Internetový portál bezrealitky.cz ve spolupráci s agenturou STEM/MARK provedl průzkum spokojenosti nabízených služeb. Mezi dotazovanými byly obě strany návštěvníků, jak majitelé, tak i samotní zájemci. 

Agentura STEM, která se zaměřuje na marketingové výzkumy, provedla v průběhu měsíce srpna průzkum spokojenosti návštěvníků hledající a nabízející pronájem na internetovém serveru bezrealitky.cz. Ten se zabývá inzercí nemovitostí, jehož prostřednictvím je možné prodat či pronajmout nemovitost bez asistence realitních kanceláří. Web působí na realitním trhu od roku 2007 a za tu dobu jeho měsíční návštěvnost přesahuje 1.500.000 návštěvníků.

90% zájemců nevěří, že by jim RK našla solidnější pronájem.

Z provedeného průzkumu je patrné, že web je mezi návštěvníky hledající bydlení  v nájmu velice populární. Za úspěchem stojí fakt, že díky bezrealitky.cz lze ušetřit nemalé finanční prostředky na provizních poplatcích, které se pohybují zpravidla okolo jednoho měsíčního nájmu. Samotné vyhledávání nabídek na webu je velice jednoduché, přehledné a zájemce nestojí žádné peníze. Po získání pronájmu řeší nájemníci nejčastěji stěhování, převody energií a větší úklid před zabydlením. Z hlediska vyšší jistoty a bezpečí si v pronajatém bytě zřizují pojištění domácnosti a odpovědnosti. Zajímavostí je, že drtivá většina nájemníků, z průzkumu celých 90 % dotázaných, nevěří, že by jim realitní kancelář našla lepší a solidnější pronájem než si dokáží najít sami vlastní cestou.

Majitelé pronajmou do jednoho měsíce.

Majitelé pronajmou svou nemovitost prostřednictvím bezrealitky.cz zpravidla do jednoho měsíce od spuštění inzerce. Zájemce si však vybírají poctivě. 9 z 10 pronajímatelů nepředává byt hned prvnímu zájemci, ale vybírají si na základě vlastních preferencí. Před samotným předáním nemovitosti novým nájemníkům byt uklidí a někteří majitelé i vymalují. Ti pečlivější provedou i revizi spotřebičů.

9 z 10 majitelů nenechává nemovitost prvnímu zájemci.

Všichni návštěvníci serveru oceňují zavedení nově vzniklého doprovodného programu služeb, kde si mohou v tuto chvíli objednat zpracování kvalitní smlouvy podle NOZ, požádat o advokátní úschovu či poptat možnosti získání hypotečního úvěru. Rozšířením nabídky služeb by mohla být pomoc s drobnými opravami, úklid či stěhování.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *