Nákup nemovitosti přímo od majitele s sebou přináší celou řadu výhod – od rychlejší a flexibilnější domluvy po férovější cenu, která by měla vyhovovat oběma stranám. Na druhou stranu, i zde platí zlaté pravidlo „důvěřuj, ale prověřuj“. Stejně jako v případě nákupu přes realitní kancelář, i u přímého prodeje je zcela na místě uvažovat o nezávislé kontrole stavu nemovitosti. Úkonu, který stojí nižší jednotky tisíc korun a je v budoucnu schopen ušetři desetitisíce.

Výhody jsou zjevné a většinou dávají smysl pro obě strany. Zpráva, shrnující závěry inspekce, se zpravidla stává přílohou kupní smlouvy a jasně popíše objekt prodeje. Prodávající uchrání před reklamacemi od kupujících, kupující zase mají šanci odhalit případné vady nebo nedostatky, které by laik nerozpoznal.  Údaje na inspekční zprávě mohou být dobrým podkladem pro přenastavení ceny nemovitosti – už jen kvůli tomu, že nalezené závady jsou mnohdy překvapením i pro prodávající.

Samotná technická inspekce je přitom velice jednoduchá. Trvá zhruba jednu až tři hodiny v závislosti na velikosti kontrolované nemovitosti. A protože nám záleží na tom, aby si profesionální technickou inspekci mohl dovolit každý, navázali jsme v Bezrealitkách partnerství s projektem Nemoinspekt. Ten působí na trhu od roku 2012 a je zakládajícím členem Asociace inspektorů.

Technickou inspekci od Nemoinspektu si jednoduše objednáte z našeho centra služeb. Jejich techničtí inspektoři operují po celé ČR, takže inspekce může proběhnout v každém koutě naší republiky.

Členem inspektorského týmu se v Nemoinspektu může stát jen zkušený stavař nebo architekt s dlouholetou zkušeností a praxí. Všichni technici prochází podrobným monitoringem a povinně absolvují školení. Technici i společnost mají pojištění odpovědnosti, které chrání klienty před případným (byť nepravděpodobným) pochybením inspektorů. Díky jednotnému systému projdou veškeré závěry rukou centrálního revizora.

Cena prohlídky začíná již na 3. 500 Kč. A pokud stále váháte, domluvili jsme vám 10% slevu na všechny služby Nemoinspektu. To je docela fajn, ne?

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *