Velký úklid na realitním trhu picture-9.png

Nemovitosti jsou zboží dlouhodobé spotřeby a ti, kdo je kupují, jsou stále náročnější a zároveň konzervativní. Aby je uspokojili, sází developeři na silnou značku a nadstandardní služby.

V reakci na zvýšení DPH na bytovou výstavbu a situaci na světových finančních trzích prožívá obor realit ve střední Evropě klíčové období, kterému Milorad Miškovič z Real Estate Karlin Group (REKG) říká „big cleaning“. Banky nepůjčují developerům peníze v takovém objemu jako dřív a kladou větší důraz na kvalitu projektů. To nahrává velkým hráčům na realitním trhu, kteří zároveň směřují stále více k diverzifikaci, trh má tak tendenci se vyčistit. „Jestliže ve střední Evropě zatím platilo, že každý developer je schopen postavit cokoliv, dnes se musí rozhodnout, na který segment se budou specializovat,“ tvrdí Miškovič. Společnosti, které se specializují na luxusní bydlení a kanceláře, mají dnes zaručený odbyt. Jejich marketing často směřuje přímo do zahraničí.

zdroj: MaM.CZ

Realitní fondy: naděje reálné nebo falešné? picture-10.png

Novela zákona o kolektivním investování z roku 2006 developerům a institucionálním investorům, kteří mají zájem o nemovitosti, přinesla přinejmenším teoretické přísliby vyšších zisků na jedné straně a snadnějšího financování realitních projektů na straně druhé. Daňová úleva, kterou novela v podobě snížené sazby daně z příjmu přinesla (namísto standardních 21 % jsou zisky fondů daněny jen 5 %), je pochopitelně velmi lákavá. Proto právníci i daňoví experti už delší dobu vytvářejí – poměrně složité – modely, které by zmíněnou daňovou výhodu umožnily uplatnit v developerské praxi. Seminář Stavebního fóra, který se pod názvem „Fondy kvalifikovaných investorů v oblasti nemovitostí“ konal v pražském hotelu Adria 10. června, ovšem ukázal, že hledání těchto cest rozhodně nebude ani snadnou, ani nerizikovou záležitostí.

zdroj: Stavební fórum

Orco plánuje v pražských Bubnech investovat 72 mld. Kč picture-11.png

Developerská firma Orco Property Group plánuje investovat do pražské části Bubny přibližně tři miliardy eur, tedy zhruba 72 miliard korun. Stavba nového především administrativního a obytného komplexu budov by mohla začít v roce 2010. Na setkání s novináři to řekl viceprezident společnosti Aleš Votruba.

Částka kolem tří miliard eur by do rozvoje Bubnů měla putovat jen ze samotného Orca, nezahrnuje případné investice magistrátu do dopravy nebo možné dotace z evropských fondů, upřesnil Votruba.

zdroj: Financninoviny.cz

  1. Elouise says:

    No, jsem asi trochu skpetik, ale vzhledem k ple1novanfdm faspore1m na předšted rok (co se tfdče pomůcek pro diabetiky, jak bylo mj. taky někde na tomhleforu zmedněno), moc nevěředm tomu, že se nějake9 firmě podařed přesvědčit pojišťovnu, aby platila třeba 2 x vedce peněz za nějakou ne1plasťovou pumpu, když může de1t diabetikovi standartned pumpu za me9ně peněz 0

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *