UŽ NIKDY VÍCE S PROLUXEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Dobrý den,zde uvádím telefoní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
    777119533
    Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň často obšťastněte svými názory na ni.

   • Dobrý den,zde uvádím telefonní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
    777119533
    Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň popřejte šťastný nový rok a hodně podnikatelských úspěchů,té lidské hyeně.

    • Landová Jarka says:

     Mám ten samý problém…kupce na pozemek jsem si našla sama Prolux pouze podal inzerát na prodej mého pozemku a nyní po mě s výhrůžkama požaduje 93 tisíc Kč za „nadstandartní služby“!!!
     Služby Proluxu jsem nežádala – doslova se mi vnutili jako paraziti…opakovaně jsem se jejich jednatele pana Marka Kalivody ptala zda nebudu Proluxu nic platit, pokud si najdu kupce sama, ten mě s úsměvem ujišťoval že samozřejmě nemusím.
     Paní Valentová mi do telefonu řekla, že se se mnou o tom nebude dohadovat -AROGANCE!!!
     Bylo by vhodné spojit se všichni koho Prolux takto podvodným způsobem chce připravit o peníze a podat hromadnou žalobu. Jarka Landová

     • Patrik Popp says:

      Prolux nám také tvrdil, že smlouva kterou nám předkládá je neexkluzivní a několikrát nám o tom lhali, a lhali i o návštěvách, a jiných věcech. Těch svědectví podvedených zákazníků podvededných lhaním k podpisu smlouvy je tolik, že by soud měl brát v úvahu že prolux má praxis lhát v otázce exkluzivity i o jiných věcech zcela pravidelně a i soudit podle toho.
      Kdo byste potřebovali u soudi mé svědectví tak sem napište email nebo telefon.
      P.S.
      Možná by to chtělo i sepsat petici na živnostenský úřad aby už konečně jejich řádění zastavili, a také sepsat všechny zodpovědné osoby (majitele , jednatele) a řádně před nimi varovat na internetu všechny podnikatele, protože v Čechách to často chodí tak, že podvodníci i když jejich podnik zkrachuje, vesele podvádí dál pod jinou firmou.
      Patrik Popp

     • JIŘINA MERTLÍKOVÁ says:

      Přidávám se k Vám, budete-li potřebovat svědectví, mohu Vám pomoci, i já jsem podvedená a neustále mi od nich přicházejí výhružné smsky.Jsou to ….nejvyššího formátu a já proti nim budu i soudně bojovat, musíme si pomáhat..

     • Pavel Růžička says:

      Dobrý den,
      mám úplně stejnou zkušenost jako vy všichni ostatní. Zveřejnil jsem na internetu inzerát na prodej garáže. Během několika dnů se u mě objevil obchodní zástupce Proluxu s „nezávaznou smlouvou“ o podpoře prodeje, samozřejmě s tvrzením že svou cenu dostanu a oni si ji navýší o provizi. Po 2 měsících nabízeli garáž za poloviční cenu, kupce jsem si tedy našel sám a nyní po mě vymáhají 6%provizi – 24000. Jak tady čtu, tak je nás podvedených asi víc. Jak postupovad dál? Najmout si právníka a řešit soudní cestou? Jestli někdou již toto řešíte, budu rád za radu.

     • nadarajen says:

      Prosím o radu,mám podobný problém s touto firmou.Smlouvu jsem s nimi dle jejich smluvních podmínek řádně písemně ukončila a poté svou nemovitost prodala vlastním přičiněním.V momentě kdy nemovitost byla na katastru přepsána na nového majitele,přišel dopis kde nás vyzívají aby jsme do 14 dnů zaplatili provizi ve výši 25 000 korun.Nechápu jakým právem a za co,když smlouva je ukončena a spolupráce s nimi také ,což mi bylo stvrzeno sms zprávou od paní K.Valentové.Jsem bezradná,prosím pora´dte mi někdo kdo s těmi to lumpy máte zkušenost.Děkuji

     • Martina says:

      Dobrý den,můžete mi někdo poradit,co dělat?Podepsala jsem smlouvu na prodej nemovitosti, až v po 3 měsících přišla na to,co je to za podvodníky,že paní,která spěchala a tvrdila mi,že nejde o exclusivní smlouvu atd.mi vlastně obyčejně lhala.Nemovitost ještě mám.Ale když ji prodám sama,tak co?MÁM JIM PLATIT NEBO SE SOUDIT NEBO JAK Z TOHO VEN?Prosím o radu.Moc děkuji.

   • Dobrý den,na server hyperbydlení nemá smysl něco psát,jelikož je tam 99% příspěvků pozitivních k proluxu a několikrát jsem tam psal své vzkazy a do druhého dne byly smazány.Kdo můžete,propagujte servery stopprolux,stop-top.eu a bez realitky na svých webových prezentacích nebo jakkoli jinak,já rozesílám 4x za rok do každé domácnosti v ČR letáky na své produkty a rozhodl jsem se vyčlenit polovinu stránky letáku na varování před RK Prolux.

    • Martine, asi málo běháš, pro potírání jejich metod a varování budoucích nešťastníků bys musel mít tisíc noh….

    • Roman says:

     a je vám jasné že je to poškození jména firmy a pomluva a že vás budou žalovat a že se z toho po…. protože to bude pěkná pálka co na vás vysoudí ? a jen proto že nejste schopen akceptovat to že za objednanou práci jste povinen v tomto státě platit. Možná v Bulharsku nebo Mangolsku ne ale tady jo . Takže když jste podepsal smlouvu o podpoře prodeje a souhlasil s podmínkami tak co se divíte že musíte platit ? Je to tam jasně napsané , takže držím palce ať vás nesvlíknou donaha !!

     • Respektive hledejte v google nadpis

      Vrchní soud: kritické diskusní příspevky na Internetu jsou v pořádku

      a otevrete prvni odkaz z lupa.cz

      :D

     • Pravda,ale nic nedělají,jenom čekají až to prodáte sám nebo si to roz myslíte a faktura je
      doma.Romane strašte malé děti.Máme tu snad stovku
      realitek,to co předvádí PROLUX si jiná snad nedovolí.Klienty strašte soudem snad zalezou.Mne
      ve Strakonicích a Dědu87let v Jaroslavicich taky
      vzali pěkně u huby.Pokud budou klienti takto va
      rovány,Tak se nám to tady PROLUXY jen hemžit.
      Pavel

   • Jiří P. says:

    Pozemky k prodeji označuje Prolux techniky firmy, tomu jsem nevěřil, speciální vrták, dřevěné kulatiny na míru nařezané, plechová cedule, označená Na prodej – to je perfektní a pravděpodobně i nákladné, když fungují po celé republice….., Firemně označená dodávka Prolux a dva technici, velmi milí, pracovali dokud nebyl pozemek speciální technikou označen (motorový vrták, dřevěné stojny, cedule na plechovém podloží)

   • Karolina says:

    Dobrá zpráva pro všechny, kteří bojují s realitní kanceláří Prolux – konečně přišel zlom a výhra nad Proluxem! Dne 19. 1. 2012 vyhraný soudní spor, ve kterém klient této realitky nemusí platit! Určitě se mrkněte, jak na to a držím palce všem, aby vám to dopadlo jeko mému strýci. http://www.poradnaveritele.cz/kauza-prolux/
    Karolina

   • Veselá says:

    Lituji každého, kdo se nechal napálit touto firmou.Mají před očima jen to, aby z lidí vyždímali 6% provize, ale aby pro to něco udělali, to ne.Nezvali jsme tuto firmu, chtěli jsme prodat bez realitky nemovitost.Paní se přišla podívat jako zájemkyně, v še si prohlédla, nafotila a nakonec synovi sdělila, že by s ním sepsala prozatímní smouvu a až se dohodne s manželkou, která nebyla doma, že do 14 dní mohou písemně smlouvu zrušit.Písemně sdělili hned druhý den, že smlouvu ruší, ale dopadlo to tak, že se nám firma pomalu vysmála, že v žádném případě se smlouva nedá zrušit a že jsme si prý sami jejich pracovnici pozvali na prohlídku.Jestliže někdo tuto firmu chválí,jsem pevně přesvědčena, že si chválu na sebe sem píší jedině oni.Lituji každého, kdo si s nimi i když ze začátku nevědomky -začal.

    • martina says:

     dobrý den. chtela bych se vas zeptat, jak jste dale postupovali. me obchodní zastupkyne taky „donutila“ smlouvu podepsat a dnes tu ctu sileny veci a rada bych take od smlouvy odstoupila. dekuji za odpoved Martina

     • A na těchto stránkách najdete pravdu http://www.startprolux.cz/

      nikoli výmysly a neoprávněné napadání jako to dělá paní Brabcová. Věřím, že na policii jí řádně vysvětlili, jak může dopadnout a co ji čeká v případě lhavého obviňování.

     • Veselá says:

      Nejprve jsme psali Proluxu, že jsme si real-makléřku nezvali, že nám lhala o 14denní výpovědi, ale Prolux trval na tom, že smlouva je podepsaná a platí.Tak jsme hned písemně vypověděli smlouvu, která je roční a těšíme se, až tato smlouva s nimi skončí.Nakonec paní ředitelka nám začala vyhrožovat, abychom zaplatili 6% provizi, že nechceme dodržet smlouvu.Za celou dobu přišel jeden zájemce, který čekal na real. makléře, aby s ním provedla prohlídku domu.Ani po 1 hodině nikdo z Proluxu nepřišel a zájemce řekl, že zažil již prohlídky s jinými realitkami, ale takovéto jednání ještě ne.Odešel s tím, že s Proluxem a jejich službami nechce nic mít.Od té doby nám chodí jen SMS, kolik lidí si prohlíželo internet.Jen s takovýmito SMS otravují lidi, protože každého zajímá, zájemce o jejich nemovitost a ne,kolikrát se lidi podívají na internet.

    • Paní Veselá,jsme na tom podobně:(.Taky jsme sice vypověděli včas,ale prý to neplatí.Takže co nás čeká,požadují tu provizi i když neprodají,na což sází,to už všichni víme…

     • Ahoj Jani ja podepsala v cervenci 2012 poslali me ze moji vypoved akceptuji ale chteji penize za co nemovitost vlastnime za sluzby za jake nic pro me neudelaly vypovedela jsem podle §57 vysel v platnost v cervnu myslim 16 2012 POSLALY MI DOPIS NIC PLATIT NEBUDU RADEJI SE BUDU SOUDIT

   • Sháním samostatný RD a netušil jsem po zkušenostech s jinými realitkami, že taková společnost jako Prolux může existovat!
    1)Jejich reakce na moji poptávku vybrané nemovitosti byla až po 2dnech, a to ještě s tím, že údajně majitel chce o 2 mil.více, aniž bych viděl nemovitost osobně!
    2)Než-li jsem mohl Prolux kontaktovat, narazil jsem na nemožnost nesouhlasu, že budou s mými daty nakládat ve prospěch třetí straně, takže jsem odeslal jakýsi formulář z webu, kde to neschvalujete.
    3) Kontaktovat je umění a jejich reakce jsou neadekvátní k situacím, zkrátka neprofesionální přístup a jednání.
    4) Narazil jsem na webu, že se s nimi soudí několik desítek lidí, které obelhali malými a nečitelnými písmeny ve smlouvách, nebo nesmyslně vyžadují po majitelech nemovitostí peníze za úkony na které nemají nárok.
    5) Jsem rád, že jsem se s nimi nedal do žádné transakce.
    6) Verdikt – absolutně NEDOPORUČUJI! Pokud budete přesto chtít s nimi realizovat obchod, najděte si kvalitního právníka!!!

    • A JEŠTĚ JEDEN MALÝ POZNATEK BEZ JAKÝCHKOLIV EMOCÍ A SELSKÝM ROZUMEM.
     Mrkněte se na jiné realitky a nikde nenajdete tolik negativních příspěvků a sporů jako u Proluxu.
     PROČ ASI?! Současná politika obchodování stejně dřív či později jmenovanou společnost sežere, jenom to nemusíte být vy, kdo se dostane do jejich soukolí.
     Přeji všem hodně zdaru :-)

     • No proč asi? Proto, že si paní Glaserová zaopatřila slušně fungující živnost na firmě, nikoli na jednom podnikateli(makléř – OSVČ). To by přeci tolik nevynášelo a je jí úplně jedno, že dostává svým nabádáním k podvodům, lidi do problémů.

  • O jakem boji chcete psat? Podvedl jste snad nekoho? Pak to Buh vidi…. Okradete prodejce, okradete pocestného? proc tedy okradate realitku? Smlouva je smlouva, plati pro obe strany, radeji zaplatte

   • Brabcová says:

    Z které planety jste přiletěl?Jo kupte si televizi a pak se koukněte na soukromá dramata z 7.6.2011 díl 2011/23 .

   • Veselá says:

    Je vidět, že můj syn není sám, kdo nalítl této firmě Prolux.Nejprve ani nevěděl, že k němu přišla pracovnice Proluxu. Poté co pracovnice nafotila pár nekvalitních fotogragií, protože strašně pospíchala,nechala podepsat syna předběžnou smlouvu a dohodla se s ním, že jeho manželka se rozhodne, zda souhlasí s prodejem,protože nebyla doma.Když manželka s prodejem nebude souhlasit, má syn možnost do 14 dnů smluvu písemně zrušit.Dokonce mu to potvrdil i spolupracovník paní Sochorové z Neratovic, kterému volala mobilem, aby její tvrzení odsouhlasil.Syn neměk zkušenost s podvodnými firmami, uvěřil jí a smlouvu podepsal.Přestože
    smlouvu do 3 dnů písemně vypověděli, firma se synovi vysmála, že to podepsal i za manželku/přestože ona je svéprávná/ a smlouva platí 1 rok.Protože je to již 3 měsíce od podepsání smlouvy, Prolux zatím nám jen
    2x napsal SMS, že my máme kontaktovat Prolux s každým zájemcem co se nám ozva a oni zajistí kvalitní servis.Tak to vypadá, že si musíme shánět zájemce my a Prolux si za to vybere 6% provizi.Takhle se vydělávají peníze.Proto nevěřím, že by mohl někdo být spokojen s firmou Prolux

    • Nemáte někdo nějaký kontakt na p.Sochorovou z Neratovic ? Rád bych jí poděkoval za slušně provedený podvod na čerstvém vdovci.

     • Brabcová says:

      Nestálo by za to sepsat na těchto stránkách seznam zmocněnců Proluxu a tak trošku těm lidem,kteří vědomě přivádí důvěřivce do neskutečných problémů udělat „reklamu“.V mém případě to byla paní Marta Bauerová snad ze Strakonic.

    • Andrea says:

     Milá paní Veselá, je vidět, že se počítáte mezi chronické neplatiče. Já jsem s paní Sochorovu měla také schůzku, prodávala jsem pozemek u Slaného, na schůzku přije, jako pracovnice proluxu se představila. Probraly jsme spolu veškeré jejich služby, smlouvu se mnou probrala i já si jí přečetla!!!!, což se asi o většině z Vás říci nedá, co mi nebylo jasné jsme si vysvětlily. Pozemek je po 4 měsících prodán přes jejich společnost. Nemůžu si stěžovat.

     • Brabcová says:

      Pro Bety,bohužel to je jen trpká roční zkušenost a nikoliv výmysly a neoprávněné napadání jako to Bety nezvala i já věřím, že na policii jí řádně vysvětlí, jak může dopadnout a co ji čeká v případě lhavého obviňování.Za vše mluví 95 % příspěvků na těchto stránkách.Moje babička říkala,trefená husa se ozve Bety.

     • Brabcová says:

      Andreo,ano,jen ty máš pravdu a všichni ostatní zde si cca 5 let vymýšlí a lžou.

  • nevěřte proluxu, jsou to darebáci a podvodníci, nespolupracujte a žente je od dveří, podvedeným kontaktujte stopprolux stránky.

   • Opravdu skvely prispevek hovori i o prispivateli nejspise se snazi pouze skodit prolulux-pozemky.cz hodnotim velmi dobre pozadal jsem callcentrum o parcelni cisla a obratem jsem je dostal a mohl se na ne obratem podivat a to je to co jako zajemce potrebuji. V jinych RK nez mi nekdo zavola a uz vubec mi nikdo nesdeli cisla pozemku jen se chteji schazet aby nahodou neprisli o svoji provizi jen vse zdrzuji. Prolux naopak reaguje velice rychle a netaji adresy nemovitosti naprosto super.

    • prolux tak akorát umí zjistit kdy se byt prodal a inkasovat prachy za nic, jo a vlastně psát tady tyto pochvalné příspěvky, ale byty vám nikdy neprodá, jsou to podvodníci prvního kalibru, vživotě ne prolux!!!!!!!!!!!!!!!

     • Plně souhlasím. Kdo tady chválí Prolux, je jedině jejich zaměstnanec. 100% klientů Proluxu nemá prodanou nemovitost, ale má fůru potíží s Proluxem. Naštěstí se už daří soudy vyhrávat. Prolux neprodává nemovitosti, jen vás bude rok otravovat zprávami SMS.

    • Luky, nejste spolupracovník proluxu? Myslím že několik tisíc žalob na tuto RK mluví za vše. Mě také Prolux dokonale podvedl „nezávaznou smlouvou“ a rozhodně bych neodmítla platit odměnu za poskytnuté služby RK. Ovšem Prolux to je podvod.

   • Nerozumím, proč zde poškozujete RK.Já již prodal přes ně nemovitost a rychle-přemýšlím o koupi a asi to koupim opět přes ně.Věděl jsem co chci prodat, znal cenu, za kolik je to schopen někdo koupit a nenadsazoval cenu-takže prodáno bylo opravdu rychle.

   • a jak to máte v zaměstnání ? pokud teda pracujete a nejste bezdák ? taky jste podepsal pracovní smlouvu kde se zavazujete dodržet podmínky a dostanete výplatu a podvádíte zaměstnavatele ? okrádáte ho o majetek ? chodíte v pracovní době pracovat ještě jinam a on vám to platí ? asi ne tak nevidím důvod proč seriozní RK jako Prolux s tak dokonale propracovaným systemem odhánět ode dveří když s jinýma RK se prodává či neprodává měsíce a tady je to “ co by dup “ v poměru k jiným RK ? poplivat umíte ale i poctivě pracovat ? zamyslete se nad tím hezký den

   • Prolux je banda podvodníků, ale bohužel spousta lidí je nezná a když jejich telefonistka láká milým hláskem ke schůzce a tvrdí, že už má zájemce o koupi nemovitosti – málokdo ji odmítne. A pak nastane pravé peklo, trvající léta a ničící zdraví člověka, který proluxákům naletěl.

    • To souhlasí, také já byl telefonistkou osloven že již kupec existuje ,abych se dostavil na místo prodeje, kde se mnou byla podepsána smlouva – exkluzivní – s tím, že je kupec již vpodstatě připraven. Dva měsíce se nic nedělo a pak mi zavolala příjemná telefonistka z Proluxu, že mají pro mě klienty na koupi pozemku. Nechal jsem si vše vysvětlit a domluvil si schůzku na místě prodeje, kde měla být podepsána smlouva – exkklusivní. Poté jsem ji upozornil na skutečnost, že již smlouvu s Prolux mám, a oni o tom ani nevědí. A teď perličku !!! Tento telefonát se opět opakoval po měsíci. Prostě blokují nemovitosti a čekají jak to dopadne.

     • Petra Fulková says:

      Milým hlasem se ozvali na náš soukromý inzerát a tvrdili že mají kupce. Po schůzce chtěli podepsat souhlas s osobními údaji pro ověření na katastru. Jak moc jsme se divili, že šlo o exkluzivní smlouvu, nevypověditelnou , to vám říkat ani nemusím. A jistý kupec … se vytratil. Makléř nekomunikuje. Přes právníka jsme napsali výpověď a prohlášení o neplatnosti smlouvy, na Policii ČR pak podali trestní oznámení pro spáchání podvodu. Využívají slušné lidi k podepsání exkluzivních smluv. Musíte jim platit, i když nic neudělají. Kdyby prodali bylo by dobře. Ale to je ve hvězdách. Nelíbí se mi jakým způsobem lákají klienty a uvádí je v omyl.

  • Prodával jsem rozlehlou nemovitost (statek), zástupce firmy ji z viditelných míst označil dvěma plechovými cedulemi a obrovskou plachtou NA PRODEJ a to zcela zdarma a okamzite zadano na http://www.pozemky-prolux.cz mají zájem skutečně prodat – jako jediná firma reklamou a cedulemi na prodej opravdu nešetří, je vidět, že jim na zakázkách jejich klientů záleží! Zadna jina RK mi toto oznaceni neposkytla a zajemci mi zacali chodi jiz prvni tyden

   • Patrik Popp says:

    to s tou skvělou tabulí se zase ozval někdo z Proluxu kde je lhaní zjevně praxí.
    Nám lhal prolux nejen o neexkluzivní smlouvě kterou jsme požadovali a kterou nám PRÝ dali k podpisu, ale tu jejich slavnou ceduli jsem se s nimi dohodl že tam absolutně nechceme protože se objekt prodává neexkluzivně a oni měli tu drzost jí tam dát (ve smlouvě jsem to napsal že žádná tabule nebude) a to ještě až teprve někdy v tom období když byla nemovitost prodaná a já je o prodeji informoval.
    Navrhuji udělat soupis všech osob zodpovědných za takové věci (jednatele, majitele i jednotlivé zaměstnance) aby lidé kteří by s nimi v budoucnosti přišli do styku – třeba i pod hlavičkou jiné firmy nebyli podvedeni.
    Takové seznamy by ale měl zařídit stát nebo živnostenský úřad, na který by se také měla poslat petice.
    Patrik Popp

  • dobrý den, já jsem přes prolux byt prodal. Podminky jsem si přečtl jako má možnost každý. Do dvou měsíců jsem byt prodal a vše bylo vyřízeno rychle.

   • Tomáš says:

    Když jsem prodával byt, přijel zástupce od Proluxu, který byl milý a hezky oblečený. Všechno mi vysvětlil a dohodli jsme se na spolupráci… Na balkón mi dal obrovskou plachtu NA PRODEJ. Za nějakých 10 dní od nich přišel první zájemce a za necelý měsíc byl byt prodán a měl jsem to i s právním servisem. Nemůžu si stěžovat na jejich práci, co slíbili splnili.

    • dobrý den nevím ,jestli je to realitka ,ale prodej bytu jsem s nima podepsala také ,za rok nepřišla ani jedna nabídka na prohlídku bytu .jsem jen spolu vlastník bytu a druhý vlastník ze smlouvou nesouhlasil a prodal byt přes jinou realitní kancelář za 1 měsíc .když mi po roce od prodeje bytu zavolal někdo že mám té takzvané realitce poslat 80 tísic tak jsem jim písemně oznamila ,že smlouvu nepodepsal druhý vlastník bytu a je neplatná a napíšu vám doslovnou odpověď od proluxu .pokud jde o váš názor ,že smlouvu musí podepsat oba vlastníci ,tak to není nutné .nejedná se totiž o převod samotný ,ale jen o úkon ,kdy jste jako naše klientka souhlasila s tím ,abychom jako poskytovatelé vyvinuli činnost směřující k zajištění příležitosti zcizit byt .čtete správně ZCIZIT BYT .připadá vám to jako prodej a firma jako relalitní kancelař .Tak ti co tady píšou ty výborné recenze odejdětě od teto společnosti i návás příjde ředa a podvedou i vás .dávam na prolux trestní oznámení a dávám je k soudu silvie

     • To Silvie: zcizit je právnický výraz pro změnu majitele věci, neznamená to implicitně krádež věci. Zcizitel může tedy být i poctivý kupec ikdyž to zní divně. Jinak si taky myslím, že si kladné ohlasy píší zaměstnanci Proluxu. Spokojený klient většinou na stránkách nespokojenců nebrouzdá ( má svoje prachy a víc ho nezajímá ) a jistě taky nedává odkazy na www Proluxu. To je hodně provařený, ani snad při psaní průhledné „chvály“ nepřemýšlí.

    • Lowetka says:

     Také já se stala obětí a naletěla jsem. Nebýt paní Světlanky a jejích webovek, platila bych jako všichni ostatní. Pokud se nebudeme bránit, vznikne tu víc takových rádoby realitek.
     http://www.stop-top.eu/
     Jen pro zajímavost, během 1 roku mi nemovitost cenově snížili o polovinu a neprodali.
     A víte proč ? Díky nedobré reklamě, kterou mají. Lidé se už začínají bát s nimi cokoliv podepsat.

     • Marie Macháčková says:

      Nevím jak jste se bránila.Já jsem jim poslala výpověď,že odstupuji ze smlouvy.Nemám zájem už byt prodat.zatím se neozvali,ale podle smlouvy měl být prodán za 600000kč.oni ho nakonec inzerovali za 475000 Kč.S pozdravem macháčková

     • Radka P. says:

      Jj, mně paní Světlanka taky pomohla. Stavíme a peníze z prodeje bytu jsme chtěli použít na dostavbu. Takže vše musíme o rok odsunout. Jinak k tomu snižování ceny, já mám podepsanou smlouvu na 895000Kč a Prolux jej na internetu nabídl za 805000Kč. Zatím žádný zájemce….

   • Markéta says:

    ja jsem s jejich sluzbama spokojena, diky cenovemu rozpeti, mam vice prohlidek na mem byte. Maji to docela dobre zmaknute!!!

    • Dobrý den,zde uvádím telefonní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
     777119533
     Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň často obšťastněte svými názory.

     • ja zdravim R.K.PROLUX vyžaduje od mami provizi ve vysi 50tis za jejich podvod tak se chci zeptat jak to svama dopadlo?dekuji

    • Jáchym P. says:

     Pokaždé před prohlídkou mého domu volala paní z oddělení prohlídek a zjišťovala, zda-li mi vyhovuje čas návštěvy zájemce o prohlídku, celé to pak zkoordinovaly, vůbec jim to v Proluxu nezávidím, ale pracují a prodávají

    • Jo, jo. Zmáknuté to mají. Já si v loni dala inzerci na bezrealitky. A od té doby mě pořád volají i když inzerát na prodej bytu jsem dávno smazala. Otravujou a otravujou. Už 10x jsem řekla ne a poslala je do… Naštěstí jsem se na ně včas informovala a nedala jsem jim příležitost ani ke schůzce !!!
     Realitku, které jasně a jednoznačně řeknu, že si s nimi nepřeju spolupracovat a že mám svého spolehlivého makléře, nepovažuji za profesionální, ale spíš bych ji dala do stejného šuplíku k sektě ala Jehovisti a spol.

  • Zdravím Vás všechny mám na Vás otázku nesetkal jste se někdo s pokutou od Proluxu za nespolupráci?
   Jedná se mi o to že mi přišel zálohový list na 150 tis. Kč za udajnou nespolupráci s RK prolux. Přitom po mě nic RK nepožadovala.

   Jsem z toho jelen v zálohovém listě jsou pravopisné chyby a dph prý dělá 0 je to vůbec možné?

   Díky za vaše reakce.

   • Ahoj Radku,

    mam zcela ten samy problem, prisel zalohovy list za nespolupraci a byt maji porad v nabice a je neprodany. Zatim mi nedohodili ani jednoho zajemce. Takze nevim, v cem jsem mela spolupracovat.

  • S RK prolux jsem spokojen byt mi jiz na prvni schuzce oznacili a zajemci mne kontaktuji jak u mne doma, tak i z proluxu volaji s prohlidkami. Zatim na cenu vyckavam necham si mesic a po te uvidim zda prodam za soucasne nabidky. To co jsem si od RK pral zatim dostavam

   • To ve lež lako věž. Prolux nikomu žádného zájemce domů nepošle. Jen snižují cenu vaší nemovitosti a čekají, že porušíte tu šílenou smlouvu, kterou jste jim omylem podepsali v domění, že není exklusivní. jak něco porušíte, hned na vás chtějí deseti až stotisícové pokuty. Varujte své známé před Proluxem.

  • Taky jsem naletěl Proluxu.Makléř při návštěvě u mě doma nasliboval,že smlouvu mohu kdykoliv ukončit bez jakékoliv náhrady a že je nezávazná a že to je pouze podpora prodeje.Když jsem si po měsíci sehnal kupce sám,vylezlo z nich,že smlouva je na rok a je exluzivní.Prostě podvodníci první třídy.Navíc mi nyní posílají domu kupce jak na běžícím pásu,ale háček je v tom,že zájemcům je řečena cena o 60 000 kč nižší,než požaduji já a jaká je ve smlouvě.Na internetu uvádí taktéž jinou cenu a když jsem je už třikrát žádal u upravení ceny dle smlouvy,mají milion výmluv.Také jsem žádal o ukončení smlouvy,za porušení podmínek a prý to nelze,pouze že zaplatím jejich provizi.

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

  • Dobrý den, neni to tak dlouho co jsem přes prolux prodal pozemek, s přistupem jsem byl spokojený. Další den přijeli na můj pozemek technici proluxu a dali mi tam ceduli na prodej. Možná i díky tomu mam ted prodáno

  • Dobrý den,zde uvádím telefonní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
   777119533
   Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň často obšťastněte svými názory na ni.

  • Markéta says:

   Pozor na Prolux ale i jiné RK, co Vám vnucují rozhodčí doložky. Od Proluxu jsme chtěli koupit DR. byt, podepsali jsme smlouvu o smlouvě budoucí a složili 100 tisíc rezervační zálohu (10% z kupní ceny bytu). Majitelé bytu ale stále nepodepisovali, čekali jsme 6 měs. a stále urgovali RK i majitele. RK nereagovala, nebrala tel. Majitelé byt prodat nechtěli za cenu, kterou do smlouvy dala RK. Je pravda, že RK Prolux dává na byty velké cedule a poskytuje telefonní čísla majitelů (protože nevodí lidi na prohlídky a ti si musí prohlídky sami domlouvat s majiteli). Takže RK neudělala nic, jen s námi podepsala smlouvu na prodej bytu za cenu s jakou majitel nesouhlasil a vyinkasovala zálohu. Když se nic nedělo oněch 6 měs. dali jsme to právníkovi. Ten si s nimi spisoval další 4 měs. Poté RK sdělila, že nám rezervaci vrátí jen v případě, že prokážeme, že máme zbytek kupní ceny na byt (900 tis.) jinak prý porušujeme smlouvu a rezervaci nám nevrátí. !! Přitom RK věděla, že RK prodává DR. byt, na který dává stavební spořitelna peníze až po předložení smlouvy o smlouvě budoucí (kterou jsme neobdrželi). Takže neřešitelná situace. Majetelé neprodají, smlouva tudíž není z jejich strany podepsána a my ji nemůžeme dát stavební spořitelně. Ta nám tedy nemůže půjčit peníze na byt. A přitom RK po nás požaduje, abychom předložili peníze na byt, jinak nám nevrátí 100 tis. rezervace. Advokát nám nakonec po pár dalších měsících a NEkomunikaci s RK doporučil, ať někde aspoň na čas ty neníze seženeme a doložíme, že je máme, jinak nám RK Prolux ty prachy nevrátí. Měli jsme totiž ve smlouvě rozhodčí doložku, což nám znemožňovalo dát věci k soudu a řešit to přes rozhodce nemělo dle našeho advokáta smysl, protože ti jsou podjatí (najímáni RK). Tak jsme si peníze půjčili z bank. Po 3 měsících, co nám na účtu leželo 900 tis. nám Prolux těch 100 tis. poslal. Sláva, ale my byli chudší o splátky úroků z 900 tis. a o mnoho tisíců, co nás stál právník. A pak jsme měli špatnou zkušenost s MM reality. Prozměnu zde jsme prodávali byt po babičce s více realitkami. Jedna RK nám dovedla kupce, řešili jsme smlouvy a do toho MM reality chtěli vnutit kupce jejich. Nezajímalo je, že jsou druzí a tvrdili, že ho našli dřív a že my nespolupracovali. Tak nám stále posílali výzvy k součinnosti, upozornění na nespolupráci a oháněli se taktéž rozhodčí doložkou ve smlouvě. Naštěstí z jejich strany ale zůstalo jen u vyhrožování.

  • Karolina says:

   Dobrá zpráva pro všechny, kteří bojují s realitní kanceláří Prolux – konečně přišel zlom a výhra nad Proluxem! Dne 19. 1. 2012 vyhraný soudní spor, ve kterém klient této realitky nemusí platit! Určitě se mrkněte, jak na to a držím palce všem, aby vám to dopadlo jeko mému strýci. http://www.poradnaveritele.cz/kauza-prolux/
   Karolina

   • Radka P. says:

    Termín projednávání u soudu hromadné žaloby proti Proluxu je stanoven na 17.5.2012. Je to sice ještě běh na dlouhou trať, ale věřme ve spravedlnost a v to, že už nás Prolux dlouho okrádat nebude.

  • chtela bych všechny upozornit na R.K PROLUX je to jeden velky podvod!!!!!!!Byla jsem taky podvedena a chtela bych poradit jak postupovat jak jste to řešili vy ostatní co byli podvedeni dekuji

  • Zuzana Vrobelová says:

   bohužel i já jsem hloupě naletěla jsem také úplně na samém začátku smlouvu jsem podepsala 12.3.2012…je m i z toho úplně špatně jsem psychicky na dně nevím jestli to ten rok vydržím z nervama….budu toho litovat do konce života…a proklínám pnana Aleše Učíka….

  • Marie Macháčková says:

   Dobrý večer,nevím jak jste dopadli,ale budu se s nimi taky asi soudit.Neudělali pro mě nic a chtějí 50000kč.S pozdravem Macháčková

  • Václav says:

   Chtěl jsem se přihlásit jako zájemce o koupi na Proluxu a jediná možnost je volat na modré linky (tlf.s vyšší sazbou) Na e-maily nereagují. Mám dojem, že vydělávají jen tím, že nabízí někde za atraktivní ceny, které nemají od majitele nemovitosti odsouhlasené a vydělávají pak na modrých linkách.

  • Bohužel jsme také naletěli,manžel měl jen nevinnou schůzku a když se vrátil domů,tak jsem zjistila o co se jedná,ale bohužel podepsal.Ani nevím jméno dané makléřky,ihned jsme volali do callcentra,ale nikdo nám žádné info nedal,jak jsem najela na internet co je to zač,úplně se nám udělalo zle.Smlouvu si vzala pro jisté doplnění čísla parcel a samozřejmě nám ji nechtěli zaslat.Paní Valentová řekla,že ji neposílají,ale skoro každý den jsem tam volala a tak nakonec ji zaslali.Ale hned třetí den jsem poslala výpověd s dodejkou pro jistotu čtyřikrát,třikrát ji převzali.Akorát že na webu to mají a smsky píšou a p.V.mo sdělila , že žádnou výpověd na stole nemá.Budu se tedy dožadovat písemné výpovědi.Při pomyšlení že i v případě,že to neprodají,jako že dle praktik určitě ne,tak platit 6% z té naší sumy,to je na zbláznění.Jen mě těší ta pokuta,co jim udělila čoika,jen tak dál na Vás P.

  • Jsem také podvedený says:

   Bohužel jsou to jen podvodníci a já jsem jim naletěl také, dnes mi sdělili, že když mi ani po 8 měsících neprodali pozemek a já budu chtít odstoupit musím zaplatit 65 000,- Kč. To mají smůlu, já se k vám připojuji a také to budu řešit právní cestou. Z.U.

  • petr odplata says:

   Lidi zničte prolux, volejte jim z budky, že chcete prodat a na schůzku nechoďte, ať se újezdí k smrti. Volejte policii a podádejte trestní oznámení. Prolux je podvodná realitka !!!!!

 2. Se společností Prolux jsme měli problémy a ty trvají doteď neboť sepsali špatně kupní smlouvu a důsledky si řešíme sami, neboť se k vlastní chybě obrátili zády.Všem doporučuji se jim vyhnout!!!!

    • Bořivoji musím tě zklamat při prodeji mého pozemku Prolux pracuje nejlépe ze všech RK které neumí nic jiného než si to jen nafotit Prolux mi to označil a zajemci se okamžitě informují. Prodávám na doporučení známeho a musím potvrdit, že s proluxem zájemci volají to je pro mne podstatné a asi pro každého prodávajícího. Muj pozemek najdete zde domy-prolux.cz

     • Pane Pavle, myslíte si, že ten kdo hledá pozemek ke koupi, jezdí po republice a hledá cedule s nápisem na prodej, nebo spíše sedne k internetu případně časopisu (nemá-li internet) a hledá podle Vás ty zbytečné fotografie? Nezlobte se na mne, ale kvalitní fotodokumentace na všemožných internetových servrech nemůžete shazovat. Kdo si asi všimne té vaší cedule, pokud nestojí někde u hlavní silnice. Nikdo.
      Také se mi velice líbí, jak poukazujete na svůj pozemek na neučité adrese proluxu (domy-prolux.cz) jako hromada dalších zde pozitivních odkazů. Dokazuje to, že si je píšete sami, a že se nejdená o skutečné spokojené klinty, protože takoví prostě neexistují.

    • Borivoji, nepracujete nahodou pro MM reality a neztrhavate ostatnim reklamni plachty? Pripada mi to od vas prilis levne, odpovidajici tomu, co vcera zverejnila TV NOVA o MM reality, jak „nekale bojuji“ s ostatnimi RK….. Viktor

     • Dobrý den,zde uvádím tel. kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
      777119533
      Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň často obšťastněte svými názory na ni.

    • vypadá to že jste z konkurenčí RK nebo patříte mezi iniciátory kampaně proti PROLUXU,je fakt že spousta „chytrých lidiček“ na této kampani založila velmi výnosnou živnost,a lidí kteří na toto skočí a poté brečí jak byli ošizeni a podvedeni už mají na svědomí dost,a přitom opak je pravdou nepodvádí Prolux ale ti co na něm parazitují,co udělá pro své klienty RK MM-strhne bilbordy konkurenci,co udělají všechny velké rk řetězce?naberou desítky a stovky makléřů které zkásnou v desetitisících za licenci a tím to pro ně končí,PROLUX prodává a hodně prodává ne 1-3 nemovitosti za měsíc a to je to co těmto řetězcům vadí a proto různé anti a stop,zameťte si před vlastním prahem,ono zlo které způsobíte se nakonec vrátí k tomu kdo jej vypustil

    • taky si na prolux nemohu stezovat, jejich sluzby jsou vazne kvalitni… nez jsem koupil prave pres prolux prosel jsem mnoho jiných rk… u proluxu si cenim, ze mi dali i tel. cislo na prodavajiciho, s kterym jsme se domluvili a placli jsme si… u jiných rk mi nikde jinde cislo nedali. Prolux pak pripravil smlouvy a prodej se uskutecnil… jsem spokojen.!!!

  • ing.Krátká says:

   čtu si vaše komentáře a vyplývá mi z nich pouze jedno,kdo brečí o podvodu sám podvedl a myslí si že na to nepříjdou,když si necháte opravit auto a nezaplatíte,budou vás honit po soudech-jak logické u RK je to stejné,mám skušenost s MMkama,kdy jsem chtěla koupit pozemek vše napsáno v superlativech IS na hranici pzemku atd.a skutečnost voda žádná,elektrika 150m a přec 3 cizí pozemky,kanalizace totéž,přístupová cesta žádná jen snad vrtulníkem-musela bych od každého majitele odkoupit část-tomu říkám podvod,u Proluxu jsem si vybrala,prohlídla,dostala pravdivé informace a taky koupila,kup.smlouva a všechny další náležitosti byly v pořádku včetně vkladu na katastr

   • Markéta says:

    Já nemám dobré zkušenosti ani s Proluxem, ani s MM reality. Od Proluxu jsme chtěli koupit DR. byt, podepsali jsme smlouvu o smlouvě budoucí a složili 100 tisíc rezervační zálohu (10% z kupní ceny bytu). Majitelé bytu ale stále nepodepisovali, čekali jsme 6 měs. a stále urgovali RK i majitele. RK nereagovala, nebrala tel. Majitelé byt prodat nechtěli za cenu, kterou do smlouvy dala RK. Je pravda, že RK Prolux dává na byty velké cedule a poskytuje telefonní čísla majitelů (protože nevodí lidi na prohlídky a ti si musí prohlídky sami domlouvat s majiteli). Takže RK neudělala nic, jen s námi podepsala smlouvu na prodej bytu za cenu s jakou majitel nesouhlasil a vyinkasovala zálohu. Když se nic nedělo oněch 6 měs. dali jsme to právníkovi. Ten si s nimi spisoval další 4 měs. Poté RK sdělila, že nám rezervaci vrátí jen v případě, že prokážeme, že máme zbytek kupní ceny na byt (900 tis.) jinak prý porušujeme smlouvu a rezervaci nám nevrátí. !! Přitom RK věděla, že RK prodává DR. byt, na který dává stavební spořitelna peníze až po předložení smlouvy o smlouvě budoucí (kterou jsme neobdrželi). Takže neřešitelná situace. Majetelé neprodají, smlouva tudíž není z jejich strany podepsána a my ji nemůžeme dát stavební spořitelně. Ta nám tedy nemůže půjčit peníze na byt. A přitom RK po nás požaduje, abychom předložili peníze na byt, jinak nám nevrátí 100 tis. rezervace. Advokát nám nakonec po pár dalších měsících a NEkomunikaci s RK doporučil, ať někde aspoň na čas ty neníze seženeme a doložíme, že je máme, jinak nám RK Prolux ty prachy nevrátí. Měli jsme totiž ve smlouvě rozhodčí doložku, což nám znemožňovalo dát věci k soudu a řešit to přes rozhodce nemělo dle našeho advokáta smysl, protože ti jsou podjatí (najímáni RK). Tak jsme si peníze půjčili z bank. Po 3 měsících, co nám na účtu leželo 900 tis. nám Prolux těch 100 tis. poslal. Sláva, ale my byli chudší o splátky úroků z 900 tis. a o mnoho tisíců, co nás stál právník. No a s MM reality to bylo podobně. Prozměnu zde jsme prodávali byt po babičce s více realitkami. Jedna RK nám dovedla kupce, řešili jsme smlouvy a do toho MM reality chtěli vnutit kupce jejich. Nezajímalo je, že jsou druzí a tvrdili, že ho našli dřív a že my nespolupracovali. Tak nám stále posílali výzvy k součinnosti, upozornění na nespolupráci a oháněli se taktéž rozhodčí doložkou ve smlouvě. Naštěstí z jejich strany ale zůstalo jen u vyhrožování.

 3. Ladislav Kral says:

  Prolux mě sprostě obalamutil a nakonec i okradl. Samozřejmě vše s právní záštitou. No jen se divím, že prostě v tomhle státě asi není možné s nimi zkoncovat. Jak je možné, že fungují dále? Dělají si srandu i z Městského soudu v Praze. Tak tedy buď se jedná o nějakou duševní poruchu zastupitelů Proluxu nebo prostě lžou a lžou. Jak můžou tvrdit, že jsou v právu? Sám jsem zažil co to je s nimi něco podepsat. Kromě šedin, které mi z toho narostli jsem přišel i o peníze a ještě nemohu nemovitost rok prodat. Defakto žádné jednání s nimi neexistuje až tehdy když jsem jim napsal, že jim zaplatim sankci(bez jakehokoli porušení) jen at tu smlouvu zruší. Poslali mi tedy souhlas, že pokud jim zaplatim, smlouva bude zrušena. No ale samozřejmě využili i téhle situace a dali si tam dodatek, že pokud nemovitost prodám do roka, zaplatím jim i provizi. To je obyčejné vydírání! Nakonec jsem zaplatil a podepsal, protože na můj protest nereagovali. O týden později mi volal jejich právník, že ta dohoda o zrušení zase je neplatná, že mají zájemce. Naštěstí jsem tu dohodu požadoval podepsanou a orazítkovanou před zaplacením takže už na mě nemohl. Je to opravdu něco neuvěřitelného. Připadal jsem si jak v pekle a to jen díky jednomu podpisu. Uznávám, že člověk má být opatrný, ale kde jsou ty hranice kdy člověk platí za svůj omyl? Myslím, že v ČR prostě nejsou…

  • Marcela says:

   Asi Vas zklamu, ale já jsem prodala přes Prolux dům vcelku rychle, do 3 měsíců jsem měla vše převedeno a peníze na účtu, takže si nestěžuji. domy-prolux.cz

   • Brabcová says:

    Nejste náhodou zaměstnanec PROLUXU? Ale když si sečtu ty pozitivní reakce a pak ty negativní tak si řeknu,že vyjímka potvrzuje pravidlo.

    • naprosto souhlasím zatím jediní zajemci chodí od proluxu díky označení mého mého pozemku, které je perfektně videt. Jiné RK si to jen fotili a to bylo vse nikoho mi zatím nedovedli z Proluxu volají se zájemci to je pro mne podstatné

    • Ne a ne,nikdy nepochopím,drzost lidí od Proluxu,kteří si naprosto samozřejmě dávají pochvalné příspěvky a tím se lidem vysmívají přímo do očí.Jsou jako z gumy jsou natahovací a hned zas smrsklí no,jako ta guma a velmi odolní a myslí si že i nezdolatelní.Jen pozor,žádný strom,neroste až do nebe a vy podvodníci taky ne,pán Bůh peče oplatky a že se jednoho krásného dne dočkáte,tak na to,vemte jed.A vy ubožáci,kteří pro ně pracujete,vám se divím,musíte mít sakra hroší kůži.Tak dotoho a chvalte se dál,ale,samochvála,smrdí.Smrdí zrovna tak,jako vy sami.Jste jeden lepší,než druhý.Není mezi vámi vyjímka ani pedofil,Valenta,který si dovolil na dítě v Krnově.Opravdu jste čistí jako lilie vy špíny.Před vámi si uplivnout?I té sliny je pro vás škoda.Tak jen pište dál jste směšní a ubozí.Poklepte si na ramínko jak jste dobří vy chudáci.

   • Brabcová says:

    Paní Marcela ovšem netuší, že administrace blogu ukazuje i IP adresy, ze kterých byly příspěvky zadány. V tomto případě jde o tento údaj: IP: 188.92.8.222 , prolux.speednet­.cz.

   • Brabcová says:

    Ovšem to paní Marcela netušila. Administrace blogu ukazuje i IP adresy, ze kterých byly příspěvky zadány. V tomto případě jde o tento údaj: IP: 188.92.8.222 , prolux.speednet­.cz.

   • Brabcová says:

    Co z toho plyne? Zaměstnanci realitní kanceláře Prolux podle všeho systematicky (protože najít rok a půl starý text na marginálním blogu nepůjde úplně na první kliknutí) procházejí webové stránky a píšou na ně falešné diskusní příspěvky. Realitní kancelář Prolux, do jejíž obvyklé praxe patří žaloby na webové provozovatele za to, že nemažou příspěvky, které jsou vůči ní kritické, sama zneužívá diskusní prostor na webu anonymními podvodnými příspěvky vlastní tvorby, jejichž účelem je mást uživatele, budovat pozitivní obraz realitní kanceláře a přivádět je na její stránky. Je to jen další kamínek do celkového obrázku o tomto prapodivném subjektu, o jehož dobré pověsti, za kterou před soudy tak bojuje, už dávno nemůže být nejmenších pochyb.

   • můžet mi prosím napsat reference na konkrétního makléře, který Vám Vaši nemovitost prodal? A o jakou nemovitost a lokalitu se jednalo ?
    děkuji

  • Brabcová says:

   Drahý pane,když Vám někdo nabídne podporu prodeje s tím,že vlastně o nic nejde a vy si řeknete mám sice dvě neexkluzivní smlouvy tak ať se prodej hne.Do třetice všeho dobrého a zlého! Vy byste zaplatil jedné realitce která s Vámi jednala na rovinu a bez podvodů 60000,- Kč a už vidím jak by jste se hrnul zaplatit druhé totéž, když ta druhá pro prodej ani nehnula prstem a jenom využila Vaší neznalosti? Už Vás vidím jak se hrnete posílat peníze PROLUXU.Já Vám ten platební výměr Proluxu pošlu a když se Vám zdá jednání Proluxu tak poctivé dovolím Vám mu ty peníze za mě poslat.

  • vladimír engl says:

   Já jsem taky podobnej naivní blbec,co se nechává okrást. Přitom je terapie tak jednoduchá. .357 MAGNUM.

  • Zuzana Vrobelová says:

   pane ani mě nemluvte já jsem z toho tak neštastná,že ani nevíte…jsem úplně před vyčerpáním duševním a to mám teprve týden tu smlouvu….

 4. Lukáš Vokoun says:

  Nás chce Prolux okrást o nemalé peníze. Teď už víme, že bychom s nima už nikdy nespolupracovali…Prostě jsou to lháři….bohužel!

  • když si čtu tyto příspěvky jednoznačně je vidět že křičí jen ti co vědomě a úmyslně porušili smlouvu s Proluxem , prodali si nemovitost mimo ně a nebyli tak slušní aby jim to oznámili a dohodli se na dalším postupu , takže první popud a podvod si udělali sami tak proč se ve finále diví že Prolux si chce nechat zaplatit výdaje spojené se vším co do zakázky investoval? to je snad samozřejmost že za odvedenou práci se musí zaplatit a ve smlouvě je jasně napsané bez spoluúčasti s nikým neuzavřít žádnou smlouvu a neprodat !!! Kdo umí číst a má rozum je dnes spokojeným klientem a má prodáno, kdo spekuluje a chce podvodem ušetřit má problémy a oprávněné takže je mi líto nadělali jste si do hnízda sami sobě teď nebrečte , já prodával pozemek sice to trvalo déle 5 měsíců ale byl v celkem málo zajímavé lokalitě a tudíž to trvalo ale prodalo se a spolupráce byla pro mne výborná já jsem spokojen

   • paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

   • Ty nasazenej konfidente od proluxu,prodali sami,protože nevěděli,že mají s těma parchantama exkluzivitu,tak proč by jim to měli hlásit.Vy,co sem píšete pozitiva na prolux,vás bych chtěl někdy vidět osobně,jste jen virtuální psáči z proluxu,kteří střídají jména.Spokojený zákazník proluxu totiž neexistuje !!!

   • můžet mi prosím napsat reference na makléře, který Vám Vaši nemovitost prodal? A o jakou nemovitost a lokalitu se jednalo ?
    děkuji

  • Markéta says:

   Od Proluxu jsme chtěli koupit DR. byt, podepsali jsme smlouvu o smlouvě budoucí a složili 100 tisíc rezervační zálohu (10% z kupní ceny bytu). Majitelé bytu ale stále nepodepisovali, čekali jsme 6 měs. a stále urgovali RK i majitele. RK nereagovala, nebrala tel. Majitelé byt prodat nechtěli za cenu, kterou do smlouvy dala RK. Je pravda, že RK Prolux dává na byty velké cedule a poskytuje telefonní čísla majitelů (protože nevodí lidi na prohlídky a ti si musí prohlídky sami domlouvat s majiteli). Takže RK neudělala nic, jen s námi podepsala smlouvu na prodej bytu za cenu s jakou majitel nesouhlasil a vyinkasovala zálohu. Když se nic nedělo oněch 6 měs. dali jsme to právníkovi. Ten si s nimi spisoval další 4 měs. Poté RK sdělila, že nám rezervaci vrátí jen v případě, že prokážeme, že máme zbytek kupní ceny na byt (900 tis.) jinak prý porušujeme smlouvu a rezervaci nám nevrátí. !! Přitom RK věděla, že RK prodává DR. byt, na který dává stavební spořitelna peníze až po předložení smlouvy o smlouvě budoucí (kterou jsme neobdrželi). Takže neřešitelná situace. Majetelé neprodají, smlouva tudíž není z jejich strany podepsána a my ji nemůžeme dát stavební spořitelně. Ta nám tedy nemůže půjčit peníze na byt. A přitom RK po nás požaduje, abychom předložili peníze na byt, jinak nám nevrátí 100 tis. rezervace. Advokát nám nakonec po pár dalších měsících a NEkomunikaci s RK doporučil, ať někde aspoň na čas ty neníze seženeme a doložíme, že je máme, jinak nám RK Prolux ty prachy nevrátí. Měli jsme totiž ve smlouvě rozhodčí doložku, což nám znemožňovalo dát věci k soudu a řešit to přes rozhodce nemělo dle našeho advokáta smysl, protože ti jsou podjatí (najímáni RK). Tak jsme si peníze půjčili z bank. Po 3 měsících, co nám na účtu leželo 900 tis. nám Prolux těch 100 tis. poslal. Sláva, ale my byli chudší o splátky úroků z 900 tis. a o mnoho tisíců, co nás stál právník.

 5. hana majerová says:

  já s proluxem spolupracovala a žádný problé m jsem s nimi neměla, vše dopadlo tak jak jsme se domluvili. Sepsala se smlouva a do měsíce byl byt prodán , takže já měla své peníze a oni svou provizi. No za reklamu se přeci musí platit. Takže já s něma žáden problém neměla

  • Dobrý den,zde uvádím telefonní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
   777119533
   Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tu hyenu s lidskou tváří.

 6. Manželka chce prodat byt po babičce a dala si inzerát. Ozval se Prolux a ona si dohodla schůzku. Pak jsme začali googlit, protože i mě to nedalo, že jsem o nich někde slyšel….a pak mě to došlo…Občanské judo a podvedení lidé.V několika iternetových diskuzích jsme se utvrdili, že jsou to oni…Schuzku jsme promptně zrušili..bez udání důvodu….uf…

 7. Sepsala jsem s PROLUXEM NEEXKLUZIVNÍ (NEVÝHRADNÍ) smlouvu, tak jako s ostatníma realitkama. Za celou dobu neuskutečnil PROLUX jedinou prohlídku bytu, byt mám prodán přs jinou RK. Dnes se mi z PROLUXU ozvali, tvrdí, že smlouva je exkluzivní a že jsem porušila pravidla, prá jiné než exkluzivní smlouvy nedělají. Všechny varuji před PROLUXEM a hledám další stejně podvedené lidi ke spojení se proti PRLUXU.

  • stačí jediná věta nebo radši dvě : NIKDO vás k podpisu nenutil a když jste si smlouvu pořádně přečetla a nechala si zodpovědět otázky o bodech které vám třeba nebyly úplně jasné , referent je tam od toho tak ve finále jste to dobrovolně podepsala a dokonce i větu četla jsem a souhlasím s podmínkami. To že jste si potom našla nějaké pomlouvačné stránky od zhrzené konkurence která se potácí na okraji realitního trhu je už jen vaše věc ale vymýšlet si důvody jak vás jako také někdo od nich podvedl je ubohost a podle toho jste také dopadla . takže se zamyslete jestli jste jedna z těch plivaček a nebo uznáte svou chybu a poučila jste se že pokud něčemu nerozumím nepodepíšu, radši se 2x poradím

   • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů.Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

 8. Děkuji Vám všem za komentáře k RK Prolux. Za pár dní jsme s nimi měli mít schůzku na prohlídku naší nemovitosti. Ihned vše ruším a přeji Vám všem úspěšné vyřešení problémů.

 9. andrea says:

  Tak jsme se také zařadili mezi podvedené touto společností. Už teď si rvu vlasy, že jsem si společnost neprogooglovala ještě před schůzkou s nimi. Každopádně jsme, po několika bezproblémových zkušenostech s realitními kancelářemi, zjevně přestali být opatrní.
  Jak to bylo u nás: při prvním telefonátu se společností Prolux, jsem je informovala, že nemám nijaký zájem na exkluzivitě, nemovitost si chci i nadále prodávat sama. Jejich asistentka mě ujistila, že se tak pochopitelně stane.
  Schůzku s makléřem sjednala asistentka v době, kdy jsme byli v zaměstnání a v bytě byla přítomna pouze matka (a ‚bohužel‘ také vlastník nemovitosti). Té podstrčila Harpie v podobě realitní makléřky papír se slovy, že je to souhlas se zveřejněním inzerátu na nemovitost. Tuto skutečnost mi matka telefonovala s dotazem, zda může tento souhlas podepsat. Souhlasy se zveřejněním nemovitosti a nabízením klientům, jsem podepsala u několika dalších RK, proto jsem jí řekla, že v tomto nevidím problém.
  Jasně, že si smlouvu ve formátu A4, s písmem velikosti blechy nepřečetla – ztěží zvládna s dvanácti dioptriemi přečíst název smlouvy, natož její obsah. Nemluvě o tom, že důvěřovala „sympatické paní“, proč by ji měla lhát, že?
  Po návratu domů a přečtení smlouvy mě polilo horko, exkluzivita jako prase!
  Prozatím řešíme s právníkem další kroky a zbytek se uvidí…

  • Čtu tady ty diskuse, a divím se.Já měl dům v Proluxu a po 2 marných prohlídkách se na 3 našel kupující a já jsem prodal.Takže nechápu tady ty reakce. Posílám odkaz, kde jsem měl dům v nabídkách. http://www.domy-prolux.cz

   • my jsme také přes RK Prolux prodali rychle, dohodli jsme se na spolupráci, začli chodit zájemci a za 4 měsíce bylo prodáno!

 10. Nás také podvedli, mylně naší maminku informovali (teď jen prokázat záměr) a podstrčili jí k podpisu exkluzivní smlouvu. Obrátili jsme se už na právníka a sos centrum pro spotřebitele v Rytířské ulici v Praze. Jejich smlouva je prý absolutně právně nenapadnutelná. Je to vymyšleno do nejmenších detailů. Když by RK Prolux fungovala tak, jak hlásá (jistota, rychlost…), tak by to bylo bez problémů, ale my o nich vůbec neslyšíme. Pouze zasílají sms zprávy o tom, kolik lidí už vidělo inzerát na jejich stránkách. Na dopisy neodpovídají, prostě mrtvý brouk. NEDOPORUČUJI VŮBEC.

 11. 5 x za sebou jsem dostal SMS z Proluxu, že jim mám zadat k prodeji můj byt. Žádný neprodávám, obtěžují jako podomní obchodníci, takhle se seriózní firma (kterou tímto nejsou) nechová. Mohli by vykupovat králičí kožky nebo brousit nože a nůžky.

 12. Zdravím

  Jak to čtu,tak jsem měl neuvěřitelnou kliku.Dům,který jsem koupil od majitele,byl 2 roky ve spárech Proluxu.A taky s tim měli problémy.No a muj domek Prolux prodával exkluzivně ještě 6 měsíců po té co jsem jej koupil.20x jsem telefonoval,než se vše urovnalo.Ale vedle výše uvedených problémů,jsem vlastně byl na tom dost dobře.

  Hodně štěstí všem zákazníkům Proluxu a varování všem ostatním.

 13. Alice Holušová says:

  Prolux je to nejhorší zlo.Ráda se k vám připojím.My jsme taky,bohužel,podepsali na základě lživých informací makléřky,že se dá smlouvá kdykoliv vypovědět a podobně.Psala jsem na jejich dotazy,kde jsem napsala,že z rodinných důvodů chceme smlouvu vypovědět a že jim tak dávám vědět ještě než začnou inzerovat,ať jim nevzniknou žádné případné škody.Bylo mi odpovězeno,že mám do pěti dní zaplatit storno poplatek 5.000,-za náklady s podpisem smlouvy.Tak jsem učinila,zaslala jim kopii a dopis,že tímto považuji smlouvu za ukončenou a po pár dnech jsem si náš byt našla stále na jejich stránkách.Na moji reklamaci mi bylo mi řečeno,že si platbu nechají prověřit a poté se mi ozve jakýsi Galovič a s podepsáním dohody,že byt nesmím prodat,jinak budu platit sankce.Když mi zasílali podmínky k výpovědi smlouvy o tomto nebyla vůbec řeč.Žádnou takovou dohodu jim samozřejmě nepodepíši a na radu mého právníka na ně nebudu vůbec reagovat.

 14. Tak mi přišel dopis že mám zaplatit smluvní pokutu i s prodlením naposledy jsem je žadala o slevu ze smluvní pokuty nikde nepsali do kdy zaplatit a ted tohle.Píšou že Prolux navrhuje aby rozhodcem byl vydám rozhodčí nález.Jsem hodně rozlobená a naštvaná že v tomto státě taková RK ještě dál funguje.Nic neudělali a ted chtějí peníze kde to žijeme.Ještě k tomu mají špatné číslo bytu jak ve smlouvě tak v dopisu, paní Pabelovou potkat tak za sebe neručím.Ani televize už nechce mít nic společného s Proluxem a na nettu se mažou příspěvky od nich.Už nic nechápu je mi z toho hodně špatně.

 15. PROLUX- jsem další z okradených a podvedených. Rád se k vám připojím.My jsme taky,bohužel,podepsali na základě LŽIVĆH informací jejich makléřky,že se dá smlouvá kdykoliv vypovědět a podobně. Důrazně varuji všechny slušné lidi vyhněte se PROLUXU, žádné služby neudělají a s právní záštitou Vás okradou. Nikdy bych nevěřil tomu, že je toto vše možné. PROSÍM všechny, kdo jen uslyší jméno PROLUX rychle pryč.

  • jsem opravdu ráda,že jsem si přečetla komentáře na Prolux…málem jsem také naletěla…měla jsem s paní od Proluxu dnes sraz,ale zrušila jsem ho…jen nevím,kde na mne vzala telefoní číslo?

   • elusáku : také mne šokovala sms od proluxu že je zaujala moje nabídka prodeje nemovitosti.Až na jednu podstatnou věc : sice nemovitost vlastním ale neprodávám , tak kde vzali moje číslo a že prodávám barák ??????? !!!! hajzlíci to zkouší však se někdo chytne

 16. Firma Prolux volala na muj inzerat na prodej domu. Asi po pátém telefonátu jsem přistoupil na jejich návštěvu. Nafotili si nemovitost, podepsali jsme smlouvu na dobu neurčitou (!), s tím že ji můžu vypovědět před uplynutím doby 12ti měsíců. V jiném případě by trvala dalších 12 měsíců. Ale byl jsem ujištěn, že se můj RD prodá do 3 měsíců.
  Požadoval jsem 650000,- Kč. Na dům s mým svolením dali malou ceduli a na internet inzerát s prodejní cenou 650000,- (včetně provize- ????)
  Po uplynutí 6-ti měsíců, dům se neprodal a samozřejmně se NIKDO neozval, jsem na stránkách proluxu zjistil, že je prodáván za 580000,- (!!!). Poté se ozvali a uskutečnili jednu prohlídku. Neúspěšně.
  Asi po 3/4 roce se mi na domě ocitly 4 bilboardy cca. 1,5*3 m na ereality.cz. Opět se nikdo neozval. Volal jsem na jejich číslo, operátorka o ničem nevěděla. pak mi začali chodit SMS, že uskutečnili 560 prohlídek, 850 prohlídek, 1650 prohlídek, 2560 prohlídek.. Po 10 ti měsících jsem jim poslal dop. dopis, že si s nimi dál nepřeji spolupracovat. Kupodivu mi odpověděli, že musím dodržet smlouvu na 12 měsíců a že s nimi musím spolupracovat a že se budou snažit dům prodat.
  Týden na to se mi u domu množili zájemci a dožadovali se koupě domu, a to za inzerovanou cenu 430000,- (z mých původních 650000,-)!!! To už ve mně začalo vřít. Ale ty dva měsíce jsem ještě „přežil“. Ještě dalších 4-5 měsíců mi na domě visely cedule. A dům byl na jejich stránkách inzerován ještě minulý měsíc. Musel jsem poslat 5 emailů, aby to stáhli.
  Oproti tomu, ten samý dům, v ten samý čas nabízela jiná realitka za „bezkonkurenčních 800000,-“
  Takže Prolux za 430 tis, Festina reality za 800 tis a já za 650 tis. a pak zájemče vyber si!!! :-)

  • jana murová says:

   Patřím mezi podvedené klienty proluxu, mohl byste mi prosím poslat jejich email, vůbec nikde jej nemůžu najít. Děkuji

   • Není problém ja s Proluxem komunikuji na jejich webu domy-prolux.cz v sekci kontakty a odepisují téměř okamžitě. Požadoval jsem dodatečné označení a poslali mi zdarma velkou samolepku na okno a plachtu na plot od té doby se u me zastavují zájemci a z proluxu volaji s požadavky na prohlídky. Dovolate se také na jejich telefonní centrum 841 222 222

   • Jaromír Nováček says:

    Dobrý den, já jsem prodal přes Prolux svůj pozemek ani ne za měsíc, protože mi ho perfektně označili a hnedka posílali zájemce…Tak jsem se rozhodl prodat i byt přes Prolux a ten prodali taky velmi rychle, takže spokojenost…

    • Mishka says:

     Díky cenovému rozpětí, ve které byl můj pozemek nabízen Proluxem zvýšil zájem o prohlídky a následná jednání o prodeji . Díky Proluxu za velmi rychlý prodej

 17. PROLUX!!!- Katastrofa pro nic netušící,důvěřivé lidi,že jim se tato špatná zkušenost ostatních nemůže stát -OMYL !! Obalamutí snad úplně každého,jen aby získali ten zatracený podpis na jejich nesrozumitelné a malým písmem-nečitelné smlouvě.Něco jiné Vám makléř říká do očí a něco jiné je drobným písmem na dolní straně obsáhlé smlouvy.Přesto,že výslovně požadujete neexklusivitu,on Vás ubezpečí,že vše co tam je -je jen pro jejich vnitřní potřeby,že je to stejné jak u jiných RK,že o nic nejde je to jen formalita.Sami se Vám vnutí jen jak zjistí,že prodáváte nemovitost.Pak se jich po dobrém nezbavíte.Obtěžují Vás SMS i v noci,jak jsou nejrychlejší prodejci nemovit.atd..dělají si sami reklamu,ale skutek utek.Jediného kupce mi nedovedli,ted po mně chtějí 70tis,za to,že jsem prodala byt sama,pak mě píší,že vlastně to mě oni poslali toho kupca bez toho abych o tom věděla.Prý měli na můj byt 900 zájemců,to počítali ty,kteří si otevřou jejich stránky na internetu a podívají se co nabízejí za nemov.tak ty už počítají za vážné kupce.Vše řeším s právníkem svým i jejich,je to stále otevřený případ,chtěla jsem aby se domluvilo víc podvedených lidí,dali se do kopy a není možné takováto TRESTNÍ ČINNOST,aby jim jen tak procházela i když v dnešní době v teto republice je okrádání ve velikém jen a jen podporováno.Že na to doplácí obyčejní lidé to je jim fuk.Pak věřte tomuto státu,že se za Vás když jste v právu postaví-pak chodte volit – proč?Stejně si tu každý dělá co chce.Jsem hodně naštvaná na tyto zloděje-proluxové.Chtěla jsem aby udělalo Občanské Judo o tom reportáž-už pomohli hodně lidem,tak si myslím,že by mohli pomoct i nám,a hlavně pro výstrahu ostatním,které určitě z nevědomosti napálí opět.Na tuto informaci mi jejich jednatel odpověděl,že všechny naše televize dávají od nich ruce pryč,protože ted žalují oni je zato,že je nepravem špiní-což my podvedení víme nejlíp jaká je to férová společnost…Pokud někdo jdete do toho i přes média,klidně se mi ozvěte.tel.739296106

 18. Petr Špička says:

  Také mi jsme se dnes ujistily o této nespolehlivé realitní kanceláři prolux.Něco naslibují a opak je pravdou.LIDI POZOR!!!!!!!!!Když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají!!!Už v životě nikdy a budu to šířit.Co už teď jiného člověku zbývá.

  • J paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

 19. Dobrý den,
  tak jak tak koukáme jsme další v řadě kteří mají problémy s výše uvedenou realitkou. Stalo se nám to samé jako mnoha, kdo na tyto stránky přispěli. Před třemi roky jsme prodávaly byt a podepsaly smlouvu bez EXCLUSIVITY. Platnost smlouvy byla 6 měsíců a když se do té doby nic nedělo a realitka byt neprodala, tak jsme ho prodaly přes jinou s tím, že smlouva je po vypršení 6 měsíců neplatná. Dnes nám ovšem k našemu údivu přišla Výzva k zaujetí stanoviska od Sdružení rozhodců kde nás žalují o provizi. Je to naprosto neuvěřitelné připadáme si jak ve státě Absurdistán…

 20. zdravím,chci kupovat přes realitku byt a po přečtení vašich komentařů mam s toho hrůzu.Neni to VAŠ Prolux,ale i tak.Je to happyreal,ale nenašel jsem zadny jejich rozumny stranky.Vždycky to najelo na jinou realitku,schůzka se posunula o dva dny na zítřek,dneska měl volat nevolal…. uvidime zitra.Na inzeratu je jen čislo mobilu,žadny jmeno…Ma prosim vas nekdo s touto realitkou zkušenosti?Jinak se mějte hezky.ŠMOULA.22

 21. Helena says:

  Žádám všechny podvedené Proluxe,aby zašli na nejbližší Policii ČR a podali na tuto společnost trestní oznámení z pokusu o podvod.Zaslat na Státní zastupitelství pro Prahu 4,aby to předali Službě kriminální policie a vyšetřování Praha 4,U Plynárny 2 pod značkou 1TN 753/2008.UDĚLEJTE TAK CO NEJDŘÍVE VE SVÉM ZÁJMU.Atˇprokážem,že se nejedná o ojedinělý případ a praktikují to na všech klientech.

 22. Šárka says:

  I my jsme bohužel měli tu čest s realitní kanceláří Prolux,je to naše noční můra.Velice rádi se připojíme a podáme trestní oznámení.Tato RK asi neví co je to slušné a čestné chování.Šárka

 23. Lukáš J says:

  Zdravím vás.Máme podobnou katastrofální zkušenost se společností prolux.Chtěli bychom se také spojit s vámi poškozenými. Budeme rádi když se nám někdo stejně poškozený od proluxu ozve. předem díky

 24. Božena says:

  Jedním slovem katastrofa. Je to jako se upsat ďáblu. Oškubou Vás a ještě vám v dopisech děkují za důvěru. Už je znám všechny, Valentovou, Jasanského,Drvotovou a další.Připojím se k trestnímu oznámení a budu s nimi bojovat všemi prostředky. Přece není možné, aby jim to pořád procházelo. Kde to jsme? Zdravím všechny
  s pozdravem „Podvedení klienti RK Prolux – spojte se“
  Blanka

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s .o.)…skype jméno“barzoj“

  • Zuzana Vrobelová says:

   Blani….já jsem se upsala též dáblu hrůza….já když jsem si to pak četla se mi chce zvracet….opravdu je nejhorší,že na ně není….jsem psychicky na dně a děsím se toho roku co mě čeká…

 25. Radim Krpata says:

  Tady je zkusenost s Proluxem, ktera byla i popsana na webu:
  Koncem brezna jsme prodavali byt 1+1 v Kostelci nad Orlici(chteli jsme za nej 850 tis.)Zhruba kolem 1.4.2008 nas oslovila Mgr. Iva Zikesova s moznosti zprostredkovani prodeje. Jelikoz jsme nemovitost chteli prodat predevsim sami a Prolux nebyla jedina realitka se kterou jsme podepisali smlouvu o NEvyhradnim zastoupeni, tak jsme pi. Zikesove sdelili, ze jejich sluzeb muzeme vyuzit, ale pouze sluzeb NEVYHRADNICH, tj. byt si muzeme prodat sami bez jakychkoliv sankci, dokonce nam pi. Zikesova ukazala jakysi formular, kde je to napsano, takze vse vypadalo, ze je v nejlepsim poradku.Podepsali jsme tedy dle tvrzeni Zikesove smlouvu i kdyz pravda ted kdyz koukam na kopii, tak zde neni zadny podpis, zadne razitko nic. Pote se po Proluxu slehla zem. Za cca 3 mesice jsme si sami bez jakekoliv pomoci Proluxu ci jine RK prodali byt(samozrejme za uplne jinou, nizsi castku) a byl klid. Nyni 5.11.2008 jsme s uzasem zjistili, ze Prolux nam poslal zalohovy list na 53 tis. za smluvni odmenu(list vystavila pi. Mechurova). Zhrozili jsme se, jelikoz dle pi. Zikesove nam bylo jasne sdeleno, ze podepisujeme smlouvu o NEVYHRADNIM zastoupeni s moznosti prodat si byt bez jakychkoliv sankci(sdeleno pi. Zikesovou). Stejne tak i osoba, ktere jsme byt prodali nema a nikdy nemela nic spolecneho s RK Prolux(tuto osobu jsme sehnali sami bez jakehokoliv prispeni RK).Urcite bych pochopil, kdyby RK sehnala klienta a ja se s nim bez vedomi RK dohodl na prodeji a obesel RK…..chapal bych, kdyby tomu tak bylo a RK po mne vymahala provizi. Ovsem nic takoveho se nestalo. Co je ale jeste mnohem horsi , ze nam byla nejdrive ukazana smlouvu a nasledne podstrcena smlouva jina. A dalsi neuveritelna vec je ta,ze na kopii smlouvy, kterou mame od Proluxu(pi. Zikesove) neni nas podpis(neni zde podpis muj ani manzelky), neni zde ani podpis RK(pi. Zikesove) ani razitko RK.Samozrejme, ze se budeme branit soudni cestou.Zalobu ovsem podame na pi. Zikesovou a zde vidim sance podstatne vyssi a co myslim bude uplne nejucinnejsi, nejefektivnejsi je to, ze pri zadani stringu(slova) „PROLUX, nemovitost, reality“ na internetu(predevsim pak Google) bude jako prvni hint, link na webovou adresu, ktera bude profesionalne vytvorena a kde budou popsany moje i nize uvedene praktiky RK Prolux, tak aby obcane CR vedeli o jakou spolecnost se jedna. Myslim si, ze negativni(samozrejme, ale pravdiva) reklama je ten nejlepsi trest pro jakoukoliv nekalou firmu.

 26. Radím poškozeným, aby se obrátili na úřad Obrana spotřebitelů. V Praze sídlí v Rytířské l0, jsou tam v pondělí a ve středu od 14 hod. Zdravím M.H.

 27. Je možno se obrátit na policii a připojit se k trestnému oznámení. V Praze je to na policii Praha Nusle,U plynárny 2. Praha 4. Spis, ke kterému je možno se připojit má zn 1 TN 753/2008. Podotýkám, že se za trestní oznámení nic neplatí. Tak přeji hodně úspěchu.

  • Dobrý den, také se musím zařadit mezi ty co jim naletěli. Chtěl jsem prodat byt a zadal si inzerát. Pár dní na to se ozval Prolux. V naivitě jsem si myslel, že mi ho prodají. Ale chyba lávky. Jen mi chodily SMSky a nic z toho. Tak jsem si byt prodal sám a pak to šlo pěkně z kopce. Nejdřív to začalo SMSkou ve které bylo číslo účtu a částka kterou mám zaplatit. Na internetu jsem našel článek právě s touto adresou, tak jsem nelenil a zašel na náš obvod kde jsem na ně podal trestní oznámení za pokus o podvod. A z našeho obvodu to oznámení poslali právě do Prahy. Jenže Prolux je vždy o krok dál. Zatímco já jsem čekal co mi příjde z Prahy, Prolux dal můj případ k rozhodčímu soudu. To znamená, že jsem musel zaplati i jejich právníka a soudní poplatky. Prolux má vše podchycené. Proto vám přeji úspěšný boj i když si myslím, že marný

   • Nerozumím, proč zde poškozujete RK.Já již prodal přes ně nemovitost a rychle-přemýšlím o koupi a
    asi to koupim opět přes ně.Věděl jsem co chci prodat, znal cenu, za kolik je to schopen někdo koupit
    a nenadsazoval cenu-takže prodáno bylo opravdu rychle.

    • Souhlasím, já přes Prolux taky prodal, měl jsem s nima smlouvu, věděl jsem, to musí jít přes ně. Neměl jsem žádný problém.

    • Brabcová says:

     Jaká pak realitní kancelář.Proč myslíte ,že Vám Vaši nemovitost polepila reklamníma plakátama.Pouze a jen reklamní agentura.To Vám,ale nikdo neřekl,že.

 28. Já jsem od Proluxu nedostala výpaltu. Slibuji a oblubují lidi. Tvrdí klientum, že se jedná o neexluzivní smlouvu, ale bacha na to, jedná se o EXLUZIVITU. Radím Občanske judo!!!!

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,on je také úspěšný podnikatel(Speednet s r..)…skype jméno“barzoj“

 29. VÝZVA:
  Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality. Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Polici ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV – 21925/TČ-2008-93.
  Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
  Děkuji.
  A. Rolfesová

 30. milena marešová says:

  Byli jsme také podvedeni|spíše teda naše 80tiletá babička|.Přišel kní pan makléř Karel Jakobě na prohlídku bytu achtěl na ní podpis,když odmítltak ji řekl aby se nebála,že je to jen podpis,že u ní vykonal návštěvu.Dokonce ji ani nenechal žádný papír co podepsala.Byt jsme prodali přes jinou realitku,protože jsme nevěděli,že jioklamal a podstrčil smlouvu.Kopii jsme získali až přes jejich právní zástupkyni paní JUDr.Kudrnovou,kde jsme se dozvěděli co dal babičce podepsat.Je to sprosté jak podvádějí starší lidé.Dnes nevíme co máme dělat,protože když nezaplatí hrozí ji exekucí.Prosím poradte? jinak se také připojíme k tresnému oznámení. Marešová Milena

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,o je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

 31. Prolux, nikdy, čekam až vyprší smlouva, musím včas ukončit. Ještě tři měsíce. Jsou to jen lži,z jejich strany, souhlasím.
  Nemam čas běhat do Prahy, mam to daleko, jinak bych klidně i dlažkou přispěl osobně do jejich úřadu.
  Jestlipak tam pracuje ještě ta zrůda Rulfová, co mi mazala med okolo huby v tíživé situaci ze které se vymotávám. Kdyby něco kolegové, podvedení, rád přispěji svojí troškou do mlýna. Jirka KT

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960,n je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

  • Zuzana Vrobelová says:

   zdravím jiří…já jsem právě v situaci kdy jsem také podepsala….jenže to mám teprve týden ten rok to bude moje peklo….doufám,že to uteče a nenastanou nějaké problémy…já bych jim tam hodila pěkně pár dlažebních kostek hlavně na pana Učíka….i paní ředitelku mají to dobře vymyšlené!!!!!!!!

 32. Já si to radši celé okopíruju, co tady píšeme, než to oni Proluxové zase nějak zamachlují. Je banda jak za Al Capona. Jirka

 33. Jaromir Novak says:

  Čtu vaše přispevky a je mi vas všech lito…jak to pokračuje…žaloba na ne atd?Info…..tato kauza me zajima.Ja jsem na posledni chvilku od Proluxu utek,uff

 34. Ludislava says:

  Určitě nejste poslední, také my jsme se připojili k trestnímu oznámení. Určitš by to měli udělat všichni, kteří se cítí být podvedeni.

  • Já paní ředitelmluvčí proluxu musím podvést ještě hodně zákazníků,s manželem Vaškem máme hypotéku na dům(Soukupova 570/21 Teplice)a nákladný koníček-chov čoklů barzojů…Jinak jsem měla narozeniny(r.č.755606/2767),kdyby jste mi náhodou chtěli popřát hodně úspěchů,můžete i přes manžela-tel.417564536,602403960, je také úspěšný podnikatel(Speednet s r.o.)…skype jméno“barzoj“

 35. andrea says:

  Trestní oznámení můžete podat i na oddělení Policie v Klatovech s tím, aby tr.oz. přeposlali na výše zmíněnou adresu kriminální policie a připojili uvedené číslo jednací.
  Také můžete trestní oznámení sepsat sám, či s pomocí právního zástupce a zaslat poštou.
  Další možností je telefonická domluva o případném postupu tohoto podání na tel. čísle odboru hospodářské kriminality pro Prahu 4: 974 860 531.

 36. Tereza says:

  Zrovna dneska jsem také měla zkušenost s Proluxem. Prodáváme byt a máme smlouvu i s jinou RK – nevýhradní. Dneska měl přijít pán Bláha od Proluxu, ale poslal za sebe paní X která tomu moc nerozumněla, ale ujišťovala nás, že když podepíšeme jejich NEEXKLUZIVNÍ smlouvu, můžeme si byt prodat sami bez provize. Miniaturní písmenka na smlouvě jsme si přečetli až když paní X byla pryč. Okamžitě jsme volali panu Bláhovi, který nás opět ujistil, že provizi po nás chtít určitě nebudou když si byt prodáme sami. Nedalo mi to a našla jsem tyto stránky. Manžel okamžitě vyletěl z domu a utíkal hledat paní X která se nás ptala na ulici že tam má další schůzku. Na paní si tam počkal a požadoval smlouvu zpět. Naše smlouva už putovala do Prahy. Paní X hned předala smlouvu p. Bláhovi (nevíme proč nepřišel sám). Na naší smlouvu dopsala: SMLOUVA ZRUŠENA DNE … a podpis. Manžel volal panu Bláhovi, že je smlouva zrušená a proč tak učinil a p. Bláha řekl, že jsme to špatně pochopili a tu provizi bychom určitě platit museli. JSOU TO PĚKNÝ HAJZLOVÉ!!! Tak jsme jenom zvědaví, zda takovéhle zrušení smlouvy bude platné. Co myslíte?

 37. volfová says:

  nikdy bych nevěřila,že mohu být tak neskutečně hloupá-i já se řadím k těm,kteří podepsali smlouvu(dle tvrzení makléře samozřejmě- NEEXKLUSIVNÍ)s RK PROLUX.vše probíhalo naprosto stejně jako u ostatních-sami jsme si inzerovali prodej bytu a denně nás bombardovali různé RK s nabídkou spolupráce,jen jedna RK i ve večerních hodinách,každý den a se skrytým číslem volajícího.mělo nás to varovat-bohužel jsem já nakonec kývla na informativní schůzku.pan makléř byl samozřejmě milý,samý úsměv a vychvaloval prolux až do nebe,jak prodají nemovitosti obratem,mají obrovské množství klientů apod.to jsem si ještě v duchu říkala,že mu na ty jeho naučené řečičky neskočím.neustále mě také vyprávěl,co má právě dnes prohlídek bytu a že nestíhá a do toho ty dovolené-všude mumraj a hrozně spěchá,ještě potřebuje zařídit pár soukromých věcí….nakonec jsem mu podepsala smlouvu o zprostředkování prodeje(několikrát jsem se ujišťovala,zda se opravdu jedná o neexklusivní smlouvu-odpovědí mi bylo,že samozřejmě ano,vůbec nebude vadit,když nemovitost prodáme přes jinou RK!večer jsme si konečně sedli ke smlouvě a společně ji s přítelem pročítali hezky v klidu-a panečku ona exklusivita jako kráva!!!!když jsme panu makléři volali,tak se hrozně divil-vždyť to prý vůbec není exklusivní smlouva!po pár minutách hovoru připustil,že jsem ho asi při podpisu špatně pochopila-klidně si můžeme byt prodat sami nebo přes jinou RK,ale provizi budou požadovat!a to prý není exkluzivita!při osobním setkání se mi vysmál do očí a na rovinu řekl,že nejlepší jsou smlouvy s malými písmenky-ty prý nikdo nečte!!!!!tak jsem se hold smířila s tím,že to byla moje chyba a protože jsme byt z vážných finančních důvodů chtěli opravdu prodat a koupit si menší a lacinější a prolux nikde nic neinzeroval a nenabízel,tak si kupce sháníme sami.bohužel budeme muset v naší finanční krizi darovat RK pár desítek tisíc.za hloupost se platí a v našem případě dost tvrdě

 38. laska františek says:

  Kdysi jsem s Proluxem spolupracoval, ale po krátké době jsem utekl. Jejich zájmem není prodat nemovitost, ale uzavřít VŽDY exkluziní smlouvu na jeden rok, jiné neuzavírají. Pokud možno nenechat klienta pročíst si smlouvu, odvést pozornost a hlavně ať podepíše. Divím se makléřům této realitky, že na to mají žaludek. Mimochodem majitel pan Jasanský je za vodou – na Floridě -a do Čech se mu nechce. Asi ví proč. A jeho zástupce pan Bláha je taky pěknej vejlupek. Jenom paní Valentové se divím, ta na mě působila celkem dobrým dojmem. Ale kdo chce s vlky žítí, musí s nimi výti.

 39. Největší podvodníci pod sluncem!!zavřít je všechny!!nás taky podvedli a ne o malé peníze přitom nám nic neprodali

 40. vysmata lama says:

  …vsechny zdravim – jsou tady docela drsny pribehy, nekdy by to bylo spis k reseni nekde na dvorku face to face, ale dost velka cast prispevatelu vc. me by se do tehle situace nedostala kdyby si smlouvu predem precetli celou a to vcetne tech „pitomejch malinkejch pismenek uplne dole“ a nedavali na ujisteni pana ci pani XY, ze smlouva je uplne v pohode a koser a presne tak jak jste chteli…navic se o Proluxu da vygooglovat more informaci /na coz jsem se ale vykaslal i ja../…ja jsem pani Pabelove /moc ji to tenkrat sluselo../ podepsal exkluzivni smlouvu uplne dobrovolne z cisty viry, ze chalupu prodaji a proste jsem necekal ze by me chteli apriori nejak natahnout…problem je v tom ze do dneska nehnuli prstem – jen mi chodi stupidni masazni sms, dohodlo se telefonicky par prohlidek na ktere nikdo neprisel, z pani Pabelove se stala pani Colombova takze jsem ji uz nikdy nevidel, nebere ani telefony a tak… kdyz jsem si sehnal vlastniho zajemce a dohodnul s Proluxem schuzku u nich na Vaclavaku jenom aby sesmolili kupni smlouvu, abychom se dohodli mj. i na vyplaceni jejich provize atd, tak tam byla jen zamcena kancelar a nikde nikdo – pred tim zajemcem jsem si pripadal jako totalni dement /pani Pabelova pry mela ten den jednu ze svych tradicnich autonehod – preju brzke uzdraveni, jen se divim ze vas jeste nekdo pojisti…/…takze jsem se smiril s faktem ze pres Prolux nic neprodam a z oken chalupy o ktere jsem byl ujistovan ze v lete uz nebude moje pozoruju poletujici snih…smlouvu jsem pres pravnicku promptne vypovedel a ta dama me ujistila ze se ze smlouvy skutecne nijak jinak vycouvat neda bo Prolux to ma hodne dobre osetreny, navic se smlouva ridi Obchodnim a ne Obcanskym zakonikem /jak je obvykle../, takze to uz pry vubec…
  ..preju vsem hodne zdaru a vic opatrnosti priste…

 41. Blanka says:

  Tak bohužel také patřím mezi ty poškozené klienty této realitní kanceláře Prolux, a také p, Pábelová, naletěla jsem a také jsem ji pak marně uháněla.
  Smírčí soud bohužel je na jejich straně a tak jsem byla nucena zaplatit, hrozili mi exekucí.
  Byla jsem domluvena na neexkluzivní smlouvě s tím, že byt mohu prodat i přes jiné real.kanceláře. Opak byl pravdou, tvrdé a hlavně velmi drahé ponaučení.

 42. Máša says:

  Paní Blanko měla jste na ně podat trestné oznámení a nic neplatit.Nám také vyhrožovali exekucí.Po podání jste nic nemusela platit.

 43. Dudová Petra says:

  Zdravím všechny podvedené Proluxem,bohužel i my k Vám patříme.Chtějí po nás 60 000 kč za nic a my váháme – zaplatit a mít klid,nebo jít do boje?! Podle právníka moc šancí nemáme. Prosím poraďte !!!!Petra Dudová,tel.: 777 905 623,email : dudova.petra@atlas.cz

 44. Máša says:

  Paní Petro podejte tresní oznámení na Policie čR obvodní ředitelství Praha IV službě kriminální policie a vyšetřování,odbor hospodářské kriminality,ulice Přípotoční 300,Praha 10,a připojit se k tresnému oznámení.č.j.OR IV-21925|Tč-2008-93 nebo zavolat na tel.974 860 531 oni vám poradí.Bude nás asponˇvice.

 45. Dobry den ,zdravi Vas dalsi prirustek do Vasi pocetne rodiny podvedenych. Chtel jsem se zeptat jestli nekdo nemate nejake zpravy v jakem stadiu je policejni vysetrovani a jakym smerem se tato kauza ubira a kolik nas duverivcu zhruba je ?

 46. příspěvek na serveru ČT1 says:

  Připojuji příspěvek uveřejněný na diskuzi ke kauze PROLUX na serveru České televize:
  Vážení poškození Proluxem, dnes jsem se byla přihlásit v Přípotoční ulici, jako další poškozená. Pan vyšetřovatel toho má opravdu hodně, přihlásilo se mu již tolik lidí, že to absolutně nestíhá. S každým totiž sepisuje protokol o jeho příběhu. Proto Vám radím, pokud jste to dosud neudělali, tak se na tel. č. 974860531 nejprve objednejte, abyste zbytečně nechodili dvakrát. Jenom pro Vaši informaci, pokud to nevíte, za trestní oznámení se nic neplatí. Myslím si, že podle množství přihlášených poškozených není možné, aby se to jen tak zametlo. I když v tomto státě je snad možné úplně všechno…

 47. andrea says:

  Prosím všechny, kteří se cítí být poškozeni a doposud Policii nekontaktovali a to ať prodávající, či kupující, ale i bývalé makléře: zavolejte na výše uvedené tel. číslo a připojte se k trestnímu oznámení. Výpovědí i svědectvím tak pomůžete nám všem, kteří se rozhodli bránit a tento krok již učinili!!!

 48. Myslim ,ze se prave naskytla jedinecna sance jak s nima zatocit, proto nebudte lhostejni a nebojte se pridat !!!! Ted je ta prava chvile si to s nima vyridit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 49. Jofre says:

  Chci vám jen sdělit zážitek s Proluxem. Kupoval jsem přes ně byt a byl jsem zaražen, že na prohlídku nikoho neposlali, takže jsem si musel schůzku dohodnout sám. Při podepisování smlouvy mi řekli, že ať to podepíši a oni se o vše postarají. Naštěstí můj nevlastní bratr je soudce a právník, který mi řekl, nic nepodepisuj a vše mi dej ke shlédnutí. Toho „naštěstí“ jsem vděčen do dnes. Ve smlouvě stálo(samozřejmě právnicky,aniž bych já něco tušil) dejte zálohu a když byt neprodáme, tak se vám záloha vrátí. To byl bod 9. a nevlastní bratr mě ihned informoval, abych tento bod nechal vyškrtnout. Po celkem solidní hádce s Proluxem tento bod vyškrtli! V bodě 9. bylo právnicky sepsáno to, že ikdyž Prolux byt neprodá, záloha propadá jim. Takže říkám bacha na ty šmejdy z Proluxu a hlavně V Českých Budějovicích, protože na pobočce maj takového kašpara, který neni vůbec snad k těmto jednáním spůsobilý. Hlavně vám nabízí kafíčko atd. Takže pozor na Prolux, doufám, že se vám povede je zničit pomocí policie!

 50. andrea says:

  Aktuální informace z odboru hospodářské kriminality ke kauze PROLUX:
  – počet těch, kteří se cítí být poškozeni a připojili se k trestnímu oznámení, již dosáhl stovky a to jen za minulý týden
  – spousty výslechů však ještě provádí jednotlivá místní a obvodní oddělení Policie.
  Tímto všem, kteří se připojili, mnohokrát děkuji!

  Za vyšetřovatele prosím všechny, kteří se k trestnímu oznámení chystají připojit, aby nezaměňovali odbor vyšetřování za právní poradnu. Na telefonním čísle 974 860 531 Vám nemohou radit ve Vašem dalším postupu. V této věci je třeba si najmout právního zástupce.
  Dále trestní oznámení těch, kteří mají uzavřenu pouze smlouvu, aniž by jim tato realitní kancelář vystavila zálohový list, či příjmový pokladní doklad, budou prozatím odloženy. Prioritu mají ty případy, u kterých k tomuto skutku došlo a dále ti „klienti“, kteří již prošli řízením Sdružení rozhodců s.r.o. v Brně.
  Proto ještě jednou prosím všechny, kterých se týká výše uvedené, zavolejte na uvedené telefonní číslo a dohodněte si termín výpovědi.
  Děkuji, Rolfesová

 51. Prolux asi změnili taktiku, včera nás kontaktovala jejich zástupkyně, a nabídla nám výhradně Exkluzivní smlouvu. Bohužel nám její návrh nenechala, slíbila však, že jej pošle e-mailem. Tak uvidíme.

 52. NÁHODOU JSME NAŠLI TUTO STRÁNKU,I MY PATŘÍME K TĚM PODVEDENÝM .VČERA JSME ZJISTILI ,ŽE MÁME ZABLOKOVANÝ ÚČET NA 157970kč.MÁLEM NÁS RANILA MRTVICE.V ROCE 2005 JSME DALI NABÍDKU K PRODEJI,NEHLEDĚ,ŽE SI ÚROKY DOPISUJÍ AŽ PO TÉ TAK JSME TAKY /JAKO VY VŠICHNI/ZJISTILI ,ŽE REALITNÍ MAKLÉŘ ….PAN HRODEK…NABIL CEDULI A TÍM JEHO PRÁCE KONČILA.O PRODEJ SE NEZASLOUŽILI A VE FINÁLE JSME SI PRODALI DŮM SAMY.SMLOUVU JSME DALI PRÁVNÍKOVI TED NÁM ŘEKL,ŽE POKUD ONI DŮM NEPRODALI NEMAJÍ NÁROK NA PROVIZE.DOKONCE CHTĚLI PENÍZE PO KUPUJÍCÍM . NEUDĚLALI PRO PRODEJ NIC ,KUPUJÍCÍ MĚL SVÉHO PRÁVNÍKA NA SEPSÁNÍ SMLOUVY A TED NÁ DALI EXEKUCI NA ÚČET.TAKŽE JDU PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ A PŘIDÁM SE K TÉ HROMADĚ OKRADENÝCH.V TOMTO STÁTĚ JDE VŠECHNO OPAČNÝM SMĚREM A PAK ,ŽE S POCTIVOSTÍ NEJDÁL DOJDEŠ.TAK NEVÍM JESTLI TO UČÍM DĚTI SPRÁVNĚ

 53. TAK JSEM TRESTNÍ OZNÁMENÍ PODAL A MOC DĚKUJI TĚM PŘEDEMNOU O ZVEŘEJNĚNÉ ČÍSLO ZAVOLAL JSEM TAM A BYLI TAM VELICE OCHOTNÍ.PAK JSEM SEDĚL 2HODINY NA MÍSTNÍ POLICII A SEPISOVAL PROTOKOL.TED JSEM BYL NA STRÁNKÁCH PROLUXU A ČETL JEJICH REAKCI NA ODVYSÍLANÉ REPORTÉRY.PRO ZÁBAVU DOPORUČUJI……JINAK JE TO K PLÁČI,A TEN JEJICH ETICKÝ KODEX

 54. Jsem z Přerova mě podvedla paní podvodnice Renata Kutějová . Tr. oznámení sem podal také mužete jej podat na oddělení PČR kdekoliv v republice pro rychlejší vyřízení je to pod Č.j.:ORIV-21925/TČ-2008-93 má to na starost pan Kováč. Pokud bude nějaká možnost jak postupovat a Proluxu se přitom zbavit napište mi prosím na mejl. Moje „smlouva“ vyprší až 21.8.2009

 55. Dobrý den,
  jsme nově podvedení, máme smlouvu „neeexkluzivní“, a byt družstevní. Na katastru nemají šanci zjistit, že je byt prodaný. Jak se můžou dozvědět, že jsme byt prodali tajně? Podáváte někdo trestní oznámení přesto že vás ještě nekontaktovali a nic po vás ještě nechtějí? Na mejla prosím neodpovídejte, jen zde.
  Díky

 56. dobrý den,

  taky jsem naletela teto firme. Na základě vysílání v TV jsem zjistila podvodné jednání této firmy.
  Chci se jen zeptat, zda jste měli všichni řádně vyplněnou smlouvu, tedy všechny náležitosti, jako předmět smlouvy, jméno osoby která to uzavírála, a zda také používají razítko, protože já razítko na smlouvě nemám a popsanou přílohu.

  Děkuji

 57. my jsme to zjistili také až po té reportáži. Smlouva je bez razítka, ale jestli i originál je bez, to opravdu nemám tušení. Rozhodčímu soudu je tohle úplně jedno. Samozřejmě náležitosti chybí (u mě třeba jméno…a podpis druhého majitele- což je pro mě neplatná smlouva, ale jim to stačí..navíc o tom makléř věděl, že u toho ten druhy není a nevadilo mu to :-)). Jméno makléře tam je, ale už se asi zapomněl podepsat. Nicméně tyto věci s problémem nehnou, podle našeho právníka je lepší hrát mrtvého brouka a doufat, že se neozvou a že v klidu prodáme a jim včas vypovíme smlouvu.

 58. Dobrý den,
  moje zkušenost s touto RK je taky zvláštní. Jelikož jsme se rozrostli o dalšího člena rodiny, tak jsme se rozhodli prodat náš byt a pořídit si větší. I nám se ozvala RK Prolux a paní makléřka byla velice příjemná, usměvavá no prostě působila dobrým dojmem. Sepsala s náma smlouvu jež měla být neexkluzivní. Pak mi ji podala s nataženým prstem kde ji mám podepsat. Když jsem ji řekl, že si ji chci nejdříve přečíst, tak už jsem viděl jak paní znejistila. Hned první řádky se mi zdály nesrozumitelné a tak jsem ji řekl, že si chci smlouvu v klidu prostudovat a ať mi zítra zavolá a pak se domluvíme jak dál. Snažila se mi vysvětlit, že to mohu klidně podepsat, že to tak dělají všichni bez problémů, ale já trval na svém a tak musela odjet bez smlouvy. Po přečtení smlouvy bych ji nikdy nepodepsal no a ani RK se již neozvala asi jsem je překvapil tím, že než něco podepíšu, tak si to také pořádně prostuduji.

 59. Petr Havlík says:

  Dobrý den,
  přidávám se též k odsuzujícím reakcím na fa Prolux!! Případy o prodeji jsou si podobná jak vejce vejci!! Mám tu samou zkušenost s touto společností!! Jsem asi malinko ve výhodě o proti těm co této fa zaplatily vymyšlenou odměnu (za podpis)a za nicnedělání,ale jak radí právníci NEPLAŤTE pokud jste tak již neučinily!! Na tuto fa je k dnešnímu dni podáno více než 158 trestních oznámení,tak pokud se cítíte podvedeni touto společností,tak trestní oznámení můžete podat na kterékoliv služebně policie a to vše pak směřujte na adresu: Policie ČR – Obvodní ředitelství Praha IV,Přípotoční 300,Služba kriminální policie a vyšetřování – Odbor hospodářské kriminality k rukám p.KOVÁČE!!Přímý telefon na p.Kováče: 974860531!!

 60. František Horák says:

  PROLUX Consulting Int. s.r.o.
  IČ: 26731908
  Václavské náměstí 819
  110 00 Praha 1

  Věc: Odpor proti zálohovému listu
  Dne …………. byl vaší firmou PROLUX Consulting Int. s.r.o., IČ: 26731908, Václavské náměstí 819,
  110 00 Praha 1, vystaven doklad – zálohový list č. ……… na částku ……………- Kč vystavený paní ………………… a Výzva k úhradě smluvní odměny. K prodeji mojí nemovitosti nedošlo a už vůbec ne k prodeji vaší realitní kanceláří. Z tohoto důvodu Vám oznamuji, že částku v žádném případě neuhradím a Vás žádám o okamžité vystavení dobropisu. Tímto Vám součastně oznamuji, že celá záležitost bude oznámena Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality neboť mám podezření, že tímto jednáním ( zasláním výše uvedeného dokladu ) se mohla paní ……………………., paní ……………………….. st. a další mě neznámé osoby dopustit
  a) pokus trestného činu podvodu podle § 8 odst. 1 tr. zák.
  b) trestným činem podvodu podle § 250 odst. 1, 3 písm. a) tr. Zák

  Dále požádám příslušný finanční úřad o provedení kontroly takto vystavovaných dokladů

  Tímto Vám součastně oznamuji, že považuji vaši zprostředkovatelskou smlouvu za neplatnou a očekávám od Vás okamžité potvrzení o neplatnosti této smlouvy.
  Smlouva je neplatná z těchto důvodů :

  1. Při podpisu smlouvy jsem byla nepravdivě informována od (vašeho) makléře. Zcela zřetelně a jasně mu bylo řečeno, že nechci exkluzivní smlouvu a byla jsem makléřem ubezpečena, že je předložená smlouva pouze k tomu účelu aby měla vaše firma pověření k nabízení mojí nemovitosti.
  2. Nikde na mojí kopii smlouvy není uvedeno jméno, bydliště makléře jako osoby oprávněné takovéto smlouvy uzavírat
  3. zástupce vaší společnosti neinformoval o insolvenčním řízení
  4. zástupce vaší společnosti neinformoval o množství podaných trestních oznámení na společnost PROLUX Consulting Int. s.r.o., IČ: 26731908. Tato informace není ani uvedena na vašich www stranách.
  5. K podpisu takovéto smlouvy je nutné pověření ( plná moc od jednatele společnosti ) tato plná moc nebyla předložena a ani není přiložena u údajné neexkluzivní smlouvy.

 61. Zdravím všechny podvedené. Bohužel jsem taky v řadách podvedených a co nejdříve zajdu na nejbližší služebnu a podám trestní oznámení. Jste si jisti, že když podáte trestní oznámení, tak na vás nemůžou s exekucí v případě, že teda nemovitost prodám jinde a oni po mě budou chtít prachy??

 62. Prosím ještě o informaci, pokud nyní podám trestní oznámení aniž by zatím vystavili jakýkoliv doklad na provizi a poté se mi podaří prodat nemovitost, zda podávat znovu trestní oznámení, pokud pošlou fakturu na provizi. Díky

 63. František Horák says:

  teď úpodat trestní oznámení na smlouvu jako takovou a pokud by později přišla faktura tak nové trestní oznámení. Dúležité je podávat trestní oznámení na podezření z trestných činnů jak na firmu tak na konkretní osoby, které Vám zaslali nějakou písemnost či vystupovali jako makléři. Což nikdo nedělá trestní oznámení jen na firmu nic neřeší k výslechu se dostaví pouze jednatel firmy. takto budou vyslýcháni a vyšetřováni ze zákona i zaměstnanci.

 64. 17.2.2009 – Aktuální informace z odboru hospodářské kriminality
  Celková výše škody k dnešnímu dni činí 6 mil. Kč, počet trestních oznámení přesáhl 150.

  5.2.2009 – Poškození, kteří se po odvysílání reportáže rozhodli připojit se k trestnímu oznámení a učinit tak osobně, ať se nejprve objednají na tel. čísle: 974 860 531. Počet podaných trestních oznámení sice utěšeně narůstá, leč pan vyšetřovatel nestíhá případy v takovém množství průběžně vyřizovat.
  A ti, kdo tak ještě neučinili, nebo se nerozhodli a to ať prodávající, či kupující, ale i bývalí makléři: prosím zavolejte na výše uvedené tel. číslo a připojte se k těm, kteří se rozhodli bránit.

 65. Zdravím,já jsem u Proluxu podepsala zprostředkovatelskou smlouvu už tak před rokem a půl a dnes mi přišel zálohový list + výzva k úhradě smluvní odměny, protože v době platnosti té smlouvy došlo k prodeji mé nemovitosti. Smlouvu už bohužel nemám a mám platit víc jak 40 000,- Kč. Na toto mě nikdo neupozornil a smlouva mě podle řečí jakési slečny od Proluxu neměla k ničemu zavazovat. Nic pro mě neudělali, celou dobu se mi nikdo neozval! Považuju toto jednání za podvod… Co dál? Nebudu přece platit za „nic“?! vadí že nemám schovanou tu smlouvu k tomu abych podala trestní oznámení? prosím,poraďte,děkuju.

 66. Zdravím všechny. Jen bych chtěla říct, že doufám, že ty trestní oznámení k něčemu budou a nebudou jen sloužit Proluxu k tomu, aby pak žaloval ty, kteří to trestní oznámení podali. U těchto lidí už fakt nevím co si myslet a čemu věřit.

 67. Jaroslav says:

  Podvodníci největšího kalibru a veřejní zlodějové. Poradte co s tím. U každého soudu by jim to neprošlo. Bohužel ve smlouvě je zakotveno, že v případě nejasnosti to bude řešit nějaká komise. Ale jaká. A proti její rozhodnutí není odvolání. U mne se jedná o 170000,- Kč. Cenu si upravili o 1/3 více a ani jednou se na nemovitost nebyl podívat. Udělám vše pro to, aby těmto podvodníkům byl pro vždy konec. Z trestního oznámení si asi moc dělat nebudou. Po poradě s právníkem by nejlepší bylo je dostat do nějakého pořadu v televizi – na vlastní oči, černé ovce, nebo podobně. Sám se o to pokusím, ale pokud můžete poradit, každá rada bude dobrá. Jaroslav.

 68. Dobrý den,taktéž se řadím k podvedeným Proluxem.Moje zkušenost je taková,že ta banda ani neví co prodává.Sepsala jsem s nima smlouvu o Rd v okrese Šumperk a oni nán ted poslali dopis stím,že po nás chtějí zaplatit 102 000 kč za dům v okrese Frýdek Místek.Takže nás ta banda vlastně připravila o dům,protože na ten na který je sepsaná smlouva je vypsaná dražba podáme taktéž tresní oznámení

 69. Dobrý den,
  poslední reportáž o Proluxu byla odvysílána dne 2.2.09 v pořadu Reportéři ČT, viz.: http://www.ceskatelevize.cz/iv.....orteri-ct/
  Na dalších varovných TV výstupech a článcích „se pracuje“, např. dnes vyšel článek, který varuje před praktikami RK Prolux v MF Dnes. Přispěje-li však někdo z poškozených dalším článkem či reportáží, jedině dobře.

  Rady jak postupovat v případě rozhodčího řízení naleznete na adrese: http://www33.websamba.com/Prozoro/
  Průběžně aktualizované informace ke kauze Prolux jsou k dispozici na adrese: http://geocities.com/anti.prolux

 70. Šárka Veselá says:

  Dobrý den,právě ode mě odešla zástupkyně firmy
  PROLUX a chtěla podepsat smlouvu na prodej našeho bytu.
  Nevím proč,ale něco se mi na tom všem nezdálo i přes
  ujištění,že bez nich byt prakticky nemám šanci prodat.
  Smlouvu jsem nepodepsala,začala jsem pátrat na internetu
  a s hrůzou zjišťuji,co všechno by mě čekalo.Přeji všem
  podvedeným pevné nervy!

 71. Dobrý den, mám dotaz pro Brňáky a okolí. Na smlouvě mám podpis ,,Kavečková“ ale když se dívám na jejich web na kontakty, řekl bych, že ta co u mě byla je Sochorová Michaela. Mrkněte prosím na adresu: http://www.prolux.cz/prolux/in.....am=kontakt a řekněte mi prosím, kdo u Vás byl a pod jakým jménem vystupoval. Dál pokud máte zájem, napište mi na sebe kontakt na e-mail: nenecham.si.to.libit@seznam.cz .Celou věc řeším s advokátní kanceláří a chtěl bych najít pár lidí, se kterými bychom postupovali společně. Díky a držte se.

 72. Dobry den, prosim vas mate nekdo zkusenosti s tim, ze vas Prolux opravdu dal k soudu? Ja jsem prodala byt po mesici vyprseni smlouvy a presto mi prisla zalohova faktura, kde jim mam zaplatit za to, ze jsem byt prodala v dobe smlouvy. Napsala jsem jim, ze fakturu platit nebudu, jelikoz jsem byt prodala po vyprseni smlouvy. Pote mi prisla odpoved, ze to musim zaplatit, protoze se na tom podileli i oni. Napsala jsem jim doporuceny dopis (pred pul rokem), ze s tim nesouhlasim a duvody proc jim nezaplatim a oni mi uz neodepsali. Netusim co ted od nich mam cekat???? Prosim poradte, jestli mate stejnou zkusenost.

 73. Jestli je to přesně tak jak říkáte a byt jste opravdu prodala bez přispění RK a až po vypršení roční smlouvy, která byla řádně vypovězená, tak okamžitě zajděte na policii a případ nahlašte, jednací číslo pod kterým jsou vedeny všechny případy této RK najdete kdekoliv na netu.

 74. Dobrý den ,já a muj bratranec jsme se rozhodli koupit nějakej ten báráček za slušnou cenu.Duben minulého roku jsme začali vyhledávat po internetu a nakápli na ty hajzlíky proluxáčky!šlo o malou rujnu u Kolína za 180 000,- o rozloze 206m2.Zažádali jsme si o nějakou slevu tak 20 000,- a prolux vyhovel že majitel souhlasí,tak jsme šli do toho jejich sqoatu na václavák podepsat kupní smlouvu o smlouvě budoucí a složili zálohu 20 000,-.Smlouva nám nepřipadala že tam je něco podrazáckého.Nejaké ty maličké nesmysly tam byly ale mi oba z první skušenosti podepisovat smlouvu ,a bez advokáta!!!byla ta největší chyba co jsme v životě mohli udělat!Měli jsme rezervaci a tři mesíce na veškeré vyřizovaní kvuli hypotéce, novou stavbu toho domečku a doplatit 160 000,-na učet těch zloděju tak jak bylo ve smlouvě do určitého data ,jinak budem platit 7 500,-pokutu a zaniká nám záloha v jejich prospěch.Tak jsme museli udělat odhad na stavající cenu a cenu budoucí ,a na to jsme potřebovali projekt a zaplatit počáteční vklad u modré piramidy na stavební spoření kvuli hypoteéce o které jme nedávno přišli kvuli těm hajzlíkum že nás sprostě okradli a dlouho se to táhne! Na podzim jsme odstoupili od smlouvy kvuli tomu že se majitel baráku kousnul že mu prostě nedali 10 000,-zálohu a že zbytek dostane až to bude přepsaný na katastru jak bylo ve smlouvě psáno ale tu nic a nic se nedělo o ni na to prostě však víte co!Moc jse omlouvám že jsem v tomto dopise tak trochu vulgární ale čím více na to myslím tak me serou čím dál víc!peníze od nás dostali a jemu nic nedali!Majitel se snimi nehodlal ani bavit protože se dozvěděl jaký to jsou socky zlodějský.Tak se kousnul a naštval se na nás protože jsme mu poslali výzvu aby došlo k naplnění smlouvy a to uběhlo 5 měsícu od té doby co jsme složili ty prachy těm agentum 00nic tak vubec nic!!!Oni nehli ani prstem a pan prodávající? Tomu to bylo taky fuk proč by ne on o nic nepřišel a čeká že mu smlouva vyprší a všechno bude v pohodě ale ti záškodníci toho právě využili majitel s námi nekomunikuje a šmoulové zamodralí kterým jsem dvakrát poslal obsílku na vrácení peněz že bylo odstoupeno od smlouvy kvuli tomu že se nic neděje a majitel nechce plnit smluvní povinosti.Proč by taky dělal co nechceš daruj na dobročiný učel proluxáček:On dobře ví že kdyby barák na nás přepsal nedostal by vubec nic .Já ho dost chápu ale taky mi to komplikuje protože by mohl alespon pro ti nim spolupracovat.Na první žadost mi bylo vyrozuměno nic vám nedáme ale věříme že vše bude v pohodě ale mysleli tím sebe!Tak začali volat co se děje pane bez peněz? Vše se určitě vyřeší mluvili jsme s panem majitelem a jestli se teda dostavíte knám do sqoatu na václavák podepsat kupní smlouvy.My jsme konečne vyděli naději že šmoulové zamodralí začali něco dělat!Ve sqoatu jsme se sešli i s majitelem tak tady máte ty kupní smlouvy podepište to zajděte si na katasrální uřad a vy pane majiteli si založte učet a mi vám pošleme peníze nemusíte se ničeho bát vše bude v pohodě!!! Majitel se nasral nic nepodepíšu a vám barák neprodám to dám radši cikánum zadarmo!tak tohle jsem po 5měsících slišel.Fajn jesli teda pan majitel nechce prodat tak mi vratte peníze! a oni nebojte mi se pokusíme panu majiteli nejak domluvit jinak ho budem pokutovat za nedodržení smlouvy a vám peníze vrátíme! Keci keci lháři ulhaný po další schuzce a to tam šel snámi advokát nám pořát tvrdil ten jeden blbeček ulhanej že když k prodeji teda nedojde tak se nemusím bát o peníze a proč bych taky měl když jsou v dobrých rukách u pana mafiána na floridě!a ta kráva hnusna Valentová co jedná s lidma jak se špínou jsem myslel že jí praštím hned u dveří jakej házela ksicht!Je to dalších pár měsícu co jsme tam byli a na několik dopisu že mi mají vrátit peníze neodpověděli a peníze nevrátili!!!!!!!!!!!!Proto jsme podali žalobu a doufám že to dopadne dobře ale je to na dlouho,proto přeju všem slušným lidem hodně štěstí a uspěchu v boji proti těmto podvodníčkum!Nic méně bych byl ne pro další schuzku podvedených ale pro pořádnou demonstraci!!! Jsme mladí kluci co poprvé v životě chtěli pro začátek svého života koupit rujnu a postavit si novej baráček a to všechno kvuli tomu že člověk najede na seznam sreality a tam inzerují takový zloději!Doufam že náš příběch zodpověděl vše co jse stalo s pozdravem Sidecar640 ps:rád budu s kýmkoli spolupracovat proti proluxáčkum sidecar640@seznam.cz

 75. Petr L. says:

  Mám podobnou zkušensot, podepsal jsem NEEXKLUZIVNÍ SMLOUV a rovnou jim mám přes rozhočí řízení platit love. Mě UŽ ANI NEVYZVALI K ZAPLACENÍ a rovnou mě dali k rozhodčímu řízení!!!
  jsem ochotný bojovat proti nim do posledního dechu! Tohle je jasný podvodný systém na lidi nic jiného! Jen hořce lituju, že jsem tyto stránky nenašel dříve! Pro jistotu znovu píšu svůj mail: lapetr@seznam.cz a ozvu se také na email uvedený na začátku, Jsem rozhodnutý je prostě zničit, protože tohle není možné!!!

 76. Andrea KI says:

  Podali jsme do novin inzerát na pronájem bytu 3+1. Po týdnu se nám ozvala realitní kancelář Prolux s tím, že má již na pronájem konkrétního zájemce a že chce co nejdříve byt vidět. Jakým způsobem nás můžou při zprostředkování pronájmu poškodit? Nemám s tím žádné zkušenosti. Děkuji za komentáře

  • Prodali jsme byt přes Prolux, a to opravdu rychle! Měli jsme kupce už po dvou týdnech spolupráce. žádný problém jsme s nima fakticky neměli…

 77. Takhle nás napálili. Operátorka volala, že mají vážného zájemce a potřebují náš souhlas k tomu, aby mu byt mohli nabídnout. Přišla makléřka a ani jsme se nenadáli a podepsali jsme exkluzivní smlouvu na prodej bytu. Takže BACHA!!!!!!!!!!!! Od Proluxu hodně daleko nebo s dobrým právníkem za zadkem. Přeji hodně štěstí.
  PS: Pochybuji o tom, že mají zájem na pronájmu bytu, protože je to pro ně teoreticky nevýhodné. Spíš si špatně přečtli inzerát a myslí si, že se jedná o prodej bytu… Ale je to jen můj osobní názor.

  • Tak to moc nechápu, my prodávali byt, taky jsme s nima podepsali smlouvu, měli jsme kopii a četli jsme ji. Podepsali jsme to až další týden. Prolux prodal rychle, bez problémů, a my ničeho nelitujeme.

 78. Petr Š. says:

  Taky jsme se nachali nachytat. Jednou v životě se nám poštěstilo a přišli jsme k solidním penězům a teď mám platit za nic. Dnes nám došla záloha k zaplacení téměř 200 tisíc, zítra hned odešlu dopis s odporem proti zálohovému listu (odkaz: http://geocities.com/anti.prolux/rady_odpor.html). Dále podám trestní oznámení a budu to řešit s právníkem. Chtělo by dál koordinovat postup proti nim. Je tady někdo komu doručili zálohový list a nakonec jim tu fakturu zrušili?

 79. Obávám se, že nikdo takový není.
  Po zaslání odporu proti zál. listu Vás opět vyrozumí, že smlouva platí a povinnost uhradit finanční částku trvá. Vy budete logicky trvat na svém, tedy že finance na Vás požadují neoprávněně a zaplatit odmítnete.
  Ihned po té na Vás bude automaticky podána Proluxem žaloba u rozhodčího soudu, který jim jde pochopitelně na ruku…

 80. Hana Šíchová says:

  Za blbost se platí, také jsem 12.3.09 podepsala smlouvu na prodej chaty, ze které se vyklubala exkluzivní, ač mne makléřka vysvětlila že jen v případě, když je obejdu a uzavřu smlouvu s tím, koho dohodili. Jinak prý zaplatím jen 500,-Kč. Lži, když jsem to prostudovala, sankce hrozivé při porušení. Smlouva je na 12 měsíců a nevypovím-li 2 měsíce předem, tak se obnoví na dalších 12 měsíců. Jsem přesvědčena, že kupce nepřivedou, dle SMS si chatu prohlédlo 50 zájemců. Budou číhat jen na příležitost uplatnit sankce a to je jejich hlavní zdroj zisku. Nevím, jak se bránit aby neprodali bez mého souhlasu za nižší cenu než dohodnuto nebo mne neokradli jak se stalo již jiným. Doufám, že než vyprší smlouva, tak ti podvodníci přijdou o licenci.
  Hanka

 81. Milan Petik says:

  Pokud uvidite ve dveřich realitniho makleře od realitky Prolux.Přišlo k Vam neštěsti,nejvetsi podvodnici na ktere neni metr.Okamžitě zamknout dveře a nepromluvit ani slovo jinak vas oškubou o velike penize.Jako mne.Jeste tet se budim a vidim před očima Prolux.Milan.Petik@seznam.cz

 82. Božena says:

  Nevíte někdo, co se bude dít dále s těmi našimi podanými trestními oznámeními? Je nějaký termín na projednávání? Dá nám někdo na vědomí výsledek? Pokud jste někdo o tom informován, sdělte to prosím ostatním. Díky. B.V.

 83. Mam řešeni,nikde nevolat je to škoda penez a zbytecne nervy.Stejna vam nic neřeknou jen cigani.Domluvit schuzku s maklerem,udat nepravdive udaje a na schuzce poradny pruplesk,z leva i z prava.Udelate to nekolikrat a Makler si rozmysli podvadet lidi.

 84. Květuše says:

  Díky za tyto strány, dnes mě Prolux kontaktoval ohledně prodeje našeho bytu.Chceme prodat byt,ale ne přes RK.A už vůbec ne přes tuto RK.

 85. Petra K. says:

  bohužel mám taky co dočinění s proluxem.neuvěřitelné je,že jsem tu jejich zprostředkovateskou smlouvu ani nepodepsala a přesto mi přišel zálohový list.nemá někdo podobnou zkušenost?

 86. andrea says:

  Oni zprostředkovatelské smlouvy i falšují. Najměte si právníka, jehož prostřednictvím si vyžádáte „Vaši“ smlouvu. Následně budete prokazovat, že podpis na jimi avízovaném dokumentu není Váš.

 87. Daniel says:

  Taky mám to „štěstí“, že jsem se nechal napálit jako největší hlupák … loni se mi ozvali, domluvil jsem si schůzku a už to jelo přesně podle jejich plánu … nic není závazné, pokud prodáte jinde v klidu jen oznámíte blablabla … a nejvtipnější na tom je, že tak 14 dní po té, byla v TV o nich reportáž. Tu kdybych viděl před tou schůzkou, vyrazil bych s tou milou slečnou makléřkou dveře. Poslal jsem jím výpověď na kterou jsem dostal jasnou odpověď – akceptujeme, ale smlouva je na 12 kal. měsíců. Teď jen čekát kdy se ozvou :-( Vyhrál jste s nimi někdy někdo a neplatil provizi za nic ?? (dandi242@seznam.cz)

 88. Prosím Vás jsem žena na MD minulý rok jsem nabízela byt od mého přítele, který byl pořád v praci, taky mě napalili,nebot mi dali přečíst neex.smlouvu, ja se otočila po přečtení po dítku a zbyval jen podpis který jsem pak podškrábla stím že v pohodě, že to není můj byt,rok byl klid ja davno přestěhovaná a hle doporučenka ve schránce mé matky(bydlela tehda o vchod vedle)zalohový list-90,600uhradit.Trestní oznameníjsem odala v Ostravě muj případ přepodlali do Prahy,ale asi se ztoho picnu jsem těhotná a nervy mám na pochodu a na právníky nemám peníze!!!ale připojím se ke komukoliv v Stravě nebo Opavě, nevím co dál jestli kvuli nim potratím tak..jen s moji 2letou dcerou přes den na ně zapomenu, v noci to je horší, zdá se mi že mi seberou majetek a zustanu s malou jako bezdomovci.Myslím že smlouva byla neplatná rotože v té době jsem byt nevlastnila a neměla ani plnou moc od řítele a exk.jsme si nepřáli no nachlup stejné příběhy Denisa Ostrava

 89. Lenka Labounková says:

  Vážení podvedení,

  jsem jedna z Vás, poslala jsem email paní Myslíkové do televize Nova, ale bylo by potřeba, aby se ke mě připojili ještě další, email na paní Myslíkovou je eva.mysikova@nova.cz . Prosím připojte se napsáním emailu, aby jsme měli větší šanci na odvysílání.
  Paní Deniso po nás chcou ještě o 8000 korun víc.
  Lenka kopřivnice

 90. BUBUBU zavolej mi do klubu!Crrrr.ano prosím?Dobrý den tady pan Jasanský.víte proč vám volám ! Joo tak pan Jasanský ,tak povídejte co pak máte na srdci?Víte pane ………měl by jste zaplatit 7500,-tis.a schovat se do kouta bububu!Ale já jsem vám dal už tolik peněz a vy po mě žádáte další;-€!!! A mám stáhnout žalobu jen proto že mně zastrašujete;-€! že budu platit ještě víc za soudy protože neuspěju a vše zaplatím;-€! Já už jsem vám daroval peněz dost a podívej se ty šmoulo!!!Já na to mám at me to stojí třeba všecny moje uspory ale u toho soudu se sejdeme a budu se snažit oto aby jse ta tvoje super gruper klubíček nevivlíknul a řádně mi vrátil peníze!!!Zastrašuj si mě jak chceš ale já ti na nic neskočím a to že se schováváš někde na Floridě to sou teda blbí řečičky ;-O Vždyt vy akorát jenom lžete!!! Prvně to skouší nějeká husa a pak pan kecálek z pevný linky a ještě určitě z budky! čau a s

 91. andrea says:

  Pro Lenku:
  Dobrý den Lenko, Nova již má spot do TV zpravodajství hotov, odvysílán bude, až nastane nějaká „novinka“ ze strany kriminální policie.

 92. zítra jdu podat trestní oznámení na RK Prolux a na paní makléřku Gabrielu Sikorovou. Moje smlouva neobsahuje ani razítko společnosti, ani plnou moc. Ještě se na to podívají právníci a uvidíme co se dá dělat, protože i podpis paní makléřky je podivný.

 93. Michal Novák says:

  Také jsem jedním z podvedených, viz můj příběh:

  Před rokem (cca v únoru 2008) jsem prodával byt. Podal jsem inzerát a ozval se Prolux, že vykupují nemovitosti za hotové, jestli by se mohli přijet podívat. Pro mě to znamenalo v tu chvíli jediné, minimum starostí a neváhal s nim. Domluvený den přijel velmi milý pán s velmi milou paní, prohlédli si byt, nalepili mi obrovskou nálepku (NA PRODEJ) na okno, zeptali se, kolik bych za ten byt chtěl. Cenu jsem jim řekl. Stále se usmívali a byli ohromně příjemní. Pak jsem se jich zeptal, jak je to s těmi penězmi v hotovosti, jak to asi celé bude dlouho trvat a jak to celé bude pokračovat. Na to vyndali nějaký papír a řekli, že už moc času nemají a pokud bych ho chtěl prodat za peníze v hotovosti, musím jim hned podepsat ten papír. Zeptal jsem se, jestli bych si to mohl v klidu přečíst. Oni na to odvětili, že už musí jít, ať to podepíšu, že se tam jedná stejně jenom o povolení k umístění reklamní tabule na okno (NA PRODEJ), a znovu naléhali, abych to podepsal. Tvářili se nesmírně mile, ale strašně se vším pospíchali. Tak jsem jim to podepsal a kupodivu jsem nedostal kopii nebo originál smlouvy, asi to není potřeba, ikdyž podle vzhledu papíru se jednalo asi jen o reklamní leták, kde dávám svolení s vylepením reklamy, jak tvrdili. Dodnes tedy nevím co jsem to vlastně ve spěchu, nátlaku a zmatku podepsal. Paní na to že musí jít zavolat klientovi, u kterého měli už dávno být, že se mu musí omluvit. Zmizela a po chvilce byla zpátky. Tvrdila, že další klient nemá problém s čekáním a požádala mě o občanský průkaz za účelem kontroly, že jsem to skutečně já a pak se slušně zeptala, jestli nemám internet, protože by to urychlilo prodej nemovitosti a předání peněz v hotovosti. S klidem jsem ji to dovolil, šla na stránky katastru, kde si ověřila, že jsem vlastníkem prodávaného bytu a po důsledné kontrole všech mých údajů, na to že vůbec oba makléři původně neměli čas, povídali o všech bytech na prodej v okolí a své zážitky z prodejů. Vyprávěli tak, že jsem netušil a ani nešlo předpokládat, jak špinavý podvod na mě přichystali. Působili vskutku, jako spokojený manželský pár, který tahle práce opravdu baví a rádi pomáhají lidem, jako jsem já. No už jsem si začínal počítat, kolik peněz to bude, kolik dluhů umažu a tak dál. Oba makléři se semnou slušně rozloučili, zabouchli se dveře a od té doby jsem o Proluxu nevěděl a stále čekal, kdy se ozvou s těmi penězmi a se slibovanou kupní smlouvou. Ale nedočkal jsem se dodnes. Byt jsem byl nucen pro neschopnost Proluxu pronajmout své přítelkyni, která si ho nakonec koupila začátkem května 2008 a já se břemene konečně zbavil. Cca 11.4.2009 jsem zjistil, že mám na účtu exekuci na skoro 150.000,- právě od Proluxu. Neváhal jsem a začal shánět informace proč a od koho. Dozvěděl jsem se, že je to Litoměřická exekuční kancelář, kam jsem zavolal a bylo sděleno, že je to od Proluxu. Nevím jestli nějaká pošta dorazila, domů se dostavám zhruba jednou za tři týdny, takže i poštu mohu vyzvedávat jednou za tři týdny. Vyjádření exekutora mám údajně na poště, kam se chystám tento pátek 24.4.2009. Jedniné co mám v ruce je nájemní smlouva s bývalou přítelkyní a smlouva o prodeji bytu. Víc nemám.

  Kdo má zájem o podání hromadné žaloby, nechť mě kontaktuje na: imaxx@centrum.cz

 94. Pane Michale

  toto je jednací číslo a telefon na pána,který se zabývá trestním oznámením na tuto firmu, takto to provedlo již 180 klientů této RK. Stačí zajít na policii v místě bydliště s těmito údaji a sepsat oznámení u nich.
  Č.j.:ORIV-21925/TČ-2008-93 má to na starost pan Kováč telefon 974860531!!

 95. Dobrý den p. Lenko tak jsem se přidala na email nicméně mi bylo doporučeno ať nečekám na policii a řeším svůj případ s právníkem nebo mě oškubou,Návíc v době kdy mi podstrčili udajnou neexk. smlouvu, tak se u mě přepočítali a mysleli si že jsem asi majitelka bytu, ale já žádná majitelka bytu nebyla jen přítelkyně a tak si myslím, že smlouva je neplatná, neboť jsem neměla od přítele plnou moc a samozřejmě nefiguruji ani na žádné prodejní smlouvě, je mi jedno co podniknu ale všechno, jen ať této firmě neplatím ani korunu

 96. Dobrý den. Dnes mi příšla SMSka od Proluxu, že mám uhradit dluh a zavolat na nějaké číslo pokud se chci vyhnout soudní cestě. Zavolala jsem tam ale ta paní si udělala jen poznámku a že se mi někdo ozve, že jiné informace podat nemůže. Za celou dobu mě nikdo nekontaktoval, tak jsem zvědavá co chtějí. V polovině roku 2006 jsem si dala inzerát na prodej pozemku. Ozvali se mi i z Proluxu. Makléř sepsal smlouvu i když jsem ho upozornila, že už ho jedna realitka nabízí. Prý to nevadí. Asi po půl roce jsem pouze 3/4 pozemku prodala sama. Z Proluxu jsem neměla ani jedinou nabídku. Napsala jsem jim, že pro mě nic neudělali a že jim žádnou provizi nezaplatím. Do týdne jsem držela v ruce Zálohový list na 6% z částky, která byla ve smlouvě. Částka byla na 1 150 000 korun za celý pozemek. Zaplatila jsem pokutu i za tu část, která se neprodala. Tu částku navrhl makléř. Já jsem žádala méně. Nakonec jsem ty 3/4 prodala za 400 000 korun. Já nána jsem si tu smlouvu také neprostudovala pořádně. Pokutu jsem v řádném termínu zaplatila. Hned jsem jim poslala doporučený dopis o zaplacení, s kalkulací, že vlastně dostali 25%, a že by už nemuseli chtít provizi. Pak přišla SMSka, jako že děkují za spolupráci a že přejí hezký den. Vše jsem vypustila z hlavy a po dvou letech chtějí dluh. Poradí někdo co dál? Vyměřili si pokutu za celý pozemek oprávněně? Když jsem zaplatila pokutu, mám zaplatit i provizi? Má někdo zkušenost s úrokem? Platí se z provize, nebo z pokuty? A pokud ano, kolik? Můžou ho vyžadovat, když jsem zaplatila smluvní pokutu? Děkuji za každou radu.

 97. Dobrý den paní Hanko, můžu Vám poradit pouze to co poradili mě, objednejte se u právníka a vezměte s sebou veškeré podklady které máte. Připojte se k hromadnému trestnímu oznámení na Prolux a na pana makléře taky.
  Přeji hezký den.

 98. Milí spolubojovníci,

  posílám jednu radu, najděte si dobrého právníka a poskytněte mu smlouvu k prostudování, určitě tam najde nějaké věci, se kterýma by se dalo bojovat proti RK. Taky jsem to udělala a možná se mi povede s nimi jít do střetu.
  Jinak nic neplaťte, protože PROLUX JE V KONKURZU, a peníze by jste nikdy nedostali zpět.

 99. Lenko, to že je v konkurzu se dá někde zjistit?
  Můžu se zeptat, na co jste je dostala? Je možné je dostat na to, že mi neoznačili nemovitost i když jsem jim podpisem smlouvy podepsala souhlas?
  Můžete dát info i na: ha.kol@seznam.cz
  Díky

 100. V žádném případě nic neplatit, ihned podat žalobu a obrátit se na právníka. Tyto podvodníčci dříve nebo později skončí. Bohužel, ale ruči 200 tis. s.r.o. tak z nich nikdy už žádné finanční prostředky nedostanete a oni to moc dobře vědí. A naopak pokud jim jakékoliv prostředky poskytnete(zaplatíte za neexistující služby apod.) budou moci z Vašich peněz páchat opětovně další trestnou činnost.

 101. Lenka Mičulková says:

  Dobrý den, před rokem mě kamarád, který prodával dr. byt požádal, ať provedu po jeho bytě makléře této RK. Sami volali na jeho inzerát s tím, že mají o byt zájem. Kamarád bohužel nemohl v danou hodinu svůj byt spřístupnit a tak pověřil mě (neměla jsem žádnou plnou moc něco podepisovat za něj, makléřka to vše věděla). Stalo se to, že paní ač viděla všechny smlouvy k bytu a moc dobře věděla, že já k bytu nemám žádný vztah natož nějaký družstevní podíl z něj, přesto smlouvu( na mé jméno i jiné bydliště než byl prodávaný byt) napsala a řekla mi,ať to klidně podepíšu, že v ní nic není, že je to jen potvrzení co je v okolí pro inzerci. Tím se podle mne dopustila podvodu. Po jejím odchodu jsem si tuto smlouvu přečetla a hned jsem volala na jejich zákaznickou linku a vysvětlila jim, že smlouva je neplatná a žádala je o nevkládání inzerce na jejich stránku-druhý den jsem jim poslala i dopor. dopis s vysvětlením jak to vše bylo- vše mám pečlivě uschováno. I na pár mailů s majitelem této RK došlo- mám je taky uschované a ten moc dobře věděl, jak to vše bylo přesto inzerát uveřejňují dál. A já teď jen čekám, kdy mi taky příjde nějaký dopis od soudu. Chystám se podat na Policii ČR taky žalobu. Hledám i nějakého právníka z Ov, který o této RK něco už ví a který by mi mohl poradit co dál. Jsem z celé této situace moc nešťastná a tak prosím o radu co mám dělat. Mockrát děkuji.(l.miculkova@centrum.cz)

 102. Podal jsem si inzerát, že prodám svůj 2+1 a bylo tam mj. RK prosím nevolejte. Neovzal se mi nikdo, jen Prolux consultining (jsou negramotní nebo drzí?) a hned začli obtěžovat SMSkama, ale schůzka byla zatím odložena. Když čtu tyhle zkušenosti (bylo mě to hned podezřelý z televize), tak nevím jestli mám tu schůzku rovnou zrušit anebo si od nich vzít tu jejich smlouvu co mě budou nutit jako na prostudování s tím, že bych následně odstoupil. No možná i to je zbytečný riziko.

  • To úplně nechápu, já měl byt za dva týdny prodaný, a to právě přes tuto rk. Prolux mi téměř okamžitě posílal zájemce, byt mi označili a pěkně zainzerovali. Já jsem spokojený a doporučuju!

 103. Je tady prosím někdo, komu se podarilo:

  1. Nad proluxem vyhrát?

  2. Nějak se domluvit?

  Podělte se prosím o tuto zkušenost. Jsme opravdi zoufalí.

 104. Odhlásil jsem to telefonicky (snad bez problémů) a dal jsem to na tuhle bezrealitky (Pardubice, Gagarinova) tak uvidím, jak to půjde bez podvodníků.

 105. Mareš says:

  Standardni SMS od Proluxu: „“Vazeni, uhradte prosim na 78-4650310287/0100, VS1111 dluznou castku. Pri zajmu MIMOSOUDNIHO reseni volejte 841222222 Dekujeme za pochopeni““
  Pak vám zavolají a jsou nejen hnusní a nepříjemní, ale i vcelku neodbytní.
  Nikdo vám neřekne své jméno, kolik máte zaplatit je informace podaná pouze telefonicky.
  Kdy bude v této zemi konečně uzákoněn volný odstřel z*rdů ?

  Máte prosím někdo informaci, po jak dlouhé době si může RK Prolux nárokovat zaplacení smluvní pokuty za zrušení smlouvy ? Smlouva byla bohužel vypovězena mimo určený termín a to před pěti lety. Nyní chtějí 50t. za to, že rok neprodali a smlouva byla na ústní doporučení makléřky vypovězena. Do dnešního dne neexistuje jediný písemný nárok RK vůči klientovi. Děkuji

 106. Ve smlouvě je uvedeno, že tři roky po ukončení smlouvy trvají právní nároky. Tedy alespoň já jsem to tak měla. Pokud máte potvrzeno, že výpověď berou na vědomí, tak si myslím, že není co řešit.

 107. pro Ondru a jiné neznalé: odhlas tel. čísla, zabedněte se, emigrujte.
  Je to snad jediná společnost v ČR, která už nějaký ten rok systematicky podvádí a stále jí to zatím prochází.

 108. Pro Lenku Mičulkovou-prosím vás také jsem z Ostravy-poruby a mám stejně nachlup stejný případ jako vy šla bych za právníkem s vámi a mohli by jsme ho financovat napul, protože ja nemám tu smlouvu od proluxu a tak ani nevím co se tam psalo, trestní oznámení už mám podané a taky jsem jim psala dopis, nicméně mě zajímá ta smlouva co v ní vůbev je..v případě zájmu volejte 739031803 děkuji Sauerová

 109. Dobrý den, najde se tu někdo z Jihlavy či okolí kdo sepisoval „neexklusivní“ smlouvu s makléřkou Lucií Koutníkovou ?? Děkuji. (dandi242@seznam.cz)

 110. PROLUX NEWS!!!

  vzkaz od A. Rolfesové pro osoby poškozené výše uvedenou společností. Včera PČR provedla zátah na kanceláře této „realitky“. Byla zabavena PC, účetnictví a žaloby na základě jejich pochybných smluv (nemohou tedy v současné době probíhat jejich oblíbená rozhodčí řízení)… přeji všem podvedeným hodně štěstí a naděje ve zdárné ukončení jejich martýria.

 111. Jsou to mizerní šmejdi nevíte jestli má ještě cenu podávat trestní oznámení?nebo jestli se podávají ještě hromadný .U mě je situace podobná až na to že my s manželem jsme podílový vlasníci baráku a nemáme barák ve společném jmění manželů a na té sprostřetkovatelské smlouvě chybí můj podpis a i tak je ta smlouva platná a já jako manželka,když by se našel zájemce na náš barák musím kupní smlouvu podepsat my řekli.Jinými slovy mam držet hubu a krok.

 112. Lenka M. says:

  reakce na příspěvek ze dne: Vloženo 20 Duben, 2009 @ 23:58 od paní Lenky: taky jsem bohužel podvedenou paní makléřkou Gabrielou Sikorovou (viz. už můj příspěvek výše). Mohu se zeptat, zda už máte nějakou odpověď na vaše Trestní oznámení proti této makléřce?…mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 113. Paní Lenko, bohužel nemám žádné zprávy ohledně trestního oznámení,ale v pátek uveřejnila televize Nova ve svém večerním zpravodajství reportáž o vniku policie do této RK. Pokud jste to neviděla, lze to najít na internetu.
  Hezký den.

 114. Každý, kdo má podezření, že na něm touto společností byl spáchán trestný čin podvodu, ať sepíše podrobné trestní oznámení a připojí se k č.j. OR IV – 21925/TČ – 2008 – 93. Ten pan Kováč na Praze 4 toho má moc a odkazuje každého, aby podal trestní oznámení na své místním odd. policie. Musejí to od vás vzít a pošlou mu to. Počítám, že jich budou mít již tak 190 a proto ten zátah policie, otázkou je, nakolik je z toho dostane ta jejich neprůstřelná smlouva. Protože oni vám něco ústně nalžou, ale potom platí co je psáno, to je dáno. Myslím, že by se ale také dalo stavět na tom, že se ve smlouvě vlastně zříkáté svobodného rozhodování o ceně své nemovitosti a to mohlo být porušení Listiny práv a svobod. Zdá se, že je zásah policie nijak neirituje a nadále mi posílají ty nesmyslné SMS zprávy, že si mou nemovitost prohlédlo 50 osob, přitom se nikdo neobjevil. Hanka

 115. Zase jsem o něco chytřejší, Prolux to je teda terno, když k Vám přijdou tak utíkejte, protože přišlo opravdu neštěstí. Před rokem moje pětasedmdesátiletá máma podepsala „neexluzívní“ zprostředkovatelskou smlouvu na prodej chaty. Pan Mikula, mladík povídá, můžete to prodat i u jiné realitky akorát nám to oznámíte. Bylo mi divné, že chtěl honem, honem to podepsat a pryč. Prý má ještě další klienty. Po té co jsem si to přečetl jsem mu volal na mob. telefon a žádal o zrušení smlouvy. Už je prý pozdě. Rozhodl jsem se počkat tedy rok a včas napsat doporučený dopis o řádném ukončení zprostředkovatelské smlouvy. Dnes je to právě rok. Za celou tu dobu nás kontaktovali 2x a to jednou, že chtějí znovu telefoní číslo, které si p. Mikula z PROLUXU napsal a podruhé když dostali můj doporučený dopis o ukončení mé spolupráce s nimi, že ji nemůžu vypovědět předčasně. Slečně jsem řekl jestli umí číst, že je tam napsáno přesně datum ukončení po roce. Informovala mi, že jsem měl 848 návštěv, nevim, ale kde, asi na jíný chatě, ne na mé. Cenu chaty si zlevnili o 30,2% bez mého vědomí jen tak. Doufám, že nepřijdou nějaké poplatky za uveřejnění na internetu a za návštěvy. Jestli něco přijde přidávám se k žalobě. Co radíte? Láďa

 116. Lenka M. says:

  mám dotaz na vypovězení smlouvy.Ve smlouvě je napsáno: Strany sjednávají, že tato smlouva se automaticky prodlužuje vždy o dalších 12 kalendářních měsíců,pokud alespoň jedna ze stran ve lhůtě minimálně 2 měsíce před uplynutím aktuální 12 měsíční doby trvání smlouvy neoznámí druhé straně prostřednictvím doporučeného dopisu, že trvá na neprodloužení smlouvy.
  To znaméná co?..příklad : smlovu jsem podepsala 2.8.2008..tak ji mohu ještě vypovědět 1.8.2009(posl.možný den) a bude vše v pořádku?

 117. Lenka M. says:

  Mám dotaz k vypovězení smlouvy.Ve smlouvě je napsáno:
  Strany sjednávají, že tato smlouva se automaticky prodlužuje vždy o dalších 12 kalendářních měsíců,pokud alespoň jedna ze stran ve lhůtě minimálně 2 měsíce před plynutím aktuální 12 měsíční doby trvání smlouvy neoznámí druhé straně prostřednictvím doporučeného dopisu, že trvá na neprodloužení sprostředkování.
  To znamená co? Že např. když jsem smlouvu podepsala 2.8.2008 tak ji mohu ještě jako posl. možný den vypovědět 1.8.2009 nebo to je už pozdě? Pak je se mnou zase na 12 měsíců ámen:-(((?

 118. Lenko, dejte výpověď doporučeně minimálně s datem 1.6. a nejlépe by to bylo na doručenku. Já jsem ji také takto 2 měsíce předem vypověděla, ale o mě už věděli, že jsem prodala sama tak nedělali problémy.Jen mi přišel zálohový list na pokutu. Každopádně to pošlete nejpozději 1.6. a DOPORUCENE!!! Chtějte po nich, aby Vám dali vědět, že to berou na vědomí. Mě pak poslali SMSku, že děkují za spolupráci.

 119. POZOR:1.6 MUSÍ MÍT VÁŠI VÝPOVĚĎ UŽ V PROLUXU. JÁ JI POSLALA PŘESNĚ 12 A UŽ MI JÍ NEUZNALI. ALE I KDYŽ DÁTE VÝPOVĚĎ STÁLE PO VÁS MOHOU VYMÁHAT PENÍZE.

 120. Lukáš says:

  Pro Hanku z 20. 5. 2009:
  Můžete prosím napsat, jak vám to dopadlo? Zaplatila jste pokutu, když jste prodala sama? K právníkovi jdu zítra.

  Pro ostatní:
  Jednal jste někdo s makléřem Jiřím Roulem z JČ?
  Děkuji. e-mail:lukas.zxr@seznam.cz

 121. Lenka M. says:

  stránky , které jsem napsala dne 22.5.09 Prolux začal bohužel mazat!!!!!!!!!!!….z čehopak máte paní Valentová takový strach?…nic vám neříká: hlas lidu – hlas boží….doufám, že i toto policie ĆR podchytila…Jde vidět jak jste poctivá RK, když už se snížíte mazat příspěvky obyčejných,podvedených a hlavně slušných lidí. STYĎTE SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a pak, že máte vše čisté a poctivé….

 122. Evžen B. says:

  Můj příběh s touto „RK“ je zhruba stejný jako příběh všech podvedených lidí na této stránce. „Makléřka“ se mě ani neobtěžovala informovat o tom,jakou budeme sepisovat smlouvu,že je v ní psáno to a to,jestli náhodou už nemám exkluz.smlouvu u jiné rk atd.Dále by měla ukázat pověření,že může smlouvy vystavovat,dát na sebe kontakt(navštívenku)s telefonem a smlouva by měla obsahovat razítko.Nic takového se nestalo,uvedla mě v omyl a tudíž na ni sepisuji trestní oznámení.Už jsem měl 12 návštěv a ještě jsem nikoho neviděl.Doufám,že jim brzo zatnou tipec!

 123. Marta Motáňová says:

  Právě prožívám „hrůzné dny“ po podpisu neexkluzivní? smlouvy s Proluxem. Sama dnes nechápu, jak je možné, že mne dokázala jejich dealerka tak zmanipulovat. Zakládám si na tom, jak jsem prozíravá a teď tohle! Podepsala jsem smlouvu na byt syna, aniž někdo chtěl vidět pověření a plnou moc – snad na základě této skutečnosti se z toho nějak dostanu, ale jestli s úplně „zdravou kůži“ – nevím. Po přečtení všech těch stížností a hlavně po telefonátu s p.Jasanským a ředitelkou Valentovou, vidím kolik zla a podvodů má u nás „zelenou“. Jsem už starší a slušná žena, ale utěšuje mne v mých současných bezesných nocích jen vulgární přísloví, které praví, že na každou svini se vaří voda – pardon! Spojuji se s právníkem a doufám, že síla všech postižených dokáže tu vodu hodně rychle uvařit.Držím nám všem palce!

 124. Viki Anasan says:

  Zdravim vsechny, nejsem zamestnancem PROLUX a nechapu, kam zmizel rozum nekterych dopisovatelu. Jakoukoliv smlouvu, kterou podepisete si radne prostudujte,nemuzete preci argumantovat tim, ze Vam nekdo rikal neco jineho. Podepisujete ustanoveni, pokud se Vam nelibi, nepodepisujte. Ony ty nemovitosti, oznaceni, prace vsech take neco stoji. Pokud neprodate, neplatte, nemate za co. Ale pridavat se k teto kampani rozhodne nebudu. Kdyz pojistujete dum, auto, cokoliv, platite leasing – smlouvy jsou preci smlouvy a podpisem potvrzujete, ze jste se s nimi seznamil. Diky takovymto nazorum se pouze pripojujete ke stadu ovci, ktere jdou za jednim beranem… Pokud RK nedodrzi ustanoveni smlouvy, kterou podepisujete, jste opravneni neplatit, popr. ji zalovat, jinak si myslim, ze ne….

 125. Božena says:

  Vážený pane Viki, asi jste ty příspěvky podvedených vůbec nečetl, jinak byste takovou blbost nemohl napsat.Zřejmě nevíte, že existuje definice trestného činu, který spočívá i v tom, že druhého „záměrně uvedu v omyl,abych se sám obohatil, čímž spáchám trestný čin“.Všechny ty popsané případy jsou přesně o tom, takže Vaše argumenty o beranu a stádu ovcí jsou přesně to, co napíše podvodník, který tyto činy schvaluje, nebo sám páchá. V žádném případě nemůžete být normální, slušný člověk.

 126. Tak jsem si přečetla komentář od „Vikiho Anasana“ a řekla bych, že to píše náš nechvalně známý P.Jasanský. Soudím tak podle toho, že jeho text neobsahuje háčky a čárky, což je známka, že nám píše Floriďan. Není divu, že fandí podvodníkům, když je to on sám…

 127. Dostala jsem email od zaměstnance RK Prolux a byl také bez háčků a čárek. Pane Viki, nechápu, proč jste vůbec přispěl do této diskuze, když se !rozhodně nechcete přidat k této kampani!.

 128. Moc zdravím všechny a připojuji se Vám, i když asi budu muset sdílet to, že mne někdo nazve ovcí, která jde za svým beranem. Jen ten, kdo zažil, jak dokáží zaměstnanci Proluxu uvést v omyl ví, o čem se zde píše. Já jsem také podepsal smlouvu, protože oni to prostě umí, jak oblbnout člověka. Nejsem ovce, jsem vysokoškolák a přece se jim to podařilo. No a tak mi nezbylo, než rok čekat, až smlouva skončí. Řádně a včas jsem vypověděl smlouvu, ta následně skončila. Pak jsem dal svoji nemovitost jiné realitní kanceláři, která za měsíc a půl úspěšně moji nemovitost prodala. Nyní, po třech měsících mi chodí od Proluxu výhrůžné sms a obálky z červeným pruhem, že mám na jejich účet zaplatit tučnou provizi, protože nový majitel mé nemovitosti se jednou díval na jejich stránky a tudíž je jejich zájemcem a tudíž mají nárok ještě rok po skončení naší smlouvy na svoji provizi. Jak nesmyslné. Nezajímá je nic než to, že mám zaplatit. Nikdo se s Vámi klasicky nebaví, operátorka na Proluxu nic neví, jen vždy odpoví obvyklou větu, že moji žádost o schůzku, nebo telefonický rozhovor předá dál a že se mi někdo jistě ozve. Místo toho přijde dalších deset sms abych zaplatil a další obálka s pruhem, kde vyhrožují soudem. Nebudu Vám zde povídat, to jistě všichni z Vás ví, jaké myšlenky Vás celé dny pronásledují, jak se těžce večer usíná a špatně spí, když je slušný člověk doslova vydírán. Držím hotovosti i v noci a tak nemůžu telefon vypínat. Tyto sms chodí zásadně buď pozdě v noci, nebo v neděli brzo ráno. Takže pokud si pan Viki myslí, že jsme blbé ovce, je na omylu. Jsme jen oběti podvodu od jedné nekalé firmy, zvané Prolux. Smutné je snad jen to, že to, co provádí Prolux asi zákony naší země zřejmě dovolují a úřad na ochranu spotřebitele, včetně naší policie, která má pomáhat a chránit, s tím nic nenadělají. Každý člověk, který chce koupit nemovitost, logicky brouzdá a hledá po internetu. Je to zcela normální, jenže Prolux si tohoto člověka bez jeho souhlasu přivlastní a ten nesmí koupit Vaši nemovitost další rok, jinak jim musíte platit provize. Myslíte si, pane Viki, že je to normální? Vám by se líbilo, aby bez Vašeho vědomí vedla nějaká realitka Vaši osobu a Vaše jméno ve své databázi a omezovala by Váš zájem na koupi jakékoliv nemovitosti? Vy, aniž o tom víte, si koupíte nemovitost od jiné realitky, zaplatíte ji provizi a následně Vám přijde obálka k soudu, že máte zaplatit provizi ještě jednou Proluxu? Jestli je toto dle Vás zcela legitimní a normální, tak my jsme skutečně ovce, ale o Vás se vyjadřovat raději nebudu, nejsem typ, který někoho uráží, aniž ho zná, i když v tomto případě bych rád udělal výjimku. To se ani neptám, jak to, že Prolux věděl o prodeji mé nemovitosti dříve, než jsem já dostal oznámení z katastru o přepisu nemovitosti na nového majitele. Držím Vám všem palce, i já jsem navštívil advokáta a budu bojovat, jak jen dlouho budu mít šanci na úspěch. I já věřím ve zdravý rozum zákonů a soudnictví. Ostatním vzkazuji jen to, že kdo již naletěl, mějte pevné nervy, stojí to hodně sil, které by jste jinak mohli věnovat sobě, nebo rodině a Ti, kdo teprve chtějí prodat nějakou nemovitost, vyhněte se této realitní kanceláři velkým obloukem. PS. Vybírejte v klidu jinde, nejsou všichni jako Prolux, mnohé jsou slušnější. PS-pro všechny mimo Vikiho. Vaše články mi dávají sílu a odvahu jít proti Proluxu až do konce, děkuji Vám za ně.

 129. Já jsem byla taky vydírána Proluxem,z původních požadovaných 128 tis jsme nakonec skončili s pokutou 18 tis Kč. Za každou zkušenost se platí,byla to ode mě hloupost, že jsem jim uvěřila a smlouvu podepsala, i když na ní bylo psáno něco jiného, než co makléřka tvrdila. Měla jsem ale před nimi s lidmi vesměs dobré zkušenosti,proto ta neopatrnost. Od té doby je moje víra silně otřesena a možná, že se tím i vyhnu dalším eventuelním průšvihům. Podle Vašeho dopisu je ale nebezpečné se i dívat na portál Proluxu. Vše, co je tam uveřejněné je prakticky po několik let neprodejné. Nechápu ale, jak poznají, že kupec někdy v minulosti bloudil po jejich portále. A taky je zajímavé to možné propojení s katastrem. V každém případě Vám moc fandím a přeji úspěch. Já jsem se taky připojila k trestnímu oznámení na ně, nenechám si to jen tak líbit.S pozdravem B.V.

 130. Jirka says:

  Technicky v žádném případě nelze zjistit zda potencionální kupec někdy brouzdal po jejich portálu.
  A co se týče katastru na propojení neveřím. Stačí aby někdo z jejich zaměstnanců denně seděl u internetu a sledoval výpisy/změny na katastru. Jinak snad se blízká na lepší časy. Těch trestních oznámení je kolem 200 jen na Prolux. Někteří makléři jsou hledáni Policií a nyní údajně stále ještě probíhá shromažďování důkazů. Věřím a doufám, že jim co nejříve ustřihnou tipec.

 131. Také se připojuji k poškozeným od tzv. RK Prolux. Odmítají vydat i kopii smlouvy. Já to teď zkouším jinak, mám od nich ve smlouvě hodně nadsazenou částku na prodej. Nikdy!! nebyl od nich žádný zájemce ale jak jistě všichni máte ve smlouvě, oni tam mají, za kolik nemovitost prodají. Takže já teď po nich chci a budu je za to i žalovat a klidně i dám návrh na exekuci, aby mě vyplatili uvedenou částku a nemovitost ať si nechají, nebo prodají sami sobě. A zároveň dávám návrh na vypovězení smlouvy jako souběžný krok. Jinak varuji před tzv. fiančním a právním poradcem Galovičem, je to jejich člověk a podvodník nejvyšší kategorie. Lidi nenechte se jak od něho ani od Proluxu zastrašit a navrhuji i fyzicky (na hrubý pytel hrubá záplata) vymáhání práva a to přímo u Valentové a Galoviče!

 132. Taky jsem z noha podvedených Proluxem. Už mi ničí život 2.rok.Taky jsem důrazně nechtěla exkluzivitu,podepsala jejich nezávaznou smlouvu, byt jsem si prodala sama,vypověděla smlouvu a chtějí po mě pokutu.Tak napadla neplatnost smlouvy již v roce 2007,a letos v květnu poslali sms ať zaplatím a volal mo 2x Galovič.Tak jsem podala trestní oznámení na RK i makléřku,napsala znovu odpor proti záloh.listu a námitky proti smlouvě a přišlo mi od jejich právničky ať dluh uhradím, jinak zahájí rozhodčí řízení.Tak jdu opět za právníkem se poradit.Jak jste na tom Jirko nyní vy?Nevím co dál.Jsem z toho zoufalá,ale platit za nezrealizované služby nechci.

 133. Paní Jano,
  jak se vám to podařilo snížit částku na 18tisíc?Dnes jsem se radila s právníkem a on se ptal jestli o někom nevím, komu se to právě podařilo.Mě přišla výzva ať zaplatím,jinak me dají k soudu.A co vy pane Igore,jak jste na tom?

 134. Dobrý den paní Dano,
  ptáte se jak jsem to dokázala? Já nebyla majitelka prodávané nemovitosti,jen jsem to vyřizovala. Hned po uzavření smlouvy, když si to majitel spolu se mnou přečetl a zjistili jsme, jak je ta smlouva pro nás nevýhodná,jsem upozorňovala maily makléřku, že je smlouva neplatná, protože majitel nesouhlasí. Byla jsem neodbytná, makléřka mi nakonec zavolala, že smlouvu zrušili.(aby měla ode mne pokoj) Debilní SMS o prohlídkách ale chodily nadále.Když se to bez pomoci Proluxu asi za 3/4 roku prodalo, tak nám přišla zálohová faktura. Po nekonečných mailech, kdy po mně chtěli kupní smlouvu a já odpovídala, že ji nemám, protože jsem sama nic neprodala ,jsem jim přeposlala jako důkaz moje maily makléřce,z kterých bylo zřejmé, že jsme smlouvu hned od prvopočátku nechtěli. Na to mi odpověděli, že mám pravdu, když jsem sama nic neprodávala a že se spokojí s pokutou 18 tis Kč.Tak jsem to zaplatila výměnou za doklad, že už po mně nebudou v budoucnu nic chtít. Byla to ode mne hloupost, že jsem jim skočila na špek, ale do té doby jsem se s podvodníky nesetkala a proto jsem makléřčiným slovům uvěřila.Radím Vám si Vaši smlouvu pořádně pročíst, jestli tam nemají nějaké chyby, kterými byste to celé mohli zpochybnit. Když si přečtete diskuze na IDnes, najdete tam užitečné rady.
  Přeji Vám pevné nervy a hodně úspěchu. Jana

 135. Dobrý den,
  na stránkách diskuze I-dnes,http://finance.idnes.cz/diskus.....azeni=time, bude sepsána petice proti Proluxu. Ondřej tam bude radit co a jak. Tak jestli se někdo z těchto stránek chcete připojit, tak tam koukněte a napište, že se připojíte. Čím více nás bude, tím lépe.Musíme něco podniknout,protože se nic s nimi neděje,dále posílají výhržné sms,emaily,telefonují a posílají výzvy a pozvánky k soudu.Nesmíme si to nechat líbit. Tak se připojte!

 136. Rád se připojím a také chci zduraznit, že na vše by byla dobrá schuze osobně!O prostorech vím nebude problém i občerstvení. Pozvat by se mohl i nějaký dobrý advokát a klidně i média! Dalo by se na místě hned něco spracovat a hlavně by se každej co jim naletěl dozvěděl mnohem více info jak na ně! vstupenka bude vaše smlouva a jesli se tam objeví někdo stěchto šmoulu tak ho poženu! zdraví sidecar640@seznam.cz Praha ;-)

 137. Koukám, že sem opět koukal někdo od nich,že by ON z ciziny, opět psáno bez háčků a u nás v Čechách píšeme mejdan! Asi nemají tak čisté svědomí, že se jim chce dávat na naše všechny diskuze jejich trapné hlášky.Pěkně se nám vysmívají, tak už co nejdřívě musíme něco udělat. Tak Tondo, jak to vypadá?

 138. Ahoj jsem další z podvedených klientek. dávejte si na prolux velmi dobrý pozor. Jsou to podvodníci a lháři.Chtějí po mně 65000kč. Nic pro mne neudělali.

 139. Roman F. says:

  Dorý den přátelé, jen z dalších přízpěvků proti těmto parchantům. Uzavírají i smlouvy bez Vašeho vědomí, stačí jen když vědí, že prodáváte nemovitost. Jsou bez jakýchkoliv skrupulí ochotni i sfalšovat Vaše podpisy. Něco podobného tady snad skutečně nemá obdoby. Vše budeme konzultovat s několika nezávislými právníky. Taktéž se připojíme k podání trestního oznámení. Nazýváte je podvodníky, lumpy a podobně ?? To jsou ovšem jen lichotky. Tato svoloč snad ani nemá ekvivalentního přídomku. Slušně řečeno – i dobytek by z těch sviní blil – ale jak jedna paní v předešlém příspěvku poznamenala – na každou svini se někde brousí kudla.. já jsem jeden z těch, kdo koupí ten nejlepší brousek ..

 140. Roman F. says:

  Dobrý den přátelé, jen jeden z dalších přízpěvků proti těmto parchantům. Uzavírají i smlouvy bez Vašeho vědomí, stačí jen když vědí, že prodáváte nemovitost. Jsou bez jakýchkoliv skrupulí ochotni i sfalšovat Vaše podpisy. Něco podobného tady snad skutečně nemá obdoby. Vše budeme konzultovat s několika nezávislými právníky. Taktéž se připojíme k podání trestního oznámení. Nazýváte je podvodníky, lumpy a podobně ?? To jsou ovšem jen lichotky. Tato svoloč snad ani nemá ekvivalentního přídomku. Slušně řečeno – i dobytek by z těch sviní blil – ale jak jedna paní v předešlém příspěvku poznamenala – na každou svini se někde brousí kudla.. já jsem jeden z těch, kdo koupí ten nejlepší brousek ..

 141. I mně se stalo to samé jako vám. Zlatem ověšený „makléř“, který silně bojoval s češtinou, mi podstrči smlouvu „O podpoře prodeje nemovitosti“ (ne exkluz.smlouvu o prodeji, což je normální smlouva, zavazující prodejce o tom, že nemovitost nemůže prodat přes jinou RK), v které je jen popis vaší nemovitosti a % provize. „Je to jen taková obyčejná smlouvička, ta vás k ničemu nezavazuje“, prohlásí makléř, můžete si prodat dům sama, pokud se to nepodaří nám. Přijdou vám SMS, že vaši nemovitost si prohlédlo tisíce zájemců, ale klíče od nemovitosti máte u sebe, skutečně se tam nepřijde podívat ani noha, takže celá podpora RK je to, že vyfocenou nemovitost s mým popisem dá na své webové stránky. Po měsících se ozve pracovnice této RK a prohlásí, že doba platnosti smlouvy je 12 měsíců a pokuta, pokud byste si našli sami kupce, je 10 procent z jejich navrhované ceny. O tomto makléř nemluvil a jejich podmínky jsou napsané blešími písmenky na rubu smlouvy. Jsem docela v tíživé situaci, protože mám kupce na dům přes jinou RK a obávám se, že právníci RK Prolux budou vymáhat to, co podvodem podstrčili k podpisu. Když jsem si přečetla dopisy všech podvedených lidí, tak se ptám, proč se toho znovu nechopí pracovníci TV nebo proč soud podporuje také lumpy.

 142. Milá Jitko,

  vyčkejte s prodejem do doby než vám vyprší smlouva s Proluxem, potom jí s dostatečným předstihem zrušte. Nevím zda nezaplatíte nějaké penále, ale pořád to nebude tolik my všichni ostatní.

 143. pracuji jako makléřka u jedné menší realitní kanceláře.Již několikrát se mi stalo, že při prohlídce nemovitosti s klientem, kterou jsem nabízela neexklusivně,protože to tak majitel chtěl jsem najednou narazila na ceduli: Na prodej Prolux. Okamžitě jsem věděla která bije a kontaktovala jsem majitele, ten se mi dušoval, že jeho smlouva s RK Prolux je neexklusivní, já jsem mu říkala, že si tedy myslím opak, že Prolux neexklusivně vůbec nepracuje. A samozřejmě jsem měla pravdu. Podle vyprávění mých klientů, Prolux na prohlídky nemovitostí vůbec nechodí, vše musí obstarat majitel. Většinou, pokud se mu to vůbec podaří vybere jen zálohu a dál ho už nic nezajímá. Jen mě fascinuje kolik lidí je schopno si smlouvu vůbec nepřečíst a důvěřovat ujištěním makléře.
  Bohužel musím konstatovat, že je to Vaše chyba, že takovou smlouvu podepíšete. Ale musím uznat, že jednání Proluxu odporuje dobrým mravům a etice a taková praxe je pro slušnou obchodní firmu nepřijatelná.

 144. ….mě to tak zase moc nepřekvapuje, když mi před návštěvou jejich makléře přišlo do bytu dalších 7 makléřů jiných RK a byly doopravdy poctivé a pak příjde tady to…tak se nedivte. Smlouvu na vyplňení vám dají bez jejich smlouvy, na druhé straně najdete jen rady, jak máte skvěle uklidit byt pro případné zájemce a tu druhou smlouvu( s jejich pravidly a rozhodčí doložkou) vám v nečekané chvíli podstrčí zákeřně makléř při podpisu jak sám říká: neškodné inzerce. Nemáte moc šancí to zjistit, kdybych to sama nezažila, tak bych tomu nikdy nevěřila…

 145. Vzhledem ke skutečnosti, že výše škody přesáhla částku 20 mil. Kč, byl celý spis postoupen z obvodu na město (por. Kováč již případ nemá na starosti). Bližší informace, např. kdo konkrétně bude mít případ na starosti, budou známy cca za měsíc. V té době by snad již mohlo být proti firmě zahájeno trestní stíhání – termín však záleží na soudním znalci, který musí prostudovat celkem 197 zabavených šanonů.

 146. Podvod i vydírání vesele pokračuje dál a poškozených přibývá jako by se nechumelilo. Chtělo by to nějaký rázný protiúder.
  Dan

 147. Helena Bombalová says:

  Všichni podvedení RK Prolux
  Apeluji na Vás, podávejte na Prolux trestní oznámení na jakémkoli obvodním odělení policie ČR ve Vašem místě bydliště. Upozorněte na skutečnost, že tuto společnost vyšetřuje hospodářská kriminálka v Praze. Oni je budou kontaktovat a následně odešlou Vaší výpověď do Prahy. Nic to nestojí, jen asi hodinu času při vaší výpovědi. Neváhejte, čím víc nás trestní oznámení podá, tím větší šanci máme dobrat se spravedlnosti. Hodně štěstí.

 148. Kluk z USA says:

  contact: SPEEDNET-JASANSKY
  org: Anderson & Becker, spol. s r.o.
  name: Petr Jasanský
  address: Krupská 10/15
  address: Teplice
  address: 41501
  address: Ústecký kraj
  address: CZ
  phone: +420.417532201
  fax-no: +420.417532198
  e-mail: jasansky@prolux-us.com

  Petr Jasansky
  Address…….. 310SE 5th Terr
  Address…….. Pompano Beach
  Address…….. 33060
  Address…….. FL
  Address…….. UNITED STATES
  Email………. jasansky@prolux.cz
  Phone………. +1.9549434989

  name: Prolux – Consulting, s.r.o.
  address: Vaclavske namesti 43
  address: Praha 1
  address: 110 00
  address: CZ
  phone: +420 602403960
  fax-no: +420 417532198
  e-mail: Valenta@prolux.cz

 149. Koukněte se se na zprávy tv nova ze dne 12.9.2009….první zpráva o Proluxu. Źádné zastavení vyšetřování..pěkně vše poračuje dále……lidičky držte se a nebojte se, snad tady pravda zvítězí a tady těm podvodníkům konečně odzvoní umíráček.

 150. Děkuji klukovi z USA. Zjišťujeme více. Pokud máte někdo nějaké informace o podvodech majitelů Proluxu v USA, dejte mi prosím vědět na dannn68@seznam.cz.

  Vyšetřování v ČR samozřejmě pokračuje. Je také dobré zatlačit na své zvolené zástupce – zvláště teď před volbami.

 151. Dobrý den,
  spis převzalo Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy, SKPV OHK, Kongresová 2, Praha 4.
  číslo jednací: KRPA-38535/ČJ-2009-000096
  Dále na obvodní ředitelství pro Prahu IV dorazilo dalších cca 40 trestních oznámení, která budou připojena k již avízovanému počtu 175 tr.oz.

 152. Toto mi dnes sdelila firma Prolux,pres kterou jsme kupovali pozemek (resp.realitka me poslala na pozemek s majitelem), ve smlouve meli odkazy na odstavce ktere tam vubec nebyli a odpoved na zmenu smlouvy nam odpovedeli:
  Vážená paní

  vzhledem k tomu, že nehodláte akcepotovat smluvní podmínky naší společnosti, jak mi bylo sděleno prodávající, není možno provést obchod s Vámi. Zakázka je nadále aktivní. Pokud Váš zájem bude skutečně vážný, není problém se na koupi nemovitosti domluvit. Přeji hezký den.
  M.S.
  Pani uz asi u firmy nepracuje (nenasla jsem ji na strankach)

  Dnes, rok po tom, co jsme pozemek koupili s nasi smlouvou od majitelu naprimo, kdy realitni kancelar PROLUX absolutne NEHNULA PRSTEM, si skasirovali samozrejme penize za zprostredkovani prodeje a po jiz ctvrte upomince (behem cervence az dnes), aby si konecne jiz odstranili po roce svoji prodejni ceduli, me bylo sdeleno nasledujici:

  Vážena paní,

  dovoluji si Vas informovat, ze jste bohuzel neuvedla zakazku, o niz se jedna. Nicmene prodejni ceduli muzete odstranit i sami, nebot ta neni jiz pro nasi spolecnost vyuzitelna. Dekuji za pochopeni.
  Krásný den Vám přeje
  Karolína – GŘ Valentová

 153. Jinak jen kdyby nekdo bydlel blizsko a chtel navstivit milou generalni reditelku a mluvci spolecnosti, tak jeji adresa je pravdepodobne nasledujici:

  Karolina Valentová
  Adresa: Skupova, 570/21, Teplice, 41501

 154. Dobrý den, hledám všechny podvedené na Brněnsku a okolí. Mě podvedla Michaela Sochorová. Rád bych se jí za tuto službu náležitě odvděčil. Jsem ochoten uspořádat v Brně sraz, takže pokud máte zájem, kontaktuje mě na adresu nedamese@email.cz

 155. Petruše says:

  Ahoj, také jsem obětí bezcharakterní a lživé firmy Prolux.Chci se zeptat, má právo si RR snižovat cenu dle své libosti? má to někde ve smlově, že tak může činit, nebo to dělat nesmí a jde se proti tomu bránit!Máte někdo zkušenost a radu od právníka, zda je to možné nebo ne? Ikdyž mi připadá, že u RR Prolux je možné všechno!!!!!!!!!!!!!Díky za info

 156. Ahoj,prodávám byt přes internet,včera se ozvala nějaká paní /zadrmolila jméno,nerozumněla jsem/ z nějaké realitní kanceláře,že byt nafotí.Rovnou jsem jí upozornila,že nebudu absolutně nic podepisovat.Domluvily jsme se na zítřek.Hned na to mi začaly chodit sms s tím,že je na zítřek v 16 hod. sjednána schůzka pro nejrychlejší prodej vaší nemovitosti.A firma Prolux.Byla jsem v šoku.S touto realitkou nechci mít absolutně nic společného.Tak jsem ještě včera večer napsala sms té makléřce,že schůzku ruším,že nemám zájem.Makléřka neodpověděla,mezitím mi dnes přišlo dalších 5 sms o tom,že se potvrzuje zítřejší schůzka.
  Absolutně nereagujou na mé zrušení a masírují mě psychicky.Doufám, že to přestane a nebudou mi dělat nějaké problémy,nikdy v bytě nebyly a nic jsem nepodepsala.

 157. Mel jsem díky své naivite téz moznost se seznámit
  pred 10 dny s praktikami RK Prolux, kdyz jsem se jim
  upsal na „smlouve“, byl pátek odpo a v po. jsem se snazil od rána spojit s maklerem. Telefony nebere, jen
  jednou mi smskoval, ze mi nic nezatajil a do niceho
  nenutil. Asi se cití „ohrozen“, nebot nezvedá tel. ani
  z jiného volaného císla, jeho oblicej zmizel z jejich
  nabídkového portálu a spojení je na nej jiz jen prostr.operátorky, která vás milé vyslechne a odpoví, ze není zmocnená podávat kontakty, ale ze vec vyrídí. Pak se
  jen clovek docka sms, ze vzkaz byl predán a pan makler
  se v nejblizsich dnech ozve, vázený kliente! Tak takové jednaní mi za tech 10dní stacilo.
  Z této RK vyzaruje jenom sama ucta ke svým oveckám-klientum… Opravdu to nevesti nic dobreho!! Nepisu
  z Floridy, presto mi hácky na klávesnici nefungují.

 158. ..a to je teprve začátek….teď si klidně můžete vsadit na to, že makléře už ani čtvrtkou vočička nikdy neuvidíte….budou vám chodit sms o kliknutí na váš inzerát…..a budou už jen čekat , až vaše prodáváná nemovitost změní na katastru majitele..a pak se přhlásí o svou provizi…o nemovitost ani prodej jim nejde a taky pro to nic neudělají!!!…a pořád s těmi podvodníky náš stát nic neudělá….a lidí okradených je den ode dne více a více…..nezbývá než vám popřát hodně pevných nervů s bojem proti nim.

 159. Máte ještě možnost odstoupit od smlouvy dle obč. zákoníku do 14 dnů bez udání důvodu. Poslat o musíte co nejdřív a s dodelkou.

 160. jo to by bylo fajn, jen, aby asi nevíte, že jejich smlouvy se neřídí obč. zákoníkem ale obchodním!!!! Další past kromě rozhodčích soudů…bohužel:((….takže vám smlouvu nevypoví. Nezbývá než čekat rok a pak ji vypovědět.

 161. Jsem na tom obdobně,nicméně můj příběh je o něco zajímavější…V roce 2007 podpis zprostředkovatelské smlouvy na základě vážného zájemce,od té doby nulová komunikace firmy Prolux při zpochybňování smlouvy a následně smluvní pokuty mým právníkem.Po roce a půl jsem konečně prodal byt a přestěhoval se a ničeho netušíc byl pravomocně odsouzen rozhodčím soudem k úhradě faktury.Následně opět ničeho netušíc mi byly naúčtovány náklady za soudní výlohy a exekuční činnosti a bylo rozhodnuto bez mého vědomí o exekuci dané čásky.Před týdnem mi exekutor zaslal veškeré dokumenty(rozhodčí soud,rozhodnutí okresního soudu,exekuci) a bez možnosti odvolání mi zablokoval bankovní účet!!!!!Nyní žeším žaloby na Prolux,rozhodčí soud,žalobu na neplatnost exekuce,ale peníze jsou v pr…..

 162. Petruše says:

  No můj příběh je ještě zajímavější, byť se zdá, že to už nejde!!!!!!
  Podpis na zpr.smlouvě, byt jsem neprodala, mají ho pořád v nabídce a dnes mi přišel zálohový list na 60 tis. Prý provize z prodeje……ale z kterého???????
  Jsou to takový ubožáci, že to není možný…fakt hajzlové!!!!!!!!!!!!!!
  Dopis psaný v Praze ale poslaný z Teplic!!!!!!!!
  Co dál????????

 163. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s Proluxem. Skoro před dvěmi lety jsem prodával byt prostřednictvím jiné RK byt. Nakontaktoval mě makléř z Proluxu a přemlouval mě, že oni to prodají rychleji a dráž. Řekl jsem, že je mi jedno, která RK byt prodá, ale nemohu podepsat výhradní smlouvu. V rychlosti na benzínce se mi snažil podstrčit výhradní smlouvu. Smlouvy čtu a výhradnost smlouvy jsem vyloučil dodatkem ke smlouvě. O rozhodčích soudech a doložkách ke smlouvě jsem nic netušil a tu jsem podepsal. Před pár dny jsem se dozvěděl od zaměstnavatele, že mi exekutor zmrazil majetek. Že mezitím proběhl soud, který jsem stejně neměl šanci vyhrát jsem netušil. Je ale fakt, že jsem nebydlel na adrese trvalého bydliště. Od Proluxu jsem neobdržel ani výzvu, ani fakturu, ani SMS. (Vyjádření Proluxu – ve smlouvě jste se zavázal, výzva není nutná). Smlouva však neobsahuje ani číslo účtu. Samozřejmě jsem kontaktoval právníka a chtěl bych zde prezentovat jeho právní názor. (Viz další přísp.)

  1. Nejpodstatnější problém je podpis smlouvy s rozhodčí doložkou. U soudu v podstatě nelze uspět (dejte do vyhledávače heslo rozhodčí soud a dozvíte se věci..). Moje doložka ke smlouvě se stala nepodstatná. Zpochybnit soud lze pouze ve dvou případech – že není správně rozhodčí doložka (kdyby se někomu podařilo ji škrtnout). Druhý jsem zapomněl, ale byl nepoužitelný.
  2. Právníkův názor, když už jsme jen tak kecali: Smlouva a činnost Proluxu je nemorální, ale dle práva je vše OK.
  3. Vzhledem k bodu 2. nemá smysl dávat trestní oznámení na Prolux. Snad jen opravdu jen na tandem Prolux – rozhodčí soud Brno za zločinné spolčení a úmysl. Prý nedokazatelné.
  4. Smysl má podat trestní oznámení na konkrétního makléře za poškození na svých právech (majetkových), protože vás uvedl v omyl … (např. zda smlouva je nebo není výhradní). I to je však těžko prokazatelné.
  5. K žalobě státu u evropských soudů, že připustí takové bezpráví se nechtěl vyjadřovat :-).

  Doporučení:
  1. Pokud máte na krku exekuci nezbývá než zaplatit. Pokud ještě nenabyla právní moci, zkuste se dohodnout s Proluxem a uzavřete smlouvu o vyrovnání. (Samozřejmě na základě prožitých zkušeností pouze s právníkem). Je naděje, že nějakou částku ušetříte. Pokud smlouva neprojde, zaplaťte co nejdříve exekutorovi. I tak máte šanci ušetřit nějakou korunu za penále.
  2. Pokud jste prošli rozhodčím soudem a prohráli jste, zkuste se domluvit s Proluxem na nějakých úlevách a rychle zaplaťte.
  3. Pokud máte výzvu od Proluxu k platbě, rychle zaplaťte a buďte rádi, že ještě nebylo úplně pozdě.
  4. Pokud jste sepsali smlouvu s Proluxem nebo se nějakým způsobem Proluxu dotkli, zjistěte si, zda od vás Prolux nepožaduje provizi a zda vás nechce dát k soudu. Sám Prolux vám to pravděpodobně neřekne.
  5. Pokud jste se s Proluxem nesetkali nebo smlouvu nepodepsali udržujte od makléřů a kanceláří Proluxu co největší vzdálenost.

 164. Tak znovu :) Renata Kutějová je to také ta ´´Vaše paní makléřka´´ z Přerova a okolí? ozvěte se prosím*

 165. Pro JANY, Lumil: pokud jste nereagoval na RS, tak to je problém. Je to jako kdyste se všemi stanovisky RS souhlasil. S tím se opravdu nic moc dělat nedá. Snad jen trestní oznámení a medializace. S ostatním co zde píšete bych moc nesouhlasil. ÚS už rozhodl v jasnějších případech než to co páchá na lidech Prolux.

  Pro Petruše: napište mi na e-mail tom22@centrum.cz. Možná bych měl pro Vás nějakou radu.

 166. Po přečtení několikaset negativních řádek na prolux nevím co si o tom mám myslet. Včera jsem u nich byl na pohovoru ohledně co se práce týče. Tváří se jako seriozní společnost a naprosto nedávají najevo že by snad někdy někomu zkřivili vlásek. Proto se Vás nespokojených ptám zda má ůbec cenu jezdit do teplic na druhé kolo výběrového řízení. Jsem bohužel bez práce a prácovní ůřad za mě byt nájem a jídlo nezaplatí.. Předem děkuji za odpověď. PS. Odpovídejte klidně na mail. Děkuju předem

 167. Pro Jan: Vám nestačí, že mají oni a makléři na krku více jak 200 trestních oznámení!? Že jsou popotahováni v serióznních i bulvárních médiích, že se u nich makléři točí jak vítr v bedně. Pokud se nechcete dostat do problémů se zákonem vyhněte se této společnosti velkým(pardon…obrovským) obloukem.
  Vy opravdu chcete pracovat ve společnosti, která záměrně podvadí a u které vlastně nikdo neví jak dlouho ještě bude fungovat!?
  Buď jste naprosto naivní anebo nezlobte se zcela hloupý.

 168. Srdečně zdravím všechny poškozené touto vychytralou RK!Celou dobu co měli na prodej náš pozemek jen posílali sms a odkazovali na mne svý klienty!Pak chtěli snížení ceny,pak zase prodej na“kousky“-řekla jsem jim ať to udělají jak chtěj,ale peníze chci v celku!
  Bohužel jsem podepsala smlouvu na kapotě auta makléře,neměla jsem brýle-ale to neva-to je vše v pohodě…byla se mnou kamarádka,ale taky bez brýlí.Šeřilo se-byl únor.Vím,neznalost neomlouvá,ale ten kousek spravedlnosti se snad nechá probudit!!No-důvěřivých lidí je stále dost,ale PROČ!!!se o tuto pochybnou RK nikdo nezajímá!Jóó,tak nezaplati pokutu,to by se hned někdo našel kdo by nás zničil!Ale tady se jede ve velkým!a móóc lidí se tam kapsuje!Jen pevně věřím,že nejsou všichni mocní lidi necitlivý k neštěstí druhých.Před pár dny mi přišel dopis,kde po mě RK Prolux požaduje kol.150000.-tis.!Za NESPOLUPRÁCI!!!Jsem na pokraji zoufalství,je toho už moc a asi to neunesu…Podám tr.ozn.a budu VĚŘIT,že se najde spravedlnost a ty LUMPY STÁHNE S KŮŽE.Hodně štěstí všem podvedeným…

 169. 11.11.2009 – Aktuální informace z odboru hospodářské kriminality

  Na Krajské ředitelství hl. m. Prahy dorazilo dalších 80 trestních oznámení a k případu již byl přidělen státní zástupce, se kterým jsou konzultovány další kroky. Případ je stále v šetření.

 170. Škody na podvodech této firmy přesáhly 25mil.Trestních ozn.bylo na tuto podvodnou firmu podáno k dnešnímu dni 11.11.09 – 295. K případu byl přídělen státní zástupce.

 171. Dobrý den, taky jsme bohužel naletěli této společnosti, která ždímá jen a jen peníze!!! Jj, provize 6%, ale malými písmeny napsáno minimálně 18000 Kč! A to ještě makléřka špatně napsala zprostředkovací smlouvu, byla na to upozorněna a následně nám jako jejich klientům přišla žaloba – kvůli její chybě. Jsou to opravdu podvodníci!

 172. Koukám, že jsme zas jednou udělali pěknou blbost, neboť jsme s touto firmou sepsali smlouvu o zprostředkování prodeje, aniž bychom se nejdříve podívali na nějakou internetovou diskuzi. Teď jsme na tom asi tak, že nemůžeme rok nemovitost prodat a tato „realitka“ ji rozhodně neprodá. Dodnes na pozemek neumístili ani reklamu a časem zjišťuji, že jejich inzerce realit je opravdu velice chabá. Neustále nám chodí nesmyslné smsky a komunikace s nimi je o ničem. No jo, za blbost se platí. Rada všem : OD PROLUXU RUCE PRYČ!!!

 173. Terezo. Doporučuji zajít za právníkem a přes právního zástupce v řádném termínu(NE dříve) vypovědět smlouvu. Více toho asi nyní udělat nemůžete. Vše ovšem konzultovat s právníkem, jinak se můžete dostat do vážných problémů.

 174. Jak jsem starý tak jsem hloupý, také jsme se nechali podvést touto realitkou a mohu popisovat stejné věci jako všichni ostatní tady. Podepsaný souhlas s inzercí , až následně když prodejce dostane do tuky smlouvu a pozorně si ji přečte zjistí na druhé straně jakou větev si pod sebou podříznul. Nic nepomohla ani snaha o odstoupení od smlouvy ihned druhý den!!!
  Prostě a jasně slušná firma by neměla mít problém s ukončením smlouvy jestliže klient s nimi spolupracovat nechce, ale PROLUX vyloženě loví lidi, pak je v celku obstojně oblbuje!
  Pouze hojná informovanost veřejnosti a odliv klientů, snad donutí tuto firmu k ukončení svých pochybných aktivit.

 175. Frant.Láska says:

  Pro pána, který chce jít pracovat do Proluxu: Mě to štěstí potkalo asi před pěti lety. To ještě nebyly jejich praktiky tolik špinavé, ale už to tam smrdělo. Tehdy ale ještě nebyli tolik sebejistí, ale soudem vyhrožovali. Svým klientům jsem nelhal,upozorňoval jsem je na exkluzivitu smlouvy a proto jsem mmoc smluv neuzavíral a horko těžko jsem se uživil. jaké bylo moje překvapení, když jsem při jedné návštěvě Teplic zjistil, že jsem asi na dvacátém místě úspěšnosti ze šedesáti makléřů. Jak se asi živili ti chudáci pode mnou. Na čele žebříčku byli již tehdy výtečníci typu Bláha,Pešout…. Ti už tehdy pracovali stylem lhát, zamlčovat, nechat si podepsat. Po roce jsem z Proluxu vycouval, dodnes mě dluží za poslední prodej a dodnes je nemám rád.

 176. Frant.Láska says:

  Odpověď pro paní, která se ptá zda to vědí majitelé:
  Majitel Proluxu je jistý Jasanský, který žije trvale na Floridě a asi ví proč. Údajně je v Česku podezřelý či dokonce stíhaný za kuplířství.Firmu prakticky vede paní Valentová a pan Bláha- to je moc pěkný ptáček. Jasanský samozřejmě o podvodech dobře ví.

 177. Dobrý den,
  můj případ je podobný těmto ,které jsou uvedené v této diskusi.Hledám,proto někoho z Ostravy,kdo má s těmito podvodníky již zkušenost a spojil by se semnou v boji,proti této společnosti.Jsem na začátku boje,pište prosím na email:nero80@seznam.cz Předem děkuji

 178. Eva Gefingová says:

  Dobrý den,
  připojuji se tímto k několika stovkám podvedených klientů a velice mě mrzí, že reportáž vysílanou na Nově o praktikách této realitky jsme neviděli dřív a opravdu nezbývá nic jiného než zaplatit. Náš příběh je stejný jako většina ostatních, smlouvu o zprostředkování prodeje jsem nepodepsala já, ale můj manžel. Přišel s tím, že je to nezávazné a nějaká slečna Dita Pohlová mu oznámila, že částku 40 000 zaplatíme pouze tehdy, pokud byt prodá společnost Prolux. Chyba lávky! Byt prodaný není, neuskutečnili ani jednu prohlídku a minulý týden nám přišla faktura na zaplacení 47 600Kč. Jsou to neskuteční zloději. Ihned jsem tam volala a mluvila s operátorkou, zda je možné třeba odstoupení od smlouvy. Možné to je,ale zaplatíte pokutu ve výši provize. Zeptala jsem se té slečny, zda má čisté svědomí, že pracuje u podvodné firmy a ždímá peníze ze slušných a nevinných lidí. Odpověděla, že je to jedna z nejlepších a nejprofesionálnějších firem v republice a svědomí má opravdu čisté. A poté mi začala vyhrožovat trestním oznámením, tak jsem hovor raději ukončila. Můžete mi prosím poradit, jestli má cenu se nějak bránit? Máme podat trestní oznámení na Prolux okamžitě nebo až po zaplacení té částky, aby na nás ještě něco nevymysleli? Je mi smutno z toho, jak to v našem státe funguje a že podvodníkům a zlodějům zde všechno prochází. Určitě zaměstnanci firmy Prolux neberou deset tisíc hrubého měsíčně a neví, co je to tvrdá a poctivá práce. Kéž by byla činnost Proluxu okamžitě zakázána.

 179. Zkušenosti s Proluxem mám naprosto otřesné. Sepsali smlouvu a dál nic!!! Dobře věděli, že tak či tak peníze dostanou. Pan makléř totiž posílal všechny zájemce pryč a zdůvodňoval to tím, že by se jim nemovitost nelíbila.Tohle mi potvrdili právě ti zájemci o koupi, kterým tuto větu makléř říkal, ale přesto se podívat přijeli a upozornili nás na praktiky pana makléře z Proluxu. Když jsme volali pana makléře, nejprve jsme se nemohli dovolat a když se nám to konečně podařilo, všechno popřel.Nemovitost jsme proto po půl roce prodali sami. A proto, že jsme obyčejní lidé, zalekli jsme se soudních výhrůžek ze strany Proluxu a 6% penále zaplatili. Do dneška to nemohu překousnout, proto žádám všechny, kteří byli podobně podvedeny a učinili již nějaké právní kroky, aby mně poradili kam se obrátit. Pro lidi, kteří se rozmýšlí zda Proluxu svěřit nemovitost-NE!

 180. já už jsem se obracel na tolik lidí,kteří by mně v tom měli pomoc, ale bohužel mě přehazovali sem a tam až jsem to vzdal. Jako jednotlivec jsem zřejmě bez šance.

 181. Petr Mičian says:

  Dobrý den,
  mám také zkušenosti s RK Prolux a samozřejmě také nic moc.Jen si mylsím,že jsem našel malous kulinku v jejich smlouvě,která by mohla být při troše dobré vůle dobrá pro všechny tzv.podvedené lidi.V žádném případě neplaťte žádné provize nebo pokuty pokud nebyla Vaše nemovitost prodaná nebo zprostředkována RK.Odvoleje se na § 774 občanského zákoníku.Pevné nervy všem a myslím,že tímto na nás nemůžou Mičian

 182. Myslím, že nepomůže ani ten občanský zákoník. Firma Prolux totiž nemovitost nebo pozemek nabídne k prodeji na internet, hezky všechno nafotí, popíše, takže vlastně „dělá“. A za to chce samozřejmě provizi. No a pak když si tu nemovitost třeba pětkrát prohlédnete, samozřejmě na netu, tak to si počítá jako uskutečněné prohlídky a nezapomene Vám tu skutečnost napsat do faktury. Takže tudy cesta taky nepovede.

 183. Petr Mičian says:

  Tak to není tak docela pravda.Ostatní realitky také příjdou,nafotí a zadavají inzeráty na Vaše nemovitosti a tudíž také pracují.RK Prolux pracuje pouze dle podepsané smlouvy.RK Prolux se řídí podle obchodního zákoníku.Já jako občan se řídím dle občanského zakoníku a tam je jasně danné dle §774,že RK nemá nárok na provize pokud prodej není vyloženě z jejich iniciativy,alespoň tak to chápu já.No nic uvidíme.Nevím čím je pošpiněna RK prolux,když si myslím,že si to vlastně RK dělá sama,tím jak se chovají ke svým klientům.Mičian

 184. Jiřina says:

  Vážení, je neuvěřitelné jaký dobytek tato kancelář obsahuje a to ještě samozřejmě tomu pravému dobytku silně nadáváme, pokud je přirovnáváme k těmto hajzlům. V jejich praktikách je zcela běžně také to, že si smlouvu po prvotní ,,obhlídce terénu,, podepíší sami. Víceméně to asi riskují, jestli si s tím ten dotyčný klient dokáže posléze poradit, nebo ne. Stručný návod: vyhledejte jejich zástupce který Vás poškodil, ,,vyčíhejte, si jeho přesný pohyb a neljépe baseballovou holí, v nejvhodnější okamžik ho zbijte do bezvědomí. Vím o dvou případech, kde se na něčem podobném pracuje. Vězte, že toto funguje v tomto státě ještě stále nejspolehlivěji. Jen si to dobře vypracujte a dobře při tom přemýšlejte, nesmí Vás nikde nikdo zahlédnout a samozřejmě hlavně ne dotyčný ,,proluxák,,. Na tenhle typ lidí nic jiného neplatí, pouze pekelná a nikdy nezapomenutelná bolest. Nebojte se toho, jsou to opravdu extravagantní svině kterým není rovno. Tento stát nedokáže ochránit své občany. A nějaká poctivost ?? Toto slovo se zde používá snad už jen bohužel pro pobavení. I my jsme vypracovali další čtyři trestní oznámení a samozřejmě použijeme proti této ,,RK,, ty nejlepší právníky. Stále ovšem nejúčinnější zbraní je brutální dobití alespoň jednoho z těchto prasat. Nikdo Vám nic nedokáže, pouze dobře přemýšlejte. Zatím ahoj, Jiřina.

 185. :otazník says:

  Vážení diskutující,
  díky za vaše příspěvky, kancelář Prolux mě v posledních dnech zasílá smsky ohledně nabídky svých „služeb“ a proto jsem se rozhlédl po jejím „renomé“. Je mi samozřejmě líto vás, kteří jste díky praktikám této firmy ztratili peníze a přeju aby se v boji proti takovým praktikám dařilo čím dál více,
  sám můžu na oplátku přidat velmi nedobrou vlastní zkušenost s firmou NPMF k.s. – organizátorem „podnikatelské soutěže“ a uvažuji o tom vytvořit informační web – kde je třeba takové „firmy“ pranýřovat.

  Děkuji za vaše varování

  S pozdravem J. Hlavatý

 186. Vzkaz pro všechny co mají v plánu stát se makléřem u proluxu-pokud budete poctiví a pravdomluvní,nikdo z klientů Vám tuhle skvělou smlouvu nepodepíše,pokud budete lhát a podvádět čekají Vás žaloby, soudy,výslechy na policii,vaše adresa bude kolovat na internetu atd,v horším případě si to s Vámi podvedený klient vyřídí fyzicky…

  Navíc budete platit Proluxu za vedení v systému….Jediná rada-VYHNĚTE SE PROLUXU OBLOUKEM

 187. TAK NEVÍM JAK TO VNAŠEM STÁTĚ FUNGUJE PODVEDENÍ LIDÉ NEMAJÍ NIKDE ZASTÁNÍ A VIŽÍRKOVÉ SE MAJÍ DOBŘE.TAKÉ JSME BYLI PODVEDENI PODALI JSME TRESNÍ OZNÁMENÍ A CO STOHO PŘIŠLO NÁM EXEKUČNÍ PŘEDVOLÁNÍ OD SOUDU A NAVÍC ŽÁDAJÍ 4KRAT VÍCE PENĚZ NEŽ DŘÍVE.KDO UŽ SNIMI ZATOČÍ A UDĚLÁ KONEC.TO TU JEJICH REALITKU NEMUŽOU ZRUŠIT?TO BUDOU STÁLE OKRÁDAT SLUŠNÉ LIDI?PORADTE CO STÍM?

 188. tak mne také začali uhánět, když se dozvěděli, že prodávám pozemek a musím Vám poděovat za tyto stránky, zárove%n Vám přeju, aby všechny Vaše spory dopadly pro Vás dobře
  Pavel

 189. Prodávám DB, volali mi z Proluxu, že mají konkrétního zájemce na náš byt (aniž by zájemce byt viděl) Samozřejmě v rámci utajení osobních údajů, mi nechtěli říct jméno tohoto „konkrétního klienta“ a upřesní mi to makléř na osobní schůzce.
  Makléř přijel, o nějakém konkrétním klientovi neměl samozřejmě ani páru, oháněl se počtem klientů hledajícíhc nemovitost v okrese.
  Asi mě v tu chvíli osvítilo, ale milého makléře jsem i se smlouvami vyprovodila za dveře.
  Hned jsem sedla k netu a hledám jejich stránky a našla jsem tuto diskuzi. Musím říct, že jsem moc šťastná, že je makléř za dveřmi a nic jsem nepodepsala.
  Přeji Vám všem hodně štěstí v boji proti této RK.

 190. Standa says:

  Dobrý den, po přečtení této diskuze se o mě pokouší infarkt. Včera jsem podepsal, prosím o radu jakým způsobem se dá smlouva s realitní kanceláří Prolux zrušit?

 191. zavolejte ihned makléři a okamžitě to zrušte, mám dojem že je tam nějaká lhůta. Nebo zajděte k právníkovi a poptejte se, jinak počkejte rok, pak vypovězte smlouvu podle smluvních podmínek (raději tak o měsíc dříve, ať máte jistotu, že to tam dojde včas). Možná zaplatíte nějaké penále, ale nebude to tolik, kolik by po vás chtěli když si to prodáte sám. Pokud Vám můžu radit z vlastní zkušenosti, jednejte jménem právníka. Já to taky udělala a ze 120tisíc jsem zaplatila jen 33tisíc.

 192. a nespoléhejte na nějaké nedostatky ve smlouvě, žádné tam nejsou, měla jsem jednoho z nejlepších právníků u nás.

 193. Máte možnost podle občanského zákoníku do čtrnácti dnů odstoupit od smlouvy, pokud nevystupujete jako podnikatel. Viz SOS spotřebitele.

 194. Co se stane, když byt prodám sám a těm ***** zaplatím tu jejich úžasnou odměnu (za blbost se bohužel platí), budu od nich mít konečně pokoj? Prosím o vaše zkušenosti, Děkuji

 195. To Vera: 14-ti denní lhůta odstoupení od smlouvy bohužel není. Dotyčný podepisuje nevědomky i dovětek, že si sám z vlastní vůle sjednal návštěvu makléře a pozval ho domů k tomu, aby podepsal zpr. sml.
  To Standa: ano provizi + pokutu, pak Vám dají pokoj, ale Vy jim tímto poskytnete prostředky k tomu, aby mohli verbovat další důvěřivce k oškubání.

 196. Nechápu, pokud oznámím že na základě jejich „úžasné“ podpory se mi ozval zájemce, a ve stanovené lhůtě jim zašlu jejich „těžce vydřenou“ provizi za co bych jim ještě měl platit pokutu? No, už jsem se objednal k právníkovi tak uvidím. Zájemce totiž nebude rok čekat a já musím nemovitost prodat co nejdříve, takže se skřípěním zubů zaplatím provizi, ale žádnou pokutu platit nehodlám.

 197. andrea says:

  To byste musel předložit zájemce tak, aby jim podepsal rezervační smlouvu, na základě které oni inkasují další nevratná procenta z prodeje nemovitosti, jenž nazývají „finančním poradenstvím“. Jinak opět jednáte za jejich zády…

 198. Dobrý den,

  mám stejný problém jako všichni ostatní. Prodával jsem byt pod záminkou, že podepisuji neexkluzivní smlouvu. Již je to nějaká doba a najednou mi přišel dopis, že mám zaplatit 83,300 Kč a pak mi volalli z právního oddělení Proluxu, že mi dávají poslední šanci mimosoudního vyrovnání. Chtěl jsem dohledat smlouvu, ale nenašel jsem ji. Prosím, jste někdo schopen mi tuto smlouvu poslat nascanovanou, ať mám alespoň něco v ruce?

  Děkuji moc FK

  FilipKotrba@seznam.cz

 199. Parchanti a paní Petra Hendrychová z Chrudimi,Palackého třída,která je jejich makléřka je lhááááááááááářka,potkat ji,tak jako že neuznávám násilí,jí bych po ustech dala,že by ji nikdo nepoznal!!!!!!!!!!!

 200. Připojuji se k žalobě,jsem od Kutné Hory a také jsem byla podvedena telefon mám také,ale nereaguje-no nediví se jí,když dokáže lhát do očí,to je vdaná a má děti,chudáci,když mají prolhanou matku,na každou potvoru se voda vaří,a já jsem rozhodnutá ji udělat ze života peklo,nedivím se,že byla zaměstnaná jako pingl,kde jinde ….. je tu někdo ,kdo by do toho šel semnou????????Makléřka,která u mě byla se jmenuje Petra Hendrychová ,nemohla jsem za boha na ni sehnat telefon,natož adresu,ale dokázala jsem to!Bydlí v CHrudimi .Palackého třída 790,potkat ji,etika neetika….,každopádně podávám na ni i na firmu tr.ozn.Kdyžtak písnětě někdo z okolí-femesand@seznam.cz

 201. Prodáme byt, nezadali jsme ho zatím žádné RK, cca. po 14ti dnech nás obtěžují spam SMS do Proluxu ikdyž sme s nimi žádnou smlouvu nepodepsali. Na stránkách náš byt nemají. Chystám se zajít na ČOI, je ještě něco jiného co mohu udělat. Má někdo z vás podobný problém.

  Děkuji

 202. Radka Chomoutová says:

  Dobrý den,dneska byl u nás makléř z Proluxu,nic jsem nepodepsala,ale nafotil si byt a výpis z katastru,pak jsem našla tyto stránky,napslala jim,ať mě už nekontaktují,snad bez mého podpisu nemohou nic dělat nebo ano? Bojím se.Napište jestli na mě nemůžou i bez podpisu.Děkuji Radka

 203. Milá Radko,bojím se,že mohou,u nás také byli,jenže smlouvu podepsal můj manžel,ale já ne,tudíž je z právního hlediska snad neplatná,protože majitel jsem já,falšují co se dá,jakmile má vaše fotky je to v háji,jdou přez mrtvoly-parchanti,každopádně já s nima jdu do boje a na paní P.Hendlovou si počkám,držím pevné nervy a nedejte se!

 204. Lidi jen bojujte, já vím, že je to těžké, ale nesmíte se dát. Když jim budete platit, oni budou podvádět a podvádět další lidi. Pro p. Chomoutovou, oni sou schopný váš podpis na smlouvě klidně falšovat. Hlídejte si jestli se vaše nemovitost na jejich stránkách, pokud ano, uhánějte je ať jí sundají, že si to nepřejete z toho a toho důvodu. Hlavně bojujte a popřípadě pište sem Vaše zkušenosti. Hodně štěstí a nebojte!!! Hlavně že ste nic nepodepsala!!!

 205. Honzo,prosím,jak mám bojovat o odstranění inzerátu,když s nima není vůbec žádná řeč?Na co se mám odkázat?Díky

 206. Jestli ho tam už máte to je těžký, zkusil bych že si to nepřeju, že s nima nemám nic podepsaného, nechci být spojován s firmou, kterou vyšetřuje policie apod. Obrattě se na Českou obchodní inspekci, shánějte info. Bude to těžký, komunikovat s vámi nebudou. Chce to pevné nervy.

 207. Pro pani Radku Chomoutovou. Dobře se podívejte, zda na tom výpisu z katastru a nebo jiné listině, kterou by od Vás mohli mít není Váš podpis. V případě že tam je, docela určitě budete mít problém. Tak jak tu mnozí píší a dle toho jakou mám já sám vlastní zkušenost, oni jsou schopní všeho. Ne ovšem vše jim vyjde tak, jak by si přáli. Můj případ prohráli. Ale i když se tak stalo, k tomu aby mohli dál pokračovat, jim stačí ty případý, kdy to nakonec dopadne v jejich prospěch. Asi se nikdy nepodaří, aby nezaplatil nikdo, což jediné(mimo soudního procesu s nimi, který dá-li bůh prohrají), by je zlikvidovalo. Oni totiž neumí prodávat nemovitosti, ale výběrčí pokut jsou dokonalí.

 208. Dobrý den,
  máme stejný problém.Před třemi lety jsme prodávali byt.Podepsali jsme smlouvu na základě lží.Ještě ten den jsme poslali storno smlouvy,protože nám bylo řečeno,že jsou to podvodníci (škoda,že to neřekli o pár hodin dřív,než jsme to podepsali)
  nyní po třech letech se začali ozývat,že chtějí peníze,které jim dlužíme..podali jsme na ně trestní oznámení….bohužel,ani to nepomohli a nyní mi přišla exekuce- chtějí po mně 191 tisíc!!!! jsem matka na mateřské,mám tři děti a tohle je pro mě konec…
  Ruce pryč od Proluxu!!!

 209. Pro Mirka-jak se Vám to podařilo?
  Pro Petru-ozvali se po 3letech?Až tak?Já jdu k právníkovi,lze podat hromadnou žalobu?Snad ano,já mám také tři děti a jsem na MD,takže zcela chápu…,právníci jsou darzí,ale kdybychom na to sli dohromady…..femesand@seznam.cz

 210. Pro Petru a pro Janes. Můj příběh byl následovný. Na schůzce s makléřkou jsem podepsal pouze doklad o kterém makléřka tvrdila, že se sepisuje za účelem aby bylo možno inzerát umístit na web. Toto jim stačilo aby později tento můj podpis napodobili na smlouvě.Napodobení bylo ale nedokonalé a to rozhodlo.Když nám nemovitost prodala jiná realitka(píp totiž ze zásady neprodává ale jenom vybírá pokuty), tak jsem obdržel vyčíslení provize. Nejdříve jsem to považoval za nedorozumění. Opak byl pravdou. V deskách, které mi dala makléřka jsem našel nepodepsanou smlouvu. Napsal jsem jim, zda by mi poslali kopii jejich originálu smlouvy, na které podpis byl. Ten se ale v některých bodech lišil od podpisu, který používám. Na základě tohoto jsem postavil u RS v Brně mé zpochybnění pravosti podpisu a vyžádal jsem aby byl proveden znalecký posudek, který mi dal zapravdu. To je ve stručnosti můj příběh, který dopadl v můj prospěch. Lituji ale ty podvedené, kteří tuto a nebo podobnou možnost, jak se s nimi vypořádat, nemají. Nic ale i pro ně není ztraceno. Chce to podat na ně žalobu, požádat aby byla přiřazena k ostatním žalobám a u RS trvat na tom, aby případ byl pozastaven do doby, než proběhne soud na základě nashromažděných žalob, které na ně podali jednotlivý podvedení klienti.

 211. Byla mi nabídnuta pomoc-spravedlnostnet-je to myslím u ex.uřadu,nebojí se Proluxu a chtějí mi pomoci bojovat,tak jsem zvědavá.Já už na to nemám žaludek.Ale jak se říka-Na každou s…. se voda vaří a věřte milí přátelé,že na PR…. dojde také,jakmile budu něco vědět,ozvu se,hlavně vydržte.nejste na to sami.

 212. g-petan says:

  Prolux taky zkoušel u mne fintu s NEexkluzivitou. Chtěl jsme ať mi nechají smlouvu prvně kterou ukážu právnikovi, to nechtěli, tak jsme se rozloučili.
  Mám však veselou historku, tedy pro mne. Půl roku po prodeji nemovitosti Prolux našel někde na webu můj inzerát že prodávám byt. vysvětlil jsem jim že byt je prodán. Volali znovu za 2 měsice že mají konkrétního klienta. Po tom co byt byl prodán již více než rok zase našli inzerát někde a nabízeli spolupráci. To mi už došla trpělivost a domluvil si s nimi s chůzku. Chudák slena mrzla v zimě před domem a já seděl o 50km jinde v teple. No za měsíc stejný telefon že mají zase kupce. Joj, Slečna mrzla podruhé. Ať holky hezky mrznou

 213. No já nevíím no… já sem podepsala s proluxem smlouvu o prodeji domu na konci roku 09, během měsíce byl dům prodán bez nejmenších problému….. je to slovo proti slovu… jsem naprosto spokojena…

 214. Jo a jak Vám máme věřit,píší sem i makléři od té společnosti,asi to mají zaplaceno,co já vím,nevím o žádné kladné reakci kromě vás a mimochodem je to zcela přístupná diskuze,ale jestli jste si nevšimla,my máme problém a vy ne,ale názor má každý………..

 215. to mones: Prolux se nezabývá prodejem nemovitostí, pouze vybíráním smluvních pokut, prodejem nemovitostí zakrývá pouze svoji pravou podstatu.

 216. Pro mones. Já, kdybych prodal úspěšně nemovitost díky Proluxu, tak jak popisujete, již by mě nikdy ani omylem nenapadlo navštívit tuto diskuzi. Nevím, co Vás k tomuto vedlo. Spíše to nasvědčuje tomu, že jste přímo někdo od fitmy, zajímá Vás, co se tu píše a snažíte se takto vylepšit její kredit. Neznám totiž nikoho, kdo by tuto firmu v posledních letech chválil a měl kladné zkušenosti. Pravdou je spíše to, co píše Aleš. Pokud se někdo takový najde, rád se s nim setkám, jelikož by mě zajímalo, jak vypadá spokojený klient Proluxu.

 217. janes says:

  Jelikož na to nemám hlavu a ani žaludek,dala jsem plnou moc jednomu velmi dobrému právníkovi,je to užasný člověk,nyslím,že našel cestičku a nyní to řeší.Těší mě na tom to,že ví,co dělá,že to dělá s chutí vyhrát a hledá všemožné alternativy,prostě maká a jakmile něco udělá,ihned mě o tom informuje…,je fajn!A jak vy?

 218. Aleš 2 says:

  Já jsem na tom podobně, dal jsem to právníkovi a myslím, že si s tím dobrý právník poradí.
  Přeji úspěch.

 219. Prý se musí poslat odstoupení od smlouvy do 14dní…,tak nevím,každopádně vše doporučeně a s dodejkou!Také Vám přeji hodně ůspěchů a kdyby něco…tak… :-)

 220. Dobrý den! Podepsala jsem s Proluxem ve čtvrtek 4.3. smlouvu na prodej svého domu. Po spěšném odchodu makléře, jsem zjistila, že mi ovšem „zapomněl“ nechat doma kopii smlouvy (psanou velmi drobným písmem, kterou jsem si neměla možnost řádně prostudovat, jelikož spěchal). Na mé SMSky, které jsem mu vzápětí poslala, nereagoval a telefonáty vytípával. To mě lehce znervóznilo a začala jsem na internetu pátrat, co je to vlastně ten Prolux zač…No a málem mě kleplo, když jsem zde toto vše četla! Bohužel pozdě! Doufám, že informace o včasném zrušení smlouvy je skutečně platná! Pošlu jej raději hned zítra a o dalším průběhu budu informovat. S.G.

 221. Odstoupení od smouvy musíte poslat nejpozději do 14dní od podpisu,ale raději ybch to nechala dobrému právníkovi,který ví,co má dělat a maká!Píši Vám kontakt na advokátku,která je s touto věcí velmi dobře obeznámena a nebojí se bojovat-kotrbancova@ak-prahacentrum.cz,napište jí a ona Vám jistě poradí.Pevné nervy…Tech 14 dní by mělo platit podle mého právníka,ale oni se budou i tak cukat a nevěřím tomu,že by uznali,že jsem v právu já…(koláče bez práce by se lib. asi každému..)

 222. prodat nemovitost přes PROLUX,– to si ji raději nechte, protože takovou BANDU moderních zlodějů a podvodníků jen tak nepotkáte – – – můj příběh:
  rok 2007 – schůzka s Proluxem, podpis souhlasu s uveřejněním osobních údajů a fotografií bytu na webu, v průběhu pročítání smlouvy prodejce byt nafotil, vylepil na balkon reklamu a když se vrátil, chtěl jsem diskutovat jeden sporný článek, týkající se právě exklusivity smlouvy – – a ehle prodejce nevěděl ani jak se jmenuje, telefonicky mě spojil s nějakým manažerem , který mě ujišťoval o NEEXKLUSIVITĚ !!! smlouva nebyla podepsána a prodejte naštvaně odešel,…. za 4 měsíce mi opakovaně volá Prolux a já jim sděluji, že je byt již prodán,…o pár měsíců později dostávám dotaz od Rozhodčího soudu v Brně, na který písemně a adekvátně odpovídám….3.3.2010 dostávám příkaz k exekuci na můj majetek ve výši 114000,- Kč !!!! Takže hurá do boje !!!!!

 223. No vidíte,podpis-nepodpis a stejně po Vás jdou,nevím,ale jak stále více čtu reakce a zkušennosti s touto NEfirmou ,tím je mi více líto,že i když stát,policie-všichni o tom vědí a nikdo z nich nahoře nám doel ne a ne pomoci,ale pokud by jste byl nějaká velmi známá celebrita,bylo by to všude,snad i ve zprávách,pokud orgány,určené k řešení těchto problémů nic nedělají ikdyž za to jsou placení z našich kapes a nevadí jim,že tato firma si vydělává sdíráním našich těžce vydřených korun,počítaje od výplaty k výplytě(…co můžu koupit dětem,boty za 100kč…,hm…to je moc),holt si musíme pomoci sami,ale na co tedy vlastě jsou?…

 224. Pokud jste nic nepodepsali nema nikdo zadnou sanci,nemluve o tom,ze podpis lze velmi jednoduse zpochybnit. Podpis na jakekoliv smlouve=hodnota mluveneho slova=tvrzeni proti tvrzeni. Ne nadarmo se rika, pokud ma podpis byti verohodny, tak ma byt notarsky overeny!! Jinak ma stejnou vypovidaci hodnotu, jako mluvena dohoda, kdesi v hospode u 5-teho piva.

 225. Tomáš Bouda says:

  Dobrý den.
  Bohužel i já jsem vychytralé RK PROLUX při prodeji garáže naletěl a podepsal jsem makléřce PROLUXu smlouvu, i když jsem si ji nepozval. Navíc jsem se ji před podpisem zeptal, zdali mohu prodat garáž sám a zdali tam není nějaká exkluzivita. Škoda, že jsem ji uvěřil! Již 14 dní se pokouším od smlouvy odstoupit, ale jsou neoblomní, stále omílají, že mají vše písemně.
  Zdá se však, že nemají všechno ošetřeno, jak si myslí. Podle § 57 odst. 2 Občanského zákoníku musí dodavatel, t.j. PROLUX písemně upozornit na jméno osoby, u které je možno uplatnit právo odstoupit od smlouvy, což na smlouvě nemají. Pak je možno aplikovat odst. 3 téhož paragrafu, který při nesplnění podmínek dle odst. 2 umožňuje od smlouvy odstoupit do 1 roku od podepsání.
  Podařilo se někomu již od smlouvy odstoupit?
  T. Bouda

  Výňatky z Občanského zákoníku
  ===========================
  § 57 (2) Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo odstoupit od smlouvy nejpozději při uzavření smlouvy; písemné upozornění musí obsahovat i označení osoby, u níž je třeba toto právo uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.
  § 57 (3) Při porušení povinnosti stanovené v předchozím odstavci má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy do 1 roku od jejího uzavření.

 226. Pořád čtu stejné připomínky a stížnosti, zkušenosti a reakce na jednání PROLUXU, ale nikde žádný návod na řešení nebo nejschůdnější cestu jak z toho ven. Mám za to, že tady něco nehraje … Studuji možnost zániku smlouvy o podpoře nemovitostí, během jednoho dne to určitě nestihnu, třebaže mám dostupné materiály, ale každopádně bych stejně jako v předchozím příspěvku vystavil výsledek svého snažení tak, abychom to případně mohli konzultovat. K předchozímu příspěvku tedy: myslím si, že osobou v tomhletom smyslu bude i osoba právnická, tzn. že náležitosti podle § 57(2) budou zřejmě v pořádku. Já osobně teď hledám chybu v nepodepsání smlouvy mou manželkou (majetek získaný v době svazku manžlského), dále zaslání dodatku ke smlouvě o výši ceny nemovitosti ( tzn. že doposud není jednoznačně stanovný smluvní závazek k předmětu smlouvy) a v návaznosti na to § 269 odst. 2 zákona 513/1991, kterýým se v toto případě smmlouva považuje za neplatnou. Budu pokračovat dále a napíšu hned, jakmile na něco kloudného příjdu. Jsem zvědav, jak dlouho tady bude tento můj příspěvek!!!

 227. 17. března 2010 14:02
  Máte pocit, že vás nějaká firma podvedla, a chcete na ni v internetové diskusi upozornit ostatní možné klienty? Můžete, ale bez urážek, jinak bude muset provozovatel serveru diskusi smazat. Zhruba tak vyznívá dnešní rozsudek Městského soudu v Praze 2 ve sporu internetové společnosti Internet Info a realitní kanceláře Prolux Consulting.
  http://www.lidovky.cz/kritizov.....-media_jar

 228. Eliška says:

  Prosím někoho,kdo by byl ochoten si zakrýt iniciály,cenu a tak a poslal by nám kopii smlouvy,my jsme smlouvu ztratili a potřebujeme ji pro svou paní doktorkuJUDr.
  Předem děkuji,pošlete ji prosím ofocenu na mail,snad víte proč nemohu napsat adresu,bezpáteřní hyeny typu Karolína by toho mohly nějako zneužít,ale třeba i na ni dojde,boží mlýny melou pomalu ale jistě!!

 229. To Martin-víme!!!!Ale pokud by jste byl podveden jako my,chtěla bych docela slyšet váš repertoár…. :-()

 230. Eliška says:

  pište všichni zlodějům jen na adresu Chelčického3119,Teplice 1,41501,a notářsky ověřený text,co jim posíláte,tito bezpáteřníci typu Konečná Bronislava se neštítí ve svém okrádání ničeho,kromě toho co mají skutečně dle smlouvy dělat a nedělají-prodávat či kupovat nemovitost!

 231. Elen Vychytralá says:

  pište všichni zlodějům jen na adresu Chelčického3119,Teplice 1,41501,a notářsky ověřený text,co jim posíláte,tito bezpáteřníci typu Konečná Bronislava se neštítí ve svém okrádání ničeho,kromě toho co mají skutečně dle smlouvy dělat a nedělají-prodávat či kupovat nemovitost!
  A nebojte se ,soudem je prokazatelné jejich nehezké bezpáteřní chování,kdežto pomluva prokazatelná není,pomluva je totiž podle zákona něco co třetí člověk říká o někom,paní Valentová,moc se neorientujete,vy ani vaše paní Mgr.ne osobní zážitek,ten je jen můj,a já si ho můžu sdělovat komu chci a kdy chci,stejně jako shromažďování ani na internetu,není trestné…děláte bububu,dochází vám penízky a na vás spousta trestních oznámení a představte si,že BOŽÍ MLÝNY MELOU POMALU ALE JISTĚ a i VÁS TO DOŽENE TO ZLO?CO PÁCHÁTE?TAM KAM PATŘÍTE :smiley15: ,je toho jen proti vám konkrétně tolik,že se divím,že se nestydíte ještě někde ozývat,a divím se,že vás ještě někdo s prudší povahou cholerika za to vaše jednání netrefil cihlou do hlavy,to můžete děkovat jenom Bohu,že vás dostane do ruky zákon,místo nějakého cholerika!!!

 232. Dobrý den.Chtěla bych se obrátit na Ty, kteří měli špatnou zkušenost s RK SDK na Rooseveltově ulici v Brně.Přišla jsem s nimi o velké peníze,aniž bych jim způsobila jakoukoli újmu a po té jsem se jen já sama dozvěděla asi o třech dalších lidech,kteří dopadli stejně. Bylo mi u nich vyhroženo,pokud situaci zveřejním v Černých ovcích,že mě budou žalovat pro poškození jména.Dodnes mi není dobře z toho,jaké peníze ze mě dostali,aniž bych je nějak poškodila.Všechny doklady o jakémkoli jednání s nimi mám (ale zatím nemám našetřeno tolik,abych se mohla dovolit se s nimi soudit a platit drahou právní službu,kterou oni mají zdarma.Budu vděčna všem,kteří odepíší.Pokud nás bude víc,dá se s tím již něco dělat.Děkuji moc za případné odpovědi.

 233. Eva Soukupová says:

  Také jsme se stali obětí těchto podvodníků, kdy nám narychlo se slovy – je to jen souhlas s inzercí vašeho bytu na našem webu podstrčili podepsat tuto smlouvu. Kdykoliv při začtení do textu tohoto „souhlasu“, se mě urychleně na něco ptali, aby odpoutali mou pozornost, takže na druhou stranu listu jsem ani neměla šanci se podívat…. No nic, jak tu bylo psáno – za blbost se platí. A je to celkem čerstvá záležitost – podvedli mě v prosinci loňského roku, takže bez jakéhokoliv ostychu „jedou dál“. Můžete mi prosím někdo poradit: když se během toho roku neozve žádný zájemce a já byt neprodám sama nikomu jinému ani přes jinou realitku a 2 měsíce před ukončením platnosti smlouvu vypovím (ověřenou, s dodejkou), budu jim také za něco platit? Přijde mi také nějaká výzva k úhradě – když prodej bytu neproběhl ani přes ně ani nijak jinak?? Prosím poraďte. Moc díky.

 234. Pro Eva Soukupová: urcite nic platit nebudete, nicmene bych doporucoval vsechny kroky konzultovat s pravnikem, vcetne vypovedi smlouvy, ktere at posle primo pravnik. Tech par korun za pravnika se Vam jiste vyplati!!

 235. Všichni zde píší neblahé zkušenosti při prodávání nemovitosti a podpisu „neexklusivní smlouvy“. Já se však chystám nemovitost koupit a to od majitele, který byl, tak jako všichni tady, realitní kanceláří oklamán a podepsal jim exklusivitu.
  Nemovitost se mi moc líbí, ale váhám kvůli špatnému jménu real. kanceláře.
  Myslím, že pokud zde není jediná stížnost ze strany kupujícího, že snad bude, při prodeji, vše v pořádku pro mě jako pro kupujícího.
  Máte někdo neblahé zkušenosti s koupí nemovitosti přes Prolux, ne s jejím prodejem??

 236. Eva Soukupová says:

  Pro Kamil: Tak to jste mě malinko uklidnil, rozhodně teď budu vše řešit jen přes právníka a řádně jim na konci roku s jeho pomocí smlouvu vypovím. Tak snad mi nebudou dělat nějaké problémy.
  Pro Tereza : při pročítání stovek stížností jsem narazila i problémy z druhé strany – od kupujících, museli platit nějaké rezervační zálohy, pak ještě nějaké peníze než si vůbec jeli nemovitost prohlédnout a nakonec od nich nikdo na schůzku nedorazil (samozřejmě majitel nemovitosti vůbec o nějakých zájemcích ani schůzce nevěděl). Po čase se ozvali zájemci že majitel nemovitosti jí už prodal nebo že nemá už zájem prodat a milí kupující už od nich zpět neviděli ani korunu. Možná by stálo za to si nějaké diskuse pročíst, ale z mé strany vám řeknu jediné – lituji dne kdy jsem jim otevřela dveře….

 237. Pro Terezeu:asi pred 1 rokem, mozna vice v TV tusim Cerne ovce bezela reportaze o nasi RK, kde si jeden zajemce chtel koupit nejakou nemovitost. Dopadlo to tak, ze tusim slozil 400 tis. a jenom diky reportazi, respektive TV dostal po obrovskych utrapach penize zpet.
  Nicmene nemovitost samozrejme nekoupil. Moc si to nepamatuji,ale i v TV archivech byste jiste spoustu informaci o teto RK nasla. Tato RK se nezabyva prodejem ci zprostredkovanim nemovitosti, ale pouze vybiranim pokut. Prodavat nemovitosti a shanet klienty je pracne, vymahat pokuty na zaklade RS je vcelku jednoduche a jiste.

 238. Tak jsem podala trestní oznámení a bylo mi sděleno, že je jich ke dnešnímu dni již 334 !
  Pro Terezu!Já mám kupříkladu ve smlouvě, že i po uplynutí výpovědní lhůty 12 měsíců, si mohou nárokovat provizi!!!! Tak bacha! Nebojte se podávat trestní oznámení! Nejlepší obrana je útok! Čím více svědectví bude mít policie v rukou, tím snáze je usvědčí z podvodů!

 239. Dobrý den, tak vidím , že makleři nebo spíš podvodníci z Proluxu jsou pylní, svině jedny, bohužel i já svou zbrklostí a stresem z malého dítěte jsem podepsala:-(
  Jsem na samém začátku ,ale již chodím po právnicích a sbírám jak na ně,bohužel to vidím velmi bledě??
  MATE někdo prosím NÁVOD JAK NA NĚ, protože smlouvu mají velmi velmi dobře podchycenou a na to oni spoléhají.
  UŽ SE PROSIM NĚKOMU POVEDLO SPOR S NIMI VYHRAT?????
  mam pocit at uděláte co uděláte oni tam ty kličky mají dobře pořešeny ve svůj prospěch a klient bohužel je nucen vždy zaplatit!!!Již z toho nespím,částa 150.tis se mi vážně nechce dávat:-(takovým sviním

  Prosím piště i na mail:
  petra.nemoc@atlas.cz

  děkuji všem a bojujte všichni, čím více žalob a trestních oznámení bude, tím Prolux končí, není nic horšího než mlčet!!

 240. Petro! Stačí podat Trestní oznámení na podezření z pokusu o podvod, na kterékoli služebně Policie ČR (nejlépe v místě, kde k podvodnému jednání došlo)Tamodtud bude Vaše TO předáno na KŘP Hl.m.Prahy OHK
  Kde se můžete informovat u Kpt.Hanzlíka na tel.: 974889520 (můžete mu myslím zavolat i předem a on vám jistě rád poradí) Má již shromážděno u sebe asi 340 TO!
  Tak neváhejte! Přeji hodně štěstí!

 241. panTau says:

  Na toto jsem narazil při vyhledávání zpráv o P. na internetu! Prý proti nim rozpoutávají kampaň Bývalí Makléři! To je k smíchu! Nebo k pláči?

  Tiskové zprávy: << Zpět na seznam
  15.05.2009 Vyjádření ke zprávě TV NOVA – Profesionalni kvalita služeb PROLUXu však vyhrává!
  Společnost PROLUX Consulting oslovila policie a požádala nás v ramci běžného postupu na základě nepravdivých informaci v annonymech o poskytnutí matrialů, které naprosto jednoznačně veškeré pochybnosti rozptýlí. Anonymy jsou šířené po internetu skupinou lidí kolem bývalých nepoctivých makléřů, kteří se snaží již po dobu nejméně jednoho roku poškozovat naší společnost všemi způsoby včetně např. podání zcela neoprávněného insolvenčního návrhu, který jednoznačně zamítl jak městský soud, tak i vrchní soud a v souvislosti s tímto podáním po nich dále vymáháme způsobené škody. Dále se tato skupina lidí angažuje v tom, že vyzývá naše klienty, kteří nezaplatili za námi poskytnuté služby, aby místo zaplacení za poskytnuté služby podávali trestní oznámení, přičemž je instruují z jakých důvodů toto tr. oz. podat a jak postupovat. Neplatící klienti, tak jednají v jakési vidině toho, že se tímto postupem vyhnou placení. Tímto lze velice jednoduše zdůvodnit počet neoprávněně podaných tr. oznámení, které byli údajně podány. Do dnes jsme nebyli policií vyzváni k podání vysvětlení, kterým bychom zajisté každé podané tr. ozn. bezpochyb vyvrátili, přestože jsme již policii nabízeli spolupráci před několika měsíci k dnešnímu dni z jejich strany bez jakékoliv odezvy. Tento postup nás nesmírně poškozuje a jde tak na ruku již zmiňovaným nepoctivým aktivistům.

  Jen pro vybarvení situace, bývalí makléři jsou povinni naší společnosti zaplatit za porušení smluvních podmínek statisíce korun, které jsou na nich již exekuovány a nelze se tedy divit jejich počínání, které jistě bude v budoucnu předmětem trestního stíhání vůči jejich osobám což si dnes neuvědomují.

  Jsme rádi, že touto cestou můžeme rozptýlit veškeré pochybnosti a prokázat silnou stabilitu společnosti PROLUX Consulting Int.. Současní i nově přibývající klienti mají v naší společnosti záruku v kvalitě poskytovaných služeb a výsledky naší společnosti jsou v první polovině roku 2009 nad očekávání.

  Společnost PROLUX Consulting svým naprosto perfektním a propracovaným prodejním systémem docílila v prvních čtyřech měsících roku 2009 výsledků nad očekávání. Zajistila prodej 390 nemovitostií a bytů a do nabídky noví klienti vložili téměř na 800 nemovitostí. Tyto výsledky jsou odrazem stále se zvyšující profesionální připravenosti všech zaměstnanců jejichž počet se stále zvyšuje. Společnost PROLUX Consulting své prodejní výsledky připisuje, také velice účinnému viditelnému označení poutačem NA PRODEJ na jehož základě se velice rychle šíří informace o prodávané nemovitosti nebo bytu v oblastech odkud se zájemci právě rekrutůjí a bez tohoto označení by se o prodeji jen těžko dozvěděli. Označení se snažíme umístit po domluvě s prodávajícimi i na ty nemovitosti nebo byty, kde je původně z nepochopitelných důvodů odmítali. Všechny zakázky takto označené jsou 5x více navštěvované zájemci než u neoznačených. Označení poskytujeme všem našim klientům zdarma!!!
  V dalším období roku 2009 očekáváme velice slibné výsledky jelikož jsme spustili nový projekt PROLUX Global Sale, který umožňuje veškeré naše nabídky nabízet prostřednictvím všech RK a makléřů v celé ČR čímž se mnohonásobně zvyšuje potencionální úspěšnost prodeje.

 242. Chci se ještě zeptat,zda jste někdo z podvedených zaplatit hned po výzvání k tomu a ,zda jste měl od těch podvodníků již klid?? děsí mě,že musím tak dlouho čekat,již ted jsem na tom psychicky špatně:-(platil jste někdo jak pokutu ,tak provizi??dále jsem si uvědomila,že kromě podpisů smluv jsem podepisovala takový malý cár papíru,který udajně měl být pro makléřova šéfa!zase lež,ale nevíte někdo co tam bylo napsáno??
  budu ráda,pokud někde tyto odpevědi napíše,jinak všem hodně sil a pevné nervy,které mám totálně ….

 243. Děkuji S.G. máte pravdu to se nedáme, snad nebudu mít z toho ujmu na zdraví.
  Co tedy vše jste podepsala? já toho teda měla asi více, no super.

 244. Pro Petru: Já jsem podepsala jen tu smlouvu s rozhodčí doložkou na rubu.Pak jsem RK neoslovovala, takže neměli důvod se mi ozvat.Vlastně jsme se pokoušeli ještě několikrát telefonovat tomu makléři, ale on nám telefonáty vytípával. Právníci mi ovšem v samém začátku řekli, že je smlouva nezrušitelná bez sankcí, takže jsem se vydala na doporučení mluvčí české policie (viz video o proluxu reportéři ČT) cestou trestního oznámení. Jsem skrzeva tyto události,již druhým měsícem v pracovní neschopnosti a na práškách…Takže na mém zdraví se to již podepsalo a nemálo!

 245. Pro S.G.
  já myslela, že jste posílala odstupující dopis od smlouvy a že se Vám teda alespon ozvali, že zamítají nebo tak něco?..
  to jsou takový…věřím , že na ty s….taky jednou dojde.. Budte silná,nedovolte jim ,aby to člověka zlomilo:-(já taky bojuji a takovou radost jim neudělám,ikdyž mám k tomu taky blízko,jenže skrze malé mimčo nemohu,potřebuje mne:-(

 246. Ahoj pro všechny,
  právě jsem prošvihnul zrušení smlouvy na dobu určitou, (a teprve teď se Prolux ozval), tak bych se chtěl zeptat jak se má postupovat dál, tj smlouva by měla automaticky přejít na dobu neurčitou, a výpověď dva měsíce od 1. dalšího měsíce po podání (doručení!!!). Smlouvu nemám, ale určitě nebyla exklusivní, ty ze zásady nepodepisuji, ale v tomhle případě jeden nikdy neví…
  Díky za jakékoliv nápady a info…

 247. panTau says:

  Pro Dedy
  Pokud jste podepsal s Proluxem, tak jinou než exkluzivní smlouvu jste podepsat nemohl. V jakém smyslu se Vám Prolux ozval? Chtěji po Vás peníze? Vyhrožují Vám? Pokud ano. Být Vámi, vzala bych tento dopis a šla na nejbližší policejní stanici a podala trestní oznámení pro podvod! Popište jim popravdě, že jste si myslel, že podepisujete neexkluzivní smlouvu a byl jste podveden!Nebo se rovnou obraťte na Oddělení Hospodářské Kriminality , kde se Trestní oznámení shromažďují!
  Je to tel. 974889520. Kpt. Hanzlík
  Zjistěte si, zda máte ve smlouvě rozhodčí doložku! Pokud ano, tak okamžitě podejte žalobu k soudu na nekalost doložky!

  Pro Petru. Já jsem jim chtěla poslat hned třetí den po podpisu odstoupení od smlouvy. Několik právníků, mi ale řeklo, že nemohu, protože jsem si toho makléře (ráda bych napsala jiné slovo, ale slušnost a pravidla diskuse mi nedovolí) pozvala do domu sama…Jiný právník mi pak řekl, že jsem to podat měla. Že tam jsou v zákonech nějaké nesrovnalosti a dvojí výklady, ale to už jsem stejně prošvihla 14ti denní lhůtu. Pak jsem se ale v diskusích dočetla, že i ti kdo poslali odstoupení včas do 14ti dnů, tak stejně nepochodili…Tak jsem se nejdřív zhroutila a skončila na psychiatrii a pak když začala působit antidepresiva, jsem usoudila, že útok je nejlepší obrana! A podala jsem trestní oznámení pro podvod!
  A vy se Petro opatrujte, mimčo vás potřebuje zdravou! Já mám děti 4, ale všecky už dospělý! Zrovna dneska je mému nejmladšímu 18 let! Toto uteklo…
  Všem: PEVNÉ NERVY! HODNĚ SÍLY!

 248. Teď koukám, že jsem si nepřehodila nick. Pan Tau je můj muž. Takže ten předchozí příspěvek je ode mne!

 249. Já dnes ,tedy respektivě muj právník odeslal odstupující dopis,protože ,byt máme ve SJM a můj muž nic takového nepodepsal a byt prodávat nechce,takže se uvidí, čekám také zamítnutí,ale poté asi manžel podá žalobu.Trestní oznámení a budem také bojovat nebo čekat až se ti ….ozvou,ale věřím, že na ně dojde a půjdou ke dnu,MUSÍ..
  přeci 340 testních oznámení, to se již musí někdo zajímat bohužel to bude asi běh na dlouhou trat,ale chce to jen vydržet,prostě říci si,ZKUŠENOST.
  Držte se všichni a nevzdávejte to a trestní oznámení je všeobecně dobrá věc, když to nejde po dobrém,musí to jít po zlém..

 250. Petro, to je moc dobře, že to manžel nepodepsal!
  S tím odstoupením od smlouvy, pokud již uplynulo 14 dní od podpisu, bych byla opatrnější! Oni to pak můžou dát hned k Rozhodčímu soudu, jako porušení smlouvy a to je pak fofr! Rozmyslete si to dobře!
  Co policie vyšetřila, či nevyšetřila bohužel zatím asi nikdo neví :o((( Ale brzy to už bude rok co s tím začali, tak snad…budeme si držet palce!

 251. pro S.G. Zatím se mi přesně po roce ozvali jen telefonocky, že mají zájemce a že jsem povinen umožnit prohlídku, jinak hrozí pokutou, (před tím mi celý rok posílali jen smsky), a kopii smlouvy mi odmítli poslat, prý si mám pro ni přijet do Teplic. Já tu svoji smlouvu bohužel nemám, takže fakt nevím co vlastně obsahuje. Uvidím co bude dál, zatím se snažím komunikovat v mezích slušnosti. A na můj dotaz o ukončení smlouvy po vypršení doby určité, mi sdělili, že je smlouva automaticky prodloužena na dalších 12 měsíců. V nejhorším to vydržím další rok, a potom zruším?????

 252. Pro Lucku: Pokud odstoupíte od smlouvy v jimi určeném termínu. Tedy 2 měsíce před vypršením závazku (v našem případě 12 měsíců) Pak byste žádnou pokutu platit neměli. Oni to maj ale tak rafinovaně vymyšlené, že Vám klidně budou do očí tvrdit, že žádnou výpověď nedostali. Takže nejlépe odstoupení od smlouvy ošetřit raději u notáře a poslat hlavně doporučeně!

 253. Poslat doporučeně a s dodejkou!Kterou oni vyplní,podepíší a Vám se vrátí jako převzatá,oni pak mohopu tvrdit co chtějí,ale vy budete mít důkaz,nezvratný.

 254. Pro S.G.
  já měla na mysli proč byste byla opatrnější v případě, že odstupuji od smlouvy dle §57 do 14 dní??je mi jasné, že nepochodím,ale musela jsem to zkusit..
  Děkuji moc

 255. Pro S.G. a pro Lucku. Nestačí poslat výpověď doporučeně. Je třeba poslat dopis na doručenku, jelikož potom obdržíte doklad o doručení dopisu, spolu s podpisem osoby, která dopis převzala. Toto už lze považovat za dostatečný doklad o převzetí zásilky. Lístek od doporučeného dopisu je Vám v jejich případě k ničemu. Oni o tom prohlásí, že jim nebylo nic doručeno a je následně příliš složité, dokázat jim opak.

 256. Škoda Mirku, že jme na Vás nenarazili dříve! O možnosti Doručenky jsme nevěděli! V prvních 14ti dnech, jsme od několika právníků naopak slyšeli, že žádná taková výpovědní lhůta ze zákona vůbec neexistuje! Dokonce i v internetové právní poradně :o(

  http://www.pomocvpravu.cz/view.....038;t=2286

  Pro Lucku: V případě, že byste jim nedokázali, že jim dopis skutečně v termínu došel. (a o takových případech, jsem v nějaké diskuzi četla). Upozornili byste na sebe a oni by to pak mohli, jako spor předat svému rozhodčímu soudci :o((( Pokud není pozdě, pošlete jim to raději ještě jednou a s doručenkou!!!!

 257. Soukromoprávní ochrana spotřebitele
  Soukromoprávní oblast ochrany spotřebitele představuje především úpravu spotřebitelských smluv, jejíž legislativní základ je u nás obsažen v občanském zákoníku § 52 a následující.
  Spotřebitelské smlouvy
  Spotřebitelské smlouvy jako smlouvy, kde jsou smluvními stranami na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel, nejsou zvláštním typem smluv. Spotřebitelské smlouvy mají povahu zvláštních ustanovení vůči těm částem občanského zákoníku, které upravují jednotlivé smluvní typy. Bohužel ani po několikeré novelizaci veřejnoprávního zákona o ochraně spotřebitele, viz níže, zatím nedošlo v českém právním řádu ke sjednocení pojmů spotřebitel a dodavatel. Tyto pojmy mají svou zvláštní definici a nelze pro ně použít definice podle zákona o ochraně spotřebitele. Dodavatelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.
  Forma spotřebitelské smlouvy může být ústní i písemná. Výjimku budou tvořit pouze případy, kdy pro určitý typ smlouvy je vyžadována určitá forma, ať již zákonem nebo dohodou stran.

  Nepřípustná smluvní ujednání
  Spotřebitelské smlouvy nesmějí obsahovat ujednání, která v rozporu s požadavkem dobré víry znamenají k újmě spotřebitele značnou nerovnováhu v právech a povinnostech stran.
  Nepřípustná jsou zejména smluvní ujednání, která:
  1. vylučují nebo omezují odpovědnost dodavatele za jednání či opomenutí, kterým byla spotřebiteli způsobena smrt či újma na zdraví,

  2.vylučují nebo omezují práva spotřebitele při uplatnění odpovědnosti za vady či odpovědnosti za škodu,

  3.stanoví, že smlouva je pro spotřebitele závazná, zatímco plnění dodavatele je vázáno na splnění podmínky, jejíž uskutečnění je závislé výlučně na vůli dodavatele,

  4.dovolují dodavateli, aby spotřebiteli nevydal jím poskytnuté plnění i v případě, že spotřebitel neuzavře smlouvu s dodavatelem či od ní odstoupí,

  5.opravňují dodavatele odstoupit od smlouvy bez smluvního či zákonného důvodu a spotřebitele nikoli,

  6.opravňují dodavatele, aby bez důvodů hodných zvláštního zřetele vypověděl smlouvu na dobu neurčitou bez přiměřené výpovědní doby,

  7.zavazují spotřebitele k plnění podmínek, s nimiž se neměl možnost seznámit před uzavřením smlouvy,

  8.dovolují dodavateli jednostranně změnit smluvní podmínky bez důvodu sjednaného ve smlouvě,

  9.stanoví, že cena zboží či služeb bude určena v době jejich splnění, nebo dodavatele opravňují k podstatnému zvýšení ceny zboží či služeb v době jejich splnění oproti ceně sjednané v době uzavření smlouvy, aniž by spotřebitel byl oprávněn od smlouvy odstoupit, je-li cena sjednaná v době uzavření smlouvy při splnění podstatně překročena,

  10.přikazují spotřebiteli, aby splnil všechny závazky i v případě, že dodavatel nesplnil závazky, které mu vznikly,

  11·dovolují dodavateli převést práva a povinnosti ze smlouvy bez souhlasu spotřebitele, dojde-li převodem ke zhoršení dobytnosti nebo zajištění pohledávky spotřebitele.

  V případě, že by spotřebitelská smlouva některé z výše uvedených ustanovení obsahovala, zůstávají tyto v platnosti, pokud se spotřebitel nedovolá jejich neplatnosti v tříleté promlčecí lhůtě. Pokud se však spotřebitel neplatnosti smluvních ujednání dovolá, vztahuje se neplatnost pouze k danému smluvnímu ujednání a uzavřená smlouva zůstává v platnosti.

  PODLE MÉHO LAICKÉHO NÁZORU JSOU SMLOUVY S P. NAPADNUTELNÉ HNED V NĚKOLIKA BODECH!
  3. 5. 7. 8. ČÁSTEČNĚ 9. A 10. !
  NEDEJTE SE!

  • Dobrý den,zde uvádím telefonní kontakt na majitelku RK Valentovou,která agresivně vymáhá provizi z těch,kteří se ji vzepřeli.
   777119533
   Na bezplatné lince Proluxu Vám ji nikdo nepředá,tak ji alespoň obšťastněte svými názory na ni.

 258. Já mám psané ve smlouvě, že pokud zásilka nebude převzata, že se považuje za doručenou a tudiž převzatou.. takže tím lépe pro mě, když si to nepřevezmou , ne?protože v odst.dopise právník napsal, že očekává odpověd do 14 dní, jinak považuje dopis a jeho obsah za platný!!!no uvidím:-(

 259. Pro Lucku:
  Tak to nevypadá zle!
  Budu držet palce, aby to klaplo! Dejte prosím vědět, jak se bude situace dál vyvíjet! Aby další potencionální oběti věděly, jaký postup je nejlepší!

 260. Určitě písnu,ale já osobně to vidím bledě:-(taky jsem ve spojením s jedním podvedeným viz výše a psal, že policie zabavila píp některé smlouvy a že předvolává ještě k výslechu poškozené, které neměli plné výpovědi,takže snad brzy bude šetření u konce.
  Psala jsem taky na politiky a odpověděl mi Cyril Svoboda, že se pokusí prosadit zrušení rozhodčích řízení..tak pište všude možně, at Ti píp jdou ke dnu…
  více také na:
  http://diskuze.slansko.cz/infr.....senosti-ii

 261. Na Slansko já taky chodím ;o)
  Já si myslím, že by ti pípáci už mohli pomalu začít balit svý čumajdány a bukovat si letenky na Seychely!
  S Cyrilem Svobodou si rovněž dopisuji. Taky mi odpověděla Parkanová, Roithová a Kasal.Slibují, že s těmi RD určitě něco podniknou. Bohužel nás se to ale už zpětně týkat nebude :o(

 262. Zdravím Vás, stejně podvedené Proluxem!
  V pátek jsme podepsali s Proluxem NEVÝHRADNÍ, NEEXKLUSIVNÍ smlouvu a od té doby se s nimi nemůžeme zkontaktovat.Po přečtení zadní strany smlouvy jsme se zděsili, po zjištění, že nás mají na dva roky v hrsti.
  Na pátek jsme si dojednali konzultaci s právníkem a uvidíme, co dál. Škoda, že jsme se o jejich činech nedozvěděli už dřív.

 263. I mne kontaktoval Prolux s tím,že mají kupce na můj pozemek,dohodli si termín prohlídky,ten potvrzují již asi čtvrtou smskou..ve které je tel.číslo na které není spojení-Bravo ….jen díky tomu,že jsem si přečetla nyní tyto stránky se vyvaruji s nimi cokoliv uzavírat,vešm přeji zdárný konec a věřte,že oddělit zrno od plev je někdy velmi těžké,stále nechápu,jak tito lidé usínají bez svědomí,že někomu ublížili..jen znáte to-jak se do lesa volá-tak…..

 264. Tak to Vám Marto GRATULUJI! :o))) Anděl strážný bděl nad Vámi!
  Robikovi: Napište odstoupení od smlouvy a pošlete jim to doporučeně a hlavně na doručenku!!!! Musí jim to být doručeno do 14ti dnů!
  Koukám pěkně přitvrdili, že zavazují dokonce až na 2 roky?….My podepsali před měsícem ještě na rok! Jednejte rychle! My díky špatným informacím, termín prošvihli! Budu držet palce!

 265. děkuji :))) a to ještě jsem slyšela názor,že co si lidé vše nevymyslí-to byla reakce na to,že nemám zájem s nimi cokoliv uzavírat a zda prý jsem četla vše pozorně:)) tak zrak v pořádku mám a svéprávná jsem též…abych si udělala úsudek.Chtěla jsem jen říct,že cítím s každým koho se to tu týká,protože jsou životní okamžiky kdy prostě jste nuceni rychle něco změnit a když Vám to překazí takoví lidé-je to mnohdy jako životní prohra.Stát se to mě,tak ztrácím vše…

 266. Díky Marto za projev účasti! :o)
  Bohužel se člověk občas setká i s takovým názorem, že k podpisu smlouvy musí být vždy dva! A že jsme všichni tupci, co jsme podepsali. Komu se to ale nepřihodilo, nepochopí! Oni ti jejich makléři, totiž dokážou skutečně mistrně manipulovat s lidskou myslí. Však jsou na to školeni! Ještě týden před tím, než se mi to přihodilo, jsem hubovala sousedku, že podepsala bez brýlí jakousi nevýhodnou smlouvu s O2. Taky jsem si myslela, že MĚ se toto NIKDY stát nemůže! Člověk nemá nikdy říkat Nikdy…Nikdy totiž neví, co na něho číhá za rohem!

 267. Jen víte vrtá mi neustále hlavou,jak je možné,že člověk nemá dovolání a vlastně de facto nemá právo zacházet ze svým majetkem!!!!Ti co poctivě pracují a snaží se zřejmě v tomto státě nemají šanci,naopak ti,co se zabývají lichvou či okrádáním jsou na tom nejlépe-demokracie-a kde v čem???Škoda,že někteří se nedostanou k těmto stránkám…já osobně mám velmi dobrou zkušenost s realitní společností JISTOTA…ochota,velmi dobrý přístup a bez podepisování čehokoliv!!!!!!!!zkuste si najít jejich stránky-nejsou placeni od náběru nemovitostí a také déle jak 3 měs.neprodávají,seriozní a profesionální přístup.–www.rkjistota.cz,čím menší společnost tím méně za provizi a větší zájem.

 268. Díky za typ! Kromě těch hyen mám ale už neexkuzivní smlouvu se dvěma jinými slušnými realitkami.
  A jsem přesvědčená že všichni nepoctivci v realitách budou mít stejně brzy utrum! Boží mlýny a OHK melou sice pomalu, ale jistě! :o))) Hlavně neztrácet optimizmus!

 269. k S.G.
  Děkuju za radu, už jsem se ji někde tady dočetl.
  A vůbec…velmi se divím, že jim ještě žádná instituce nezakázala činnost.

 270. TAké zvažuji, zda mám byt prodat sama a zaplatit jim tu provizi, protože na to mají právo,prostě podvedli nás s tou exkluzivitou,ale mají to podepsané !!nebo čekat ten rok co se bude dít a modlit se at ty … jdou ke dnu, nevím ale to nic nedělání a čekání mne také ubíjí…
  kdyby člověk věděl, že to již někdo vyhrál,tak jdu do boje natvrdo , at to stojí co to stojí…ale prostě jim to natřít…at mají utrum…
  v boží mlýny také věřím..
  tak piště , když budete něco vědět více..

 271. pro Lucku..
  myslím,že každý má slabé místo-skulinku a na tom je třeba stavět dle mého,také by to chtělo se spojit v jeden silný tým,bo jednotlivec nezmůže zřejmě nic,hnát to třeba i přes obudsmana..je tu od toho aby hájil lidská práva a v tomto případě,kdy určitá společnost vědomě poškozuje občany,kteří si mnohdy své nemovitosti „vydřeli“ tak kde to jsme?copak to jde takhle beztrestně??kdy bude konec jejich obohacování na úkor pak nešťastných a důvěřivých lidiček-kteří jen důvěřují??a obzvláště když se podvedou staří lidé,kteří mají hendicep v tom,že třeba špatně vidí,nebo věří sladkým a naučeným frázím???

 272. Tak to je velmi dobrá zpráva, Aleši! Škoda, že se mi to nezobrazuje, abych se mrkla na čem se nechali nachytat.
  Tento výrok je ale rovněž velmi pozitivní (pro nás

  :o)Nelze podle práva ČR založit bez výslovného zmocnění zákona stálý rozhodčí soud. Žádné jiné instituce nejsou zákonem vyňaty ze čl. 36 Listiny z pravomoci státních soudů o rozhodování o právech lidí v majetkových sporech a tedy nemohou vlastním jménem vydávat závazné a vykonatelné rozhodčí nálezy a jejich řády nejsou bez dalšího závazné.

  celé na:http://pravniradce.ihned.cz/c1.....dci-rizeni

  Sdružení rozhodců v Brně ovšem není zákonem zmocněný rozhodčí soud! Je to jenom akciovka!

 273. Něco málo z Občanského zákoníku:
  §39
  Neplatný je právní úkon, který svým obsahem nebo účelem odporuje zákonu, nebo jej obchází, nebo se příčí dobrým mravům.
  §43
  Účastníci jsou povinni dbát, aby při úpravě smluvních vztahů bylo odstraněno vše, co by mohlo vést ke vzniku rozporů.
  §57
  Informační povinnost: Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo na odstoupení od smlouvy při uzavření smlouvy, a to včetně označení osoby, u níž je toto právo třeba uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.
  § 55 (1) Smluvní ujednání spotřebitelských smluv se nemohou odchýlit od zákona v neprospěch spotřebitele. Spotřebitel se zejména nemůže vzdát práv, které mu zákon poskytuje, nebo jinak zhoršit své smluvní postavení.
  (3) V pochybnostech o významu spotřebitelských smluv platí výklad pro spotřebitele příznivější

  § 56 : Spotřebitelské smlouvy nesmějí obsahovat ujednání, která v rozporu s požadavkem dobré víry znamenají k újmě spotřebitele značnou nerovnováhu v právech a povinnostech stran.

  Nepřípustná jsou zejména ujednání, která:
  c). stanoví, že smlouva je pro spotřebitele závazná, zatímco plnění dodavatele je vázáno na splnění podmínky, jejíž uskutečnění je závislé výlučně na vůli dodavatele.
  h) dovolují dodavateli jednostranně změnit smluvní podmínky bez důvodu sjednaného ve smlouvě,
  i) stanoví, že cena zboží či služeb bude určena v době jejich splnění, nebo dodavatele opravňují k podstatnému zvýšení ceny zboží či služeb v době jejich splnění oproti ceně sjednané v době uzavření smlouvy, aniž by spotřebitel byl oprávněn od smlouvy odstoupit, je-li cena sjednaná v době uzavření smlouvy při splnění podstatně překročenaj) přikazují spotřebiteli, aby splnil všechny závazky i v případě, že dodavatel nesplnil závazky, které mu vznikly.

 274. Aleš 2 says:

  Sdružení rozhodců v Brně přešlo na akciovku loni 2009 v květnu. Do té doby to bylo obyčejné s.r.o.
  Nechápu jak je možné že vydávají rozhodčí nálezy a závazné dokumenty pro exekutory, vždyť na to nemají dle zákonů oprávnění.
  Nebo je to opravdu tady tak, že co není výslovně zakázáno, a nikdo se neozve, je povoleno?

 275. Když jsem se prokousávala všemi těmi sáhodlouhými texty, vyplynulo mi z toho, že jsou naše zákony nejen děravé, ale že nejvíce záleží na tom, jak kdo umí ten správný paragraf uchopit a protivníka s ním praštit :o)

  Mám z toho všeho pocit, že výroky těch jejich rozhodců amatérů, jsou platné, pokud se člověk proti nim neodvolá! A na to oni sázejí, že lidi se všeobecně bojí, cokoli podnikat proti někomu, kdo si tak velkohubě osobuje nazývat se Soudcem! Jejich akciovka která si říká Sdružení rozhodců, má při tom živnost volnou! Takže ze zákona o nic větší oprávnění kohokoli soudit, než třeba nějaký ťaman z tržnice!

 276. Díky Aleši! Už se mi to zobrazilo. Je to tam ale trochu jiné, hlavně z důvodu, že se jednalo o dvě právnické osoby. Což je ale pro nás o to pozitivnější, neboť jako spotřebitelé jsme chráněni navíc Občanským zákoníkem!

 277. Jasně:-)jen už jsem zmatená, kdo je kdo:-)a souhlasím , čím víc nas bude, tím se dá více dělat,protože jednotlivec jako by nebyl v tomhle ….. státě:-(

 278. Žaloby se podávají na

  Obvodní soud pro Prahu 1,
  Ovocný trh 14, 112 94 Praha 1.

  a trestní oznámení na policii podle místa bydliště s tím aby to bylo přeposláno na OHK Praha

  Nebo přímo do Prahy
  pod ČJ KRPA – 1802/TČ – 2009-000096 , jež je vedeno na Krajském ředitelství Hl.města Prahy SKPV OHK Kongresová 2 Praha4 6.oddělení /
  vyšetřovatel Kpt.Luboš Hanzlík/ tel.:974 889 520

 279. Začíná to tu smrdět! Na mou výzvu ohledně zápůrčí žaloby, jsem obdržela několik emailů se jmény veřejně známých osobností.
  Helena Vondráčková, Lenka Filipová, Miloš Zeman
  Je to náhoda?

 280. Ahoj,
  tak jsem tady, a musím říct, že nebýt to to Pr..RK, tak bych se snad i zasmál. Po roce a měsíci, (přesně jak jsem psal, že jsem prošvihl termín zrušení smlouvy), se ozvali, a že mají domluvenou klientku s vážným zájmem o koupi mé gasronky. Přesně o hodinu dříve se makléřka ozvala a že prýsi mám klientku vyzvednout u Tesca, což bylo asi 15 minut od mého bytu. Na můj dotaz coto, jakto a pročto, mi bylo řečeno, že oni s klienty na prohlídky nechodí, a tak jsem jí sdělil, že já zase do bytu jen tak někoho kohokoliv nepouštím. SUPER, myslel jsem že se složím. Ještě asi dvakrát mi volala makléřka,a dvakrát „klientka?“, než se dovtípily, že z prohlídky bez makléřky nic nebude… Malá výhra… Pak mi makléřka volala ještě jednou, a že prý je cena vysoká, ať ji snížím, tak jsem jí řekl že právě naopak ceny jsou už na dně, a proto žádám o zvýšení…. A když řekla že asi ne, tak jsem řekl, že asi už nemám zájem o prodej, a co mám udělat, jelikož tím pádem asi smlouva padá. Mám to poslat doporučeně, a oni mi pošlou odpověď… Jsem zvědav co bude dál… dopis posílám (i s dodejkou!!!).
  Tak zatím

 281. Dedy, já mám pocit, že s nimi se v podstatě žádným způsobem jednat, či vyjednávat nedá! Jejich obchodní strategií je dostat klienta k Rozhodčímu soudu a obrat o peníze! Pochybuji, že se nějaké odpovědi dočkáte! Ale uvidíme, ono jim už začíná téct do bot.
  Možná, že se s Vámi budou chtít dohodnout aspoň na pár tisícovkách za reklamu, aby nepřišli chudáčci zkrátka.

 282. andrea says:

  To ne, zde dojde, dle jednostranných sml. podmínek Proluxu, k „porušení smlouvy“. Odstoupit v této chvíli od smlouvy může jen za předpokladu penalizace. Panu Dedymu tedy, jakožto odpověď, zašlou fakturu ve výši provize…

 283. Díky za info Andreo? Máte určitě pravdu! Já zatím pouze teoretizuji, tak jsem jeden krok vynechala! ;o)