Na stránkách bezrealitky.cz jsme v minulých dnech zaznamenali nový druh podvodného jednání, který se zaměřuje na inzerenty a jejich profilové účty. Tento způsob podvodu je na internetu označován za tzv. phishingový útok. 

Jak takový útok vypadá?

Podvodník se chová jako zájemce o nemovitost a posílá zprávy prostřednictvím kontaktního formuláře. Již v takovéto zprávě můžete najít podezřelé prvky! Jsou to často:

  • zájemce odesílá URL odkazy směřující mimo stránky bezrealitky.cz
  • stylistické chyby v textu
  • náhodně užitá slova v cizím jazyce
  • zájemce se vydává za cizince

Po obdržení odpovědi zda je nabídka aktuální nasimuluje email, který vypadá stejně jako odeslaný z našeho serveru. Podvodník tak využívá nepozornosti majitelů a v emailu zasílá odkaz na inzerát s jinou URL adresou než je bezrealitky.cz, např. bezrealitky.co.uk. Skutečnou cílovou stránku odhalí také stavový řádek (v prohlížeči se zobrazuje vlevo dole v šedém rámečku) vždy po najetí myši na konkrétní odkaz.

Po rozkliknutí falešné internetové stránky se zobrazí web s přihlášením do uživatelského rozhraní. Aby nedošlo ke zneužití přístupových údajů, sledujte při přihlašování do uživatelského účtu správnost adresy bezrealitky.cz. Správné znění webové adresy odkazující na přihlášení lze vidět na obrázku v červeném rámečku zde:

Podvod (3)

Pokud si nejste jistí, zda jste se sami nestali oběťmi podvodu, obraťte se na naši zákaznickou podporu: info@bezrealitky.cz či tel.: 226 227 522.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *