Na Bezrealitky.cz si lidé mezi sebou prodají dům nebo byt každých 80 minut. Rychlost prodeje nemovitostí na přímo nikdy nebyla větší.

Ještě nikdy v novodobé historii České republiky se byty nebo domy v přímém prodeji (tedy bez zprostředkovatele) neprodávaly takovou rychlostí jako dnes. Naprostá většina domů a bytů se na přímo prodá do jednoho měsíce od zveřejnění nabídky, déle než 3 měsíce svého kupce hledají jen 2 % nemovitostí. Podle něj zároveň roste počet lidí, kteří při prodeji nemovitosti volí právě cestu bez prostředníka. V nabídce je aktuálně víc než 5 tisíc nemovitostí prodávaných majiteli na přímo zájemcům. Tímto způsobem lidé mezi sebou prodají dům nebo byt každých osmdesát minut.

Hlad po nemovitostech se nevyhýbá ani krajským a okresním městům nebo vesnicím. Nárůst prodejů se týká prakticky všech lokalit.

Právě vysoký zájem snižuje dobu nutnou k prodeji. Každý desátý rodinný dům se podaří na přímo prodat již za týden. Do 14 dnů si pak kupce najde jedna čtvrtina nabídnutých domů a do měsíce si pak kupce najde 79 % domů. U bytů se již za 7 dní prodá dokonce 16 %, do 14 dnů pak celá třetina. 70 % bytů je pak prodáno do 30 dnů. Déle než 3 měsíce na své kupce čekají pouhá 2 % nemovitostí.

Nejrychleji na nabídky reagují v Olomouckém kraji, kde se do 14 dnů prodá 45 % nabídnutých nemovitostí. Následuje Zlínský (44 %) a Jihočeský kraj (41 %). Do měsíce se pak nejvíce nemovitostí prodá v Pardubickém kraji – a to dokonce neuvěřitelných 85 %. Následuje Jihomoravský (81 %) a Olomoucký spolu s Jihočeským (shodně 79%)

Do prvních dvou týdnů se nejrychleji prodávají domy a byty s dispozicí do 3+1, své kupce najde zhruba jedna třetina z nich. V případě rodinných domů je pak největší zájem právě o 3+1, do měsíce jich z nabídky zmizí dokonce 88 %. Stejným tempem mizí už jen největší domy a byty s dispozicí nad 5+1, důvodem je především malá nabídka oproti vysoké poptávce.

Počet lidí, kteří prodávají nemovitosti na přímo, stoupl meziročně asi o 15%. Nahrává tomu především nedůvěra v práci realitních makléřů, větší internetová gramotnost, ale také chuť mít celý proces prodeje pod kontrolou. Díky tomu si lidé každý měsíc vzájemně prodá asi 600 nemovitostí.

Nejvíce nemovitostí si lidé vzájemně prodali v Praze, středních Čechách, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Jen za první čtvrtletí tohoto roku se jednalo o domy a byty v hodnotě zhruba 5 miliard. Na provizi tak u nás lidé ušetřili asi 200 milionů korun.

  1. Ondřej says:

    neplať realitce, zaplať nám to, co je v provizi. Ale udělej si sám, třeba to bude dobře. Proč mi pořád připadáte jako skrytá realitka? Za všechno chcete také nemalé peníze

    • Dobrý den, Ondřeji. Podstatný rozdíl mezi realitní kanceláří a Bezrealitky je ten, že u RK platíte provizi z kupní ceny nemovitosti v řádech desítek až stovek tisíc korun. U Bezrealitky zaplatíte maximálně pár stokorun za vložení inzerátu a nikdo Vás nenutí využívat další služby. Zda se rozhodnete některé využít je jen na Vás. I kdyby jste je využil úplně všechny, bude Vás to stát minimum oproti službám realitní kanceláře. Bezrealitky opravdu není realitní kancelář.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *