Velice často nám píší zájemci o nemovitosti, že majitelé nezveřejňují svůj telefon, který by urychlil vzájemnou komunikaci. Právě na popud samotných inzerentů jsme umožnili kontakty skrývat. Kdo se mnohdy skrývá za potencionálními zájemci a jaké jsou jejich záměry se dočtete v tomto článku.

U každého inzerátu je standardně nastaveno skrytí kontaktních údajů. Zájemci mohou posílat své  dotazy prostřednictvím kontaktního formuláře. Tento postup vznikl na základě častých upozornění ze strany majitelů, kteří byli ihned po zveřejnění inzerátu kontaktováni realitními makléři.

Ti jim nabízeli “ty nejlepší” služby a solventního zájemce, který má promptní zájem o jejich nemovitost. Ve skutečnosti se jen snažili vylákat informace a přinutit majitele k inzerci přes RK s vysokou provizí. U registrovaných uživatelů průběžně kontrolujeme, že se nejedná o realitní makléře a chráníme tak majitele.


Některé z reakcí našich uživatelů po úspěšném ukončení inzerce:

Byl jsem naprosto spokojen. Už jen právě pro anonymitu, že nedrnčel telefon neustále a že jsem si tak mohl vybrat ze zájemců. Díky.

Ozývali se maskovaní lidi z realitek. Nedal jsem se!

I přes Vaše i naše upozornění nás stejně neustále skrytě kontaktují realitní makléři a kanceláře, zejména realitní společnosti MM. Jakmile je to průkazné, nahlašuji jako spam.

I přes jasný vzkaz inzerujícího jsou realitní kanceláře mimořádně otravné!


bytMálo se také ví, že existuje několik soukromých firem, které parazitují na úspěšných webových portálech a stahují informace, které pak prodávají za nemalé peníze dalším firmám. Takové firmy vytěžují obsahy detailů inzerátů na bezrealitky.cz a nabízí pak kontakty na soukromé inzerenty do realitních kanceláří, které jim za to ochotně platí, jelikož si tím ušetří práci a nemusí inzeráty ručně procházet. Kontaktní formulář tímto eliminuje počet fiktivních zájemců o nemovitost a chrání tak majitele proti jejich nekalým praktikám.

Ne všichni však kontakty chtějí skrývat. Mezi našimi inzerenty se najdou i tací, kteří kontakty na sebe zveřejní a s neodbytnými makléři si poradí.

  1. Jan Němec says:

    No ono nejde jen o ty realitky. Já jsem v dubnu zveřejnil e-mail a prakticky hned mi přišel phishingový mail, že mám inzerát aktivovat s odkazem na podvodné stránky v designu bezrealitky.cz. Kradou se tak hesla k inzerátům.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *