A je to tady. Představili jsme technologické novinky, které jsme pro vás přichystali na tento rok. Celý realitní trh se zrychluje. Víme to a proto se letos chceme výrazně posunout v automatizaci procesů. Jak? Třeba tím, že zapojíme strojové učení a umělou inteligenci. Budete tak mít ve svých službách ty nejmodernější technologie.

Hned na začátku roku jsme například představili novou mobilní aplikaci, která umožňuje shánět nebo nabízet bydlení v reálném čase zcela kdekoli – třeba po cestě do práce nebo z práce. Za první tři měsíce si ji na obou platformách stáhlo více než 30 000 z vás. Ještě ji nemáte? Tak rychle stahujte :-)

Zároveň jsme položili první stavební kámen „prezentačního studia“ a pro některé z účtů zprovoznili možnosti nahrávat k inzerátům soubory s videoprohlídkami nemovitostí. Do budoucna by se u inzerátů mohly objevit také 360° snímky, videa ve 3D formátu nebo modely.

„Zejména u dražších typů nemovitostí, jejichž počet u nás stále roste, jsou videoprohlídky vyhledávaný formát. Virtuální prohlídku si může majitel zajistit buď sám, nebo ji objednat v našem centru služeb,“ vysvětluje náš pan ředitel Hendrik Meyer. „Založením ‚prezentačního studia ‘chceme být připraveni na nástup nových formátů, jako je třeba sférická fotografie.“

Pracujeme také na vlastním asistentovi, který nasazen jako chatbot na zákaznickém chatu a Facebook Messengeru a bude radit jak majitelům bytů, tak zájemcům, kteří hledají pronájem či kupují nemovitost. Hodně dotazů na naši zákaznickou linku se opakuje a virtuální asistent dokáže odpovědět rychleji a často i přesněji díky možnosti okamžitého propojení s naší databází. Pro vás to bude znamenat větší pohodlí a rychlost. A v případě složitějších dotazů samozřejmě budete mít možnost i nadále komunikovat s někým z nás.

Blíží se také termín spuštění platformy pro správu nemovitostí, která umožní majitelům domů a bytů jednoduše spravovat portfolio nájemníků, udržovat profil nemovitosti a sledovat výdaje a příjmy. Díky chystanému propojení pomocí API třetích stran bude v budoucnu možné z jednoho místa spravovat došlé platby za nájem nebo pojistku nemovitosti.

„Chceme majitelům nemovitostí nabídnout správu všech služeb z jednoho místa. Kromě přehledu nad výdělečností dané nemovitosti poskytneme třeba jednoduché automatické generování podkladů pro daňové přiznání,“ zmiňuje Hendrik. „Součástí budou také automatická upozornění na úhradu poplatků nebo upozornění před vypršením nájemní smlouvy.“ To je víc než fajn, co myslíte?

No a to nejlepší na závěr. S pražskou VŠE spolupracujeme na tvorbě komplexní české cenové mapy, abyste si mohli sami rychle nacenit nemovitost a zjistili tak, v jaké cenové hladině se při jejím nákupu nebo prodeji pohybujete. A to podle typu, stáří, dispozice a samozřejmě i regionu.

„Disponujeme největším množstvím čistých dat, která nejsou zkreslena zprostředkovatelskými provizemi. Naší vizí je umožnit plně automatizovaný odhad ceny nemovitosti,“ uvádí Hendrik. „Na projektu spolupracuje pražská VŠE, konkrétně Fakulta informatiky a statistiky, což je pro nás záruka, že algoritmus bude v kontextu českého realitního trhu fungovat správně.“

A jaké nové funkce byste ocenili vy?

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *