Naše velká novina je venku. Máme za sebou spolu s celým přímým realitním trhem nejsilnější rok v historii. V loňském roce se nám podařilo zprostředkovat prodeje takřka 8000 domů a bytů v celkové hodnotě přesahující 27 miliard, pronájmů domů a bytů jsme zajistili přes 25 tisíc. Na provizích jsme Vám ušetřili něco málo přes dvě miliardy korun. A protože si náš úspěch nechceme nechat pro sebe, rozhodli jsme se vyrazit do zahraničí. Od druhého kvartálu 2019 budeme fungovat na Slovensku – a postupně se chceme vypravit i do dalších států střední a východní Evropy.

Domů a bytů jsme v loňském roce pomohli prodat o neuvěřitelných 68 % více. Tahounem se s 85% nárůstem stala především Praha, rostly však i oblasti na jižní Moravě nebo ve východních Čechách. V případě pronájmů jsme zaznamenali 46% meziroční nárůst, přičemž nejvíce jich zajistila v Praze, Jihomoravském a Středočeském kraji. Kromě bydlení „z druhé ruky“ jsme posílili také spolupráci s developery nebo vlastníky kancelářských prostor. A pokud byste to nevěděli, přes Bezrealitky tak momentálně probíhá asi pětina ze 40 000 českých realitních transakcí, týkajících se nemovitostí určených k bydlení.

Díky tomu všemu jsme v loňském roce provést několik zásadních investic. Kromě celkové modernizace webových stránek a celorepublikové kampaně jsme vám představili například novou mobilní aplikaci nebo zahájili práci na nové softwarové platformě pro komplexní správu pronájmů. A pak se samozřejmě připravovali na zahraniční expanzi.

„V loňském roce se nám podařilo úspěšně rozvíjet náš obchodní model. Takzvaný přímý realitní trh – tedy prodej a pronájem nemovitostí svépomocí – výrazným způsobem rostl na úkor tradičních zprostředkovatelů a má stále silnější pozici,“ míní Hendrik Meyer, náš šéf (CEO Bezrealitky). „I z toho důvodu chceme příznivou situaci využít k expanzi naší služby a postupně se stát lídrem celého středoevropského regionu. Nadále zde totiž chybí silný globální hráč s mnohaletým know-how a odborným zázemím. Nejdříve se vydáme již za několik týdnů na Slovensko.“

Slovenské Bezrealitky začnou první inzerenty přijímat již v květnu tohoto roku. Nabídnou shodné služby, na které jsou zvyklí čeští zákazníci, včetně doprovodného servisu v podobě právních služeb, odhadů cen nemovitostí nebo sjednání hypotéky, které zajistí partnerské třetí strany. V první fázi budou slovenské aktivity obsluhovány z pražské pobočky, postupně však vznikne lokální tým. Souběžně se spuštěním slovenské pobočky probíhají přípravy na vstup do Polska a na další evropské trhy.

„Slovenský trh je nám samozřejmě nejblíže, mentalitou a částečně i strukturou. Lidé na něm jsou samostatní, cenově senzitivní a realitní makléři zde mají kvůli svým netransparentním provizním modelům podobné renomé jako v Česku,“ vysvětluje Meyer. „Počítáme s tím, že takřka okamžitě na něm získáme 10% podíl, do tří let bychom pak rádi měli pětinu.“

Tak nám držte palce!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *