Bydlet v pronájmu nebo financovat bydlení hypotékou je otázka, kterou řeší zpravidla každá rodina. Obě varianty mají své zastánce i odpůrce. Není to jen otázkou dostupných finančních prostředků, ale také osobního přístupu a životního stylu.

Hypotéka představuje velký závazek vůči bance v podobě pravidelných měsíčních splátek úvěru, který poskytla. Kupující se ve většině případů chystá nemovitost koupit pro vlastní potřebu, usadit se a vybudovat si tak své vysněné bydlení. S nabytím nemovitosti vznikají novému majiteli také povinnosti a starosti s pravidelnou údržbou, poplatky do fondu oprav, zálohy na energie, pojištění a každoroční platbou daně.

Naopak bydlením v pronajatém bytě přechází veškeré povinnosti na majitele. Ten na sebe přebírá rizika a zodpovědnost za bezproblémový chod domácnosti, kterou si nájemník hradí platbou nájemného. Vztah mezi majitelem a nájemníkem je ošetřen nájemní smlouvou, kterou je ale možné kdykoli vypovědět.  Nájemník se tak může prakticky kdykoli rozhodnout a odejít, což v případě hypotéky jde možná také, ale určitě ne tak jednoduše.

Leaderem na trhu v oblasti nájemního bydlení je projekt Luka Living. Revoluční koncept 21. století, který ukazuje lidem, jak mohou bydlet. V novém rezidenčním domě přímo na stanici metra Luka, mají nájemci k dispozici kompletní servis služeb včetně hotelové recepce, 24 hodinové ostrahy, podzemního parkování a obchodního centra. Byty jsou plně vybavené. Zařízené kuchyně i s elektrospotřebiči, nábytek na míru, sauna, terasa či balkon a promyšlené detaily v každém z 215 bytů dělá pronájem to to komplexnější.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *