Tato fáze přípravy nemovitosti k prodeji je velice důležitá. Můžete ji svěřit do rukou profesionálních interiérových designérů, což vás bude stát od několika tisícikorun až po nižší desítky tisíc v případě výměny nábytku a lehkých rekonstrukcí.

Druhou možností je, že se do tak zvaného home stagingu pustíte sami. Ve skutečnosti není základní příprava na prodej nemovitosti zase tak složitá a zabere vám pár desítek minut (čas se může samozřejmě lišit podle velikosti vaší nemovitosti).

Znáte to, v bytě nebo domě bydlíte léta a některé věci už prostě nevidíte. Zkuste vyjít ven a vraťte se do bytu nebo domu jako kupující. Představte si, že právě tuto nemovitost chcete koupit a přemýšlejte o tom, co vám vadí. Hledejte každý detail a přemýšlejte o jednotlivých věcech v domě nebo bytě. Najednou uvidíte váš domov úplně jinak. Nejde o to investovat do nemovitosti desítky tisíc a měnit zásadní věci. Stačí změnit pár detailů a první dojem kupujícího z nemovitosti bude znatelně lepší. A o první dojem právě jde.

Hodně majitelů tuto fázi přípravy nemovitosti k prodeji podceňuje, ale věřte, že je to jedna z nejpodstatnějších věcí, které rozhodují o rychlosti prodeje a dokážou zvednout cenu nemovitosti o několik procent nahoru.

6 tipů, které vám pomohou zatraktivnit vaší nemovitost

Světlo
Nikdo nechce bydlet v tmavé kopce. Roztáhněte všechny závěsy, vytáhněte žaluzie a maximálně prosvětlete všechny pokoje.

Osobní věci
Ukliďte. Možná se to bude zdát jako banální věc, ale na fotografiích nebo při prohlídce chce každý vidět naprosto čistou kuchyňskou linku nebo koupelnu. Všechny osobní věci schovejte. Vaše nemovitost bude vypadat prostorněji.

Prostor
Máte doma nábytek, o kterém víte, že ho už nebudete potřebovat? Pryč s ním! Prostor je to, co prodá vaši nemovitost. Nikdo nechce žít ve stísněném prostředí a prostor je to, co vidí zájemce o koupi na první pohled.

Dekorace
Investujte pár korun a pro nafocení nemovitosti kupte čerstvé květiny a svíčky. Zájemci si lépe představí nový domov, který na ně čeká.

Prostřený jídelní stůl
Vezměte nejhezčí servis a prostřete jídelní stůl. Na fotografiích v inzerátu bude vaše jídelna nebo kuchyně vypadat o poznání lépe.

Vymalovat?
To už chce investici a čas. Vzpomeňte si, kdy jste naposledy malovali. Má smysl investovat do nové výmalby?

To je pár bodů, které pomohou vašim zájemcům o koupi lépe si představit nový domov a vám pomohou při prodeji nemovitosti. Přitom stačí tak málo…

Další rady a tipy jak se připravit na prodej nemovitosti najdete v našem Průvodci prodejem nemovitosti.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *