Inzerovat si svoji nemovitost zcela sám není vůbec těžké. Stačí jen znát několik základních věcí, na které se zaměřit. Ušetří vám to čas a práci. V první řadě se zaměřte na samotný popis inzerátu. Ten je pro zájemce klíčový.

1. Správná fotografie

První, co zaujme, je vždy fotka. Nemáte ji? Nevadí, ale musíte umět vyzdvihnout přednosti dané nemovitosti v popisu, který je neméně důležitý. Cílem textové části inzerátu by hlavně mělo být zodpovědět na případně dotazy zájemců a zabránit tak zbytečným spekulacím.

2. Kvalitní popis

V úvodu by neměla chybět informace o dispozici, metrech čtverečních, vlastnictví a podlaží, ve kterém se nemovitost nachází. Následuje volná část, kde by měl každý majitel popřemýšlet nad pozitivy, které jeho byt či dům má. Právě tato pozitiva mohou přesvědčit zájemce o koupi. Zde by mohlo platit pravidlo, čím více, tím lépe. Čím více nemovitost popíšete, tím méně dotazů od zájemců pak budete muset zodpovídat. Ne ale za každou cenu, pokud vyprávíte o svém bytě jako průvodce na zámku, může to některé návštěvníky odradit. Ne každý má rád historii a návštěvy kulturních památek.

3. Potřebné detaily

Víte třeba, na jakou světovou stranu jsou okna v ložnici nebo kdy naposledy se v bytě měnily elektrické rozvody? Má byt sklep? Tohle všechno je pro zájemce při výběru klíčové, proto se nebojte vše předem specifikovat a udělat tak z toho přednost. Nezapomínejte také na občanskou vybavenost. Je před domem dětské hřiště, obchod, lékárna či sportovní středisko? Přímo u vchodu autobusová zastávka či cyklistická stezka 5 minut od domu? To vše je dobré do inzerát zaznamenat. Pokud předem víte, kdy je možné se na byt přijít podívat, určitě do inzerátu připište termíny prohlídek.


Na závěr nezapomeňte odkázat na kontaktní údaje, kam mohou zájemci psát nebo volat a v nejlepším případě určete čas, kdy se vám to nejvíce hodí. A nezapomeňte – popis inzerátu můžete na bezrealitky.cz kdykoli upravit.


Jste připraveni zadat si inzerát? S chutí do toho!

Button_Vlozit

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *